Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Na spodnjem linku mate test od Superbike magazine-a, gum ki so za na pisto in cesto. Test je bil narejen letost, tako da bo prišel zelo prov ko se bomo odločal oziroma se že odločamo katere gume kupt za letos.

Testirane gume so:

Pirelli Diablo Corsa III, Metzeler Racetec K3, Dunlop Gp Racer, Bridgestone BT-002, Michelin 2CT, Avon Viper sport, Pirelli Dragon Super Corsa Pro, Michelin Power Race.

Test je sestavljen tako, da so uporabili 3 voznike(povprečen, nadpovprečen, in en dirkač)s tem, da gume niso bile označene in vozniki niso vedl katero gumo vozijo. Med vožnjo se meri temperatura gum na 3h mestih(po sredini in ob straneh), čase na krog, hitrosti skozi ovinek...

Zelo dobro nedeljsko branje :D

http://www.superbike.co.uk/news/superbike_...ews_116291.html

Njoy

Super, zelo zanimivo branje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da se mi klicat po celi sloveniji, da mi naročijo eno gumo

za to ceno, se bom še zmenla, da mi bojo dali staro iz feltne in dali novo gor.

Tako se govori

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste kaj me zanima pri teh gumah ki so bolj orientirane za na pisto...

V teh testih k smo jih bral zdele piše da traja par krogov da se guma optimalno ogreje in potem lima kot mora. Kako se pa to potem na cesti odraža. Se taka guma dalj časa segreva in a se sploh segreje dovolj. Ker ko si na pisti so veliko večje obremenitve na gumo(in se tud segreje dovolj) kot pa na normalnih cestah.Če vzamemo za primer cesto od Vrhnke pa do rid kjer kr na enkrat hočeš dobr oprijem k se greš mal poigrat z ovinki...

Ravno to me mal bega, če kupm tako gumo, za grobnik, panonio bo delovala super v tem nebo dvoma, ampak nočem pa zgubit dobrga filinga na cesti zarad tega. Kaj pravte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav nisem obiskovalec Rid, sem že večkrat vsaj na forumu prebral ali pa videl na slikah, da nekateri ridaški pozerji vozijo Supercorso, bt002,... in se prav lepo igrajo z ovinki :) Če si v dvomih pa vzami namesto racing kakšne supersport gume ala metzeler M3, michelin pilot power, itd za na Grobnik, Panonio pa druge gume :)

Če boš vzel bolj racing gume pa je logično, da potrebujejo malo več časa, da jih primerno ogreješ, kakor pa katere druge gume, ki jih segreješ v par kilometrih.

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z naročilom gum preko www.moto-gume.si? Kolikor gledam dobim Bridgestone BT-56 na tej lokaciji najceneje.

Glede na izgled predvidevam, da gre za hčerinsko stran Gume-Direkt, s katerimi sem imel, lahko rečem dobre oz. odlične izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem,

Imam ninjo let. 98 900 in me zanima kakšne gume bi priporočali. Ne bom ravno vozil do kolena, imam pa rad da guma dobro drži ceste, da se dokaj hitro ogreje in da mi jih ne bo treba menjati na 3000km in da je cena primerna :whistle: . Kje se jih splača kupiti, morda kaka akcija komplet sprednje in zadnje??

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

144€ (160/60-17)

protect servis (gaberšek) - šmarje ali šentjur

prišla me je 150€ z premonažo in centriranjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je guma bridgestone BT-014 v primerjavi z Dunlop Qualifire?

LP

najverjetneje isti rang

Tu se pa ne bi strinjal.. Po Bridgestonovi razpredelnici spada BT-014 pod sport gume oziroma in se nagiba

že k sport touring..

Medtem Ko je Qualifier športna guma, ki se pa po razpredelnicah nagiba v ravno nasprotno smer in je bila tudi na raznih testih testirana skupaj z ostalimi bolj športnimu gumami, npr Pilot Power, Diablo Corsa, ipd..

Jaz bi brez razmišljanja uzel Qualifier če bi se že odločal med tem dvema..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se pa ne bi strinjal.. Po Bridgestonovi razpredelnici spada BT-014 pod sport gume oziroma in se nagiba

že k sport touring..

Medtem Ko je Qualifier športna guma, ki se pa po razpredelnicah nagiba v ravno nasprotno smer in je bila tudi na raznih testih testirana skupaj z ostalimi bolj športnimu gumami, npr Pilot Power, Diablo Corsa, ipd..

Jaz bi brez razmišljanja uzel Qualifier če bi se že odločal med tem dvema..

al pa to, nism še furu qualiferke :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z gumo continental sport attack - je to rang qualifire? Oziroma ali je boljša guma...

Zanima me tudi glede raceattack...

Če ima kdo kakršno koli info naj napiše.

LP ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z gumo continental sport attack - je to rang qualifire? Oziroma ali je boljša guma...

Zanima me tudi glede raceattack...

Če ima kdo kakršno koli info naj napiše.

LP ROk

mislim da obstaja tema od teh gum, malo pobrskaj. drugace jih pa imel Frisp gor ce se ne motim, za race attack pa vprasaj Mausa. Gredo pa spomlad tud pr nas gor na en motor (spor attack), tko da.. vec informacij marca, aprilia :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp. Pri mojem kleju bi moral menjati gume pa bi prosil, če mi kaj priporočate! Rad bi pa take, da se čim bolj primejo ceste(polagati ovinke :) ) in ne rabim toliko za vožnjo po pesku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer malo :topic:

Ampak KLE ni ravno namenjen polaganju ovinkov, zato tudi nekih res športnih gum zanj ne boš dobil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me vaša izkušnja med gumami PR2 in Z6. Ali je sploh kakšnja razlika pri vožnji (na motorju fazer 600).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me vaša izkušnja med gumami PR2 in Z6. Ali je sploh kakšnja razlika pri vožnji (na motorju fazer 600).

koliko sem bral tukaj na forumu, res zelo hvalijo Metzelerke Z6, tak da mislim, da ti bo vecina ljudi tukaj predlagala prav te gume. Nimas kaj zgresit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res.

"Vedno kadar imamo v glavi ogromno odbrih idej se ne moremo odločiti za pravo in takrat potrebujemo samo potrditev izkušenih mačkov".

:book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res.

"Vedno kadar imamo v glavi ogromno odbrih idej se ne moremo odločiti za pravo in takrat potrebujemo samo potrditev izkušenih mačkov".

:book:

Metzeler res da so malo dražje ampak to so gume 1 A :probal vse živo- vsak bo sam prišel do tega spoznanja.Res pa je da npr. za na pisto so vedno boljše kakšne zelo mehke gume samo s takimi gumami narediš zelo malo kilometrov najbolje je če se pri izbiri gume odločite za kakšno turing varianto tako,da je guma po stredini trda s strani pa mehka. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!