Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

živjo,

Nujno maram zamenjat gume na Africi. Trenutno imam neke čip gume, ki v mokrem ne držijo. :headbang:

Torej kakšne gume priporaočate za AT RD07?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

sem nov tuki pa me zanima ali ima kdo kake izkušnje z spletno trgovino pnevmatik moto-gume.si ...

ne delam nikakršne reklame da me ne bo kdo narobe razumu, me samo zanima ali je že kdo tam kupoval ker se mi ne zdi lih najbolj za jim zaupat ker nimajo opcije plačila po prevzetju blaga, imajo pa kar konkurenčne cene pnevmatik...

vnaprej hvala!

lp

W

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem gledal na tej struni za Dunlop, pa cene niso ravno posebej ugodne.. Za tako ceno se, da povsod dobit. Na www.gume.si je ceneje. Se da pa še ceneje dobit.

Ampak kot sem napisal, omenjeno velja za Dunlop, za druge proizvajalce nisem gledal in lahko, da so tam konkurenčni.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

sem nov tuki pa me zanima ali ima kdo kake izkušnje z spletno trgovino pnevmatik moto-gume.si ...

ne delam nikakršne reklame da me ne bo kdo narobe razumu, me samo zanima ali je že kdo tam kupoval ker se mi ne zdi lih najbolj za jim zaupat ker nimajo opcije plačila po prevzetju blaga, imajo pa kar konkurenčne cene pnevmatik...

vnaprej hvala!

lp

W

Tam sem jaz in še 2 sodelavca kupili gume za avto!

Tko da je stvar preverjena in OK!

Pa še do doma ti jih dostavjo kadar češ!

Za motor pa mi nimajo pocen tiste ko jaz čem.

Ti kr kupi ni težav!

LP A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj!

Čist na kratko;Vfr 800 ali Dunlop road smart ali Metzeller roadatec Z6, glede na to ,da je metz zelo opevana nova Dunlopka pa je komaj zagledala luč sveta kaj mislite kaj gor vrečt???

:hmm: :hmm:

Aja način vožnje vsega po malem....hehe

Pa lp.vsem skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Z6 pravjo vsi, da so zadovoljni (tut jst), roadsmart pa ni verjetno še nihče zgulil, tako da teh informacij ne boš dobil. Po testih sodeč pa naj bi tudi roadsmart bila dobra izbira. Odločit se moraš pa sam. Po moje neke velike razlike ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

sem malo pregleda po netu. Za Africo precej hvalijo Metzeler Tourance sigurno je čiso OK.

Mene zanima če je dobra za vožnjo po mokrem, ker ne najdem relevantnih testov. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! :unsure:

Vozim suzuki bandit 1200, na njem imam trenutno gume dunlop d220, sedaj pa mislim kupit bridgestone bt 21. Ima kdo kaj izkušenj s temi gumami, oziroma katere bi mi proročili?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa so šle gume po gobe od oktobra do sedaj. Kaj natakniti nazaj na KTM 625 SMC. Kakšne izkušnje, predlogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo izkušnje s pnevmatikami Michelin Anakee? Zanima me predvsem kakšen je oprijem pri malo bolj dinamični vožnji in približno koliko km držijo?

Zaenkrat imam na pegasotu pirelli scorpion, pa bodo počasi potrebne menjave.

Nekak se najbolj nagibam k metzeller tourance, zgoraj omenjene michelinke pa so tudi možna izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa so šle gume po gobe od oktobra do sedaj. Kaj natakniti nazaj na KTM 625 SMC. Kakšne izkušnje, predlogi?

Meni so svetovali Dunlop Mutant, ampak nimam še...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa so šle gume po gobe od oktobra do sedaj. Kaj natakniti nazaj na KTM 625 SMC. Kakšne izkušnje, predlogi?

Jst mam trenutno mutantke za gor pripravlene, lan sem vozu pa continental sport attack in so se super obnesle... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

sem malo pregleda po netu. Za Africo precej hvalijo Metzeler Tourance sigurno je čiso OK.

Mene zanima če je dobra za vožnjo po mokrem, ker ne najdem relevantnih testov. :unsure:

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo izkušnje s pnevmatikami Michelin Anakee? Zanima me predvsem kakšen je oprijem pri malo bolj dinamični vožnji in približno koliko km držijo?

Zaenkrat imam na pegasotu pirelli scorpion, pa bodo počasi potrebne menjave.

Nekak se najbolj nagibam k metzeller tourance, zgoraj omenjene michelinke pa so tudi možna izbira.

Tako Metzeler Tourance (sedaj imajo že nov model - Tourance EXP) kot Michelin Anakee so zelo dobre gume za pretežno rabo na cesti in s katerimi se da zaviti na lažji teren. Kolegi, ki so imeli Tourance, so jih precej hvalili. Sam sem imel Anakee in moram reči, da se je pnevmatika dobro obnesla v vseh pogojih. Vozil sem jih cca. 8000km in niso zgledale hudo obrabljeno (po tem je moped šel od doma).

Svojčas je bilo nekaj prigovorov lastnikov teških endurc na Tourance, češ da Made in Brasil sprednje gume imajo tendenco povzročat tresenje pri višjih hitrostih. Za Tourance EXP nisem slišal nič podobnega.

Splača se malo pobrskat po temah o endurcah, ker je notri marsikakšna informacija o teh pnevmatikah.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem gledal na tej struni za Dunlop, pa cene niso ravno posebej ugodne.. Za tako ceno se, da povsod dobit. Na www.gume.si je ceneje. Se da pa še ceneje dobit.

Ampak kot sem napisal, omenjeno velja za Dunlop, za druge proizvajalce nisem gledal in lahko, da so tam konkurenčni.

LP

Res je!

Jst svoje Dunlopke RoadSmart dobim za 220€ (sprednja+zadnja z DDV)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če namestiš na feltno platišče ki je širše od originalnega. Kaj se zgodi pri sami ciklistiki? Ga lažje položiš, trese, se guma hitreje obrabi? Zanimajo me predvsem vaše izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Crap je, preprosto povedano.

Guma se ob robu kar naenkrat ovije in ni več lepo oglata. Ne prideš do roba, če pa prideš si pa takoj čez. To je tud bil razlog da se je moja bivša lubica prodajala po delih :) (iskušnja s 160/.. namesto 150/..)

Gor dej priporočeno dimenzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če namestiš na feltno platišče ki je širše od originalnega. Kaj se zgodi pri sami ciklistiki? Ga lažje položiš, trese, se guma hitreje obrabi? Zanimajo me predvsem vaše izkušnje.

jst mislm da 2cm al kolko ti hočš širše gor dat, še na felgo neboš spravu... no ja jst se nebi s tem igral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne jih poslušat, kr daj širšo......bo bolj fukiš zgledal :rolleyes:

P.S.:

Predvidevam, da si dovolj pameten in da to sprašuješ samo, ker te zanima kakšen vpliv ima širša guma na ciklistiko :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če namestiš na feltno platišče ki je širše od originalnega. Kaj se zgodi pri sami ciklistiki? Ga lažje položiš, trese, se guma hitreje obrabi? Zanimajo me predvsem vaše izkušnje.

Podrl bos vso geometrijo motocikla. pa zapomni si pravilo: sirso gumo tezje polozij kot ozjo. To se odraza predvsem ko motor prelagas iz ovinka v ovinek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če namestiš na feltno platišče ki je širše od originalnega. Kaj se zgodi pri sami ciklistiki? Ga lažje položiš, trese, se guma hitreje obrabi? Zanimajo me predvsem vaše izkušnje.

Hola!

jao... sej na netu (in celo na našem forumu) je veliko razprav in celo slikc kaj se zgodi v takem primeru, pa se ti ni dalo poiskat, kajne :rolleyes: ?? ehhhh...

odvisno koliko širšo gumo hočeš, ampak najbrž ne malo, saj 10mm se (na uč) ne pozna... načeloma ne samo da boš podrl vso geometrijo motorčka in si (čist po nepotrebnem) otežil vožnjo, kot pravi Langus, s širšo gumo boš moral tudi bolj nagnit v ovinku za isto hitrost, potem bogvekako se bo (pre)široka guma ulegla na (pre)ozko feltno, kakšen bo sploh še oprijem v nagibu... potem je tu vprašanje al je sploh dovolj prostora v zadnjih vilicah (na obeh straneh in spredaj) za tako gumo... ker če bi blo to tko enostavno in vseeno in fajn potem bi tovarne delale samo eno veikost feltn, pa bi si vsak dal gor tako gumo kot mu zapaše, al bi imeli pa vsi motorji serijsko 330 gume zadaj :slap:

če se hočeš voziti z motorjem torej pusti gume kot so!! če ti gre pa zgolj za image pa so ti vozne lastnosti itak nepomembne - pred kafićem boš s (pre)široko gumo seveda taglavni car :naughty: do tja (oz eno ulico prej) ga pa lahko pripelješ tud v kombiju ali na prikolici :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!