Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kaj pa oznake gum? Ima to kakšno vezo? Recimo v homologaciji piše - 180/55ZR17 M/C(73W).

Zadnji v oklepaju je teža in hitrostni razred. Tisti M/C (kateri je vpisan tudi na sedanji gumi - prva vgradnja) pa naj bi šlo za specifikacijo karkase, ki je prilagojena posameznemu motociklu. Nekateri imajo M/C (motorcycle??), spet drugi RG, RW, RE, TL, ... je treba to upoštevat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa oznake gum? Ima to kakšno vezo? Recimo v homologaciji piše - 180/55ZR17 M/C(73W).

Zadnji v oklepaju je teža in hitrostni razred. Tisti M/C (kateri je vpisan tudi na sedanji gumi - prva vgradnja) pa naj bi šlo za specifikacijo karkase, ki je prilagojena posameznemu motociklu. Nekateri imajo M/C (motorcycle??), spet drugi RG, RW, RE, TL, ... je treba to upoštevat?

M/C pri vseh moto gumah pomeni motor cycle

TL pomeni da je guma tubeless

R pomeni da je guma za montažo zadaj -rear ,oz. da je radialna guma,če je črka r pred stevilko,ki označuje velikost-npr 17col

Razne dodatne črke poleg r pa pomenijo ,če je guma specialne izvedbe za določen motor ali več teh

Lp

Popravljeno . Popravil bu5a
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume dimenzij 130/70-17 in 110/70-17 izbrati za MZ RT 125? Vožnja je 50% touring, 50% sport.

Gledal sem že Pirelli Sport Demon- je guma OK? Trenutno imam gor Heidenauke- sprednja je še dobra, zadnja pa že kar švoh. Lahko zamenjam samo zadnjo? Sicer so pa gume stare tri leta in so prestale 18000km.

Popravljeno . Popravil Racon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume dimenzij 130/70-17 in 110/70-17 izbrati za MZ RT 125? Vožnja je 50% touring, 50% sport.

Gledal sem že Pirelli Sport Demon- je guma OK? Trenutno imam gor Heidenauke- sprednja je še dobra, zadnja pa že kar švoh. Lahko zamenjam samo zadnjo? Sicer so pa gume stare tri leta in so prestale 18000km.

Mal poglej še za gume bridgestone bt045...sm jih meu jst na varaderi in morm rečt da sm biu zlo zadovoln iz njimi :worship:

Tele Pirelli sport demon sm meu pa original na 50ccm motorju in ti rečm da pejt sam stran od njih k so za en drek :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal poglej še za gume bridgestone bt045...sm jih meu jst na varaderi in morm rečt da sm biu zlo zadovoln iz njimi :worship:

Tele Pirelli sport demon sm meu pa original na 50ccm motorju in ti rečm da pejt sam stran od njih k so za en drek :BUA:

Sem že nekaj slišal o njih, ja. Kje si jih pa menjal? Oz. kdo je kaj pooblaščen vulkanizer za Bridgestone moto pnevmatike?

Popravljeno . Popravil Racon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že nekaj slišal o njih, ja. Kje si jih pa menjal? Oz. kdo je kaj pooblaščen vulkanizer za Bridgestone moto pnevmatike?

Ja uvoznik je B&F PNEUMATIC na Rudniku, kjer ti jih lahko tud zamenjajo...men jih je pa drugač en kolega zamenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Dani,

na Grobniku bi se IMHO znalo zgodit da ne, drugje pa mislim da bi zdržale brez težav

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkrito povedano nisem šel brat tako dolge teme,pa bom vseno probu dobit odgovor,kje v slo dobit pirelli off road gume?????

vnaprej hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Dani,

na Grobniku bi se IMHO znalo zgodit da ne, drugje pa mislim da bi zdržale brez težav

Pozdrav mojster suzuki! Ja bi rekel da je tako.

Pa še nekaj: Ali lahko greješ z grelci gum Supercorso enako kot slicke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Dani,

ja, jst jih enako pogrejem, pa vsi ki jih poznam tudi :)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so Pireli Dragon Supercorsa Pro SC1,SC2... gume, ki zdržijo npr. 30 min dirko brez da se pregrevajo? :hmm:

veliko je odvisno od tega koliko obremenjuješ gumo (kar je posledica načina vožnje, nastavljenosti amortizerjev, ... ).

Če jo preveč in čutiš da drsi nimaš kej kot vozit manj agresivno, da se temperatura spusti. Ali pa prej končat dirko, tako ali drugače :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veliko je odvisno od tega koliko obremenjuješ gumo (kar je posledica načina vožnje, nastavljenosti amortizerjev, ... ).

Če jo preveč in čutiš da drsi nimaš kej kot vozit manj agresivno, da se temperatura spusti. Ali pa prej končat dirko, tako ali drugače :ninja:

Oj, ja fajn je če ti guma začne postopoma dajati informacije, da je preveč, če ne pa pol vem kak je :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem. Ali bi mi lahko malo svetovali kakšne gume kupiti za cbr 600. Po avtocestah se ne vozim, gre se mi da čim bolj držijo in da zdržijo več kot 2000km :hmm: . V ožjem izboru so metzeler m3, qualifier rr, d208. Katere in zakaj naj bi vzel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem. Ali bi mi lahko malo svetovali kakšne gume kupiti za cbr 600. Po avtocestah se ne vozim, gre se mi da čim bolj držijo in da zdržijo več kot 2000km :hmm: . V ožjem izboru so metzeler m3, qualifier rr, d208. Katere in zakaj naj bi vzel?

Vzami M3 od mene, najboljše pa ugodno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bi mi lahko malo svetovali kakšne gume kupiti za cbr 600.

Od naštetih bi jaz M3 :yes: Če se pa še s Čamcam za kako dobro ceno zmenita, si pa sploh zmagal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od naštetih bi jaz M3 :yes: Če se pa še s Čamcam za kako dobro ceno zmenita, si pa sploh zmagal ;)

Sem se kar odločil za m3, upam da bodo v redu. Zanima me pa po koliko km so vam kaj zdržale? In če bi lahko kdo nalimal kak link primerjalnega testa teh gum z ostalimi v istem rangu. Sem ga pogooglal pa nisem našel nič pametnega.

S čamacem pa žal nisva prišla skupaj s ceno :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ne dam jih za manj, 250€ se mi zdi super cena. Naj potem raje ostanejo doma, ker če slučajno ne kupim RS 250 in namesto tega vzamem kakšno 600tko jih bom itak še rabil...

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato.. Pa ne samo pri Širniku.. Na bolhi so tudi drugi oglasi, kjer prodajajo set novih M3 120 in 180 za 250. Ajde, če so čisto nove, še nikoli zmontirane, potem boš mogoče prodal za to ceno. Drugače pa brez skrbi da ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak da so nove. Kako naj povem, še nalepke so po gumah pa tudi pravilno so skladiščene :) Menda ne prodajam gum, ki so že bile na motorju pod nove...

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že videl primer, ko je nekdo prodajal gume kot nove, ki jih je pač snel z motorja, ker je prodal motor, malo pred tem pa menjal gume.. Saj so bile praktično nove, ampak vseeno, bile so že uporabljene :D

No kakorkoli že, če so nove potem ti pa želim uspešno prodajo in da dobiš željeno ceno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak da so nove. Kako naj povem, še nalepke so po gumah pa tudi pravilno so skladiščene :) Menda ne prodajam gum, ki so že bile na motorju pod nove...

Spusti za kak Euro, pa boš hitro prodal. Vsak ki kupuje, bo za isti denar šel raje v trgovino kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!