Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

jaz bi tud rabo eno rableno....z nekaj malega profila se ....

150/60/17

Imam d208 160/60/17, če hočeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jure primc yamaha servis ind cona vič ima vse potrebno za menjavo in centriranje on ti zadevo popedena tko k se šika :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala KOCI!

SEM DOBIL PONUDBO FORUMAŠEV TUDI UGODNO SUPER! BOMO NASLEDNJI TEDN VIDELI KAKO PA KAJ, KER SO ŠE BOLJ POMEMBNE STVARI PREJ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi tudi rabil NUJNO kakšne par krogov rabljene..

Bt002 zelo zaželjene

ali

supercorsa

600rr, točnih dimenzij nevem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bit užaljen, no :friend1: ; samo pomagati sem hotel.

saj si hiter, nč bat .) .

Tourance mi res nič ne pomaga.

Mogoče bi pa lahko probal, če tebi uspe cestake prehitevat s to gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bit užaljen, no :friend1: ; samo pomagati sem hotel.

saj si hiter, nč bat .) .

zivjo jaz imam tudi metzeler gor na transalpi pa mi niso v redu spredaj Metzeler tourance 90/90-21 zadaj imam pa Metzeler enduro 4 steel radial 130/80-r17 sprednja je stara 2 leti zadja pa 4leta kako bi zgledalo če bi dal cestne gume gor ne več enduro pa kaj se splača zdej izbrat katero znamko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

Jaz imam eno vprašanje glede gum. Gre za zadnjo gumo dimenzij 190/55-ZR17.

V homologaciji je predpisana takšna dimenzija pnevmatike.

Zanima me ali bi lahko dal dimenzij 190/50-ZR17? Kaj se bi zgodilo v tem primeru? Motor bi izgubil pravo lego al kaj?

Problem je v dimenziji 55 ( men se zdi da to pomeni višino pnevmatike ),ker to dimenzijo imajo samo gume višjega cenovnega razreda ( michelin power race, pirelli corsa,.. ) jaz pa takšne gume ne rabim,ker jo ne izkoristim.

A obstajajo pnevmatike dimenzij 55 malo nižjega cenovnega razreda ? ( kot npr. michelin pilot sport R ? )

Hvala za kakršen koli odgovor ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

Jaz imam eno vprašanje glede gum. Gre za zadnjo gumo dimenzij 190/55-ZR17.

V homologaciji je predpisana takšna dimenzija pnevmatike.

Zanima me ali bi lahko dal dimenzij 190/50-ZR17? Kaj se bi zgodilo v tem primeru? Motor bi izgubil pravo lego al kaj?

Problem je v dimenziji 55 ( men se zdi da to pomeni višino pnevmatike ),ker to dimenzijo imajo samo gume višjega cenovnega razreda ( michelin power race, pirelli corsa,.. ) jaz pa takšne gume ne rabim,ker jo ne izkoristim.

A obstajajo pnevmatike dimenzij 55 malo nižjega cenovnega razreda ? ( kot npr. michelin pilot sport R ? )

Hvala za kakršen koli odgovor ;)

Lp

Vozi take gume kot so predpisane v homologaciji, ker imas lahko v nasprotnem primeru tezave s plavimi angeli. Ce znizas visino gume ima motor v isti prestavi pri istih obratih (kot prej) manjso hitrost, ker si zmanjsal obseg gume + stevec ne kaze tocno. Da, 55 pomeni visino gume. V tej dimenziji za tvoj motor (predvidevam da je 1098) bi ti svetoval Continental Race Attack (navadne, ne competition), ce si pa res umirjene sorte pa Continental Sport Attack.

Upam da sem ti kaj pomagal, ce te se kaj zanima pa vprasaj

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi take gume kot so predpisane v homologaciji, ker imas lahko v nasprotnem primeru tezave s plavimi angeli. Ce znizas visino gume ima motor v isti prestavi pri istih obratih (kot prej) manjso hitrost, ker si zmanjsal obseg gume + stevec ne kaze tocno. Da, 55 pomeni visino gume. V tej dimenziji za tvoj motor (predvidevam da je 1098) bi ti svetoval Continental Race Attack (navadne, ne competition), ce si pa res umirjene sorte pa Continental Sport Attack.

lp, D.

Aja. Sm bl umirjene sorte ja :) Drgač mi je pa prireli super corsa na 1098 zdržala lepih 7000km, ampak je predobra guma zame. Kaka je pa kej cena teh Continentalk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja. Sm bl umirjene sorte ja :) Drgač mi je pa prireli super corsa na 1098 zdržala lepih 7000km, ampak je predobra guma zame. Kaka je pa kej cena teh Continentalk?

odvisno od dealerja, mislim da bi mogu pridt skoz za cca 250eur/komplet za Race A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

Jaz imam eno vprašanje glede gum. Gre za zadnjo gumo dimenzij 190/55-ZR17.

V homologaciji je predpisana takšna dimenzija pnevmatike.

Zanima me ali bi lahko dal dimenzij 190/50-ZR17? Kaj se bi zgodilo v tem primeru? Motor bi izgubil pravo lego al kaj?

Problem je v dimenziji 55 ( men se zdi da to pomeni višino pnevmatike ),ker to dimenzijo imajo samo gume višjega cenovnega razreda ( michelin power race, pirelli corsa,.. ) jaz pa takšne gume ne rabim,ker jo ne izkoristim.

A obstajajo pnevmatike dimenzij 55 malo nižjega cenovnega razreda ? ( kot npr. michelin pilot sport R ? )

Hvala za kakršen koli odgovor ;)

Lp

mislim da sploh vžgal več ne bi..

Ugodno,če so pa še kvalitetne pa sploh !

a nis reku da ne rabiš kvalitete?? da so ble te predobre zate..D220 predlagam..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da sploh vžgal več ne bi..

a nis reku da ne rabiš kvalitete?? da so ble te predobre zate..

Pomoje so gume kot je michelin pilot race R čist dost, vsaj zame ( ampak ni dimenzij pravih). In to po mojem je kvalitetna guma.

Ne vem pa kolk je to razlike med 50 in 55? kako se motor zaradi tega obnaša...to pa res ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje so gume kot je michelin pilot race R čist dost, vsaj zame ( ampak ni dimenzij pravih). In to po mojem je kvalitetna guma.

Ne vem pa kolk je to razlike med 50 in 55? kako se motor zaradi tega obnaša...to pa res ne vem...

večinoma raje dajo 55 namesto 50..hitrej pade v ovinek..ampak glede na to da se rad lepo voziš, brez kakih akrobacij vzemi tako gumo kot je predvidena za tvoj motor in najvišje kakovosti..ker tuki velja več denarja več muzike..beri bolj mirna, lepše se pelje....itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večinoma raje dajo 55 namesto 50..hitrej pade v ovinek..ampak glede na to da se rad lepo voziš, brez kakih akrobacij vzemi tako gumo kot je predvidena za tvoj motor in najvišje kakovosti..ker tuki velja več denarja več muzike..beri bolj mirna, lepše se pelje....itd.

ja sej....na oko se mi zdi da je 55 bolj v špico narejena....pa profil ima samo po sredini in manj po robu ( oziroma ga sploh nima tm) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: mal hecno se mi zdi, da si imel denar za precej drag motor (za moje pojme), zdej pa iščeš ene poceni gume... :blink:

pa brez zamere :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej....na oko se mi zdi da je 55 bolj v špico narejena....pa profil ima samo po sredini in manj po robu ( oziroma ga sploh nima tm) .

pusti ti "oko" pri miru..tak motor ne samo da si zasluži ampak tudi zahteva najboljše gume kar jih je..v tvojem primeru k si bolj nežen z gasom najmehkejše..to pa naj ti kdo drug pove k ve kere so najmehkejše in se najprej ogrejejo..une michelin k jih nicky oglašuje naprimer?po sred trda po robu mehka..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: mal hecno se mi zdi, da si imel denar za precej drag motor (za moje pojme), zdej pa iščeš ene poceni gume... :blink:

pa brez zamere :winkiss:

ni panike...ne zamirim :). Čeprav te gume ku jaz iščem niso poceni! So mal manj športne,morda mal trše in zaradi tega se počasneje obrabljajo, pa več kilometrov se da z njimi naredit.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pusti ti "oko" pri miru..tak motor ne samo da si zasluži ampak tudi zahteva najboljše gume kar jih je..v tvojem primeru k si bolj nežen z gasom najmehkejše..to pa naj ti kdo drug pove k ve kere so najmehkejše in se najprej ogrejejo..une michelin k jih nicky oglašuje naprimer?po sred trda po robu mehka..

Ja tiste bi bile fajn, da je na sred trda.

Se strinjam,na tak motor gredo pač take gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: mal hecno se mi zdi, da si imel denar za precej drag motor (za moje pojme), zdej pa iščeš ene poceni gume... :blink:

pa brez zamere :winkiss:

Imaš moj PODPIS,drag motor potrebuje drage in nepozabit HOMOLOGIRANE gume!!!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vprasal ze v temi o Grobniku, pa bom se tu..

Se je vozil ze kdo po Grobniku z Michelin Pilot Power? Ce se je, me zanima predvsem kako je s pregrevanjem gume..

Hvala, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!