Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jes bi pa rabu mal pomoči :blush:

Menjavam zadnjo gumo na motorju, pa se nikakor ne morm odločit. Zdej mam gor obe Dunlop Sportmax D208. Način vožnje je pa nekje med turistiko pa športnim(več turistike), se pa veliko vozim tudi s sopotnico. Aja, motor je pa Fazer 1000.

Sicer sem biu s to gumo zadovolen, sam se kar hitro obrabi (po sredini do konca profila-10000km).

Zdej bi pa prosu za kakšen predlog..... :unsure: tnx

Pilot road 2, road smart, Z6

Malo ponajdi še po tej temi... zadnje strani glej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes bi pa rabu mal pomoči :blush:

Menjavam zadnjo gumo na motorju, pa se nikakor ne morm odločit. Zdej mam gor obe Dunlop Sportmax D208. Način vožnje je pa nekje med turistiko pa športnim(več turistike), se pa veliko vozim tudi s sopotnico. Aja, motor je pa Fazer 1000.

Sicer sem biu s to gumo zadovolen, sam se kar hitro obrabi (po sredini do konca profila-10000km).

Zdej bi pa prosu za kakšen predlog..... :unsure: tnx

si pa tako naredil za to gumo čez glavo veliko kilometrov!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, ful dolgo ti je zdržala.. Na 1000ccm bi od take gume pričakoval kakšnih 6-7km.. Če bi pa tiščal pa še precej manj :)

Če bi rad daljšo življenjsko dobo se ozri po rangu ST pnevmatik. Je že veliko napisano v tej temi o tem.. Pilot Road2, Z6, ipd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si pa tako naredil za to gumo čez glavo veliko kilometrov!

Ja nič ne rečem da jih ni veliko za to gumo, sam je bla res 80% turistična vožnja. Tko da razmišljam da bi mogoče kar še enkrat to gumo kupu, že zarad tega, da bo v kompletu (spredaj-zadaj), ker sprednje ne bom še menjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno pa tud nebi blo težav pri vožnji, če zadaj namontiram Pilot road2 al pa Z6 (so verjetno trše gume), ker spredaj še vedno ostane mehkejša guma-D208?

So pa verjetno te gume - Pilot road2 al pa Z6... tud dovol mehke da nebi smele zdrsavati pri kakšnem ne prav extremnem nagibanju v ovinke. Če se motim me popravite... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

na Suzukiju bom menjal zadjo gumo pa me zaima kaj mi priporočate. Ker ne vozim ravno najbolj agresivno, pa imam v načrtu tudi malo dljše ture razmišljam o kakšni turing varianti. Od gume pa pričakujem predvsem dober oprijem (kot sem že omenil pa ne mislim preveč na osto vozit) pa kolikor toliko dolgo življensko dobo. Dimenzije so pa 180/55-17

Hvala, Trojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že vem kakšno vrsto gume rabim-zanima pa me kakšna konkretna znamka oz. tip gume, ki bi mi ga lahko kdo priporočil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tudi veš. ;)

Metzeler, pirelli, michelin, dunlop, bridgestone st modeli gum.

Tvoja vprašanja so bila že velikokrat premleta in predoktorirana.

Osebno navijam za Pirelli Diablo Strada, vozim že drugi komplet in sem super zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno pa tud nebi blo težav pri vožnji, če zadaj namontiram Pilot road2 al pa Z6 (so verjetno trše gume), ker spredaj še vedno ostane mehkejša guma-D208?

So pa verjetno te gume - Pilot road2 al pa Z6... tud dovol mehke da nebi smele zdrsavati pri kakšnem ne prav extremnem nagibanju v ovinke. Če se motim me popravite... :whistle:

Z Z6 drsam z tačkami in kolenskimi sliderji. Če si bolj ekstremen pa rajši vzami kako bolj športno gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sm se odloču :evilgrin: Mal z vašo pomočjo k ste me pravilno usmerl-sploh Stric Burek hvala hvala! mal sm pa še po netu pobrskau in najdu takle zanimiu test pnevmatk športnih in sport touring......mogoče bo še komu v pomoč .) http://www.mynetmoto.com/motorradreifen_ne..._Test_2007.html

Nabavu bom pa vrjetn kr Metzeler Roadtec Z6, ker se mi zdi da je tud cenovno dost ugodna, glede na rang na nestvici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sporocam da nism vec zmedn :yea1: :D

Po dougm pogovoru z bivsim instruktorjem, s katerim sva se tut po tem k sm dubu izpit v roke kr neki skp prevozila, je reku naj vzamem M3.....

Lp.

Jz pa na koncu vzeu Conti sport attack.....Ze zdej so bli dobri obcutki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli Diablo Strada odlična guma.

Lani sprobal v Dolomitih.Odličen oprijem (do tačk s Hondo Hornet 9).

Trenutno prevoženih 8 kilo,obraba pa nekje na polovici.

Skratka priporočam odlična sport touring guma! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem na eni izmed slovenskih strani naletel na povezavo na eno francosko stran ki ima primerjavo za skoraj vse poznane moto gume od vseh proizvajalcev. Zdaj ko pa menjujem gume pa je več ne najdem.Če ima kdo link ga lahko prosim objavi.

Hvala.

Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

M3 je naslednica M1, popravila pa naj bi zlasti prehitro obrabo M1, ostale lastnosti naj bi bile zelo podobne (vir: test SS gum v reviji Motorrad)

lastne izkušnje imam samo z M3, zdela se mi je zelo spodobna guma na GSX-R 1000 K5 (še bolj pa me je navdušila Pirelli Corsa III, priporočam)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolenska je kr velik pojem...

Jaz kupujem vse gume pri Kovačiču iz Vrhpolja pri Šentjerneju. Zaenkrat zelo zadovoljen in po cenikih ki jih vidim drugje nisem še nobene gume preplačal. Zadnji primer ki se ga spomnim je lansko leto septembra. Cena za Pilot Rower 2CT prva za CBR-ko 110-120 eur (ne vem čisto točno). Ko gledam cene danes je to ugodno. Če gume nima pa jo dobi v nekaj dneh. Fotr pri njemu vzel Bridžstonke, brat Dunlop-ke......

SKARATKA PRIPOROČAM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolenska je kr velik pojem...

Jaz kupujem vse gume pri Kovačiču iz Vrhpolja pri Šentjerneju. Zaenkrat zelo zadovoljen in po cenikih ki jih vidim drugje nisem še nobene gume preplačal. Zadnji primer ki se ga spomnim je lansko leto septembra. Cena za Pilot Rower 2CT prva za CBR-ko 110-120 eur (ne vem čisto točno). Ko gledam cene danes je to ugodno. Če gume nima pa jo dobi v nekaj dneh. Fotr pri njemu vzel Bridžstonke, brat Dunlop-ke......

SKARATKA PRIPOROČAM

Fejst možakar, zrihtal Dunlop Qualifier po ugodni ceni, pa še deci domačga sva spila. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

na Suzukiju bom menjal zadjo gumo pa me zaima kaj mi priporočate. Ker ne vozim ravno najbolj agresivno, pa imam v načrtu tudi malo dljše ture razmišljam o kakšni turing varianti. Od gume pa pričakujem predvsem dober oprijem (kot sem že omenil pa ne mislim preveč na osto vozit) pa kolikor toliko dolgo življensko dobo. Dimenzije so pa 180/55-17

Hvala, Trojan

No sem malo brskal po netu pa našel tole gumo Dunlop Sportmax 220 ST. Pa me zanim kako bi se kaj obnesla na prej napisano?? Aja pa če mi lahko kdo priporoči kakšnega dobrega vulkanizerja v LJ-sej vem da je bilo že zihr napisano samo je te teme že skoraj 200 strani....jst sem pa len :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sem malo brskal po netu pa našel tole gumo Dunlop Sportmax 220 ST. Pa me zanim kako bi se kaj obnesla na prej napisano?? Aja pa če mi lahko kdo priporoči kakšnega dobrega vulkanizerja v LJ-sej vem da je bilo že zihr napisano samo je te teme že skoraj 200 strani....jst sem pa len :krneki:

Te gume folk ne hvali. Zelo pa hvalijo Z6, malo pobrskaj par strani nazaj, pa boš videl. Je pa to oboje sport touring guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer s sport touring gumami nimam izkušenj, lahko pa povem kaj sem že večkrat slišal.. Bi se kar pridružil Stricu bureku, da d220 ni najbolj pohvaljena guma, medtek ko sem o Z6 slišal same pozitivne stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se tudi pridružila zgoraj napisanemu. Sama ne bi več imela 220, ker je zdržala zelo malo, poleg tega pa je vsake toliko prav grdo zdrsnila, kljub neagresivni vožnji. Za enak denar dobiš dosti boljše gume!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!