Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ker Roberto vedno poškili tudi v temo o gumah, sem danes končno šel preveriti proizvajalca gum na MV in ugotovil, da niso "registrirane za kolenčkanje" in da se že po njihovem profilu vidi, da so jih naredili poševnooki ...

 

img2436.jpg

 

img2438.jpg

 

Vsaka njihova današnja aktivnost seveda odpade ... :blush:

 

img2439.jpg

Zakaj odpade? Sej za odvodnjavanje je poskrbljeno... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V suhem kako bi jih opisal evo2? Kilometrina?

Evo ti je že Jack odgovoril se strinjam z njim bolj suverene gime še nisem imel res pa da nikoli nisem na motorje natikal neke GP pnevmatike ker jih ne rabim saj se za vsemi dirkači vozim z enduro pnevmatikami in ne boš vrjel ,še noben mi ni pobegnil ,pol pa tu poslušam šmrkle in šmrkovce da druge pnevmatike niso dovolj za njih samo GP so v redu ......valam se na take izjave..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti je že Jack odgovoril se strinjam z njim bolj suverene gime še nisem imel res pa da nikoli nisem na motorje natikal neke GP pnevmatike ker jih ne rabim saj se za vsemi dirkači vozim z enduro pnevmatikami in ne boš vrjel ,še noben mi ni pobegnil ,pol pa tu poslušam šmrkle in šmrkovce da druge pnevmatike niso dovolj za njih samo GP so v redu ......valam se na take izjave..... :lol1:

Zajc ti je pobegnu, pa se ne HVAL da ti ni noben

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti je že Jack odgovoril se strinjam z njim bolj suverene gime še nisem imel res pa da nikoli nisem na motorje natikal neke GP pnevmatike ker jih ne rabim saj se za vsemi dirkači vozim z enduro pnevmatikami in ne boš vrjel ,še noben mi ni pobegnil ,pol pa tu poslušam šmrkle in šmrkovce da druge pnevmatike niso dovolj za njih samo GP so v redu ......valam se na take izjave..... :lol1:

 

Pa občasno se po tleh valaš, ker na enduro gumah motoGP izvajaš ...  :ninja:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa občasno se po tleh valaš, ker na enduro gumah motoGP izvajaš ...  :ninja:  :blush:

Tisto je bila kramparca ,govorim o enduro pnevmatikah aka ContiTraillAtack in podobne tu jez izvajam vse kar ti in podobni na ss pnevmatikah!

Pista je druga zgodba saj konstantno iz pnevmatike vlečeš od 70-90% njene zmogljivosti,tam enduro pnevmatiko pregreješ in zajčki pobegnejo kakor pravi Sayo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo redki izkoristijo SS gume, vendar pa so lahko v tistih res redkih 0,x% razlika med padcem in le rahlim zdrsom v kritični situaciji. Od viška ne boli glava! 

 

Sem pa prepričan, da ti na CTA šišaš mene na mitaskah ... Samo to niti ni poanta, ker ne vozimo na čas, ampak za užitek. :)

Popravljeno . Popravil SLVR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti je že Jack odgovoril se strinjam z njim bolj suverene gime še nisem imel res pa da nikoli nisem na motorje natikal neke GP pnevmatike ker jih ne rabim saj se za vsemi dirkači vozim z enduro pnevmatikami in ne boš vrjel ,še noben mi ni pobegnil ,pol pa tu poslušam šmrkle in šmrkovce da druge pnevmatike niso dovolj za njih samo GP so v redu ......valam se na take izjave..... :lol1:

Dobre enduro pnevmatike, niso nujno slabše od SS, kvečjemu še boljše, mehkejše z več profila. Če jaz z mitasko nardim 5kkm in ima profila 5,5mm do senzorja, ti pa z dobro enduro pnevmatiko isto, katera ima do profila cel centimeter, ugan ktera je mehkejša in bolj primerna za svinjske, drseče, mokre, ceste?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So res enduro pnevmatike mehkejše od športnih?

Cveki so ko čigumi, seveda so pa bolj nevarne od cestnih, saj te ne opozorijo pred zdrsom, ampak samo odletijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo za primer PotovalnaŠtoflarca™. :D

Sem bil vedno pod vtisom, da so športne pnevmatike mehkejše, da bolj limajo, touring imajo tršo zmes, tiste touring-enduro imajo malce več profila, štoflaste, ki so primerne tudi za lažji teren pa so najtrše, da preživijo ostre kamne in podobno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel mitas e-07 ki sicer nima stoflov..cist lepo opozarja na drsec asfalt naprimer. In na otip ni glih mehka zelo. Delec od tega da bi bla pa nevarna. Se cist fajn tut po asfaltu pelje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, mal široko smo zastavili pojem "enduro pnevmatike". Bom dal primer, Multistrada 150konjev, ktm 150 konjski in recimo GS1200, vsi so obuti v gume, kjer je profila skoraj za 1cm. Lahko rečem, vsaj na otip so nekatere zelo mehke in vsi motorji se po asvaltu zelo lepo peljejo in gume prenesejo marsikaj. Bi si upal trditi da so tudi bolj uporabne gume, ki jih imajo nameščeni tile motorji, kot kaka superduper SS guma (ki rabi idealne pogoje). Vse imajo dober profil, ki zagrabi tudi na slabši podlagi, bolj so allround usmerjene, hkrati pa morajo prenesti težo in konje sodobnih močnih motociklov. V bistvu če bi obstajala mera, bi recimo Conti trailattack2 (baje so dobre) probal tudi na mojmu. Glede na to ,da ravno ne izbiram cest, da se vozim tako po kakem makedamu, slabih luknjastih cestah, v vseh vremenskih pogojih in letnih časih, bi si upal trditi, da bi znale biti boljše od tega, kar mi je na razpolago na tržišču.

 

contitrailattack2-image.png

 

spodnji diagram treh pnevmatik tudi lepo pokaže razlike med njimi in namembnost:

 

spider-diagramm-enduro-segment.png

 

tkc80 največji štofli, tkc70 manjši štofli, in conti trail kot je zgoraj na sliki

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel mitas e-07 ki sicer nima stoflov..cist lepo opozarja na drsec asfalt naprimer. In na otip ni glih mehka zelo. Delec od tega da bi bla pa nevarna. Se cist fajn tut po asfaltu pelje

Če mene citiraš o nevarnosti Štoflarc, naj pojasnim, da sem govoril o temu, da guma lima do zadnjega, pol pa štofli spustijo, al pa jo pri pretiravanju (30C po jadranki-Kmetov zajček) pregreješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, mal široko smo zastavili pojem "enduro pnevmatike". Bom dal primer, Multistrada 150konjev, ktm 150 konjski in recimo GS1200, vsi so obuti v gume, kjer je profila skoraj za 1cm. Lahko rečem, vsaj na otip so nekatere zelo mehke in vsi motorji se po asvaltu zelo lepo peljejo in gume prenesejo marsikaj. Bi si upal trditi da so tudi bolj uporabne gume, ki jih imajo nameščeni tile motorji, kot kaka superduper SS guma (ki rabi idealne pogoje). Vse imajo dober profil, ki zagrabi tudi na slabši podlagi, bolj so allround usmerjene, hkrati pa morajo prenesti težo in konje sodobnih močnih motociklov. V bistvu če bi obstajala mera, bi recimo Conti trailattack2 (baje so dobre) probal tudi na mojmu. Glede na to ,da ravno ne izbiram cest, da se vozim tako po kakem makedamu, slabih luknjastih cestah, v vseh vremenskih pogojih in letnih časih, bi si upal trditi, da bi znale biti boljše od tega, kar mi je na razpolago na tržišču.

 

contitrailattack2-image.png

 

spodnji diagram treh pnevmatik tudi lepo pokaže razlike med njimi in namembnost:

 

spider-diagramm-enduro-segment.png

 

 

ti maš pa neko ljubav do diagramčkov, a? Pa pri multistroodlu si mal falil. feltne so 3,5×17 in 6×17. prepričan sm da so gor gume 120/70-17 in 190/50(55)-17. Torej enake kot tvoj motor.  torej pirelli dela bol grobe cestne gume tud za SXa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Dobro, mal široko smo zastavili pojem "enduro pnevmatike". Bom dal primer, Multistrada 150konjev, ktm 150 konjski in recimo GS1200, vsi so obuti v gume, kjer je profila skoraj za 1cm. Lahko rečem, vsaj na otip so nekatere zelo mehke in vsi motorji se po asvaltu zelo lepo peljejo in gume prenesejo marsikaj. Bi si upal trditi da so tudi bolj uporabne gume, ki jih imajo nameščeni tile motorji, kot kaka superduper SS guma (ki rabi idealne pogoje). Vse imajo dober profil, ki zagrabi tudi na slabši podlagi, bolj so allround usmerjene, hkrati pa morajo prenesti težo in konje sodobnih močnih motociklov. V bistvu če bi obstajala mera, bi recimo Conti trailattack2 (baje so dobre) probal tudi na mojmu. Glede na to ,da ravno ne izbiram cest, da se vozim tako po kakem makedamu, slabih luknjastih cestah, v vseh vremenskih pogojih in letnih časih, bi si upal trditi, da bi znale biti boljše od tega, kar mi je na razpolago na tržišču.

 

contitrailattack2-image.png

 

spodnji diagram treh pnevmatik tudi lepo pokaže razlike med njimi in namembnost:

 

spider-diagramm-enduro-segment.png

 

tkc80 največji štofli, tkc70 manjši štofli, in conti trail kot je zgoraj na sliki

No kako se Trail vozi si videl že večkrat   ;)

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre enduro pnevmatike, niso nujno slabše od SS, kvečjemu še boljše, mehkejše z več profila. Če jaz z mitasko nardim 5kkm in ima profila 5,5mm do senzorja, ti pa z dobro enduro pnevmatiko isto, katera ima do profila cel centimeter, ugan ktera je mehkejša in bolj primerna za svinjske, drseče, mokre, ceste?

Ugan katera pnevmatika se bolje obnese na suhi cesti po kateri se voziva 90% ...........a si me kje čakal ,ti nisem sledil itd......to je point mojega posta,enduro pnevmatike so že tako dobre da ne potrebuješ dragih moto GP pnevmatik a me zdaj štekaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo redki izkoristijo SS gume, vendar pa so lahko v tistih res redkih 0,x% razlika med padcem in le rahlim zdrsom v kritični situaciji. Od viška ne boli glava! 

 

Sem pa prepričan, da ti na CTA šišaš mene na mitaskah ... Samo to niti ni poanta, ker ne vozimo na čas, ampak za užitek. :)

Tud na Tigar grem mim ,jz skoz na čas vozim pa na izpadanje ...a ne veš ....v bistvu sem samomorilec  :evilgrin:  Dejte fantje se mal umirit in razmišljat z glavo in ne šupkom,za sabo imam več kot 500kkm in 21 let in zdej mi ti in podobni tukaj pametujete ker sem se enkrat vlegu .

lej želim ti da se nikoli ne vležeš ne ti ne drugi pametnjakoviči ,sam o padcih mi pametuj ko boš imel izpit več kot dve leti .....prosim no !!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!