Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

No, bom poskusil! Čeprav bo spet treba nekako skapirati zadevo, ker imam CBS z ABS, tako da ko stisnem zadnjo bremzo, zavira tudi spredaj, do zdrsa pa ga bom z ABS-om težko spravil, v bistvu ga ne bom. Sicer sem že poskušal, pa četudi sem res grobo pohodil zadnjo bremzo, se nikoli ni ABS niti vklopil, pojemek je pa bil zelo močan, ker je seveda zraven zavirala sprednja...

Ja tukaj ti pa ni pomoči.

Sicer lahko preverjaš zadnjo gumo tudi s kotroliranim pretiravanjem z gasom (namerno zdrsneš zanjo gumo), vendar zadeva ni tako enostavna in neposredna kot uporaba zadnje bremze.)

Vseeno pa mislim, da če si pozoren bi lahko s pritiskom zadnje bremze moral zaslišati "škripanje/mletje" ABSa, neglede na to, da se aktivira tudi sprednja zavora. Pri aktivaciji sprednje zavore bi ti morala zadnja guma še prej zablokirat/vklopit ABS, ker se teža hitreje prenaša na prednji del motorja.

Drugače pa upoštevaj nasved Dexa in pač vzami v zakup, da nekaj kilometrov gumo ogravaj. Bolj misliš "divjat", dlje in postopoma vedno bolj obremenjuj gumo (bremzanje, pospeševanje, nagib).

Pejdi na Raceland ali Marof, boš hitro dobil občutek.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zio, evo spet jz :)

Najprej hvala za odgovore.......

Zdej me pa se zanima poleg ze omenjenih BT014 in M3......

Kako je kaj z Dunlop D209 GP in Pirelli Super Corsa???Katero od teh dveh bi tudi priporocali???

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK za Super Corso ze prebrau v drugi temi je ne rabte komenterat prehudagumazame.press :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi D209GP je tam, če ne še hujša :D

Na enih celo piše Not for highway use :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha ok seprav tedve odpadejo, ker rad furam tud relacije, se vseeno pa rabm vsaj mal bl sportno kot pa potovalno gumo.....V glavnem spet sm v dilemi in cist zmeden, kaj naj vzamem? :headbang: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S sport touring gumami nimam nobenih izkušenj tako, da ti tu ne morem svetovat kako pa kaj..

Med športnimi gumami, ti lahko pa kot gumo z malce daljšo življensko dobo svetujem Michelin Pilot Power. Vendar je npr. dražja od Dunlopa, ki sicer zdrži manj, je pa zato toliko cenejši. :) Jaz bi na tvojem mestu kupil Dunlop Qualifier, tistih 6k km ti bodo že zdržale, pa tudi drage niso, se da dobit tudi za 200eur set, kolikor sem malo gledal po internetu. Pa pač večkrat zamenjaš in to je to :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha ok seprav tedve odpadejo, ker rad furam tud relacije, se vseeno pa rabm vsaj mal bl sportno kot pa potovalno gumo.....V glavnem spet sm v dilemi in cist zmeden, kaj naj vzamem? :headbang: :whistle:

Tud jst sem bil v dilemi ko sem lani prvič kupoval gume. Nataknil sem qualifier, naredil dobrih 5000km, in je bila za v smeti. :yea1: Nato sem probal Metzeler Z6, predvsem zato, ker je ST guma in narediš z njo več km, vendar ni tako ˝športna˝. Naredil sem še okoli 4000 km in sem res zadovoljen z Z6. Obrabila se ni niti do polovice, držala pa je do tačk. :OK: Za tak motor bi ti priporočal Z6, še posebej če si začetnik (to ne vem), in športne gume ne boš izkoristil, pokuril jo boš pa prej kot kako drugo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst sem bil v dilemi ko sem lani prvič kupoval gume. Nataknil sem qualifier, naredil dobrih 5000km, in je bila za v smeti. :yea1: Nato sem probal Metzeler Z6, predvsem zato, ker je ST guma in narediš z njo več km, vendar ni tako ˝športna˝. Naredil sem še okoli 4000 km in sem res zadovoljen z Z6. Obrabila se ni niti do polovice, držala pa je do tačk. :OK: Za tak motor bi ti priporočal Z6, še posebej če si začetnik (to ne vem), in športne gume ne boš izkoristil, pokuril jo boš pa prej kot kako drugo. .)

word

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK hvala za pomoc fantje, zgleda bo Z6 padla, ker vec al mn sm zacetnik druga sezona tko da....

No bomo vidl kako pa kej, se enkat tnx za pomoc....

Lp.Gašper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bi zanimalo, kje na primorskem lahko dobim dobre gume, pa seveda tudi po lepi ceni skupaj z montazo.

Rabil bi pa sprednjo gumo za yamaho fazer 600 (zadaj imam novo dunlop).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bi zanimalo, kje na primorskem lahko dobim dobre gume, pa seveda tudi po lepi ceni skupaj z montazo.

Rabil bi pa sprednjo gumo za yamaho fazer 600 (zadaj imam novo dunlop).

Tu so bile lani neke akcije ! ! !

Avon Viper Sport ni slaba guma zelo podobna Dunlop Qualifier, M3/M1, Diablo Corsa! Obstaja pa

še mehkejša različica Viper SuperSport (bo letos padla na groma) :whistle: >AVON<

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bi zanimalo, kje na primorskem lahko dobim dobre gume, pa seveda tudi po lepi ceni skupaj z montazo.

Rabil bi pa sprednjo gumo za yamaho fazer 600 (zadaj imam novo dunlop).

En vulkanizer je v Materiji, sem že večkrat slišal pohvale, da ima ugodne gume in storitve.

Drugače pa Qualifier je dobra izbira za fazerja, več gripa kot ga boš dobil tu sploh ne rabiš na takem motorju :D Glavni adut Dunlopa je pa cena, ker se jih da zelo ugodno dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj prebiram težje mi je.

Imam Fejzerco 600 in najprej povem, da z gumami nimam dosti izkušenj - jih še nabiram in spoznavam. Moj način vožnje ni na koleno rad pa se vedno odpeljem hitro. Do roba gume mi manjka 3-4 mm.

V mojih dveh letih sem naredil cca 15000 km in je prišel čas za zamenjavo gumi kompleta. Prvo sem imel Bridgestone BT 020 katere so bile že na motorju in sem imel občutek, da mi prednja spodrsava. OK frišn voznik. Lani pa sem obul z Dunlopovo Qualifire (ne RR) in sem bil ful zadovoljen (kakih 7000 km). Je pa tudi res, da sem jo po domače rečeno znucou po sredini v vožnji v dvoje.

Hvala vsem na priporočilih in na izkušnjah, izbira pa bo moja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: Pirelli Diablo Strada 120/70-17 in 180/55-17

- model motorja: Aprilia RSV (grom)

- prevoženi kilometri: cca 4000

- način vožnje: 50% športna, 50% umirjena-potovalna, 0%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 100%, mesto 0%, avto cesta 0%

-oprijem na mokrem: ocena 8 (bele črte so kriza)

- oprijem izven sezone: /

- oprijem v "sezoni" 20°C <+

- ocena: prvih 1000 je zihr 9, pozneje: (tema) 4

-način obrabe: je nekako enakomerno obrabljena

- 50% km s sopotnico

-CENA z montažo+centriranje: 225 € komplet ( cenik; junij 2007)!

-komentar: zdi se mi, da guma ni za na ta motor, ko sem jo kupoval mi je bila malo prioriteta, da guma solidno

drži in dolgo traja (veliko km). Vse lepo in prav prvih 1000 km, od tu dalje se začne (vsaj moje mnenje) ne zaupanje

v gumo, ker je bil takšen občutek kot da se pregreva, ker je v ovinkih zdrsavala in ni fajn občutek, zato je bil tudi razlog

menjave. Zelo težko se je bilo prkladati iz enga ovinka v drugega, segreta guma je tudi očitno zdrsavala na zalivkah, kar mi

je bilo še huje, brez kakršnega koli užitka pri hitri vožnji, med turistično vožnjo v dvoje je bilo dosti bolje, ker ni bilo

velikih presenečenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj prebiram težje mi je.

Imam Fejzerco 600 in najprej povem, da z gumami nimam dosti izkušenj - jih še nabiram in spoznavam. Moj način vožnje ni na koleno rad pa se vedno odpeljem hitro. Do roba gume mi manjka 3-4 mm.

V mojih dveh letih sem naredil cca 15000 km in je prišel čas za zamenjavo gumi kompleta. Prvo sem imel Bridgestone BT 020 katere so bile že na motorju in sem imel občutek, da mi prednja spodrsava. OK frišn voznik. Lani pa sem obul z Dunlopovo Qualifire (ne RR) in sem bil ful zadovoljen (kakih 7000 km). Je pa tudi res, da sem jo po domače rečeno znucou po sredini v vožnji v dvoje.

Hvala vsem na priporočilih in na izkušnjah, izbira pa bo moja.

Glede na motor, stil vožnje, glej segment sport turing gum. Metzeler Z6, Michelin Pilot Road, Pirelli Diablo Strada, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa še Bridgestone BT 021, letos nova Dunlop Road smart (Btw: pri Sitar-ju nimajo pojma, kako bo lz dobavo te gume), zato sem se sam na podlagi dobrih izkušenj s Michelin Pilot road odločil, da prvo vgradnjo (Dunlop 252) zamenjam v začetku sezone za Pilot road 2 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@miran10 Če se veliko voziš v dvoje in imaš problem pri obrabi gume po sredini, potem bi jaz izbral nekaj v rangu ST gum (Z6, PR2, Roadsmart...). Za Z6, ti lahko povem, da je super guma, tud jaz vozim fz6 in sem zelo zadovoljen, drugih gum ne poznam, po testih se je uvrstila na 2. mesto takoj za PR2, ki naj bi bila najboljša na mokri podlagi.......kot si rekel, izbira je tvoja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj prebiram težje mi je.

Imam Fejzerco 600 in najprej povem, da z gumami nimam dosti izkušenj - jih še nabiram in spoznavam. Moj način vožnje ni na koleno rad pa se vedno odpeljem hitro. Do roba gume mi manjka 3-4 mm.

V mojih dveh letih sem naredil cca 15000 km in je prišel čas za zamenjavo gumi kompleta. Prvo sem imel Bridgestone BT 020 katere so bile že na motorju in sem imel občutek, da mi prednja spodrsava. OK frišn voznik. Lani pa sem obul z Dunlopovo Qualifire (ne RR) in sem bil ful zadovoljen (kakih 7000 km). Je pa tudi res, da sem jo po domače rečeno znucou po sredini v vožnji v dvoje.

Hvala vsem na priporočilih in na izkušnjah, izbira pa bo moja.

Vozim isti motor kot ti in sem sprobal že nekaj vrst gum(Dunlop) na tem motorju. Za hito- športno vožnjo priporočam Qualifire s katero sem naredil 4000km (do platna), z njo sem imel zelo dober občutek in bom še zvest tej gumi. Glede na to da se voziš v dvoje in ne uporabljaš celotno tekalno površine gume ti priporočam gumo ST 220 Dunlop. Je sicer trša duma od Qualifire amapk se z njo da tud hitr vozit. Razlika je v tem da imam z Qualifire gumo boljši občutek (je bol zanesljiva glede zdrsov-ti da vedet kdaj bo zdrsnila) kot z D220. D220 ti pa bo zdržala veliko več kot Qualifire. Sam se pa da tud z D220 pelat na koleno+tačke na realaciji Dvor Kočevje, kjer je asfalt dokaj grob. Na leto zamenjam 3 gume in ponavadi uporabljam spomlad in jeseni Qualifire (zaradi hladnejšega asfalta) čez poletje pa prešaltam na D220.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bi zanimalo, kje na primorskem lahko dobim dobre gume, pa seveda tudi po lepi ceni skupaj z montazo.

Rabil bi pa sprednjo gumo za yamaho fazer 600 (zadaj imam novo dunlop).

Vedno nam naredijo dobre cene in pravočasno, čeprav sem tudi kupoval v Materijah...

So v Novi Gorici:

http://www.sm-moto.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sporocam da nism vec zmedn :yea1: :D

Po dougm pogovoru z bivsim instruktorjem, s katerim sva se tut po tem k sm dubu izpit v roke kr neki skp prevozila, je reku naj vzamem M3 tko da, me ze prou matra kaksn filing bo za vozt se s to gumo ki je proti prejsnji (BT012) baje bolj jajcasta al kako bi se izrazu....Jutr pa zvem se ceno tko da zdej pa res ze komi cakam cajt za prvo voznjo :yea1: ........

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa še Bridgestone BT 021, letos nova Dunlop Road smart (Btw: pri Sitar-ju nimajo pojma, kako bo lz dobavo te gume), zato sem se sam na podlagi dobrih izkušenj s Michelin Pilot road odločil, da prvo vgradnjo (Dunlop 252) zamenjam v začetku sezone za Pilot road 2 ...

Hallo!

Na prvih testih se je Road smart zelo dobro obnesla na suhem in mokrem na ST kakor Sport motorjih. Možno jih je dobit v Kočevju v MotoShop Palmi kjer jih naročijo po želji. Prejšnji teden sem naročil pri njih Z6 ki sem jo lani hudi predrl skoraj novo. Z6 s poštnino me je stala 150€, kar se mi zdi v redu.

Fazerju bi svetoval gumo, ki je v sredini trda in nič slabša. Če ti ostaja 3-4mm na robu ne potrebuješ gum za športne ampak boš bolj užival z gumo, ki ti jo bo bolj enakomerno pobiralo in vseeno boš, ko pač boš, na kolenu.

Vidim, da je nekdo primerjel Avon Viper z M3 in Pirelli DC, kar se ne da primerjat razen za vožnjo do 100km/h pa še to težko.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!