Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Odvisn za kaj rabiš...enkrat treba riskirat in probat nekaj drugega ;)

Kar se tiče conti-sport, sem bil zelo zadovoljen. Samo najvrjetneje ne morem primerjat moj način vožnje s tvojim :whistle:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike:dunlop qualifier 160/60/zr17

- model motorja:suzuki sv650n l.2000

- prevoženi kilometri:cca 6000

- način vožnje: 70%agresivna-športna, 27% umirjena-potovalna, 3%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 90%, mesto 5%, avto cesta 5%

-oprijem na mokrem: ocena 1 - 10 (6)

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 1-10 (nisem sprobal)

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 1-10 (10)

-način obrabe:celotna površina do indikatorjev ....

- 10% km s sopotnico

-CENA z montažo: ???

-komentar:zelo vredu guma, edino ob bolj športni vožni in v dvoje jo pobira ko puter :glare:

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: Dunlop Qualifier 120/60 17 in 160/60 17

- model motorja: Suzuki sv 650s

- prevoženi kilometri: 5800

- način vožnje: 50%agresivna-športna, 48% umirjena-potovalna, 2%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 90%, mesto 10%, avto cesta 0%

-oprijem na mokrem: 6

- oprijem izven sezone: 8 (ni blo glih izven sam je blo pa 12 stopinj)

- oprijem v "sezoni": 9 (spustila samo ene 2x ker sem pretiraval)

-način obrabe: zadnja po celi povrsini skoraj do indikatorjev, razen levi rob je bil ze gladek. Prednje je ostalo se nekaj (kak mm do indikatorja na levi)

- 25% km s sopotnico

-CENA z montažo: 220€

-komentar: Super guma, le ce je gonis v dvoje jo pa res trga na kose. Opazil sem tudi, da jo moram v dvoje voziti na 3bare drugace se obnasa nekam cudno. Pri novi conti sport attack tega nisem opazil. Zmotilo me je se da gre prednja do roba, pri zadnji pa ostane okrog 1cm do roba. Sem probal do tacke in jo vseeno ostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo viška kšne rabljene slick gume(za razumno ceno)?110 17 pa 160 17? :whistle: Kar na PM. :blush:

Popravljeno . Popravil canine
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce off topic ampak ko smo že pri slick gumah. Pravilna izgovorjava je: "slik" in ne "slajk". :whistle:

To nam je pomoje vec ali manj usem jasno, je pa slajk slovenska narecna izpeljava, ki se zelo pogosto uporablja. In glede na to da nismo v USA ali v kateri drugi anglesko govoreci drzavi, ni nobenga problema. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narečje je slovenski jezik, ki se uporablja na določenem območju. "Slajk" je samo nepravilna izgovorjava angleške besede in nič drugega ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narečje je slovenski jezik, ki se uporablja na določenem območju. "Slajk" je samo nepravilna izgovorjava angleške besede in nič drugega ;)

Veliko je besed, ki smo jih posvojili od tujcev, predvsem nemskih zaradi WW2, katerih izgovorjava se glede na narecja zelo razlikuje, v vsakem primeru pa npr sploh ni podobna originalu. Pa kaj, mene ne moti. Slajk je pac popacena izgovorjava slick in pri nas na kmetih v Cerknici in okolici je vsem jasno kaj hoce clovek povedat s to besedo in je za nas dovolj dobra :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat: "slajk" ni ne narečna beseda niti ni slengovska beseda. Ni problema, jaz te bom razumel če boš rekel "slajk", je pa res, da bo to tudi pokazalo določeno stopnjo poznavanja tujih jezikov. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat: "slajk" ni ne narečna beseda niti ni slengovska beseda. Ni problema, jaz te bom razumel če boš rekel "slajk", je pa res, da bo to tudi pokazalo določeno stopnjo poznavanja tujih jezikov. :rolleyes:

Sploh ni res. Upam si trdit, da je moja anglescina zelo dobra in tudi pravilno izgovorjavo vem brez skrbi, pa se vedno uporabljam izraz slajk, kot se mnogo drugih, to pa po domace povedano zato, ker se tu pri nas tako govori. Si lahko razgalas kakor hoces. :) BTW, ravno vceraj me je kolega, ki je eden bolj poznanih istruktorjev ang jezika tu okoli vprasal ce sem ze dobil "slajke" :rolleyes:

Sedaj pa dovolj :topic:

Povejte mi raje ce kdo ve kaj je razlika med Dunlop Slick KR106 in 108

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je slabo zate dovolj dobro tudi prav ;)

Zame je dovolj dobro samo zelo dobro :winkiss: :)

Sicer pa nima veze odgovori mi raje na to, ker me res zanima. Prva je namrec KR106, zadnja pa KR108

Povejte mi raje ce kdo ve kaj je razlika med Dunlop Slick KR106 in 108

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa dost :topic:

malsemživčendanespress

Ti si živćan zaradi jutrišnjega dne.. ne zaradi gum :naughty:

moje skoraj slajke zdržale že 7000 km.. še mal bodo :whistle: (raceattack)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!