Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

2 leti brez panike, samo da je bila pravilno skladiščena in ne nekje na soncu ali montirana na motorju.

ok tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju, ki sem ga kupila so Pilot Sport - ki jih (baje) ni več na trgu.. A so ok gume to? Kaj več o njih prosim, hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola devilish,

enkrat sem imel na Katani 750 te gume, pa nisem bil preveč zadovoljen z njimi, počasi so se segrevale, tudi bolj tako-tako držale... saj ne da sem se glih ubijal z njimi, ampak niso mi dajale zanesljivega občutka, tako da sem jih še predčasno zamenjal...

ker vem kako voziš :naughty: ti priporočam Pirelli Corsa ali Corsa III, ali pa Metzeler M3, sem prepričan da boš veliko bolj zadovoljna z njimi, če se boš veliko drajsala po pistah pa Supercorse

PS čestitke za novo kravco, veliko lepih, varnih, veselih in zabavnih kmjev vama želim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: :) Pirelli in Metzeler se mi zdi da so še malo previsok cenovni razred zame.. kolko je sploh komplet? Lani sem bila s Pilot Power zelo zadovoljna.. po pistah pomoje ne bom preveč.. upam, da vsaj 2x no.. tisto so tudi Pilot Power preživele.. Samo Pilot Sport so še praktično nove in bi rada vsaj par tisoč km naredila z njimi - finance pa to.. kravca me je obrala do kosti :blush: :) Zato me je zanimalo kake so izkušnje, če bom preživela par tisoč km brez kakih hudih posledic v ovinkih :krneki:

Hvala za lepe želje :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola devilish,

lastnih izkušenj s Pilot Power sicer nimam (prav zaradi tega ker so se Pilot Sport niso preveč dobro obnesle; bile so npr slabše od cenejših Dunlop D208 RR), so mi pa prijatelji ki so vozili oboje povedali, da so PP precej boljše od Pilot Sport - tko da v tvojem primeru je tole korak nazaj, zato se jih dobro navadi preden gremo spet skupaj na izletek po Krasu :whistle:

M3, Corse in Corse III so bile lani nekje od 260 do 280€, Supercorse 275€... in če je teh nekaj deset € morda razlika med užitkom in zbitim motorjem se najbrž splača (saj veš da ne zagovarjam šparanja pri gumah :) )... morda se jih letos da kje dobit tud ceneje, bom sprožil lovke in ti sporočim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: :) Pirelli in Metzeler se mi zdi da so še malo previsok cenovni razred zame.. kolko je sploh komplet? Lani sem bila s Pilot Power zelo zadovoljna.. po pistah pomoje ne bom preveč.. upam, da vsaj 2x no.. tisto so tudi Pilot Power preživele.. Samo Pilot Sport so še praktično nove in bi rada vsaj par tisoč km naredila z njimi - finance pa to.. kravca me je obrala do kosti :blush: :) Zato me je zanimalo kake so izkušnje, če bom preživela par tisoč km brez kakih hudih posledic v ovinkih :krneki:

Hvala za lepe želje :yea1:

Od vseh gum(207, 208, 208RR, Qualifier, Z6, Dragon Evo, M3), kar sem jih do sedaj vozil definitivno najslabše. Sem jih sam tud dobil na motorju gor in na začetku je bilo še koliko-toliko, po 2000 km pa kriza(tud ogrete dajala tak nesiguren občutek, zalivke, črte, na konc obupu). Zamenju pri 2.500 in še danes sam sebi hvaležen. M3 dobiš za 250€ ali manj, pa je neprimerljivo boljša guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, jaz sem bral pa bral, pa nisem nšel. Ali mi lahko kdo pove, koliko km ste odpeljali z Metzeler Z6. Pa kje bi jo najceneje dobil v okolici Ljubljane?

hvala

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, jaz sem bral pa bral, pa nisem nšel. Ali mi lahko kdo pove, koliko km ste odpeljali z Metzeler Z6. Pa kje bi jo najceneje dobil v okolici Ljubljane?

hvala

lp,

klikni sem! Tukaj boš našel... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: :) Pirelli in Metzeler se mi zdi da so še malo previsok cenovni razred zame.. kolko je sploh komplet? Lani sem bila s Pilot Power zelo zadovoljna.. po pistah pomoje ne bom preveč.. upam, da vsaj 2x no.. tisto so tudi Pilot Power preživele.. Samo Pilot Sport so še praktično nove in bi rada vsaj par tisoč km naredila z njimi - finance pa to.. kravca me je obrala do kosti :blush: :) Zato me je zanimalo kake so izkušnje, če bom preživela par tisoč km brez kakih hudih posledic v ovinkih :krneki:

Hvala za lepe želje :yea1:

...@suzuki in @kuntakinte sta ti kar prav povedala....sam sem jih dobil v paketu z novo Ninjo 636 l.04, dokaj trda guma, naredil 9000km, nikoli na pisti...je pa tako kot so fantje zapisali: počasno ogrevanje, zdrsi na zalivkah in belih črtah, pri zaviranjih globje v ovinek pa mi je ninjo neprijetno postavljalo po konci...nisem pa doživel tega, da bi se po 2000km gumi spremenile karakteristike...prej se mi zdi, da spada v ST razred kot pa v Sport...drugače pa za umirjeno vožnjo čist o.k., samo glede na to kar je dejal @suzuki, verjetno nisi prav umirjena :devil: , zato ti pa svetuje drugo gumo...

...pa veliko varnih km s katerokoli črnino :krneki: ...

lp

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

svojo XT660R namerevam preobuti, ker pa nimam izkušenj, saj sem jo komaj kupil, bi Mačke poprosil za nasvet.

Gledal sem na moto-gume, kaj imajo ponuditi.

Kaj se najbolj obnese? Ima kdo izkušnje, kaj bi v tej kategoriji bilo najbolj varno.

Saj verjetno veste, motocikel ni neka need-for-speed varjanta, bi mi bilo pa OK, če bi bil na spolzkem cestišču

bolj stabilen.

Vsakega predloga bom vesel.

Hvala, Peter

bye

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj postane nova guma stara oz ji ni več za zaupat po kolkem času ( mam namen kupit par gum pa bi jih mel v skladiscu 1 let ) je to še sprejemljivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem sicer zakaj bi kupil gume in jih i mel potem eno leto spravljene namesto, da bi jih kupil kar takrat..

Ampak če bi že to rad počel, potem najdi gume z letnico 2008, pravilno skladišči in ne bo nobenega problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj postane nova guma stara oz ji ni več za zaupat po kolkem času ( mam namen kupit par gum pa bi jih mel v skladiscu 1 let ) je to še sprejemljivo?

Ne razumem sicer zakaj bi kupil gume in jih i mel potem eno leto spravljene namesto, da bi jih kupil kar takrat..

mogoče zato, ker dobi na količino popust?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče zato, ker dobi na količino popust?

Hola!

se abs strinjam da je treba šparat, če se le da, a vseeno se mi zdi mičkenmal pretiravanje kupovat več gum kot jih lahko porabiš v eni sezoni :hmm:

se rajši dogovorim s prijatelji in skupaj kupimo gume, če je količina pot do popusta :closedeyes:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrži ob pravilnem skladiščenju.. Ampak jaz za par EUR razlike ne bi kupoval gum, da bi mi 2 leti stale :) Gume so edini stik s podlago in pač kupiš frišne in je najbolj ziher :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi mi svetovali za recimo 70-80% mestno voznjo, in 20-30% izven mestno voznjo.

Imam motor K ER6n,način vožnje srednje hitro.

Gledam za Metzeler M1,Z6,M3 in Dunlop Qualifier.

Prečesal forum skoraj vse, ampak še vedno malo v dilemi,nebi se rad zlomu nekje zarad nepravilne izbire gum.

se vnaprej zahvaljujem za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z6

Vse ostale ti bo prehitro pobralo po sredini, glede na to da 80% mestne vožnje. Ali pa dunlop roadsmart ali kaj podobnega - sporttouring guma.

V tvojem primeru se ne spogleuj s sport gumam kot so M3 in Qualifier

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!