Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jest sn pa mislo da bota pa skup drzala ker mata enako znamko motora... :blink:

gume mava različne :P

 

p.s. prajtu sm vesel, da spet tlele nabijaš, po mojem si prehitro začel prodajat moto opremo (raznčeboškupilnovo)

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lej, schnelpanzerja ni vec ... :(

sej se da kupit novga :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa daj kaj kuriš ljudi gor?..težje v zavoj?..človik si ti vredu?..pizda na marofu sem vozu s temi gumami 1:10:55 komot...pa niti enkrat..NITI ENKRAT ni ZDRSNILA!!!..če neveste voziti je vaš problem..kok mi gre ko na K ko usi pametujete pa govorite to ni uredu in to..pol pa marsikogar zmešate..dajte se zresnite no če ste neki bajkeri..na pamet govorit je lahko ja..saj ni čudno da tko govorite če pa se penzijonistično vozte....dajte raj mal sprobat večje brzine pa se bomo pol menli..Lp..p.s sam pomagat hočem enim..Sportsmart na kvadrat so dobre gumee..je res da se moraš na prvo gumu navadit kr ni roba..al use gre..če maš le JAJCA in voljo!! ;)

Kolega no, ne tako agresivno  ;) Saj veš da imajo ljudje različne motorje, različne nastavitve in različne načine vožnje. Tudi od gum ki pridejo direktno iz tovarne ni niti ena enaka drugi, čeprav tako izgleda. Saj veš, sto ljudi, sto različnih vtisov. :)  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ena opcija je. R1200GS 2013-

pa Mitaske gor za ride :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njok, ti lahko pizdiš kolikor hočeš, jaz bom svoje mnenje povedal, tebi pustim tvojega. Prednja sportsmart1 je meni 3x zdrsnila (pa še dve osebi poznam z istim problemom) in to pri nizkih hitrostih, IgorKr je imel podobne probleme s kvadratom. Problem SS vsaj po mojem je da moraš ulovit pravo delovno temperaturo in pravi pritisk. Ker se pa jaz vozim včasih hitro, včasih pa pučas, je to neprimerna guma za "pussije" na cesti. Tisti ki pa mate jajca na marofu pa gladko lahko z njimi dirkate. Me zanima kako boš otresal gobec ko te bo prvič peljala scat, ker boš pomotoma vozil počasi

 

p.s. na sezono skurim vsa 4 komplete gum, po cesti, koliko pa ti?

Dami tebe sploh nisem napadel!..sj vbistvu nikogar nisem..sam mi je pa to nesramno da dobesedno eni ( ne ti ) pravijo da ni to in to ap to dobro..ok daš mnenje..sam useen..sj niso slabe..jaz sem naredil z njimi dosti Km in me nikol niso pustile na cedilu..sicer pa samo še Gp racer d211 al pa Pirelli diablo super corsa SC1 Ali pa SC2 :) ..Lp pa brez zamere res!..se kje srečamo pa častim drink ;):D...Na sezono skurim 5-6Kompletov Gum...Lp

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega no, ne tako agresivno  ;) Saj veš da imajo ljudje različne motorje, različne nastavitve in različne načine vožnje. Tudi od gum ki pridejo direktno iz tovarne ni niti ena enaka drugi, čeprav tako izgleda. Saj veš, sto ljudi, sto različnih vtisov. :)  

mah..učasih me pač marsikaj oz že mala stvar svadi..p.s naporen dan za mano ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SS1 in SS2 je čudna guma (prva)ne maram, pa še marsikdo je ne mara. 

Mogoč bi pa Savo-Mitas probal? (sampredlagam)

Z Bt16pro pa  ne boš nič falil, vendar je men osebno bolj všeč Sava (govorim za prvo)

Jst sm bil tut z savo-mitas full zadovoljen.zdj se pa odlocam da bi tut kej druzga probov:) bom pa tut vidu kuk bo vulkanizer reku ceno za eno pa drugo :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Q2 na bmw r1200r zdržala 7000km prednja 10000.

Vozja pa ovinki ovinki ovinki.Lj Kocevje Delnice Jelenje Crikvenica Paklenica.....

Drži pa čudovito v hladnem mokrem ....

To si ti naredu s qualifier2 tolk km?

Jst sm na hornetki napravu z zadnjo dobrih 5 jurjev, s sprednjo pa 7 pol je bla pa za odpis. Da dobr drzi v hladnem in mokrem??? Men ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še jest  :D

 

Fantje... a grem lohka še jest pit z vami..   :D

 

.. lejte, še moj primer.... pisal sem že večkrat.

 

Ko sem dal gor Dunlop Sport Smart, sem bil vesel, dokler mi ni iz ljubega miru prednja zdrsnila prvič... pa drugič ... in ko sem imel tretjič črtico v gatah, sem rekel, da to ni u redu. ... Moj kolega z enakimi gumami ... zdrs na polno na Rakitni.... maline... pa sploh ni šlo hitro....

Dunlop Sport Smart je zgleda potrebovala tisto minimalno temperaturo, drugače je bila hinavska. Sport Smart 2 nisem vozil, ker nisem imel potrebe po tem, ko sem gor dal prvič Savo. (ok... vmes sem skuril nekaj kompletov GP Racer.. za katere trdim, da so se mi zdele do takrat najboljše gume).... sej pravim.. ko sem dal gor Savo, se mi je samo smejalo.

 

...če še rečem nekaj za SportSmart.. na Marofu je čisto odlična guma za preživeti dan ( ne govorim to za profi dirkače). Tam je asfalt (ve se kakšen) .... odpelješ krog ali dva na izi.... in je guma šla čez tisto kritično minimalno potrebno temperaturo, potem si se pa čisto solidno vozil po pisti. Pa še fajn je, ker je bila ta guma narejena po NTEC tehnologiji, ko si spustil tlak in se ti je fajn zdelo, da si se peljal v "GP stilu"  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno kot je napisal dami.. hude sport gume niso za nas pussyje ..so samo za heroje .. ok dost o tem ..

 

če jaz rečem , da so metzeler lasertec made in brazil zanič so zame zanič pa če se ostali na glavo postavijo...

na solidnem asfaltu sta mi pri dobrih 115 na uro hkrati zdrsnili prednja lasertec in zadnja M2 po 20cm vstran - trikrat v istem dolgem ovinku ..

 

zanimivo da se mi to ni zgodilo z avon road rider prednjo nikoli v naslednjih 27900km kolikor sem jo imel gor .. pa sem verjetno po 23500km ko je bila na polovici svoje dobe na feltni kar bolj hitro vozil kot ko sem dobil motor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa daj kaj kuriš ljudi gor?..težje v zavoj?..človik si ti vredu?..pizda na marofu sem vozu s temi gumami 1:10:55 komot...pa niti enkrat..NITI ENKRAT ni ZDRSNILA!!!..če neveste voziti je vaš problem..kok mi gre ko na K ko usi pametujete pa govorite to ni uredu in to..pol pa marsikogar zmešate..dajte se zresnite no če ste neki bajkeri..na pamet govorit je lahko ja..saj ni čudno da tko govorite če pa se penzijonistično vozte....dajte raj mal sprobat večje brzine pa se bomo pol menli..Lp..p.s sam pomagat hočem enim..Sportsmart na kvadrat so dobre gumee..je res da se moraš na prvo gumu navadit kr ni roba..al use gre..če maš le JAJCA in voljo!! ;)

Si zgrešu post! Jest sem pisal o QII ti pa o SS2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah..učasih me pač marsikaj oz že mala stvar svadi..p.s naporen dan za mano ;)

baba? ok tokrat naj ti bo.. sočustvujemo s tabo ..  :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baba? ok tokrat naj ti bo.. sočustvujemo s tabo ..  :P

jaa no!!..komaj pridem iz službe že tam je blo mal bolj strestno pol pa še to..hjaooo :D

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaa no!!..komaj pridem iz službe že tam je blo mal bolj strestno pol pa še to..hjaooo :D

sodelavec, poročen v boljšo familijo, je imel štos najcenejših krožnikov in

ko mu je zagustilo jih je metal v zid.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani spomladi montiral Invader MC30 na TA, sprednjo mam še zmeraj gor po 12 K km, zadnja mi je zdržala nekako 6-7 K, tako da mam trenutno že tretjo zapored MC30.

ene 90/10 street/makadam furam. za to ceno res super guma, priporočam  :OK:

 

Bom naročil Invader MC30, povsod dobim dobre odzive...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami tebe sploh nisem napadel!..sj vbistvu nikogar nisem..sam mi je pa to nesramno da dobesedno eni ( ne ti ) pravijo da ni to in to ap to dobro..ok daš mnenje..sam useen..sj niso slabe..jaz sem naredil z njimi dosti Km in me nikol niso pustile na cedilu..sicer pa samo še Gp racer d211 al pa Pirelli diablo super corsa SC1 Ali pa SC2 :) ..Lp pa brez zamere res!..se kje srečamo pa častim drink ;):D...Na sezono skurim 5-6Kompletov Gum...Lp

ok ok...častim drink nazaj, kompleti na dirkališču ne velajo, tam nardiš 3 kroge, pa jih ni več :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMI34 5-6 kompletov na cesti...3 komplete na pisti,..

se prau če mal špekuliram 4000x6=24000km letno? Pa vsi ful gas in na pouno? :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo fantje/dekleta, kakšne mate izkušnje z gumo Bridgestone Batlax BT 021? Sprednjo mam tako gor približno 1000km, pa morm zdej še zadnjo zamenjat, pa nevem al bi enako, al bi obe dve druge (bi pač 80€ vrgu skoz okno). Nism pa neki ful se igrav s to gumo (še 15mm do roba). Pa niti še nimam kkšnih omembe vrednih izkušen (1.sezona, 5000km za mano...). Gre se mi pa de ma guma solidn oprijem, pa ds je po sredini takoj ne pobere. Zdej sm nev gor qualifier 1, pa sm novo v sezoni čist obrabu, sploh po sredini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo fantje/dekleta, kakšne mate izkušnje z gumo Bridgestone Batlax BT 021? Sprednjo mam tako gor približno 1000km, pa morm zdej še zadnjo zamenjat, pa nevem al bi enako, al bi obe dve druge (bi pač 80€ vrgu skoz okno). Nism pa neki ful se igrav s to gumo (še 15mm do roba). Pa niti še nimam kkšnih omembe vrednih izkušen (1.sezona, 5000km za mano.. .). Gre se mi pa de ma guma solidn oprijem, pa ds je po sredini takoj ne pobere. Zdej sm nev gor qualifier 1, pa sm novo v sezoni čist obrabu, sploh po sredini.

Za tvoje konje (moped in stil vožnje), pa glede na to da boš mel isto prvo, bo čist solidna. Je pa to sport-touring guma, ki naredi solidne kmje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo fantje/dekleta, kakšne mate izkušnje z gumo Bridgestone Batlax BT 021? Sprednjo mam tako gor približno 1000km, pa morm zdej še zadnjo zamenjat, pa nevem al bi enako, al bi obe dve druge (bi pač 80€ vrgu skoz okno). Nism pa neki ful se igrav s to gumo (še 15mm do roba). Pa niti še nimam kkšnih omembe vrednih izkušen (1.sezona, 5000km za mano.. .). Gre se mi pa de ma guma solidn oprijem, pa ds je po sredini takoj ne pobere. Zdej sm nev gor qualifier 1, pa sm novo v sezoni čist obrabu, sploh po sredini.

 

Če ti sredina hlapi prehitro, lahko probaš Qualifire2. v vsem boljša kot qualifire 1 in s tršo sredico. 

 

To da da celo gumo (vsaj eno) znucaš v eni sezoni je prav za prav super. verjemi. Ko se folk malo ali nič vozi, ima gor gume po 4 leta, jih še zmer strašno boli "cele gume" stran metat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo naroču pri Širniku komplet sport force+ . 120/70/17 in 190/50/17  za 166€. :OK:. Se je treba pripravit ker me že ornk zapestje matra.

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!