Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

A je že kdo pri nas na tak način menjal pnevmatike na motorju?

jst ziher ne

Mogoče samo pripomba zaradi centriranje kolesa brez diskov...

ja meni je vulkanizer tudi centriral kolo brez diska in zobnika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi disk se vrti .) , pa če upoštevaš, da so neenakomerno obrabljeni, pa da so luknje in sedeži izdelani v tolerancah in še marsikaj drugega je smiselno centrirat z diski, je pa res, da do nekega bistvenega odstopanja ne pride...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kako si pa ti na biciklu menjal gume!!

Delo ki je prikazano je opravljeno strokovno!

Kaj nisi bil nikol zdraven kako se centrira gumo!

Za obe gume porabiš 30 min dela pa maš prihranjeno za eno dobro malčko pa še pijačo zraven!

Menjal že menjal,

centriral nikoli.... je pa ideja!

No raje prepustim strokovnjakom!

Kle pa res ne rabmo škrtart. Drugač pa svaka čast! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo pri nas na tak način menjal pnevmatike na motorju?

Kaj bi bil glavni razlog takega početja?

Predraga menjava na servisu al preveč časa?

Najbl mi je zanimiv kako gumo centrira :eek:

V bistvu je dokaj enostavna menjava in centriranje, ko pogruntaš tehniko. Centriranje na roke je pa najbolj ziher, če se guma gunca na stojalu, pač ni stabilna in s selotejpom limaš uteži dokler ni centrirana.

Ampak zaenkrat me niti najmanj ne mika na cestnem menjavat na roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aj idi u p***do! kva je zdj to z vremenom?

Nč naumo še šli po pnevmatike! :headbang: Bom kr za 1 teden prestavu... pa mogoč še na kake akcije naletimo? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam en komplet continental road attack. To naj bi ble sport touring gume, sam so na otip ful, ful mehke. Neprimerno bolj kot recimo BT-14 al pa qualifire katere mam tud vsake 1 komplet... Tko da me zanima če bi zdržale recimo ene 4 kroge grobnika ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma zaradi mesa zdržijo več kot 4 kroge.. Problem je v tem, ker se ST guma po enih 4 krogih pomoje začne pregrevat in ne drži več.. Treba ustavit pa hladit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spusti za kak Euro, pa boš hitro prodal. Vsak ki kupuje, bo za isti denar šel raje v trgovino kupit.

Prav. Prodam komplet novih M3 za 240 € :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok je pa kej z Bridgestone BT-015R ? A tud ta guma ni primerna za grobnik ??? Kok pa za na cesto ?

Jst bi ti za na grobnik svetoval ene rabljene slajke.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene uprašaš se je na Grobniku brezveze zajebavat z enimi street gumami, ki še SS niso.. Zmontiraj slick ali pa kakšno SS gumo (Dragon supercorsa, bt002, GP Racer d209, ipd) in se boš vsaj peljal z mirno vestjo, brez skrbi, ali se po treh krogih že bliža pregretje. Grobnik je malce manj prijazen do gum kakor ostale piste...

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če bodo na carini kej morili, če grem na Grobnik s slick gumami ? Drugač za policijo se ne bojim, samo carina ?? Motor pa bo itak registriran. Lahko si sposodim tudi kombi, sam bi šu dost raj z motorjem dol. V primeru najmanjše možnosti dežja pa normalno odpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če bodo na carini kej morili, če grem na Grobnik s slick gumami ? Drugač za policijo se ne bojim, samo carina ?? Motor pa bo itak registriran. Lahko si sposodim tudi kombi, sam bi šu dost raj z motorjem dol. V primeru najmanjše možnosti dežja pa normalno odpade.

s slajkam se po cesti ne smeš vozit..kaj ti tuki ni jasn???

če maš naložen motor na prikolci ali kombiju itak ni važn..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vem sam. Videl pa sm že eno r6-ko na cesti s slick gumami, vsemi scufanimi. Tko da ob neki easy vožnji v lepem vremenu ne vem kaj bi blo narobe. S predpisi pa sm že tako mal skregan. S cestnimi gumami ne mislim na grobnik, prav tako se mi zdi škoda denarja za nove street legal racing gume za tistih 15 krogov.

Vprašal sem samo glede carine, če ima kdo izkušnje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vem sam. Videl pa sm že eno r6-ko na cesti s slick gumami, vsemi scufanimi. Tko da ob neki easy vožnji v lepem vremenu ne vem kaj bi blo narobe. S predpisi pa sm že tako mal skregan. S cestnimi gumami ne mislim na grobnik, prav tako se mi zdi škoda denarja za nove street legal racing gume za tistih 15 krogov.

Vprašal sem samo glede carine, če ima kdo izkušnje ?

ti si skregan še s čim dugim..

zdrava pamet je ena od njih..

na meji te bojo ustavl ko boš pokazal osebno in se bi znal policaju zdet mal čudno da si brez profila..pa ne unga na MS-ju kjer bi te mogl odstrant ker take sprašuješ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vem sam. Videl pa sm že eno r6-ko na cesti s slick gumami, vsemi scufanimi. Tko da ob neki easy vožnji v lepem vremenu ne vem kaj bi blo narobe. S predpisi pa sm že tako mal skregan. S cestnimi gumami ne mislim na grobnik, prav tako se mi zdi škoda denarja za nove street legal racing gume za tistih 15 krogov.

Vprašal sem samo glede carine, če ima kdo izkušnje ?

15 krogov lahko narediš s karšnimikoli gumami. Slick gume NISO za na cesto.

Kakšno vezo ima carina z gumami??? Se bojiš, da ti bojo odvečno gumo ocarinili? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, nisem pa pričakoval tako hude reakcije. Se opravičujem za nastalo zmedo na forumu. Sicer ste me prepričali da bom vzel kombi. Če ga kdo lahko zrihta oz. deli z mano pa prosim na pm :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, nisem pa pričakoval tako hude reakcije. Se opravičujem za nastalo zmedo na forumu. Sicer ste me prepričali da bom vzel kombi. Če ga kdo lahko zrihta oz. deli z mano pa prosim na pm :worship:

OFF TOPIC:

Hehe, zdj sm šele vidu tvoj video... si padu k kegl! :kva1: Žalostno, vendar kar malo smešno! Dobr da ti ni nč blo! Kaj je bil glavni vzrok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mrzle gume, samo to.

hm.? ...Bo že držal. :krneki:

DejaVU: Če še kupuješ pnevmatike, bom mel jst ene za prodat (Dunlop 208D, zadnja (180/55/R17) še nek profila, sprednja (120/70R17) malo manj po sredini ) po simbolični ceni...

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znimam se za gume bridgestone BT-014 OZ BT-015 zanima me pa če so res bolše CONTINENTAL RACE ATTACK zdej me pa zanima vaše mnenje kaj naj dam na motor oz če ma kdo izkušnje s temi gumami (honda 1000rr) hvala lepa že v naprej lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, nisem pa pričakoval tako hude reakcije. Se opravičujem za nastalo zmedo na forumu. Sicer ste me prepričali da bom vzel kombi. Če ga kdo lahko zrihta oz. deli z mano pa prosim na pm :worship:

Pametna odločitev :) S slicki se tudi drugače (če izvzamemo policijo) ni za hecat, jaz sem že razbil motor zarad slickov na navadni cesti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!