Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Znimam se za gume bridgestone BT-014 OZ BT-015 zanima me pa če so res bolše CONTINENTAL RACE ATTACK zdej me pa zanima vaše mnenje kaj naj dam na motor oz če ma kdo izkušnje s temi gumami (honda 1000rr) hvala lepa že v naprej lp

continental race attack so boljse - kar te vzami, sigurno ne bos razocaran ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

continental race attack so boljse - kar te vzami, sigurno ne bos razocaran ;)

Koliko so ti pa kej zdržale km? Pa kako je z njimi v dežju, če te dobi nekje potjo, seveda?

PF :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znimam se za gume bridgestone BT-014 OZ BT-015 zanima me pa če so res bolše CONTINENTAL RACE ATTACK zdej me pa zanima vaše mnenje kaj naj dam na motor oz če ma kdo izkušnje s temi gumami (honda 1000rr) hvala lepa že v naprej lp

Še bolša pa je supercorsa!Pa cena je tu neki! cca 269 EUR

Če pa nisi cesni dirkač in bi rat naredo malo več kilometrov vzami M3 cca 240 EUR cca 7000KM!

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli Diablo strada

za cbr 600rr, ki bo kmal omejena na 25kW.

pogojno primerno al neprimerno??... dubu sm jih na motorju, pa še čisto nove so,

pa nevem ali nej menjam al...

LP, hvala vnaprej za odgovore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli Diablo strada

za cbr 600rr, ki bo kmal omejena na 25kW.

pogojno primerno al neprimerno??... dubu sm jih na motorju, pa še čisto nove so,

pa nevem ali nej menjam al...

LP, hvala vnaprej za odgovore...

Odlične gume, še posebej na mokrem. Tudi oprijem je super (razen, če je misliš pregret na kakšnem racelandu ali marofu). Za cesto ti bo odlična, zamenjal jo boš pa, ko boš motor spet odblokiral (drži krepko čez 10.000 km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene uprašaš se je na Grobniku brezveze zajebavat z enimi street gumami, ki še SS niso.. Zmontiraj slick ali pa kakšno SS gumo (Dragon supercorsa, bt002, GP Racer d209, ipd) in se boš vsaj peljal z mirno vestjo, brez skrbi, ali se po treh krogih že bliža pregretje. Grobnik je malce manj prijazen do gum kakor ostale piste...

bt002 racing imam zadnjo doma. Še kakšno mnenje o tej gumi ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi rabiš samo še eno, prednjo ;)

bt002 je super guma, IMHO boljša od supercorse dunlopa pa itak "ne maram" več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za mnenje, z odgovorom sem kar zadovoljen :worship: Sem že klical k Primcu za sprednjo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šenkam Dunlop KR133 115/70R17. To je zadnja slick pnevmatika za 125cc, dot je 07, je pa nekje na polovici. Če kdo rabi PM me.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znimam se za gume bridgestone BT-014 OZ BT-015 zanima me pa če so res bolše CONTINENTAL RACE ATTACK zdej me pa zanima vaše mnenje kaj naj dam na motor oz če ma kdo izkušnje s temi gumami (honda 1000rr) hvala lepa že v naprej lp

Hola mojster,

jst mam ene nove BT-015 viška, 120/70 in 190/50, ugodno, če te zanima :whistle: ...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ktere trdote uporabljate pri bt002?.....a je kaj razlike med bt002 in bt002PRO

trdoto 2 in 3, mehkejšo varianto spredaj (ne vem na pamet kako označuje bridgestone svoje gume, katera oznaka je mehkejša)

Vozil sem en komplet bt002 RS (homologirana verzija) in XX kompletov bt002 PRO. RS varianto samo na cesti, PRO pa tako na pisti kot na cesti.

Za RS ne znam povedat kaj dosti. Na motorju sem jo imel ko sem se šele privajal nanj, mi je pa useeno parkrat odneslo sprednji konec, ni mi delovala čisto zaupanja vredna, tudi ogreta ne (pozor, primerjam z PRO verzijo in ne z drugimi proizvajalci). Če že kupuješ 002, kupi PRO verzijo, razen če striktno hočeš "legalno" gumo (pa čeprav je realno PRO varnejša varianta).

Še nekaj: če sem imel recimo supercorso problem ogret na cesti, mi bt002 teh problemov ne dela. S čist mrzlo pa seveda malo pazljivosti pa je.

še link na ustrezno temo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojstra,

Bridgestone označuje svoje dirkalne gume s številkami: Type 2=hard, Type 3=medium, Type 4=soft, glih obratno kot Pirelli :)

kadar vozim BT-002 se mi zlo fajn obnese Type 3 (M) spredaj, Type 2 (H) zadaj

en potencialno zanimiv link za vse ljubitelje pist za gume in ostalo opremo

na tujih forumih pravijo da je PRO guma zgolj za pisto (race tire), RS pa homologirana tudi za cesto

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

se opravičujem vsem, a ne morem več popraviti zgornjega posta :headbang:

Bridgestone ima sedaj tudi Type 1= ultra hard mešanico (samo zadnja guma)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem zasledil ... spredaj->mehkejša, zadaj->trša,

jaz mam spredaj skoraj novo dunlop qualifieldko pa me zanima če lahko dam na zadnjo tudi enako gumo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola sonda,

to velja za dirkalne gume, cestne gume daš seveda lahko obe enaki :rolleyes:

če pa že "mešaš", pa tudi tu velja pravilo da naj bo mehkejša vedno spredaj, npr Qualifier RR spredaj, navadna zadaj... čeprav ne vem zakaj bi to počenjal - če bi rad bolj "mehke" oz športne gume potem ne kompliciraj in daj pač obe (enaki) RR...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojstra,

Bridgestone označuje svoje dirkalne gume s številkami: Type 2=hard, Type 3=medium, Type 4=soft, glih obratno kot Pirelli :)

kadar vozim BT-002 se mi zlo fajn obnese Type 3 (M) spredaj, Type 2 (H) zadaj

en potencialno zanimiv link za vse ljubitelje pist za gume in ostalo opremo

na tujih forumih pravijo da je PRO guma zgolj za pisto (race tire), RS pa homologirana tudi za cesto

:grim

vedel sem da nam otežujejo življenje z obratnim označevanjem, nisem pa se spomnil kira je za bridgestone mehkejša varianta še manj se mi je pa dalo po netu brskat ...

torej, da postavim številke na provo mesto, enako kot suzuki tudi sam vozim type 3 spredaj in type 2 zadaj.

RS je res homologirana za cesto in uradno PRO ne smeš legalno vozit na cesti. AMPAK :D praksa je pri meni pokazala da se PRO varianta boljše obnese na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tenx.

samo to me je zanimalo če lahko dam obe enaki...aja nisem vedel da velja tisto pravilo bolj za športne gume :rolleyes:

Športne gume imajo več trdot, da se vsak sam odloči

Cestne gume so pa večinoma samo ene, in imaš sigurno že v kompletu spredaj mehkejšo kot zadaj, tako da se ne sekiraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Pirelli gumah ... Kaj pomeni SC1, SC2, SC3? Je to trdota? Višja številka bolj so trde?

tako

SC1-soft

SC2-medium

SC3-hard

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znimam se za gume bridgestone BT-014

Zame trenutno najslabša in najbolj nepredvidljiva guma, kar sem jih v zadnjih letih probal :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!