Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ali postavite motor na stojalo med zimo?

Seveda ga, in so pnevmatike in prednje vilice popolnoma razbremenjene! He, he, se za vzorec fotka... :whistle:

post-5704-1199944050_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Daemon

:topic:

Kje si nabavil stojala in koliko si dal zanja? Mi lahko kar na PM odpišeš, da ne bomo tu smetili :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj prebiram težje mi je.

Imam Fejzerco 600 in najprej povem, da z gumami nimam dosti izkušenj - jih še nabiram in spoznavam. Moj način vožnje ni na koleno rad pa se vedno odpeljem hitro. Do roba gume mi manjka 3-4 mm.

V mojih dveh letih sem naredil cca 15000 km in je prišel čas za zamenjavo gumi kompleta. Prvo sem imel Bridgestone BT 020 katere so bile že na motorju in sem imel občutek, da mi prednja spodrsava. OK frišn voznik. Lani pa sem obul z Dunlopovo Qualifire (ne RR) in sem bil ful zadovoljen (kakih 7000 km). Je pa tudi res, da sem jo po domače rečeno znucou po sredini v vožnji v dvoje.

Hvala vsem na priporočilih in na izkušnjah, izbira pa bo moja.

Moj stil vožnje je podoben tvojemu.Svetujem PR2,po prevoženih 5k je nekako na 75%,prej sem imel dunlop 208 in je platno pogledalo po približno 4k, predvsem pri vožnji v dvoje jo je vidno pobiralo,na perjšnem mopedu sem imel

dunlop 220 ki me je zelo razočarala,zalivke, oznake čutiš veliko bolj kot na PR2 oz 208,je pa michelin kar konkretno dražja,vendar sam mislim da je vredna razlike.

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Daemon

:topic:

Kje si nabavil stojala in koliko si dal zanja? Mi lahko kar na PM odpišeš, da ne bomo tu smetili :)

Ta stojala dobiš v Louisu, stojalo stane 29€, dodatek za na sprednjo stojalo, kar vidiš tisti lok na katerega se potem dvigne pa še dodatnih 19€. Tako, da imaš za 80€ točno tako kot izgleda na sliki, samo fi moreš vedet za pri sprednjem stojalu za tisti zgornji lok, ki je našraufan na spodnji del stojala.

Lahko še meni odpišeš prosim? Hvala.

poglej gor :)

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali postavite motor na stojalo med zimo?

Da. Še primer kako zgleda pri meni:

post-10915-1199973088_thumb.jpg

post-10915-1199973105_thumb.jpg

No, ampak to sem nekaj delal na motorju (montiral DPM Racing Kit - izpuh, pokrovček olja, pokrovčki vilic, stopalke,... ), drugače je postavljen bolj v kotu in ne na sredi garaže. Stojala, ki jih imam jaz, pa izdeluje tip iz Žalca, ponavadi so oglasi na avtonetu (34€ po stojalu), sem pa imel doma tudi tista siva iz Louisa, ki sem jih malo višje opisal.

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali postavite motor na stojalo med zimo?

Ma kasna zima neki. Ce si ta pravi motorist motorja sploh ne spravis :-7

Mene moti samo dez, proti mrazu je pa veliko moznih ukrepov da se ga znebis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem katerim ste mi odgovorili na vprašanje katere gume naj obuje moja fazerca se zahvaljujen na odgovorih in priporočilih. S tem ste potrdili moja negotova ugibanja. Več glav več ve ali več izkušenj še več izkušenj. Mislim, da se bom kar odločil za en komplet gum iz ST, čeprav sem bil zadovoljen tudi s prejšnjimi Dunlopkami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobje, ne vozit do platna :D

ZAKAJ PA NE????? po platnu gre še vsaj 100 ali več km in če bi jaz nucal gume kot nekateri tu (208 do platna v 4000 km :eek: ) bi na platno našil še par našitkov da bi zdržalo še malo dalj! :evilgrin:

miran10: če ST gumo znucaš po sredini pa so robi še OK potem imaš premehko gumo. jaz bi dal na tvojem mestu tršo (nekaj podobnega originalni BT) ker tisto o zdrsavanju je samo občutek, sedaj ko maš več km za sabo se ti verjetno ne bo zdelo več tako (guma sigurno drži, tudi na koleno) pa še kar nekaj kilometrov boš profitiral.

qualifier je sigurno "predobra" guma če ne voziš na polno, samo uničil jo boš hitro brez pravega efekta.

ampak to je le moje skromno mnenje glede na to da večina zagovarja da moreš po uničenih in spolskih slo cestah vseeno (tudi če si bolj easy voznik) vozit skoraj GP gumo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier po 4k km :)

post-1190-1199999744_thumb.jpg

Robov je zmankalo, pa sem še sredino zapalil :D Priporočam! Se pa strinjam s Pervyem, da kdor je bolj tourer, take gume ne rabi.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier po 4k km :)

post-1190-1199999744_thumb.jpg

Robov je zmankalo, pa sem še sredino zapalil :D Priporočam! Se pa strinjam s Pervyem je, da kdor je bolj tourer, take gume ne rabi.

Al pa gume sploh nerab :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: AVON Viper Sport 120/70 - 17 in 180/55 - 17

- model motorja: Aprilia RSV (grom)

- prevoženi kilometri:cca 6000

- način vožnje: 1/5 agresivna-športna, 3/5 umirjena-potovalna, 1/5 dirkališče (Marof)

- vrsta ceste: lokalne-magistralne

-oprijem na mokrem: ocena 1 - 10 (8) oz. zadovoljivo

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 1-10 (8): ogreje se malo pozneje

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 1-10 (10)

-način obrabe: po celotni površini enakomerno

- 20% km s sopotnico

-CENA z montažo: 225 Eur

-komentar: zelo vredu guma, zalivk se ne opazi, v ovinke te zelo lepo popelje v bistvu

motor kar pade v ovinek, po dežju je zelo zadovoljivo (nisem pretiraval). Bi se dalo naresti

še kkšn km več, sam kaj k nisem te sorte, do platna ipd....

V visokih hitrostih in pri zaviranju ni tresenja, se zelo lepo stabilno odziva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: Dunlop Sportmax GP

- model motorja: Suzuki Gsx-r 600 (25KW!!!)

- prevoženi kilometri: 8000km

- način vožnje: 85% agresivna-športna, 5% umirjena-potovalna, 10%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 85%, mesto 10%, avto cesta 5%

-oprijem na mokrem: ocena 1 - 10 Na mokrem nekoliko boljša kot supercorsa, eno 4-5.

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 1-10, ocena 5, zaradi dolgega časa segrevanja.

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 1-10, ko gumo segreješ čista desetka, brez pomislekov

-način obrabe: po sredini, celotna površina , po robovih.... do platna, do indikatorjev ....Poraba je bila enakomerna po vsej površini.

- 15% km s sopotnico

-CENA z montažo: Nekaj drobiža..

-komentar: Super guma za dirkališče, za cesto je preveč športna, težko jo je držati na delovni temperaturi, zelo zelo dolgo se segreva. Po mokrem zadovoljiva, dokler se ne segreje ocena 1.

Ko enkrat guma drži, drži do roba in je meja le človek tako pri bremanju kot pospeševanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako... Danes sem naročila gumo, v torek ali sredo me bo čakala

Pozabila sem povedat... Sem se odločila za Metzeler Z6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej!

Kolko te je prišla koštat Z6? Kje si nabavla?

Ajd!

144€ (160/60-17)

protect servis (gaberšek) - šmarje ali šentjur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na spodnjem linku mate test od Superbike magazine-a, gum ki so za na pisto in cesto. Test je bil narejen letost, tako da bo prišel zelo prov ko se bomo odločal oziroma se že odločamo katere gume kupt za letos.

Testirane gume so:

Pirelli Diablo Corsa III, Metzeler Racetec K3, Dunlop Gp Racer, Bridgestone BT-002, Michelin 2CT, Avon Viper sport, Pirelli Dragon Super Corsa Pro, Michelin Power Race.

Test je sestavljen tako, da so uporabili 3 voznike(povprečen, nadpovprečen, in en dirkač)s tem, da gume niso bile označene in vozniki niso vedl katero gumo vozijo. Med vožnjo se meri temperatura gum na 3h mestih(po sredini in ob straneh), čase na krog, hitrosti skozi ovinek...

Zelo dobro nedeljsko branje :D

http://www.superbike.co.uk/news/superbike_...ews_116291.html

Njoy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo branje, priporočam vsem, ki jih zanimajo športne pnevmatike :D

Tudi z rezultati zadovoljen, moj favorit med gumami končal na 1. mestu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

144€ (160/60-17)

protect servis (gaberšek) - šmarje ali šentjur

Ej!

Jaz sem dal 139€ za 180-55-17 + 15€ za ptt.Naslednjič pa probamo M3.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo branje, priporočam vsem, ki jih zanimajo športne pnevmatike :D

Se strinjam, super članek :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej!

Jaz sem dal 139€ za 180-55-17 + 15€ za ptt.Naslednjič pa probamo M3.

Lp

ne da se mi klicat po celi sloveniji, da mi naročijo eno gumo

za to ceno, se bom še zmenla, da mi bojo dali staro iz feltne in dali novo gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!