Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pismo, gumo sem dobil od nekoga, ki dirka ze vec let, je reden obiskovalec Grobnika, se pelje 1,36 in mu verjamem, da ce pravi da je guma ok, je ok. Bolj kot npr tebi

Dec če je reku da je OK je OK.

Sicer pa kje si že videl 5let star slick :rolleyes:

Kolikšen si imel tlak, koliko imaš še na indikatorjih, v kakšnih pogojih je bila guma skladiščena...

Slick samo hladna malo bolj drsi kot "navadna", ko jo ogreješ nič več..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo, gumo sem dobil od nekoga, ki dirka ze vec let, je reden obiskovalec Grobnika, se pelje 1,36 in mu verjamem, da ce pravi da je guma ok, je ok.

2 možnosti:

1. V tolikih letih dirkanja ni zrabu enih slajkov :worship:

2. Guma je zanič, je večne rabi, pa jo je tebi poturil za neki evrotov :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se eno vprasanje..

Danes sem naredil par km z Dunlopovimi slick gumami in obcutno bolj drsijo in slabse drzijo od Pilot Power. Zadaj je KR108 letnica 44/04 spredaj pa KR106 iz 2002. Gume imajo drugace se dovolj mesa, na otip so mehke.. Je tako drsenje zgolj posledica gum, ki niso na delovni temperaturi, ali je kaj narobe z njimi?

Tnx, DeX

brez grelcev boš pro krog na tleh ,v cilni pa dunlopka trese ko sam hudič :headbang: ,tak da mal pazi upam , da ti je tip ko ti je prodal gume to povedal :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dec če je reku da je OK je OK.

Sicer pa kje si že videl 5let star slick :rolleyes:

Kolikšen si imel tlak, koliko imaš še na indikatorjih, v kakšnih pogojih je bila guma skladiščena...

da ne govorim, da je v petih letih šla tehnika gumarstva tok naprej, da je takratna slick morda slabša od katerekol današnje gume v prosti prodaji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne govorim, da je v petih letih šla tehnika gumarstva tok naprej, da je takratna slick morda slabša od katerekol današnje gume v prosti prodaji :)

ampak res samo morda..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak res samo morda..

pod pogoji,da je bila morda dobro uskladiščena ... Skladiščenje pri gumah pa - to verjetno vemo vsi - ne pomeni "ležala v garaži" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boš 14.9.07 povedal kako i kaj :evilgrin:

me res zanima koliko različnih slick gum ste sprobali..samo pametovanje..

dex kot si videl si zvedel manj kot nič na tem forumu..

A bi hotel tudi ti članstvo v klubu?

mam zlato kartico :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me res zanima koliko različnih slick gum ste sprobali..samo pametovanje..

dex kot si videl si zvedel manj kot nič na tem forumu..

stari, če si tok pameten - pejt do njega pa poskrb, da nau neumnosti spraševal... Razen, če si mu ti prodal gumo? :whistle:

Jst slick gum - se mi zdi - še nism vozu. aja, razn na kao dirkalnem supermotardu... sam tist itak ne vela, k je šlo max 120 km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, če si tok pameten - pejt do njega pa poskrb, da nau neumnosti spraševal... Razen, če si mu ti prodal gumo? :whistle:

Jst slick gum - se mi zdi - še nism vozu. aja, razn na kao dirkalnem supermotardu... sam tist itak ne vela, k je šlo max 120 km/h...

sem mu dal drugo da bo miren..v redu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mu dal drugo da bo miren..v redu?

super. In, kot strokovnjak - kaj si ugotovil glede stare gume? Je bla prestara?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super. In, kot strokovnjak - kaj si ugotovil glede stare gume? Je bla prestara?

Jo mora prej malo prežvečiti; ga ni čez tisti pravi občutek poznavalca.

Imej no malo potrpljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si predstavljaš, da kdo napiše enkrat : Sem dubu pocen 100 litrov bencina, baje je sicer 3 leta star, ampak še dober. zdaj pa ne vem, zakaj mi motor nekaj cuka pa nikam ne gre ... mi ga je dal en ko se sicer redno vozi naokoli po sloveniji :)

Ok, še to - jst mam tut en par čist novih gum za prodat - mislim, da so Z6, standardnih velikosti za 1000 kubičen naked (zadnja 180) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, še to - jst mam tut en par čist novih gum za prodat - mislim, da so Z6, standardnih velikosti za 1000 kubičen naked (zadnja 180) .

Kdj poveš, včeri sem jo kupu :headbang:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si predstavljaš, da kdo napiše enkrat : Sem dubu pocen 100 litrov bencina, baje je sicer 3 leta star, ampak še dober. zdaj pa ne vem, zakaj mi motor nekaj cuka pa nikam ne gre ... mi ga je dal en ko se sicer redno vozi naokoli po sloveniji :)

Slaba primerjava, podobno bi blo, da je olje menjal, pa ta starga nima kam dat, pa ga zdej proda nekomu. Se pa sicer veliko vozi in on že ve ker olje je dobr in ker ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dex kot si videl si zvedel manj kot nič na tem forumu..

Zvedel je več kot dovolj - če pa tega noče (ne more?) sprejet, pa je to njegova stvar. Ti si edini, ki mu tupiš neumnosti.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, ja pa še dve zadevi o gumah, zaradi katerih je Dex razglasil, da po NJEGOVEM še nisem nikdar vozil motocikla. (sem prenesel iz teme Grobnik).

"Glede na to, da se včasih člani foruma skupaj odpravite na Grobnik, vas sprašujem za mnenje glede sestavljanja skupine.

Ko sem se zadnjič omenil spodaj naštete tri zadeve skupini motoristov, ki je bila slučajno v moji bližini:

1. da se ponavadi hkrati skupaj zamenja prvo in zadnjo gumo. Ne sme se montirati gor gume dveh različnih proizvajalcev, gume različnega tipa istega proizvajalca, ampak kvečjemu isto gumo, kot je spredaj. Se pravi, če je Metzeler M3 spredaj, mora biti isto zadaj.

Tip je kazal zadaj bolj športno gumo in spredaj bolj potovalno, na superšpotniku s katerim se gre cestne dirke.

2.Pri zelo močnem zaviranju iz visoke hitrosti z supešportnikom (npr. do ustavitve) je koncentracija in delo samo na zavorah, ne pa na metanju v nizko prestavo, da tuli motor. Motor pri takem zablokira zadnjo gumo (ki že tako sili v zrak) (več kot 80% teže je na sprednjem kolesu) in motocikla skoraj ni več mogoče obvladati.

3.Menjava sprednje gume pri superšportniku iz preseka 70 na 60 ni najbolj priporočljiva izbira za ceste, ker je presek 70 bolj predvidljiv in daje vozniku "feedback"; presek 60 nasprotno ne pušča toliko napak (manj rezerve) in v skrajni rabi preseneti brez vnaprejšnjega opozorila. Z zamenjavo na nižji presek dosežemo zmanjšanje "predteka" oziroma manjši odmik prednje vilice glede na vertikalo, kar je res bolj odzivno pri metanju motorja v nagib.

Skupina mi je danes napisala, da bi šla z menoj na Grobnik, ker mi je pripravljena pozabiti, da sem nekdo, ki samo pametuje (zgoraj našteto) ve pa dejansko bolj malo iz izkušenj.

Vprašanje: kako se vam zdi, da bi se podili po Grobniku v skupini s tako praktičnimi fanti, ki vedo zadeve iz prakse?"

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Powercam fali to, da so obrabljene ze cez polovico in ker ravno prodajam motor, rabim met gor vsaj ene priblizno solidne gume, ker drugace folk se bolj zbija ceno kot sicer. In ce se mam sanso za nekaj eur dobit dirkalne gume, ki so za na pisto mnogo bolj primerne kot tiste za na cesto, zakaj pa ne. Ce ne drugega, mi ne bo treba iskat drugih gum, da bom lahko sploh prodal ze itak nezazeljen motor.

Pismo, gumo sem dobil od nekoga, ki dirka ze vec let, je reden obiskovalec Grobnika, se pelje 1,36 in mu verjamem, da ce pravi da je guma ok, je ok. Bolj kot npr tebi. Je pa zame prvic, da uporabljam slajke in imam pac veliko vprasanj. Bega me to, ker ena drzi ze hladna in ena ne. Itak vsi pravite, da nobena slajka ne drzi hladna, tako, da je po tej logiki prej kaj narobe z zadnjo kot s sprednjo..

preračunaj kolk si in boš dal za premontažo in kolk je vredna nova zadnja guma, sprednjo ti šenkam js za prodajat motor...

biznis leta

za it prvič na pisto je dobra vsaka guma !! še posebej z naked motorjem in korejsko ciklistiko!! če misliš da boš zaradi gum vozil bolj hitro, boš naredil pizdarijo pa zaradi česa drugega !!

dokler ne dobiš prakse moraš vozit z veliko rezervo! in če tako voziš kaj ti bo taka guma...

upaj da bo guma začela držat po nekaj krogih, če je stala par let v prahu se mora segret in pregnesti...

vglavnem totalno nelogična poteza .. in nelogična vprašanja in skrbi...

si moral naredit en izlet na grobnik in bi videl s čim kdo vozi in seveda kako hitro. če misliš da so na tem forumu sveta pravila boš nadrsal še dostikrat

pa srečno na ovinkih !!! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In se nekaj! Slajke so mi prisle na misel sele po pametovanju folka na Motosvetu, prav v tej temi ce se ne motim, ces kako se vsaka cestna guma itak pregreje na Grobniku po par krogih.

IMHO zataknl so se pri tvoji izbiri gume, ker so leto 2002 (so že na pol plastične ali se motim), drugač pa srečno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO zataknl so se pri tvoji izbiri gume, ker so leto 2002 (so že na pol plastične ali se motim), drugač pa srečno .)

ja takrat je bil slab letnik..nekaj je blo v zraku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO zataknl so se pri tvoji izbiri gume, ker so leto 2002 (so že na pol plastične ali se motim), drugač pa srečno .)

Leto je skrbelo tudi mene, to je bil tudi edini razlog, da sem zacel sprasevat stvari tu gor po montazi, ker mi ni dalu miru.. Sedaj je gor druga guma, mi je biker77 dal, tako da ni problema :)

Drugace pa tista guma iz 02, zdalec ni trda, ravno nasprotno, ze hladna na otip je precej mehka, malce toplejsa se bolj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugace pa tista guma iz 02, zdalec ni trda, ravno nasprotno, ze hladna na otip je precej mehka, malce toplejsa se bolj..

Pa mislim, da je bilo še celo v tej temi napisano, da mehka guma še ne pomeni dober oprijem.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!