Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pred kratkim sem menjal zadnjo gumo (Z6), prva ima še kar nekaj profila. Ker pa se odpravljam na malo daljšo pot (Grčija), se bojim da prva guma ne bo zdržala toliko km.

A bi blo kaj narobe, če bi dal spredej dunlop roadsmart, pač zadej bo ostala Z6, dokler je ne ponucam, potem bom pa tud zadno zamenjal z Roadsmart. Sicer so po testih precej podobne gume, vendar bi rad sprobal še dunlopko - pa še cenejša je. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem menjal zadnjo gumo (Z6), prva ima še kar nekaj profila. Ker pa se odpravljam na malo daljšo pot (Grčija), se bojim da prva guma ne bo zdržala toliko km.

A bi blo kaj narobe, če bi dal spredej dunlop roadsmart, pač zadej bo ostala Z6, dokler je ne ponucam, potem bom pa tud zadno zamenjal z Roadsmart. Sicer so po testih precej podobne gume, vendar bi rad sprobal še dunlopko - pa še cenejša je. :rolleyes:

Če nimaš denarja boš tako naredu. Če pa imaš sebe rad potem pa ... saj veš.

Jaz bi na tvojem mestu (še danes) vrgu dol prvo gumo, pa dal Z6 še sprednjo, če si zadnjo pred kratkim menjal. Potem, ko znucaš pa vržeš gor Roadsmart :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zelo zadovoljen z Metzeler Z6, prej imel Bridgestone BT020, pa je z6 dosti boljša. Vozil pa sem tudi qualifier, pa je ne dam več gor, zdrži ravno polovico km, kot z6. Pa se z z6 tudi da peljati do tačk... :evilgrin:

Tudi z D220 se da peljati do tačk, pa je zanič guma za moje pojme (sam včasih mal zadnji konc pri pospeševanju iz ovinka zapleše :evilgrin: ). Jih imam pač gor, ker so bile gor, ko sem kupu motor (vem - ni prav :whistle: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je dost razlike v praksi med dimenzijo 190/50 in pa 190/55, ker tam kjer kopujem gume ravno nimajo 55 več, pa da ne bi čakal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno 9,5 mm višine :)

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je dost razlike v praksi med dimenzijo 190/50 in pa 190/55, ker tam kjer kopujem gume ravno nimajo 55 več, pa da ne bi čakal ?

Hola mojster,

odkar sem lani sprobal 55ko, me 50 sploh ne zanima več :yes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj špičasta, lepše pade v ovinek, bolj drži v nagibu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej se mi ni dalo čakat pa sem 50 uzel, bo pa 55 naslednja, pa da vidmo razliko. Če sem bil z obnašanjem motorja zadovoljen že s tastaro gumo, bo zdej pa še tolk bolš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem brskal pa sem našel to verjanto za moja BMW-ja

spredaj:Bridgestone BT 45 F 90/90 -18 TL 51H

zadaj:Bridgestone BT 45 R 4.00 -18 TT 64H

kaj mislite???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem brskal pa sem našel to verjanto za moja BMW-ja

spredaj:Bridgestone BT 45 F 90/90 -18 TL 51H

zadaj:Bridgestone BT 45 R 4.00 -18 TT 64H

kaj mislite???

Vzemi kaj od metzelerja, lasertec a kako se že reče ali pa tourance če obstaja kaj v tvojih dimenzijah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo Shinko pnevmatike ( ex Yokohama?) Baje so zeelo poceni?

http://www.localriders.com/forums/showthre...ge=2&t=7377

Before you say it, I know what you are thinking.......SHINKO TIRES? Hear me out!

I am a former roadracer and have 150K or so street miles under my belt, so trust me when I say I know a thing or two about motorcycle tires!

I installed a set of Shinko Raven (009) tires a little while ago. The reason I did is because I work in the industy and one of our distributors is the main Shinko tire distributor for the US, so I got them REALLY cheap and they wanted a review from someone that actually know what he is talking about! These are basically their "high mileage" tire.

I am about 1000 miles into the set and have to say I am REALLY surprised! The tires have a pretty round profile to them, so turn in is slower than I am used to, but that is simply personal preference. Grip is so much better than I thought, I almost can't believe it! Once broken in, I could get all of the leaning angle I could on the Z6's and maybe then some, grip is quite good! I came off a set of Metzeler Z6's (great tires), but for the money, these are winners in my book. I also had the pleasure of riding about 200 miles in the rain and wet traction is great as well with no hydroplaning. Straight line stability is everything you would expect from the big guys and absolutely no headshake like I experienced with the stock Bridgestones, tread pattern is pretty cool looking (some care about that?) and it seems at this point that the mileage should be good as well. Side walls are really sturdy, no squirming, but enough flex to offer good feedback from the front and back end. For those looking for a much cheaper alternative to the big names, I would have to recommend you give these a shot! Oh and by the way, the materials, molds and technology built into these tires are from Yokohama! front MSRP is $76.95 and rear MSRP is $116.95. No, I do not sell them, but I know a lot of local dealers have been picking them up and I believe you can get them online as well!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo Shinko pnevmatike ( ex Yokohama?) Baje so zeelo poceni?

http://www.localriders.com/forums/showthre...ge=2&t=7377

Before you say it, I know what you are thinking.......SHINKO TIRES? Hear me out!

I am a former roadracer and have 150K or so street miles under my belt, so trust me when I say I know a thing or two about motorcycle tires!

I installed a set of Shinko Raven (009) tires a little while ago. The reason I did is because I work in the industy and one of our distributors is the main Shinko tire distributor for the US, so I got them REALLY cheap and they wanted a review from someone that actually know what he is talking about! These are basically their "high mileage" tire.

I am about 1000 miles into the set and have to say I am REALLY surprised! The tires have a pretty round profile to them, so turn in is slower than I am used to, but that is simply personal preference. Grip is so much better than I thought, I almost can't believe it! Once broken in, I could get all of the leaning angle I could on the Z6's and maybe then some, grip is quite good! I came off a set of Metzeler Z6's (great tires), but for the money, these are winners in my book. I also had the pleasure of riding about 200 miles in the rain and wet traction is great as well with no hydroplaning. Straight line stability is everything you would expect from the big guys and absolutely no headshake like I experienced with the stock Bridgestones, tread pattern is pretty cool looking (some care about that?) and it seems at this point that the mileage should be good as well. Side walls are really sturdy, no squirming, but enough flex to offer good feedback from the front and back end. For those looking for a much cheaper alternative to the big names, I would have to recommend you give these a shot! Oh and by the way, the materials, molds and technology built into these tires are from Yokohama! front MSRP is $76.95 and rear MSRP is $116.95. No, I do not sell them, but I know a lot of local dealers have been picking them up and I believe you can get them online as well!

Če si pameten, potem imej na motorju to, kar priporoča več voznikov ter priznane znamke. Motor ima namreč samo dve kolesi ... Testirajo pa naj drugi. Ne uči se na lastnih napakah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da že ta tema malo najeda ampak se nikakor ne morem odločit..

za na cesto... m3 vs. sport attack in zakaj?

način vožnje športen - do roba

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da že ta tema malo najeda ampak se nikakor ne morem odločit..

za na cesto... m3 vs. sport attack in zakaj?

način vožnje športen - do roba

lp

Evo, klik

mogoče ti bo kaj pomagalo. Drugače pa počakaj še en teden, bodo testirali letošnjo generacijo gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišel je čas, ko moram tudi jaz zamenjat gume, zdej pa.......

Odločam se med dvema modeloma:

1. Metzeler Z6

2. Michelin Pilot Road 2

Zdej ne vem, eni mi hvalijo prve, drugi sped druge....MNENJA????

HVALA ZA POMOČ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišel je čas, ko moram tudi jaz zamenjat gume, zdej pa.......

Odločam se med dvema modeloma:

1. Metzeler Z6

2. Michelin Pilot Road 2

Zdej ne vem, eni mi hvalijo prve, drugi sped druge....MNENJA????

HVALA ZA POMOČ!

Kar koli od tega boš namontiral, ne boš zgrešil. Obe sta super gumi, Z6 malo boljša po suhem, Pilot road pa po mokrem. Kupi tisto, kar boš dobil ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišel je čas, ko moram tudi jaz zamenjat gume, zdej pa.......

Odločam se med dvema modeloma:

1. Metzeler Z6

2. Michelin Pilot Road 2

Zdej ne vem, eni mi hvalijo prve, drugi sped druge....MNENJA????

HVALA ZA POMOČ!

Metzeler Z6 - vsaj po testih je boljsa - baje da se Michelinka ne obnese tok dobro.. kaj pa kaksen Roadsmart?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za roadsmart sem videl, da je na testu dobra, je pa nova in še nikogar ni, ki bo zvozil do kraja... ne vem no :whistle:

Sem se menil z enim vulkanizerjem oz. prodajalcem moto gum (je vsem tukaj znan, ampak nema veze....) in pravi, da je najbolj oh in sploh ne vem kaj guma tista, katero se na platišče najman uteži gor deva oz. centrira in da je to zaenkrat samo Michelin...kr neki!!!!

Resnično sem že čist "zblojen" hehe :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za roadsmart sem videl, da je na testu dobra, je pa nova in še nikogar ni, ki bo zvozil do kraja... ne vem no :whistle:

Sem se menil z enim vulkanizerjem oz. prodajalcem moto gum (je vsem tukaj znan, ampak nema veze... .) in pravi, da je najbolj oh in sploh ne vem kaj guma tista, katero se na platišče najman uteži gor deva oz. centrira in da je to zaenkrat samo Michelin...kr neki!!!!

Resnično sem že čist "zblojen" hehe :rolleyes:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Ja ta pa je ena lovska. Tega vulkanizerja kr zamenjaj. Potem je moja guma Dunlop D220 najboljša guma, kajti pri centiranju je imela 000. Samo, da ne boš res kupu te gume :cry: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam Michelin PR2 (cca 11.000km) in lahko rečem, da je guma OK ampak z omejitvami.

Ima pač svoje muhe, zalivke, črte, neverjetna kilometraža...

Pri zlizanem asvaltu in ostalih neidealnih okoliščinah je zaviranje vedno :wacko: , ampak če pogledaš skozi kilometražo, ki jo guma naredi,

je trdota tekalne površine neverjetno trda, posledično to pomeni nizka stopnja trenja, tudi takrat, ko bi želel obratno.

Guma se je v začetku obnesla super, tudi obraba na prevožene kilometre je sprva kazala na doseženih 7.ooo km.

Sedaj pri 11.ooo km meritve kažejo, da je dosegljivih tudi 20.ooo km, ker obraba še zdaleč ni linearna pa morda celo več. :hmm:

Nekje v spominu imam avtomobilsko pnevmatiko Michelin (modela se ne spomnim-precej let nazaj), ki je kazala podobne lastnosti.

Začetek superioren, potem pa se je obraba/km začela zmanjševati in po 50.ooo km je bila trda ko satan, profila pa še 50%. :hmm:

Kaže, da se tu da potegniti neke vzporednice! :klicaj:

Po začetnem navdušenju nad dotično pnevmatiko in očitnem dejstvu, da je šel kompromis med ceno, oprijemlivostjo in obrabo že predaleč,

bom verjetno presedlal na drugo (Michelin PP, Metzeler M3, morda celo Continental SA), kljub temu, da je gme še pa še...........................,

morda še za sezono ali dve. :slap:

Naj omenim, da napisano velja za suho cesto. Ko pada običajno ne vozim!

Še eno vprašanje.

Kje na forumu je tema (osebna izkušnja za posamezno pnevmatiko)?

Bila je med pomembnimi temami.

Je ne najdem več.

lp

ps:

Vprimeru vožnje tudi po mokrem, bi bila dosežena kilometraža tam nekje med 40.ooo in 80.ooo km. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nč, pol bomo pa probal Dunlop-ko, pa kar bo pač bo....!!

Hvala vsem :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nč, pol bomo pa probal Dunlop-ko, pa kar bo pač bo....!!

Hvala vsem :photo:

Z metzeler Z6 tudi ne boš zgrešil, odlična guma, jaz sem z njo naredil okoli 5000 km pa bom še okoli 4000 po moje. Guma odlično drži, tudi ob slabši podlagi dobro drži, dobre povratne informacije, kontrolirani zdrsi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tud to mi vsi trobijo, ampak Mausser jih nima :headbang: . Ima samo Michelin in Dunlop :whistle:

Ne vem... :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je vulkanizer prepričal da so continental dobre gume zdaj me pa zanima vaše mnenje:

menjal sem samo sprednjo, prej sem imel gor narebrano savo mc 25 100/80/16 ki me je vozila kar po svoje sedaj s tole continental 100/90/16 grem pa v ovinke skoraj preveč samozavestno

mislim da se nisem naflopal kaj pravite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!