Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Me again :whistle: Mene pa še zadnjič zanima, katera guma je najbolj dirkalna, najboljša, da najbolj drži, za cestno uporabo? Je pa finta da pride v poštev za sprednjo samo dimenzija 100/80-17 in zadnjo 130/70-17. Pa še kje bi lahko sploh najceneje dobil gumi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za cestno uporabo ti sicer ne znam svetovat..

Ampak ker vidim, da imaš Tomosa 125 SM in te zanima športna vožnja se ti mogoče splača kdaj skočit do Racelanda v Krško na progo malo potrenirat. V ta namen ti šenkam Dunlop Slick KR 133, 125/75 če se ne motim. Guma ima še precej profila in jo nimam kam dat. Če si zainteresiran PM me :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo vozil z Pilot Road 2 pnevmatikami od Michelina?

http://www.michelin-pilotroad2.de/pilotroad2/daten.php

moj predlog za spomlad. :krneki:

PR2:

Pri 17.500 so ble še menda legalne, sicer se mi je zdelo da malce slabše primejo, po drugi strani je bila pa tudi že jesen. Jst bi jih še nekaj časa vozil, a sem prodal motor.

Motor: Honda VFR 750 F

Vožnja:

-13.500 km touring - pot po Iranu, polno naložen ( sopotnica, tanktorba, 3kufri ),

ceste: 70 % ravnine, čez dobre ovinke se niso šparale, kak procent tudi makedama,

vreme: 10% poti okoli 0 C, 10% po dežju, 40% okrog 15, 40% okrog 35-40 C

!!! zanimivo: guma ni postala oglata

-ostalih nekaj tisoč km doma pa se ni na ničemer varčevalo.

Guma je držala do furstretu ( brez distančnikov ) bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem ki imate cestake , priporočam gume Maxxis.....poceni in dobre.

Jaz sem jih imel na fz6 in sem veselo pilil nožke. Zadnjo sem menjal po 8300KM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem ki imate cestake , priporočam gume Maxxis.....poceni in dobre.

Jaz sem jih imel na fz6 in sem veselo pilil nožke. Zadnjo sem menjal po 8300KM.

malo :topic: , sam ne mores ravno rect, da ce so ble dobre za tvojo fz6, da so avtomatsko dobre tud za cestake. Tud ce si vozil do tacke, je se vedno veliiiiiiika razlika glede na cestaka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo.......... ampak ne mislim sprobat, naj se najprej kak novinar razlepi z njimi al pa ne, če so res dobre in pove........... dobro bi bilo če bi omenil stil vožnje, nabavno ceno, pogoje delovanja v glavnem malo bolj se bo treba potrudit še posebaj, ker sem jo videl v živo in je delovala zelo plastično in mi je voznik zaupal d v dežju ne drži kaj preveč pa ni bil ravno športen voznik oz. bi si upal trditi da je bil podpovprečno živahen na cesti. Me pa zanima če imajo v nemčiji za kak motor že homologirane??

lp Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po dežju ne dam komentarja ker na mokrem sem polenta...(strah iz preteklosti).

Upam pa trditi da so boljše kot bridgestone bt20 ki so original bile gor. Vožnja še kar živahna, večinoma sam. Malo več časa rabijo , da se segrejejo pol pa gre do daske.FZ6 je imela gume 120 - 180

Za cestake pa dejansko ne vem :whistle: , zato se popravim in svetujem Maxxis gume tistim ki imajo Nakede. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivni gumi Pajden Karlovac

full velika izbira Metzeler gum, smesno hudi popusti, pol pa se mervesteuer

Kje bi dobil kakšne dodatne info o tem gumi centru? :hmm: Gume samo prodajajo al so jih tud sposobni zamenjat? Kakšen cenik mogoče? Namreč na internetu nisem nič našel... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK jaz tudi takoj priznam me ni treba mlatit . Ta je pravi :OK: :worship: :worship: :worship:

..jaz pa ravno k njemu ne. Leta '97 se mi je sredi Radelj predrla guma, pritiščim k njemu, pa mi reče, da nima orodja za moto gume menjat.... :eek: :eek: No, vsaj nafilal mi je malo lufta, da sem se pripeljal do vulkanizerja na drugem koncu mesta (Flamingo?), kjer pa ni bilo problema.

Menjam pa gume vedno pri Yogiju. Pa Špana se izogibam,- pa mu ne bom delal slabe reklame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Post 52 se je nanašal na Širnika v Radljah. Mogoče je imel ravno tak dan, pa sem naletel na zlovoljnega... Važen je prvi vtis, ta pa je bil dokaj negativen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivni gumi Pajden Karlovac

full velika izbira Metzeler gum, smesno hudi popusti, pol pa se mervesteuer

mervesteuer so imeli avstrici, hrvati pa imajo PDV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Lani sem že na začetku svoje motoristične poti pobral žebelj, v bistvu je bil popnet(zakovica). Motor sem peljal k vulkanizerju, ki mi je gumo zakrpal. Z gumo sem prevozil 2000 km. Zdaj me pa zanima, če je taka guma varna. Do nedavnega sem bil v gumo stoprocenten, zdaj ko sem pa prebral Gustinčičev Magisterij vožnje, kjer piše da se tega ne dela, zelo skeptičen. Kaj vi mislite? Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnje vulkanizacijske tehnike so že zelo napredne, vendar ... Pri svojem malo bolj športno naravnanem avtu se ne bi počutil OK, če bi vedel, da je guma 'flikana'. Prav tako je odvisno kolikšna poškodba je - v kolikor je poškodovana samo pletenica okoli gume je taka guma, tudi pri avtu, za odmet. Ker se s tako gumo lahko voziš tja okoli 150km/h nakar rada naredi bulo.

Pri motorju pa je situacija še bolj kritična. Če človek pomisli je guma tista, ki te drži na cesti. Tukaj osebno ne bi šparal. Tudi sam sem bral nasvet Gustinčiča in glede na njegove motoristične izkušnje bi mu kar zaupal. Svoje življenje definitivno ocenjujem na več kot tistih 160€, kot stane guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnje vulkanizacijske tehnike so že zelo napredne, vendar ... Pri svojem malo bolj športno naravnanem avtu se ne bi počutil OK, če bi vedel, da je guma 'flikana'. Prav tako je odvisno kolikšna poškodba je - v kolikor je poškodovana samo pletenica okoli gume je taka guma, tudi pri avtu, za odmet. Ker se s tako gumo lahko voziš tja okoli 150km/h nakar rada naredi bulo.

Pri motorju pa je situacija še bolj kritična. Če človek pomisli je guma tista, ki te drži na cesti. Tukaj osebno ne bi šparal. Tudi sam sem bral nasvet Gustinčiča in glede na njegove motoristične izkušnje bi mu kar zaupal. Svoje življenje definitivno ocenjujem na več kot tistih 160€, kot stane guma.

Se strinjam, zato bom gumo menjal. Problem pa je tu. Trenutno imam gor Dunlop D208 Sportmax 150/60 ZR17. Teh gum se ne dobi več, ali pa zelo redko. Opcijo imam, Dunlop Qualifer istih dimenzij. Gumi sta istega ranga. Le da je Qualifer naslednjica D208. Poskusil bom dobiti D208. Če ne dobim, bom vzel pa Qualifer. Je to priporočljivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi Qualifier pa je, nimaš kaj falit. Je pa Qualifier bolj športno nagnjena kot navadna D208, ampak ni nobenega problema, ker se ravno tako hitro segreje in še bolj drži :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje.... sem še dokaj zelen motorist :trance_33_sleep:

prej sem mel gor gume dunlop qulifier, se mi je zdela dobra guma a zelo mal nardila cca 4.000 km.

zdaj pa sm zamenju in mam gor michelin pilot power (navadne, ne 2ct)

kako se obnesejo? držijo? vaše izkušnje?

se da z njimi pelat :evilgrin:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naredil isto. Qualifier so mi držale cca 4k km, potem sem dal pa Pilot Power in sem do prodaje motorja naredil ravno tako 4k km, pa je bilo gume še za kakšna 2. Držale niso pa nič manj, zdrsov nisem imel nobenih pa je bilo precej vožnje do kolena. Vozil sem jih tudi nekaj krogov na Racelandu in Mobikrogu in je bilo vse super. Niso pa za na Grobnik, ker boš pregrel :)

Je pa res, da rabijo več časa napram Qualifier, da se ogrejejo. Prav tako so mi v hladnejših razmerah Qualifierce vlivale večje zaupanje. Drugače pa ok guma, ampak glede na to, da so dražje od Dunlopa se mi zdi, da je cena na prevožen km tam tam. Jaz bom šel nazaj na Dunlop.

LP

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, kaj od tega bi blo najbolš za supermoto. Pogoji: da drži ko lepilo, pa da se hitr ogreje. Če je zmenjka po par k km me ne mot :whistle:

Conti Twist Sport SM

Michelin Pilot Sporty

Dunlop Arrowmax

Pirelli Sport Deamon

Cena ni važna, važno da drži.

(ja vem, že tretjič sprašujem, samo pač ni še bilo nekega konkretnega odgovore)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če cena ni važna, pač poskusiš ene, pa druge, tretje... Po par kilometrih dol, pa druge gor. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde dobr no, tk pa spet nebi hehe :) Hotu sm rečt da mi ni problem dat nevem, 150€ za gumo, sam da bo opravljala svoje delo tako kot mora :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, kaj od tega bi blo najbolš za supermoto. Pogoji: da drži ko lepilo, pa da se hitr ogreje. Če je zmenjka po par k km me ne mot :whistle:

Conti Twist Sport SM

Michelin Pilot Sporty

Dunlop Arrowmax

Pirelli Sport Deamon

Cena ni važna, važno da drži.

(ja vem, že tretjič sprašujem, samo pač ni še bilo nekega konkretnega odgovore)

Ne morem ti sicer konkretno svetovat kaj izmed teh je najboljša izbira, ti pa lahko na podlagi lastnih izkušenj povem, da Dunlop Arrowmax, kot lepilo NE drži :D Vsaj ne napram bolj športnim gumam, mogoče je ok s svojem segmentu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mel Dunlop Sportmax(brez nadaljnih oznak) in je na NSR držala do tačke.

Baje pa da je tudi Sporty dobra guma... POjdi raje v temo 125k, ker jih ma več nižje dimenzije. Probaj v temi od NSR...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vsaka guma drži do roba, samo odvisno pri kaki obremenitvi. Z to Savo tud pridem čist do konca, sam kaj k drgač nč ne drži in pri mal večji hitrosti si adijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

mene pa zanima kakšna je kej guma pirelli sport deamon pa me zanima kolk se kej drži pa če bi bla dobra za na raceland :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vsaka guma drži do roba, samo odvisno pri kaki obremenitvi. Z to Savo tud pridem čist do konca, sam kaj k drgač nč ne drži in pri mal večji hitrosti si adijo..

Nevem točno kaj hočeš povedati. Mogoče si šel čez rob, pa te je zato odneslo... So pa tudi gume različne... Oblika in to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!