Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

- znamka in model pnevmatike: metzeler roadtec Z6 120/70-17 in 180/55-17

- model motorja: GSF 1200 S

- prevoženi kilometri: z vsakim kompletom do sedaj ca. 9000 (skupaj ca. 45.000)

- način vožnje: 50 %agresivna-športna, 50% umirjena-potovalna, %dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 60%, mesto 10%, avto cesta 30%

-oprijem na mokrem: ocena 8

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 8

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 9

-način obrabe: delno po sredini (ac), celotna površina, do indikatorjev ....

- 0% km s sopotnico

-CENA z montažo: 270 €

-komentar: glede na obljube in obete bi naj zdrzala nova (letosnja) serija vec km. upajmo. to je tudi edina kritika z moje strani na te gume. (pre)velik dejavnik pri obrabi je navor na zadnjem kolesu (120 Nm). :doze:

gelde na obljube in obete sem se posteno nasral.

Z6 zdrzale obe (prednja in zadnja !) samo 6.200 km. nacin voznje in vrsta cest zelo podobna zgornjemu opisu.

opomba: obe gumi standardna trdota karkase. se ze dogovarjam za C, K ali podobno verzijo (K-Rs, FJR, GTR klasa).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa iščem sprednjo za mojega tomosa.. originalna je 100/70-17. Iščem eno tako da bi bila čim mehkejša, ker ta rada drsi.. In kaj je lahko narobe če dam centimeter širšo gumo gor?

LP

Če boš dal širšo gumo od predpisane bo guma bolj špičasta in verjetno ne bo držala do tam kjer original dimenzija še drži. Vsekakor ti tega en bo noben priporočal...

Jaz sem imel na NSR Dunlop Sportmax, držala odlično, poglej pa še za Pirreli(?) Sportdemon

Hvala, še ima kdo kak predlog? Oz kje bi dobil dotično gumo čim ceneje :whistle: Bom upošteval to in bom dal gor original dimenzijo (100/80-17). Kot sm že reču, iščem gumo ki je čimmehkejša, solidna v dežju in hladnejših dneh (nekateri se pač celo leto vozimo).. pa za neko ceno :krneki: Aja, pa še to, zaradi dimenzij.. če je guma nižja je problem? Ker 100/80 ni neke izbire..

LP, Nejc

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojm ce vzames Continentalovo Twist SM Sport mora odgovarjat tvojim zahtevam...(pazi na razliko, ker dobi se oboje sport in navadno verzijo) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo mela guma nižji presek bo motor lepše padel v ovinek... Vseeno pomoje dobro malo popaziti na chickenstripse zadaj/spredaj, da bo približno isto... Samo to itak vidiš po tem ko kupiš gumo in jo malo zvoziš :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo mela guma nižji presek bo motor lepše padel v ovinek... Vseeno pomoje dobro malo popaziti na chickenstripse zadaj/spredaj, da bo približno isto... Samo to itak vidiš po tem ko kupiš gumo in jo malo zvoziš :whistle:

pri supermoto gumi??

jest bi kr višjo vzel..ta motor gre itak že dost hitr v ovinek..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko sem gledal na moto-gume, je to ena najcenejših.. :unsure: Vsaj navadna verzija, Sport nisem zasledil.

Ni nujno slaba ce je poceni...hvala bogu da ni predraga! :D Sport pomojm more bit kr dobra guma....Vpras kaj vozjo v prvenstvu ce bi rad res neki "race"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tok pocen pa niso...more bit napaka nekje...sicer pa je mozno tud da so tok, saj je le "majhna" guma :D

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup novih gum za Fazerco, pa me zanima kaj kaj priporočate. Na netu sem našel tele gume:

Gume:

Bridgestone

BT 021 F 120/70 ZR17 TL 58W

BT 021 R 180/55 ZR17 TL 73W

Avon

Storm-ST AV 55 120/70 ZR17 TL 58W

Storm-ST AV 56 180/55 ZR17 TL 73W

Pirelli

DIABLO STRADA FRONT 120/70 ZR17 TL 58W , M/C,

DIABLO STRADA 180/55 ZR17 TL 73W , M/C,

Michelin

Pilot Road Front 120/70 ZR17 TL 58W

Pilot Road Rear 180/55 ZR17 TL 73W

Metzeler

Roadtec Z6 Front 120/70 ZR17 TL 58W M/C

Roadtec Z6 180/55 ZR17 TL 73W M/C

Continental

RoadAttack C 120/70 ZR17 TL 58W M/C,

RoadAttack 180/55 ZR17 TL 73W M/C,

Dunlop

Sportmax D 220 F ST K 120/70 ZR17 TL 58W , M/C

Sportmax D 220 ST M 180/55 ZR17 TL 73W M/C

Do sedaj sem imel gor BT020, pa sem bil dokaj zadovoljen. Kateri gumi bi šel vaš glas? Ima kdo kje kak test teh gum?

+ Zakaj so http://www.sporttour.com/tires/motorcycle.htm v Ameriki gume še 1x cenejš kot pri nas?

Lp, Tusi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup novih gum za Fazerco, pa me zanima kaj kaj priporočate. Na netu sem našel tele gume:

Gume:

Bridgestone

BT 021 F 120/70 ZR17 TL 58W

BT 021 R 180/55 ZR17 TL 73W

Avon

Storm-ST AV 55 120/70 ZR17 TL 58W

Storm-ST AV 56 180/55 ZR17 TL 73W

Pirelli

DIABLO STRADA FRONT 120/70 ZR17 TL 58W , M/C,

DIABLO STRADA 180/55 ZR17 TL 73W , M/C,

Michelin

Pilot Road Front 120/70 ZR17 TL 58W

Pilot Road Rear 180/55 ZR17 TL 73W

Metzeler

Roadtec Z6 Front 120/70 ZR17 TL 58W M/C

Roadtec Z6 180/55 ZR17 TL 73W M/C

Continental

RoadAttack C 120/70 ZR17 TL 58W M/C,

RoadAttack 180/55 ZR17 TL 73W M/C,

Dunlop

Sportmax D 220 F ST K 120/70 ZR17 TL 58W , M/C

Sportmax D 220 ST M 180/55 ZR17 TL 73W M/C

Do sedaj sem imel gor BT020, pa sem bil dokaj zadovoljen. Kateri gumi bi šel vaš glas? Ima kdo kje kak test teh gum?

+ Zakaj so http://www.sporttour.com/tires/motorcycle.htm v Ameriki gume še 1x cenejš kot pri nas?

Lp, Tusi

sorry ampak jest ne bi dal nč od tega gor..seveda samo moje mišljenje..bi razmišljal o razredu višje-beri bolj športno..

evo kmal se bo najdu en k bo reku da je tut to dobr..

lahko pa tudi vprašaš @condor ki ma fazerco pa gume takega ranga in ti bo povedal..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem, ker sem že sedaj gumo pobral po sredi, ker sem se vozil večinoma v službo (pač vožnja skoraj brez ovinkov), če bi dal bolj športno bi mi jo pobralo še prej, ali obstajajo tud take ki so po sredini trše?

Gre se pa za FZ6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem, ker sem že sedaj gumo pobral po sredi, ker sem se vozil večinoma v službo (pač vožnja skoraj brez ovinkov), če bi dal bolj športno bi mi jo pobralo še prej, ali obstajajo tud take ki so po sredini trše?

Gre se pa za FZ6.

pilot power 2ct..

če je pa sam za po ravnem pol pa res kr tuki med temi izbirej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem, ker sem že sedaj gumo pobral po sredi, ker sem se vozil večinoma v službo (pač vožnja skoraj brez ovinkov), če bi dal bolj športno bi mi jo pobralo še prej, ali obstajajo tud take ki so po sredini trše?

Gre se pa za FZ6.

Nikakor ne vzami pilot power 2ct, precij slabša kot brez 2ct. Če se večinoma voziš v službo izbiraj med gumami ROAD, so bolj primerne za po mestu in dežju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor ne vzami pilot power 2ct, precij slabša kot brez 2ct. Če se večinoma voziš v službo izbiraj med gumami ROAD, so bolj primerne za po mestu in dežju.

Obstaja pa tudi Pilot Road 2 (podobna tehnologija kot pri pover le da je "trša" guma - tudi iz 2 različnih komponent "2ct")

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testov je veliko in vsak po svoje hvali svoje gume.Drugače pa tukaj nekaj malega imam pa še en test, ki pa je velik 4,05mb in ga ne morem nalimat gor, lahko ti ga pa pošljem, če te zanima. So pa testi sports tyres, performance tyres in extreme tyres.

post-7531-1190874177_thumb.jpg

post-7531-1190874194_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testov je veliko in vsak po svoje hvali svoje gume.

To je res zanimivo. Tu je link do motorradovega testa, kjer je bila recimo M3 bolje ocenjena kot Qualifier. Kot kaže je potrebno vzeti v obzir tudi testni motor. Pri motoreviji je to bila R1, pri motorradu pa GSX-R 1000 K6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res zanimivo. Tu je link do motorradovega testa, kjer je bila recimo M3 bolje ocenjena kot Qualifier. Kot kaže je potrebno vzeti v obzir tudi testni motor. Pri motoreviji je to bila R1, pri motorradu pa GSX-R 1000 K6.

Vendar po tem testu je tudi guma pilot power in ne 2CT je že v tem razlika.

Sam sem do zdaj upošteval le leastno presojo in izkušnje prijateljev s katrimi se vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so vsi, vključno s vulkanizerjem ki mi je potem prodal navadne Powerce, odsvetovali 2CT. Baje da je premehka na robovih in jo prehitro pobira, kar naj bi pomenlo da bolj drsi oz. pač slabše drži...

In fora teh 2komponentnih gum ni to da je na sredi trša, ampak da je na robovih še mehkejša... Pilot road2 bi bla potem dobra izbira.... Alpa mogoče tudi Z6 če nisi nek hardcore divjak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!