Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

..ali na kratko, kar je hotel povedat DAMI

 

... Mitas je primerna za pilote, ki vozijo lagano sportski do sportski, kolenčkanje čez ovinke in pospeševanje iz ovinkov... ni za nažiganje od semaforja do semaforja... in ni primerna za razne ZZZR in XXX Blackbirde za potovalne hitrosti 200km/h + po AC.

Tako je, opažam, da največ škode (govorim za zadnjo gumo) naredim ravno na potovanjih , ki so daljša ali enako 1000km (3-4x letno), kjer se enostavno ne moreš izogniti ravnim cestam, kjer se voziva v dvoje, pa še kufri so zraven...potem pa sredica gre u maloro...

Sava, deeeej plis, nared trdo sredico, pliiisss (rad plačam kuj kakega evriča več za gumo)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti pa rabiš mrzu tuš..  :P

pr takih prjatlih pa res ne.......:-P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok dougo ćrtico nardiš z mitasko pr 100 km/h :hmm:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta rjavo a ta črno?

ponavad je rjava mau krajša ... :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavad je rjava mau krajša ... :ras:

...odvisn

... Mitaska tolk prime... da motor ustavi na mestu... tebe pa čez balanco... in vlečeš tisto ćrtico po riti še ene sto metrou...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki morjo napisat za popotnico novi gumi  :) Jaz sem se odločil za ST na osnovi teh testov.

 

Ne verjamem, da zdržijo kaj več kot ostale touring gume...

Mislim, da mas to malo zastarele teste, glede na to, da so iz leta 2012.

 

Spodaj imas 2 Linka testov iz 2014:

 

Supersport gume

 

Sportturing gume

 

So pa rezultati seveda relativni in odvisni od same izkusnje ter zelja voznikov isto kot pri dekletih iz startne ravnine na vsakem GP-ju. ;-)

Popravljeno . Popravil Grady
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste teste sem dal zato, ker so v njih Pirelli Angel ST gume (o katerih sem govoril), ki pa jih na tvojih testih ni.

 

So pa na teh mojih starih testih zraven primerljive in še vedno aktualne potovalne gume ostalih proizvajalcev (Bridgestone BT023, Dunlop Roadsmart 2.. ) in se v njihovi konkurenci Angel ST kar dobro pokaže (večinoma jih premaguje, kljub nižji ceni). Pa ne verjemem, da se je veliko spremenilo na področju gum v treh letih (razen tega da je prišla ven Savina Mitaska :) )

 

Če pač verjameš testom :)

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grrrr, mitaske 120.60.17 še zdaj ni v prodaji, kak se bo obnesla zadnja mitas z prednjo staro metzeler rensport pa je pitanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grrrr, mitaske 120.60.17 še zdaj ni v prodaji, kak se bo obnesla zadnja mitas z prednjo staro metzeler rensport pa je pitanje...

 

 

no ma daj no daj. kašno pitanje? kaj bo? erupcija vulkana? bo razneslo suprnovo? bo razbilo motor kar na kavaletu u garaži? Nič ne bo. zgonu jih boš take al drugačne. 

 

sicer pa renšport kupi še zadnjo pa maš tud vse rešeno.

 

http://www.sm-moto.com/metzeler-metzeler-rennsport-180-55-17-1805517

 

 

:hmm: pismo, samo da nima thunercatka 160 zadej?! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ma daj no daj. kašno pitanje? kaj bo? erupcija vulkana? bo razneslo suprnovo? bo razbilo motor kar na kavaletu u garaži? Nič ne bo. zgonu jih boš take al drugačne. 

 

sicer pa renšport kupi še zadnjo pa maš tud vse rešeno.

 

http://www.sm-moto.com/metzeler-metzeler-rennsport-180-55-17-1805517

 

 

:hmm: pismo, samo da nima thunercatka 160 zadej?! 

zadnjo ma 160, Verjetn jo ne bo razneslo v garaži, al pač ,kakršne sem sreče. Kolkr opažam hvalijo mitasko da precej dobro drži, kar za rensportko ne morem trdit, sploh stara in neogreta al pa na mokrem, hladnem in si nebi želel zdrsa prednje.Raj bi mel prednjo boljšo kot zadnjo. Ampak pol mi ne preostane nič drugega kot menjat obe čist druge znamke...To mi pa spet ne diši v denarnici. Hm, ja, ne moreš se j....t ,a da ti ne uđe...

Verjetno bam dal zadaj mitas, pa čakal da se spolnejo dat na trg prednjo 12.60.17, do takrat pa .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam spredej Dunlop Roadsmart2, zadej pa Mitas. A je to hudo narobe? A mi bo kej kam odnesl? :eek:  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda v dežju,kjer je usklajenost odriva vode med prvo in zadnjo kar pomembno.

Če boš normalno vozil, ne bo nič narobe, po merilih MS pa bo nevozno, verjetno tudi predmet posmeha v kakšni serpentini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, pelje se cist suvereno....ocitno je res tricetrt dirkacev tukaj.... Vodo pa itak vsaka guma odriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj ne bi dal 120/70-17 spredaj?

zato ker ni po homologaciji in če pride do padca se obrišem za odškodnino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker ni po homologaciji in če pride do padca se obrišem za odškodnino

jaz mam v originalu 120/65 zr 17 .....furam pa 120/70 zr 17 pa ni blo in nebo problemov ;)..pa ja sm padu tu tpa ni blo nč..tak da ..furaj tist kaj ti paše pa kk ti paše ;) Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....če potegnem črto tule...oz. naredim povzetek, se v tej temi oglašajo(mo) samo neki kvazi piloti/dirkači...ki nekaj kunštvajo(mo) oz. doktorirajo(mo)...

.... tapravi piloti/dirkači pa vozijo tiste gume, ki jim pašejo, oz. hočejo...in se s tem ne obremenjujejo.

 

....matr sem pameten...

:sleep2:

:P

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....če potegnem črto tule...oz. naredim povzetek, se v tej temi oglašajo(mo) samo neki kvazi piloti/dirkači...ki nekaj kunštvajo(mo) oz. doktorirajo(mo)...

.... tapravi piloti/dirkači pa vozijo tiste gume, ki jim pašejo, oz. hočejo...in se s tem ne obremenjujejo.

....matr sem pameten...

:sleep2:

:P

... Če ne bi pisal, bi bilo pa dolgčas :D .No pa sej je tudi kej uporabnega vmes. Kakšno mnenje,ki ti včasih pomaga pri odločitvi in razjasnitvi :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorjih sem 17 let, nikol še pa nisem imel različnih gum gor, zato sprašujem. Od kar pomnim sem menjal vedno obe naenkrat, čeprav bi marsikatera prednja držala še eno zadnjo, ampak ker sem imel motor namen obdržat (vsaj do zradiranja gum) in tu pa tam letim po kolenih čez marijo reko ,roglo itd sem imel boljši filing z obema novimi, sedaj pa motor prodajam, če se ne najde kupec, ga bom pač gural, zato bi rad najdu najboljši in najcenejši kompromis, vsekakor pa po homologaciji, kajti na hondi z katero sem zletel so popisali pnevmatike (pa tud žena je delala na zavarovalnici in vem ,da bi mi lahko zavrnili odškodnino v primeru nepravilnosti) zato ne reskiram.

Jutr grem k širniku in bom verjetno menjal kr obe.

Je pa ob navalu zadnjih let , se teško odločit kaj zmontirat, saj vsak svojega konja hvali, ponuba pa je vedno večja.

Dokler ne probaš itak nič ne veš .)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!