Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

metzeler vem da se tendira kot nova 3 leta...

Kr naj majo 3 leta stare gume. Take še na avto ne dam. Raje 10€ več, pa je guma frišna. No, kakor kdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko so lahko stare (leto izdelave) nove gume ?

Ja najbolš je, če dobiš čimnovejše.....da še po frišnem dišijo :naughty: Sploh pa lahko zahtevaš od prodajalca da ti proda novo gumo. Maš uso pravico!

Itak pa vidiš gor po številki kdaj je bla izdelana, tko da te ne morjo nategnt ;)

Sm glih nabavu zadnjo gumo, pa sm dobiu novo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji piše 4106, se pravi,da je stara cca. 1 leto pa 4 mesece.

Glede starosti gum - svoje čase so proizvajalci prodajali leto stare gume (uležane)! Razlg je v tem, da se guma stara (utrjuje) skozi vse svoje uporabno obdobje.

Spremembe v gumi tečejo po naravni poti (staranje), ko pa jo pričnemo uporabljati pa nanjo vplivajo še drugi dejavniki (segrevanje zaradi uporabe, segrevanje zaradi sonca, UV žarki, mehanske obremenitve, itd), ki v končni fazi pospešujejo staranje gume!

Jaz osebno sem lansko leto brez pomisleka skuril novo M1, ki so nosile letnico 04! Ni bilo opaznega nobenega zdrsavanja ali slabšega oprijema! Jaz osebno nebi dal na motor gume, ki je rabljena in stara 3 leta (recimo, da je bila v uporabi in je potem nekje ležala)! Mislim da za povprečne uporabnike ni bistvene razlike, top piloti in dirkači, ki hodite dirkat pa verjetno rabite vsak procent oprijema, ki je na volje in za takšne je to pomembno....

Z6, ki sem jih dobil v petek nosijo letnico 07 in so stare 10 mesecev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, meni je prodajalc zatrdil, da se bodo letos prodajale gume narejene na koncu leta 06 in nekje do sredine leta 07.. To naj bi bilo nekje normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

A mi ve kdo povedat, kje dobim kvalitetne zračnice za svoj motor. Pri Sitarju v Kamniku jih nimajo :headbang: so mi rekli naj grem tja blizu v eno gorensko vas, da en ma take zračnice... No, prosim če kdo ve za kak pošten "gumiservis" naj mi sporoči.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi najceneje dobil zadnjo pnevmatiko dunlop qualifier, dimenzij 180/55/17 ??, pa če ve kdo ceno, moglo bi bit tam okol 110- 120 evrov, če se ne motim

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi najceneje dobil zadnjo pnevmatiko dunlop qualifier, dimenzij 180/55/17 ??, pa če ve kdo ceno, moglo bi bit tam okol 110- 120 evrov, če se ne motim

Tegala gospoda poklič spredna je 85evrov zadnja pa 115evrov, sam se pozanimi za leto izdelave, da nebo kej narobe ker ostali imajo vso po 130 evrov ceno.

BOŠTJAN

GSM: 040 / 452 - 458

E-mail: pecnik.bostjan@volja.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je lani kdo fural z supecoro pro? In kaki so bli kj občutki z njo, kok km ste naridl ob športni vožnji. Baje da okol 4 do 5k. Kakršn kol feedback bi biu ql. TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem fural Supercorso PRO potem pa Dunlop GP. Supercorsa je guma, za moje pojme najboljša guma, ki jo lahko dobiš. Je seveda dirkalna guma, precej stane. Sorazmerno hitro se segreje, precej hitreje kot DUNLOP GP. Drži veliko bolje, za na pisto mi je bila bolj všeč dunlopka je dopuščala globlje nagibe. Sam sem jo imel precej časa, saj je imel motor majhno moč. PRIPOROČAM, vendar ne novo ker nove so drage.Vzami rabljeno pa poskusi kaka se ti zdi. Za 100-150€ dobiš že zelo malo rabljene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem fural Supercorso PRO potem pa Dunlop GP. Supercorsa je guma, za moje pojme najboljša guma, ki jo lahko dobiš. Je seveda dirkalna guma, precej stane. Sorazmerno hitro se segreje, precej hitreje kot DUNLOP GP. Drži veliko bolje, za na pisto mi je bila bolj všeč dunlopka je dopuščala globlje nagibe. Sam sem jo imel precej časa, saj je imel motor majhno moč. PRIPOROČAM, vendar ne novo ker nove so drage.Vzami rabljeno pa poskusi kaka se ti zdi. Za 100-150€ dobiš že zelo malo rabljene

Bolj idiotske stvari pa nisem še slišal v življenju :slap: Ne vem ali naj sploh pokomentiram ali ne... ZAKAJ ZA VRAGA bi nekdo vzel rabljeno gumo? ZAKAJ ZA VRAGA ne nove ker je draga? A zdaj bomo na gumah šparali in kupovali rabljene gume, ki so edini stik s podlago?!?!?!?!? Če ni denarja, se pač ne moreš igrat ;) Ali pa se trudiš na vse pretege, improviziraš kot večina in privarčuješ drugje, nikakor pa NE na zaščitni opremi, gumah, zavorah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mouči vosu !

Oprosti ampak, za poskusit je rabljena guma čisto dovolj dobra. Ne mi špilat nekega profesionalca - da rabiš SUPERCORSO PRO in ti druge ne zadostujejo !

Guma je precej draga, komplet stane okoli 450€ kar morda ni zate drago, vendar za večino tudi poceni ne. Teh 450€ boš lih tako znucal kot tiste, ki so komplet 240€.

Gume kupiš rabljene seveda in poskusiš po dirkališču, da vidiš enkrat občutek kako je s tem. Če ti je všeč jih kupuješ dalje, vendar ne prodajaj mi bučk da z tvojim znanjem potrebuješ že za po cesti SUPERCORSO PRO. Namreč so mojstri, ki nisi na pisti tega ne izkoristijo.

Fant, sem mlad, nimam izkušenj, vendar sem na kolenu, škornju in tačkah motorja precej drsal. Imel supercorso pro in take vrste gum. Dejstvo je, da takih gum ne potrebuješ za drugo kot za preseravanje.

Zakaj ? Ker guma je narejena tako, da je ne pregreješ tako hitro kot ostale. To za kar potrebuješ po cesti, pa je zdaleč od SUPERCORSE PRO.Da se tudi z naprimer Z6 drsat, zakaj pa ne ? OBČUTEK!!!

Veš, najboljša predelava motorja je izboljšanje pilota. Motor izboljšaš takrat kadar na sebi meniš da ne moreš ničesar več. Do tega pa mi najbrž nikoli ne bomo prišli.

Gume kot so supercorsa lahko uporabljaš vendar je nesmisel za cesto. Za tako gumo moraš vozit hitro, obremenjujoče in so le malokateri mački zmožni jo segret in držat na tej temperaturi sicer je nevarna, ker ne drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mouči vosu !

Oprosti ampak, za poskusit je rabljena guma čisto dovolj dobra. Ne mi špilat nekega profesionalca - da rabiš SUPERCORSO PRO in ti druge ne zadostujejo !

Guma je precej draga, komplet stane okoli 450€ kar morda ni zate drago, vendar za večino tudi poceni ne. Teh 450€ boš lih tako znucal kot tiste, ki so komplet 240€.

Gume kupiš rabljene seveda in poskusiš po dirkališču, da vidiš enkrat občutek kako je s tem. Če ti je všeč jih kupuješ dalje, vendar ne prodajaj mi bučk da z tvojim znanjem potrebuješ že za po cesti SUPERCORSO PRO. Namreč so mojstri, ki nisi na pisti tega ne izkoristijo.

Fant, sem mlad, nimam izkušenj, vendar sem na kolenu, škornju in tačkah motorja precej drsal. Imel supercorso pro in take vrste gum. Dejstvo je, da takih gum ne potrebuješ za drugo kot za preseravanje.

Zakaj ? Ker guma je narejena tako, da je ne pregreješ tako hitro kot ostale. To za kar potrebuješ po cesti, pa je zdaleč od SUPERCORSE PRO.Da se tudi z naprimer Z6 drsat, zakaj pa ne ? OBČUTEK!!!

Veš, najboljša predelava motorja je izboljšanje pilota. Motor izboljšaš takrat kadar na sebi meniš da ne moreš ničesar več. Do tega pa mi najbrž nikoli ne bomo prišli.

Gume kot so supercorsa lahko uporabljaš vendar je nesmisel za cesto. Za tako gumo moraš vozit hitro, obremenjujoče in so le malokateri mački zmožni jo segret in držat na tej temperaturi sicer je nevarna, ker ne drži.

komplet supercorsa pro je 269€ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadne Powerce na cesti držijo čez glavo dovolj :D

post-1190-1203626565_thumb.jpg

Dex ka pa najinga Qualiferja pa ne bo pohvalu, al si sedaj na Michelin prešaltu. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi s Qualifier sem se tako vozil, le da so bile ob nastanku tele fotke PP gor :D PP sem med drugim sprobal tudi na Mobikrogu in Racelandu, ampak sem prepričan, da ne bi bile Qualifier nič slabše :D

Drugače pa brez skrbi, ostajam na Dunlopu, imam nov set Qualifier RR na Suzukiju :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že, ampak od viška ne boli glava! :naughty:

Od kakega viška-? Zelo športno gumo je na cesti zelo težko ogreti...

Za cestno rabo so gume kot so bt-014, qualifire,diablo, veliko bolj primerne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tegala gospoda poklič spredna je 85evrov zadnja pa 115evrov, sam se pozanimi za leto izdelave, da nebo kej narobe ker ostali imajo vso po 130 evrov ceno.

BOŠTJAN

GSM: 040 / 452 - 458

E-mail: pecnik.bostjan@volja.net

hvala, kolko pa se še smatra da je nova guma? letnik 06 al kak ne, se pravi 2 leti, če se ne motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!