Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

- znamka in model pnevmatike:Dunlop qualifier 190/5517 120/70

-model motorja: kawasaki ninja zx 10 r 2006

-prevoženi kilometri 800

- način vožnje: 100% umirjena vožnja do 6 tisoč obratov Utekanje motorja

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 95%, mesto%, avto cesta 5%

-oprijem na mokrem: ?

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena 2 ja ocena samo 2 sprednja guma je dvakrat nenadzorovano spustila komaj rešil padec

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 6 guma zadnja je solidna ampak sam za pelat sprednja pa zdrs preden pride motor na koleno

-način obrabe: celotna površina

--CENA z montažo: prva vgradnja original guma, vodljivost motorja je solidna dokler hitrost ni prevelika jaz sem jo zamenjal po 800 km, guma je za peljat OK za kaj več pa ne !!!

- na koleno pa raj ne z njo.

znamka in model pnevmatike:pirelli supercorsa sc2 190/55/17, 120/70

- model motorja: Kawasaki zx 10 r 2006

- prevoženi kilometri: 2292

- način vožnje: 90%agresivna-športna, 10% umirjena-potovalna,

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 95%, mesto5%,

-oprijem na mokrem: ocena 4

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena 8 ko se segreje

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 10 -način obrabe: robovi do 00 po sredi ostane kak milimeter

- 3% km s sopotnico

-CENA z montažo: ''??

-komentar: Guma drži odlično motor gre natančno samo pri prelaganju v s-ih je potrebno malo več "moči"

- z enim parom sc1 spredaj sc2 zadaj sem naredil 2292 in 2148, sprednja ne zdrži dve zadnji po cca 1000 km če menjaš sam zadno se oprijem sprednje drastično spremeni na slabše Guma se zeeelo obrablja drži pa vrhunsko.

relacije : Kočevje -Dvor, Kočevje - Petrina, Planina, il Bistrica Reka Grobnik

znamka in model pnevmatike :dunlop sportmax gp racer sp.M zadnja Hard 190 55 17

- Kawasaki zx10r 2006

- Prevoženi kilometri 2790

-- način vožnje: 90%agresivna-športna, 10% umirjena-potovalna,

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 95%, mesto%, avto cesta 5%

-oprijem na mokrem: ocena 5 v ovinkih, 8 na ravnini.

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena ?

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 10

-način obrabe: celotna površina ko so robovi uničeni ostane še kak mm sredine

- 3% km s sopotnico

-CENA z montažo:276E

-komentar: Guma drži kot prilepljena malo dalj rabi da se segreje tudi poleti potem pa drži. Iste karakteristike oprijem kot supercorsa meni osebno je bolj všeč ker je guma bolj špičasta od supercorse in motor lepše pade v ovinek. Drži pa do štenderja do tačke (brez vijakov)brez problema: priporočam!

Pa še nekaj o Pirelli sc1

za spomladi in jeseni ko so temperature nizke OK junija pa gumo začne trgat že po 40-50km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Kuntainte in Suzuki-ja : Katere spodaj naštete gume bi najraj namontirala na svoj moped:

- Pirelli Dragon Supercorsa PRO

- Pirelli Corsa 3 (baje sta to dve različni gumi) :hmm:

- Metzeler M3

- Metzeler Racetech K3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Kuntainte in Suzuki-ja : Katere spodaj naštete gume bi najraj namontirala na svoj moped:

- Pirelli Dragon Supercorsa PRO

- Pirelli Corsa 3 (baje sta to dve različni gumi) :hmm:

- Metzeler M3

- Metzeler Racetech K3

qualifier rr

battlax bt 002

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Kuntainte in Suzuki-ja : Katere spodaj naštete gume bi najraj namontirala na svoj moped:

- Pirelli Dragon Supercorsa PRO

- Pirelli Corsa 3 (baje sta to dve različni gumi) :hmm:

- Metzeler M3

- Metzeler Racetech K3

Hola mojster,

tole je zame zelo lahko vprašanje, le da ne vem če ti bo všeč odgovor :) ker ni en sam:

- za po cesti (ali mešano cesta/pista) Corsa III

- za po pisti Dragon Supercorsa PRO

(Racetecha K3 pa še nisem vozil, tko da ne vem kakšne so)

to bom tudi zares vozil letos, le da bom na pisti sprobal še ene dvoje Pirelli Superbike in se potem odločil kaj bom kupoval za pisto...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racetecha K3 pa še nisem vozil, tko da ne vem kakšne so

Ha... kočliva situacija. Jest sm pa vozil MZ Racetech in sm bil fuuuul zadovoljen. Pa sm mislu, da bi lahko naredil primerjavo. O, vseen hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bom tudi zares vozil letos, le da bom na pisti sprobal še ene dvoje Pirelli Superbike in se potem odločil kaj bom kupoval za pisto...

Ti lahko že vnaprej povem, kaj bo odločitev za na pisto :whistle:

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri Dunlopovih tekmovalnih pnevmatikah..

Zakaj pa ne slick KR? Čarman pravi naj bi dopuščale hitrejše čase in imele na pisti daljšo življensko dobo od 209 gp.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri Dunlopovih tekmovalnih pnevmatikah..

Zakaj pa ne slick KR? Čarman pravi naj bi dopuščale hitrejše čase in imele na pisti daljšo življensko dobo od 209 gp.

vse res in so tudi precej dražje... lahko vprašaš istega Čarmana :naughty:

BTW

Zadnja slick KR guma mi je v Valenciji zdržala ca. 30 krogov (120 km) :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodeč po njegovih cenikih med KR in 209GP ni take bistvene razlike v ceni. Če gledam komplet 120 in 180 pridejo KR 350€, 209GP pa 330€. Na oboje naj se ne bi dalo dobit kakšnega večjega popusta, ker gre za dirkalne pnevmatike..

Razen če si imel v mislih GP RACER D209, ki se jih na gume.si dobi za 250 eur komplet. Ampak to pa niso več tekmovalne pnevmatike ampak SS cestne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodeč po njegovih cenikih med KR in 209GP ni take bistvene razlike v ceni. Če gledam komplet 120 in 180 pridejo KR 350€, 209GP pa 330€. Na oboje naj se ne bi dalo dobit kakšnega večjega popusta, ker gre za dirkalne pnevmatike..

Razen če si imel v mislih GP RACER D209, ki se jih na gume.si dobi za 250 eur komplet. Ampak to pa niso več tekmovalne pnevmatike ampak SS cestne..

Ja potem pa sorry za dezinformacijo, v tem primeru je res boljše kupiti slick. :hooray:

Popravljeno . Popravil rude
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če ma kdo kkšne izkušnje iz DUNLOP GP RACER D209...so gume dobre občasno tud za na pisto?

Popravljeno . Popravil _N3jC_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pisto je marsikatera od teh gum dobra,vprašanje pa je ktera guma je dobra za Grobnik,ker tko nikakve piste ni nikjer na svetu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte mi pomagat malo pri dilemi - na Hornetki morm menjat zadnjo gumo, ki je še originalna Bridgestone BT56. Guma je vrh glave dobra zame, vendar ni lih več nov model in me mal skrbi, da ne bi dobil kake stare gume in ker sem nov na motorju bi najraje štartal z modelom gume, ki je bila že orig. dana na ta motor.

Kolikor sem gledu na Bridgestone strani, se mi zdi, da je omenjeni model zamenjal model BT-014.

Mnenje, nasvet ...? :)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Horneta po mojem mnenju pride v poštev razred sport turig pneumatik: Michelin Pilot Road 2, Metzeler Z6, Bridgestone BT 021, Dunlop Road smart ... To naj bi bil kompromis med strajnostjo in oprijemom.

PS. : Jaz bi zamenjal obe gumi :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS. : Jaz bi zamenjal obe gumi :devil:

Zakaj menjat še sprednjo, če je sam zadnja šla :blink: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če ma kdo kkšne izkušnje iz DUNLOP GP RACER D209...so gume dobre občasno tud za na pisto?

Jest in pazi da ni to GP guma po možnosti še zadaj 190/60 in to NI guma za na cesto, za dirkališče pa ima zelo dober grip vendar more bit tut motor tem gumam primerno nastavljen.

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest in pazi da ni to GP guma po možnosti še zadaj 190/60 in to NI guma za na cesto, za dirkališče pa ima zelo dober grip vendar more bit tut motor tem gumam primerno nastavljen.

Ja gume mam zdj že naročene, sam kokr sm biu jst seznanjen je ta guma homologirana tud za na cesto :hmm:

Drugač pa ni zadaj 190/60 ampak je 180/55...

je pa to ta guma

post-10671-1205485758_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume naj montiram na Yamaho Bulldog. Pa kje jih dobim po zmerni ceni?

(170/60/17 in 120/70/17)

danke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin Pilot Road 2 to bi jst kupu za hornetko 600.?

A bi bla to fajn izbira?

Zdj je dunlop qualifier 208d al neki pa je sprednja dost obrabljena zadnja pa še ne.

Sam bom kr obe menju.

A je še kje kak uvoznik poleg Špana za Michelin?

Ma kdo izkušnje s to gumo na takmu motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Michelin imaš veliko vulkanizerjev, malo pobrskaj, Špan je, kolikor jaz vem, drag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte mi pomagat malo pri dilemi - na Hornetki morm menjat zadnjo gumo, ki je še originalna Bridgestone BT56. Guma je vrh glave dobra zame, vendar ni lih več nov model in me mal skrbi, da ne bi dobil kake stare gume in ker sem nov na motorju bi najraje štartal z modelom gume, ki je bila že orig. dana na ta motor.

Kolikor sem gledu na Bridgestone strani, se mi zdi, da je omenjeni model zamenjal model BT-014.

Mnenje, nasvet ...? :)

Hvala

vzemi BT 016..

res dobra guma ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!