Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Diablo Corsa pa Z6 so popolnoma neprimerljive gume, saj so iz popolnoma različnih segmentov in različne namembnosti.

Ne vem kaj je sicer zate sport, ampak če to ne pomeni ravno drajsanja po kolenih, potem raje vzemi Z6, ki ti bo držala precej dlje kot Corsa.. Če te pa kolena sirbijo potem pa brez pomisleka Diablo Corsa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam da se mi neda vseh postov pregledovat zato vas prosim za svoje mnenje:

Pirelli Diablo Corsa

Metzeler roadtec z 6

Motor mam fzs 1 vožnja pa 40% sport, 60% turing, avtocesta 10%

V kaj nej ga ubujem? :? :hmm:

Metzeler M3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ti pa bi svetoval nekje vmes med obema predlaganima..

pirelli diablo

malo bolj športna od z6 ampak vseeno ne dirkaška kot diblo corsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bosta vozila kaj v dvoje, potem z6, če pa se boš vozil sam in po kolenu, raje vzemi SS gumo, kot je m3, diablo corsa.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj skos se pa ne vozim po kolenu. Ampak takat ko se pa lotim mal hitrej pelat pa rad vidm da guma drži brez dileme. A mislte da bi diablo corso prehit pobral? Bi bil zadovoljen če bi naredu z njo ene 6-7 tisoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš pa tudi novo Diablo Rosso, na to ste vsi pozabli! Nevem zakaj nebi bla M3 dovolj dobra za način vožnje kot jo je opisal?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj skos se pa ne vozim po kolenu. Ampak takat ko se pa lotim mal hitrej pelat pa rad vidm da guma drži brez dileme. A mislte da bi diablo corso prehit pobral? Bi bil zadovoljen če bi naredu z njo ene 6-7 tisoč

Hola mojster,

lani sem vozil Pirelli Diablo Corsa III na svoji Lubici in so mi zdržale ene 6300, druge 6100 kmjev, pa je bla vmes tudi kaka Panonija ali Marof... tko da če maš kej feelinga v roki in ne samo stikalo ON/OFF, bi lahko tudi ti naredil nekaj takega... so pa ZARES ODLIČNE cestne gume, hitro se segrejejo, odlično držijo, dober feedback, pa tudi na pisti se da kr moško peljat z njimi :naughty: glede na opis tvoje vožnje zelo priporočam!!

aja, pozabil napisat da sem bil solo na Lubici, nikoli v dvoje...

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

Vem, da se je najverjetneje že veliko govorilo o tem, pa vendarle (upam, da mi ne zamerite) me zanima vaše mnenje:

Imam Bulldog-a 1100, na katerem je zadnja guma Metzeler Sportec M1; sprednjo pa je treba manjat; katera naj bo?

Vem, da je najbolj idalno, da bi bila ista kot zadnja, a je po povpraševanju zelo težko pridit do te gume (baje da jih ne delajo več)?

Ali se vam zdi (po vašem mnenju) zelo zelo pomembno, da sta gumi istega proizvajalca?

Sam sem namreč vozil že na prejšnjem motorju zadaj Dunlop qualifier, spredaj Mez z6, pa nisem opazil kakšne velike napake, nestabilnosti, itd...

Kaj dati drugače gor, če ne Metzeler? Najverjetneje nekaj v rangu sport-turing...

Razmišljam tudi, da bi dal Dunlop ali Michelin in ob naslednji menjavi (4-5tkm) tudi zadnjo isto kot sprednjo!

Upam, da nisem preveč zakompliciral... :headbang:

Hvala in lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ne rabiš Sportec M1, to je že mogoče mal bolj sport kot turing. Dvomim da Bulldoga zalagaš tako da jo izkoristiš. Jaz bi dal Z6 na tvojem mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj skos se pa ne vozim po kolenu. Ampak takat ko se pa lotim mal hitrej pelat pa rad vidm da guma drži brez dileme. A mislte da bi diablo corso prehit pobral? Bi bil zadovoljen če bi naredu z njo ene 6-7 tisoč

dunlop qualifier je tudi ena opcija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ne rabiš Sportec M1, to je že mogoče mal bolj sport kot turing. Dvomim da Bulldoga zalagaš tako da jo izkoristiš. Jaz bi dal Z6 na tvojem mestu.

Meni se tudi zdi, da je ne bom potreboval, ker kot že rečeno spada bolj med sport gume, jaz pa imam čisto druge namene z motorjem. Prejšnji lastnik jo je dal gor zgolj z razlogom, ker je imel verjetno kar debelo denarnico :naughty: pa tudi zato, ker je ojačana guma, namenjena težjim motocikom, kar pa Bulldog s svojimi 250 kg gotovo je!

Verjetno bo res pametno dat Z6 gor, čeprav me napoved lepega vremena za vikend in nezaloga Z6-tke pri vulkanizerjih v moji bližini ter dejstvo, da je sprednja guma popolnoma izrabljena navdaja misel, da bi dal gor kaj od Dunlopa (mogoče 220 ST ali Roadsmart) ali pa kaj od Michelina...

Sej se bo verjetno zadnja Sportec M1 precej hitro izrabila ( mislim, da je še je okoli 50-60%) in uporaba različnih proizvajalcev ne bo tako moteča; ali se motim?

Popravljeno . Popravil Žiži
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se tudi zdi, da je ne bom potreboval, ker kot že rečeno spada bolj med sport gume, jaz pa imam čisto druge namene z motorjem. Prejšnji lastnik jo je dal gor zgolj z razlogom, ker je imel verjetno kar debelo denarnico :naughty: pa tudi zato, ker je ojačana guma, namenjena težjim motocikom, kar pa Bulldog s svojimi 250 kg gotovo je!

Verjetno bo res pametno dat Z6 gor, čeprav me napoved lepega vremena za vikend in nezaloga Z6-tke pri vulkanizerjih v moji bližini ter dejstvo, da je sprednja guma popolnoma izrabljena navdaja misel, da bi dal gor kaj od Dunlopa (mogoče 220 ST ali Roadsmart) ali pa kaj od Michelina...

Sej se bo verjetno zadnja Sportec M1 precej hitro izrabila ( mislim, da je še je okoli 50-60%) in uporaba različnih proizvajalcev ne bo tako moteča; ali se motim?

uporabi roadsmart od dunlopa. pa ne šparaj in zamenjaj obe.

jest mam na cb 1300 qualiffier rr..bolj športna guma pa se res super obnese. pa je cb tut kar težka.

trenutno mam narejenih dobrih 1300 km. motor se pelje super..obraba minimalna..pa ne šparam z gasom..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti, jst moram očitno bit pravi srečkovič, da sem zadnja tri leta preživel na Z6, z njimi drajsal po kolenu, naredil cca 50.000km. Glede na izjave nekaterih je to praktično nemogoče. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš... enemu je bolj všeč modra drugemu rdeča..

najbrž so vse gume čist dost dobre..osebno ne maram le enih ki jih pa na srečo ne delajo več..

@kec..ti lepo napiši svojo izkušnjo..potem se pa vsak sam odloči..

večinoma je pa tako da ti potem nekdo reče ki je slišal od kolega od kolega da so une pa une čist zanič..

noben tuki ni rossi da bi lovil stotinke..

tisti ki pa malo dirkajo pa vejo kaj jim paše in čemu zaupajo..

vse ostalo je mešanje saj veš česa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti, jst moram očitno bit pravi srečkovič, da sem zadnja tri leta preživel na Z6, z njimi drajsal po kolenu, naredil cca 50.000km. Glede na izjave nekaterih je to praktično nemogoče. :headbang:

Nisi edini sreckovic ;) Zamenjal 4 komplete Z6 in bil zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti, jst moram očitno bit pravi srečkovič, da sem zadnja tri leta preživel na Z6, z njimi drajsal po kolenu, naredil cca 50.000km. Glede na izjave nekaterih je to praktično nemogoče. :headbang:

Zihr si imu Motul notr :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo kupil gume preko moto-gume.si? Kaksne imate izkusnje? So gume take k morjo bit?

Men se zdi precej poceni tam gor. Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se ne zdijo poceni.. Zato tudi še nisem kupil, je pa verjetno ok, naročiš, dobiš, plačaš in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še primerjava za tole kar sem zase gledal..

Moto-gume.si:

Sportmax GP Racer D209 M 180/55/17

Cena po ceniku*: EUR 235,00 !

Pri nas samo EUR 165,00 (39540,60 SIT)

Sportmax GP Racer D 209 S 120/70/17

Cena po ceniku*: EUR 179,00 !

Pri nas samo EUR 132,30 (31704,37 SIT)

Vulkanizerstvo F1:

Sportmax GP Racer D209 M 180/55/17

Cena: 126,00

Sportmax GP Racer D 209 S 120/70/17

Cena: 96,00

Samo pri enem kompletu je druga varianta cenejša kar za 75,3 EUR. To pa ni malo denarja, še malo, pa je že ena prva guma več :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tale guma še dobra?

Ja itak! :devil:

Če na mokrem ne fukneš, pol je še dobra! :slap:

...jst bom neprimerno boljšo zadnjo gumo stran fuknu; sam kaj k je spredna že zlizana po sred!

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah k se pregliha z indikatorji majo že policaji pravico ti napisat kazen...tko de jst bi jo zamenju...če se boš s tako vozu profitiral prav zlo ne boš...kvečjemu 500km...

...in mogoče položnico v žepu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hudiča, čist dobr prime pa jo je treba stran fuknt.

torej, kaj nej dam zdej gor? gledam tole: Pirelli Dragon Supercorsa PRO SC2 180/55 ZR17 TL 73W. No sej, kej dost sfalit nimam. nečem da mi jo pobere po 5kkm, tako kot mi je tole, rad bi pa da pač ... prime :) Torej bo trdota SC2 OK.

A vulkanizerji po ljubljani tudi na motorjih menjajo gume al je treba it na kak servis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!