Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

zdaj pa me nekaj zanima... ko so posezonske razprodaje gum itd.. in recimo lahko dobim metzeler m3 komplet za 240 €, so pa letnik 2006... gor jih bom malo pred pomladjo (se pravi 2008) a se to še šteje kot nove gume ali je lahko kaj narobe? pomoje še ne bi smelo bit z gumami letnika 2006 nič narobe... saj so še nove in imajo enake lastnosti kot popolnoma nove naprimer jesen 2007?

Imajo enake lastnosti... Alpa ne. Če so ble dobro skladiščene, ja, ali pa mogoče. Če so ble skladiščene slabo(mraz in -273°C, kotlovnica s 500°C :D ) pol verjetno niso več dobre. Sem se mao enkrat zajebal s starimi gumami(res da so ble 5let stare), ampak se je končalo s padcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo enake lastnosti... Alpa ne. Če so ble dobro skladiščene, ja, ali pa mogoče. Če so ble skladiščene slabo(mraz in -273°C, kotlovnica s 500°C :D ) pol verjetno niso več dobre. Sem se mao enkrat zajebal s starimi gumami(res da so ble 5let stare), ampak se je končalo s padcem.

no zdaj je kaj je gume so že doma :) saj niso toliko spet stare če so letnik 2006, menda pa naj bi se gume štele kot nove in se tako tudi prodajale 3 leta? torej so še dobre če se mene vpraša :) zdaj že počivajo v garaži zraven motorja in čakajo na menjavo :P če pa še ne bom tako hitro dal gor gum, ali jih naj v garaži samo položim eno na drugo in pokrijem ali kako jih naj "prezimim"? sem pa pomoje dobil za dobro ceno, komplet metzeler sportec m3 120/70/17 in 180/55/17 za 240 € :)

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdaj je kaj je gume so že doma :) saj niso toliko spet stare če so letnik 2006, menda pa naj bi se gume štele kot nove in se tako tudi prodajale 3 leta? torej so še dobre če se mene vpraša :) zdaj že počivajo v garaži zraven motorja in čakajo na menjavo :P če pa še ne bom tako hitro dal gor gum, ali jih naj v garaži samo položim eno na drugo in pokrijem ali kako jih naj "prezimim"? sem pa pomoje dobil za dobro ceno, komplet metzeler sportec m3 120/70/17 in 180/55/17 za 240 € :)

Jaz sem letos uničil 2 kompleta M1, letnik 04/05 pa lahko rečem, da so se limale po asfaltu!

Kolega brez panike......

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se to naredi

je to po vožnji al med vožnjo

post-539-1192987361_thumb.jpg

Pri meni podobne lise ostanejo na gumi zarad prevoza, in kjer se guma tisci ob karkoli potem zgleda nekako tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj se to naredi

je to po vožnji al med vožnjo

...

Hola!

IMHO zaradi nepravilnega pritiska v gumi, pa tud blaženje ne zgleda čist ok, ker ni samo lisa, tudi en pas - na robu - čist "pojedene" gume... :hmm: lahko tudi defektna guma, kar je manj možnosti... :hmm:

ali je slika narejena med vožnjo :hmm: na sliki je motor na stojalu... :wacko:

pa najbrž ne bi spraševal če bi bila tole posledica privezanega motorja...

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

IMHO zaradi nepravilnega pritiska v gumi, pa tud blaženje ne zgleda čist ok, ker ni samo lisa, tudi en pas - na robu - čist "pojedene" gume... :hmm: lahko tudi defektna guma, kar je manj možnosti... :hmm:

ali je slika narejena med vožnjo :hmm: na sliki je motor na stojalu... :wacko:

pa najbrž ne bi spraševal če bi bila tole posledica privezanega motorja...

ne ne čez gumo ni bilo nič privezanega

slikano je doma v garži ko sm prišel iz marofa

tlak je bil pa 2.1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj pa me nekaj zanima... ko so posezonske razprodaje gum itd.. in recimo lahko dobim metzeler m3 komplet za 240 €, so pa letnik 2006... gor jih bom malo pred pomladjo (se pravi 2008) a se to še šteje kot nove gume ali je lahko kaj narobe? pomoje še ne bi smelo bit z gumami letnika 2006 nič narobe... saj so še nove in imajo enake lastnosti kot popolnoma nove naprimer jesen 2007?

to so nove gume!

trenutno ližem michelin pp z dot1304 pa nobenih problemov! seveda so bile 2 leti pravilno skladiščene v moji kleti! mam na zalogi bt14 dot 05, pa m3 dot 07! za pametno ceno jih prodam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so nove gume!

trenutno ližem michelin pp z dot1304 pa nobenih problemov! seveda so bile 2 leti pravilno skladiščene v moji kleti! mam na zalogi bt14 dot 05, pa m3 dot 07! za pametno ceno jih prodam!

in kako je to pravilno skladiščenje? jaz sem jih položil na mehko (čeprav pomoje ni potrebno) eno poleg druge in pokril z rjuho... namesto v klet sem jih pa dal na podstrešje (še sam ne vem zakaj, nekako konstantna temperatura je pa mir majo zgoraj hehe) kaj bi še bilo pravilno skladiščenje? aja za koliko pa prodajaš m3 dot 07 ?

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kako je to pravilno skladiščenje? jaz sem jih položil na mehko (čeprav pomoje ni potrebno) eno poleg druge in pokril z rjuho... namesto v klet sem jih pa dal na podstrešje (še sam ne vem zakaj, nekako konstantna temperatura je pa mir majo zgoraj hehe) kaj bi še bilo pravilno skladiščenje? aja za koliko pa prodajaš m3 dot 07 ?

v temnem, ne premrzlem prostoru!

bt 160 m3 240!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

mene zanima mam zdj suzukia bandita 650ccm

pa bom mogu menjat pnevmatike

katere mi svetujete?

prosm na zasebna sporočila k me ni dost tle gor

hvala lp ter srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Sigurno je že kdo med vami vozil fireblade obuto v d209 gp na grobniku, kakšno mnenje malo podkreplejno z argumenti(trdota zmesi , tlak, nastavitev gewind..) bi mi zelo prav prišlo, tudi takratna zunanja temperatura..

Na zadnjem obisku mi sc2 zadaj nekako ni dala ravno pravega feetbacka tako da bom naslednjič sigurno probal kaj druga.

Lahko tudi na pm, da ne smetimo.

Lp, Zx_R. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Sigurno je že kdo med vami vozil fireblade obuto v d209 gp na grobniku, kakšno mnenje malo podkreplejno z argumenti(trdota zmesi , tlak, nastavitev gewind..) bi mi zelo prav prišlo, tudi takratna zunanja temperatura..

Na zadnjem obisku mi sc2 zadaj nekako ni dala ravno pravega feetbacka tako da bom naslednjič sigurno probal kaj druga.

Lahko tudi na pm, da ne smetimo.

Lp, Zx_R. .)

mam na kawasakiju guma je ok je pa odvisno kakšne čase voziš :naughty: ,na zavojih je dozdaj bla ta guma najbolj stabilna :worship: mogoče v cilno mal trese ,sam je to odvisno od vsakega motorja posebej in stila vožnje :evilgrin: :evilgrin:

tlak 2,1 zadaj in 1,9 spredaj po želji in teži rajderja....................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kako je to pravilno skladiščenje? jaz sem jih položil na mehko (čeprav pomoje ni potrebno) eno poleg druge in pokril z rjuho... namesto v klet sem jih pa dal na podstrešje (še sam ne vem zakaj, nekako konstantna temperatura je pa mir majo zgoraj hehe) kaj bi še bilo pravilno skladiščenje?

Namazat jih je fajn, vsaj zmes glicerina pa vode. Jaz mam svojo formulo, ker mam pač drugačne gume (enduro), tako da si pogruntaj svoje razmerje in posebne dodatke... Vprašaj kakega vulkanizerja, so z vsemi žavbami namazani .) . Pa pazi, da ne boš tako namazal, da bo drselo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero gumo mi priporočate za cross-a rabim za zadno kolo.Guma more biti srednje mehka oz.za srednje mehki teren.

lp

Popravljeno . Popravil metalc17
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: metzeler roadtec Z6 120/70-17 in 180/55-17

- model motorja: triumph sprint RS 955

- prevoženi kilometri: do sedaj cca 9000 (zadnja ima še za cca 3000km profila, prednja pa ziher še za enkrat toliko)

- način vožnje: 60 %agresivna-športna, 40% umirjena-potovalna, %dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 85%, mesto 10%, avto cesta 5%

-oprijem na mokrem: ocena 9

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 9

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 10 (glede na razred gume - sport-touring)

-način obrabe: dokaj enakomeren po vsej površini

- 10% km s sopotnico

-CENA z montažo: 250 € komplet

-komentar: v primerjavi z bt 020, ki sem jo imel prej, sploh ne bi izgubljal besed. Kot bi vozil drug motor. Guma se hitro ogreje na delovno temp., enakomerno oddrsava (tudi po mokrem brez grdih presenečenj). V glavnem najboljša guma, kar sem jih imel na motorju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akcija gum v Motor Jet-u: Metzeler+ Pireli

LP

ja da nekaj povem samo o tem...motorjet je drag ko...nebom reko kaj...

Prejsnji teden sem kupoval gume. Seveda sem sal prvo k motorjetu, ker sem hotel imeti Metzelerke M3. No osnovna cena para gum je okoli 400€. On mi da 25€ popusta, pa se malo zaokrozi in pridema na 300€. Se mi zdi fajn cena, ampak si mislim, bom se malo pogledal.

Ko sem prisel domov, sem odsel na avtonet in se malo pobrckal. Nasel sem prodajalca v radljah, ki je imel ceno 250€! in ker je vzel se kolega, nama je dal komplet za 240€!

Motorjet ima ze v osnovi svinjsko drage stvari in ti ti popusti nic ne pomagajo! Drugace super delovci, prijazno osebje, ampak cene so nenormalno nabite!

Popravljeno . Popravil Gixxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja da nekaj povem samo o tem...motorjet je drag ko...nebom reko kaj...

Se strinjam. :grim Tudi jaz sem dobil Z6 po ugodnejši ceni.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam je 25% popusta in ne € :P :D

zdaj piše na njihovi strani na metzeler m3 -35% popusta + zastonj montaža in centriranje... zdaj pa ne vem če že ni to cenejša varjanta od tega kar sva naredila midva... odvisno pač od njihove osnovne cene gum katere pa ne vem... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj piše na njihovi strani na metzeler m3 -35% popusta + zastonj montaža in centriranje... zdaj pa ne vem če že ni to cenejša varjanta od tega kar sva naredila midva... odvisno pač od njihove osnovne cene gum katere pa ne vem... :hmm:

400€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!