Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Hola biker77,

hej, kaj bi blo fajn če bi blo tako enostavno, da bi se lahko samo odločil in kupil... že dober teden čakam na vest kdaj se bodo BT-003 sploh dobile, pa moj dobavitelj še vedno ne ve - pravi da so že v katalogu, niso pa še prišle... morda naslednji teden... :unsure:

če maš pa slučajno ti kake veze kje se jih že da dobit (in za pametno ceno), pa prosim kr prec in takoj na PM (da ne bo reklame) in hvala vnaprej!!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola biker77,

hej, kaj bi blo fajn če bi blo tako enostavno, da bi se lahko samo odločil in kupil... že dober teden čakam na vest kdaj se bodo BT-003 sploh dobile, pa moj dobavitelj še vedno ne ve - pravi da so že v katalogu, niso pa še prišle... morda naslednji teden... :unsure:

če maš pa slučajno ti kake veze kje se jih že da dobit (in za pametno ceno), pa prosim kr prec in takoj na PM (da ne bo reklame) in hvala vnaprej!!

sorry ampak tale bridgestone je res mal počasen pri nas..škoda k so začel delat gume k se jim da zaupat pa še fajn se pelje z njimi..

upam da se kej popravjo in da vsi dobite kmal pnevmatke .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje z Dunlop D218?

trda kot kamen, se ne ogreje in ne daje nikakršnih povratnih informacij, skratka sekret od gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje,ki direktno ne sodi čist v to temo, pa da ne odpiram nove. Zanima me merilec temperature asfalta. Kako izgleda, kje se ga da dobiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni ravno merile temperature asfalta, ampak tak merilec ki meri le-to v eni točki

pojdi v conrad-ovo spletno trgovino (conrad.si) pa vpiši pod Št. izdelka: 100700, ta bi bil idealen, hiter, natančen pa še drag ni, če pa bi rad luksuz pa se najde tudi takega ki lasersko meri temperaturo (z laserjem posvetiš v neko točko in ti izpiše temperaturo na osvetljenem delu), so pa laserski okoli 60€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... imam IR termometer (IR-270H, kat. št. 122003). Se mi zdi bolj uporaben za tvoja merjenja, ker ne rabiš stik z asfaltom, gumo,... Je malce manjši (žepni) in malce dražji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam ta z tipalom je cenejši, pa ziher bolj profi racer zgledaš če tam po boksih letaš z tisto iglo okol pa meriš temp. na tleh B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne pozabit enga starga laptopa tut met zraven, pa par kablov k jih kao napelješ pod plastike..pol si šele glavn :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kam pa dat obrabljene gume npr. da ma prva 0 profila zadnja pa tm 1mm nad minimumom?

Pustitt pr menjalcu al pocen prodat če bi kdo dal 10€ ...20€?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kam pa dat obrabljene gume npr. da ma prva 0 profila zadnja pa tm 1mm nad minimumom?

Pustitt pr menjalcu al pocen prodat če bi kdo dal 10€ ...20€?

A ti to resno :slap: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

ker bo kmalu sezona v polnem zagonu, moram kupiti nove gume. Odločam se med Michelin Pilot Road 2 in pa novo Dunlop Roadsmart. Obe naj bi bile na podoben princip (2 zvrsti gume). Ima kdo kakšne izkušnje s katero izmed teh dveh gum oz. kero mi bolj priporočate od druge.

Hvala

lp,

Matevž

Popravljeno . Popravil Metju
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trda kot kamen, se ne ogreje in ne daje nikakršnih povratnih informacij, skratka sekret od gume

Čudno potem, da se še nisem ubil z njo. Meni se sicer zdi dokaj zanesljiva guma, tudi na mokri cesti sem imel kar dober občutek (razen na zanič asfaltu, kjer ti tudi 4 gume ne pomagajo...).

sasosa: ali je nimaš tudi ti na banditu že original namontirano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda jo imam, zato tudi sprašujem. Namreč moje izkušnje so dokaj dobre, vsaj zaenkrat. Tudi včeraj po dežju se je dalo kar dobro peljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

ker bo kmalu sezona v polnem zagonu, moram kupiti nove gume. Odločam se med Michelin Pilot Road 2 in pa novo Dunlop Roadsmart. Obe naj bi bile na podoben princip (2 zvrsti gume). Ima kdo kakšne izkušnje s katero izmed teh dveh gum oz. kero mi bolj priporočate od druge.

Hvala

lp,

Matevž

Moj glas gre Roadsmartu,zaenkrat brez pripomb,pa še veliko ceneje od Michelina se jo da dobit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

ker bo kmalu sezona v polnem zagonu, moram kupiti nove gume. Odločam se med Michelin Pilot Road 2 in pa novo Dunlop Roadsmart. Obe naj bi bile na podoben princip (2 zvrsti gume). Ima kdo kakšne izkušnje s katero izmed teh dveh gum oz. kero mi bolj priporočate od druge.

Hvala

lp,

Matevž

Demt, to bi lahk pa tut jst napisu.... ;)

Jst mel isto problem sam sem se bolj nagibal k M. pilot road 2 pa me je serviser prepriču (servis Štern), da naj raj nove dunlopke vzamem (je bil na testiranju itd...)!

Tko da mam zdej dunlop roadsmart rezervirane/naročene!

Je mel pa tudi Michelinke na zalogi. Mi je pokazal obe, ene in druge in je reku, da je ta dunlop letos res 1 korak pred michelinkami.

Jaz kot laik tko ne morm vedt.

Vem pa če bi mi hotu prodat Michelin, ki so draži kot dunlopke bi mi jih tudi in me ne prepričeval v nasprotno cenejše :)

Tko da Dunlop it is!!!

ps.: Na otip mi je res dunlopka bolje delovala, pa še začetnega svetlečega sloja že v osnovi ni kot pri vseh ostalih gumam tudi michelin.

Edino kar mi je pr teh roadSmartkah čudno je oblika profila z nekimi haklci?!

Več o njih ko mi jih montirajo na Hornetko :)

LP A.

Živjo,

ker bo kmalu sezona v polnem zagonu, moram kupiti nove gume. Odločam se med Michelin Pilot Road 2 in pa novo Dunlop Roadsmart. Obe naj bi bile na podoben princip (2 zvrsti gume). Ima kdo kakšne izkušnje s katero izmed teh dveh gum oz. kero mi bolj priporočate od druge.

Hvala

lp,

Matevž

Demt, to bi lahk pa tut jst napisu.... ;)

Jst mel isto problem sam sem se bolj nagibal k M. pilot road 2 pa me je serviser prepriču (servis Štern), da naj raj nove dunlopke vzamem (je bil na testiranju itd...)!

Tko da mam zdej dunlop roadsmart rezervirane/naročene!

Je mel pa tudi Michelinke na zalogi. Mi je pokazal obe, ene in druge in je reku, da je ta dunlop letos res 1 korak pred michelinkami.

Jaz kot laik tko ne morm vedt.

Vem pa če bi mi hotu prodat Michelin, ki so draži kot dunlopke bi mi jih tudi in me ne prepričeval v nasprotno cenejše :)

Tko da Dunlop it is!!!

ps.: Na otip mi je res dunlopka bolje delovala, pa še začetnega svetlečega sloja že v osnovi ni kot pri vseh ostalih gumam tudi michelin.

Edino kar mi je pr teh roadSmartkah čudno je oblika profila z nekimi haklci?!

Več o njih ko mi jih montirajo na Hornetko :)

LP A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pismo jaz sem tudi slišu da je dunlop letos res dober naredu ko je dal ven Roadsmart.

Koliko pa je cenejša in kje bi jo lahko dobil?

DAN a ti jih maš gor? Se potem res dobro obnese? Sej če se ne motim je na isto foro kot PR2, da ima ob straneh mehkejšo gume kot po sredini.

Pismo skos sem se nagibal k PR2, sam tole k pravte vsi da je Roadsmart gut, bo treba res premislt in kr po Dunlopko it :?

Kok se jih pa kej čaka, ene in druge?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda,da mam gor,se nebi upal svetovat nekaj,kaj nisem probal.Guma mi je res fajn,edina neznanka je obraba......

Kje jih boš kupil pa kolk čakal,pa ne vem,se boš moral mal sam potrudit......

Popravljeno . Popravil DAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj strani nazaj me je nekdo spraševal kako se obnesejo Qualifier RR in sem rekel, da napišem vtise ko jih malo bolj sprobam.

Včeraj sem jih vozil na Racelandu in jih lahko zelo pohvalim. Sicer nisem postavljal ravno rekordov, ampak temu sem bil vzrok jaz in ne gume. Gume so drugači vlivale zaupanje, nikoli nisem začutil niti rahlega zdrsa ali popuščanja, tudi pri par mojih napakah, ko sem v zavoju odvzel plin in je motor zanihal, je guma delovala 100%. Zaenkrat ocena 10 :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier RR zelo dobro drži in dopušča zelo velike nagibe a se je po 20min Marofa čisto pregrela in pol naenkrat spusti. Torej po mojem zelo dobra guma za na cesto, na pisti pa samo za krajše intervale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Dani,

glede na to da ima tvoj motorček eno največjih čred iskrih konjičev, bi IMHO znale pri manjši čredi delovat precej bolj zanesljivo :hmm:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi nekak zlo hvalijo te qualifier RR tak da bom res mogel mal razmislit da bi šel nazaj na dunlop :hmm: .....a ima že kdo kake podatke o življenjski dobi?

Popravljeno . Popravil Erik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!