Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pri Savi je problem v tem, da se sploh ne ogreje.Tudi če se na pono preganjaš po ovinkasti cesti z res grobim asfaltom, se guma sploh ne zmehča, kaj šele, da bi se kaj svaljkala. Zmeraj je trda :headbang:

Po 6000km jo je pobralo manj kot 1mm. :whistle:

Na jaz sem zamenjal in dal gor continental contitwist.

Ko je guma mrzla je na otip še trša kot sava.Ampak po parih minutah, ko se ogreje je pa lepo mehka kot čigumi :rolleyes:

Cena za komplet za Tomosa je bla 105€ :naughty:

Da bi podal oceno o njej, je pa še prezgodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še nekaj za v to temo.. amm, če imam original spredaj šroko 100, zadej pa 130.. bi blo fejst narobe če dam gor 110 in 140 gumi? Kolikor je za slišat to nej bi blo vredu.. zakaj? Se res tolk bistveno vse spremeni? Rabim eno razlago da zaštekam u čem je fora :) Ker za te širine že Sportmax Qualifier F od Dunlopa dobim, te pa vsi hvalite na polno..

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma se ti bo ob robu na hitro obrnila notri(ko da jo odseka na hitro) in ne bo več tako lepo ovalna, do roba sploh ne boš več prišel, če pa boš že bil tam boš bil kar hitro skozi, to so moje iskušnje o preveliki gumi, namesto 150,160, zaradi tega sem pol tud enkrat zletu :).

Drugače pa če še nisi dojel namigov... Čist vseen K je kako gumo daš na tvoj motor ker bodo vse držale isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res, Sava, ki jo mam zdej gor ne drži nikamor. Če burnout nardip se ne ogreje, magar drkaš po parkingu pol ure ko glih tolk da topla rata. Tak da ne s tem da bodo vse držale..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo dav savine gume na enduro, zanima za tisto cestno varjanto MC24 al pa MC30 kolk to kej drži?

tebe zanima koliko na asfaltu držijo enduro gume? bolj malo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prej sem mel gor gume dunlop qulifier,

zdaj pa sm zamenju in mam gor michelin pilot power (navadne, ne 2ct)

kako se obnesejo? držijo? vaše izkušnje?

Dunlopka več ni šla gor po tistem, ko sem sprobal Pilotko ;) -> V ovinku mi je delovala bolj stabilno, bolje se obnese na mokrem, obraba manjša. Edini "minus" je bil ta, da je omogočala večji nagib kot DU (vse se je vleklo po tleh) :rolleyes: Aja pa na belih črtahje bila bolj nemirna kot DU.

Moje mnenje (motor FZS 600).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa recimo primerjava ˝navadnih˝ pilotk proti 2ct? Kaj se splača dat gor? Gumarji reklamirajo 2ct, forumaši pa govorite o ˝navadnih˝ pilotkah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tebe zanima koliko na asfaltu držijo enduro gume? bolj malo ;)

ah če mi zdej tele bridgestonke vredu držijo na cest, pol mora sava tud držat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj jih pol za skuterje tko hvaljo. Tiste k jih mate vi na Tomosih so druga zgodba, ker to jih je bla sam ena serija, posebej narejena sam za Tomose. Vedet morš da je razvoj drag in nebojo velik vlagal za teh par 100 gum. Lohk pa fotra prašam, če je že kdaj testirov gume za motorje, ker dela v Savi na preiskusni postaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso samo za tomose hehe. Tukej na forumu je ena tema par let stara kjer je nekdo spraševal po teh gumah, ko jih je vide na nekem sejmu.. poišči :whistle: Pa še v katalogu njihovem so

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso samo za tomose hehe. Tukej na forumu je ena tema par let stara kjer je nekdo spraševal po teh gumah, ko jih je vide na nekem sejmu.. poišči :whistle: Pa še v katalogu njihovem so

To pa prvič slišim, da bi jih serijsko delal, bom pogledov samo trenutno jim stran ne dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem motoristom :worship:

Najlepše se zahvaljujem vsem dobrim mnenjem glede prodaje pnevmatik pri nas.

V letu ki prihaja se bomo še bolj trudili ,da bi zadovoljili čim več kupcev,cene bodo

tudi v prihodnjem letu dobre :rolleyes: brez skrbi dobro mnenje daje še večjo obvezo

biti prijazen,ugoden,imeti veliko izbiro in dobro storitev-tega se prav dobro zavedam.

Želim vam vsem vse dobro v letu ,ki prihaja veliko varnih in užitka vrednih kilometrov.

PNEVMATIK CENTER ŠIRNIK

Primož Širnik :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem motoristom :worship:

Najlepše se zahvaljujem vsem dobrim mnenjem glede prodaje pnevmatik pri nas.

V letu ki prihaja se bomo še bolj trudili ,da bi zadovoljili čim več kupcev,cene bodo

tudi v prihodnjem letu dobre :rolleyes: brez skrbi dobro mnenje daje še večjo obvezo

biti prijazen,ugoden,imeti veliko izbiro in dobro storitev-tega se prav dobro zavedam.

Želim vam vsem vse dobro v letu ,ki prihaja veliko varnih in užitka vrednih kilometrov.

PNEVMATIK CENTER ŠIRNIK

Primož Širnik :worship:

Imate mogoče svojo internetno stran ali pa vizitko?

Popravljeno . Popravil Matex_46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Post 52 se je nanašal na Širnika v Radljah. Mogoče je imel ravno tak dan, pa sem naletel na zlovoljnega... Važen je prvi vtis, ta pa je bil dokaj negativen.

lp

kdor dela ta greši :worship: in se uči

vulkanizertvo imamo od leta 1989,z moto pnevmatikami se ukvarjamo od leta 1999

tako da vam pač 1997leta nismo mogli pomagat pri vaših težavah z moto pnev.

V vseh teh letih smo se naučili montirati pnevmatike za:osebna vozila,dostavna vozila

tovorna vozila,motorna kolesa,delovne stroje,traktorje.Za vse naštete kategorije imamo vso potrebno

opremo,z leti smo postali eden največjih prodajalcev pnevmatik na slovenskem trgu zelo prisotni pa smo tudi

na avstrijskem trgu.

:rolleyes: ja v 10letih se marsikaj spremeni

se priporočam :worship:

Primož Širnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, poznava se še od takrat, ko si imel modrega GSXR , olajšanega za stransko nogo, na srečanju '93 v SG si imel prislonjenega ob drevesu pri mojem šotoru, Noter nas je bilo šest (v šotoru)..Se spomniš?

Res pa, da takrat nisi bil ti v delavnici, pa tik pred koncem delovnega časa je bilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T&P Cars Materija :OK:

za motor in avto

:worship: :worship: :worship: :worship:

Samo dobre izkušnje z njim.... Hitro, poceni, Lepa turca iz gorenjske na morje, spotoma pa še mačkota preobuješ :yea1: Ma so se mi zamerli tle na jesenicah, da niti avteka več sm ne peljem! Od tega, da jih dol pol cenejš dobim, do tega da ti jih hitr zrihtajo, dobr nardijo, tko da..... Newem, jest mam samo dobre izkušnje z njimi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

- znamka in model pnevmatike:pirelli diablo strada

- model motorja: Honda Hornet S

- prevoženi kilometri: 4500 (1/3 obrabljena)

- način vožnje: 10%agresivna-športna, 90% umirjena-potovalna, %dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 30%, mesto 60%, avto cesta 10%

-oprijem na mokrem: ocena 1 - 10: 9 (guma je narejena iz silice, izjemno dober odziv na mokrem, paziti se je treba označb na cestišču)

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 1-10: 9 (* glej komentar spodaj)

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 1-10: 9

-način obrabe: po sredini, celotna površina , po robovih.... do platna, do indikatorjev .... (pozimi bolj po sredini)

- 20 % km s sopotnico

-CENA z montažo: 245 €

-komentar: Gume žal nisem imel prilike vozit več kot nekaj 100 km na temperaturi višji kot 20 °C, komaj čakam, da se segreje. Moram pa izrazit navdušenost nad obnašanjem gume, oprijemljivostjo in predvsem nad povratnimi informacijami pri vožnji na tej gumi pri nizkih temperaturah. Tudi pri -5 °C je bila oprijemljivost presenetljiva, povratne informacije pa odlične. Poraba se ne pozna prav dosti, čeprav pri nižjih temperaturah nekoliko znižam tlak v gumah (2,3 (2,5) in 2,6 (2,9)). Skratka ZELO zadovoljen in priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katere od teh dvojih gum bi mi priporocali.....

BT 014 ali Metzeler (mislm da je) M3

Do zdej sm meu BT012 ampak jih v 17col-ah sploh ne delajo vec baje, in s to gumo sm biu resnicno zadovoljen.

Zdej sm pa v dilemi, ker pac za 012 vem da je dobra, za 014 vem pa samo kar sem prebrau, in po tem sodec tut ne more bit slaba guma, o M3 sm pa tut slisu da je dobra tko da......Zdej pa ce je ze kdo vozu na teh dvojih me zanima katera bl lepi, katera se vam zdi boljsa. Ali pa ce je se od kaksne druge firme kej podbnega tema modeloma?

Sam se nekako nagibam k 014, zarad res dobrih obcutkov ki mi jih je 012 dajala.......

Aja pa ce jih lahko kdo kej cenej zrihta PM me please :whistle:

Tnx za odg. ze v naprej

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biker77 ima za prodat en komplet skoraj novih BT014 če se ne motim :) Premalo športne za njegove potrebe. Pošlji mu PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!