Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jaz imam zadi Dunlop Qualifier (non rr :) ),pa sem bil ze parkrat malce presenecen,k je zdrsnila.Sam zdej ne vem,a je to zaradi slabega asfalta ,al kako??? :glare: Se mi je pa to zgodilo pri pospesevanju ali pa zaviranju. V ovinku zaenkrat b.p. (tok tok) So pa gume precej nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazadnje sem imel na motorju Michelin PR2 pa lahko rečem da sem bil zlo zadovoljen z gumo. Do kolena sem se komot vozu obraba gume je zanemarljiva.....je pa res da na črtah in zalivkah rada zdrsne. Prej sem mel pa Dunlop Quaifier za katero se mi je zdelo da bolj drži pa tud na zalivkah ni tok spuščala samo je bla pa kilometrina ekstremno nizka. Tam nekje pri 3000 je profil na robovih že zginu. Tako da na podlagi svojih izkušenj in posebej če se gre za vožnjo po navadnih cestah z Michelin PR2 ne moreš zgrešit. Ima pa kolega na motorju ROadsmart in pravi da mu je zelo všeč. Jest mislim da načeloma gume Z6, Roadsmart in PR2 spadajo nekje v isti koš. Malo poglej ceno in težko boš zgrešil. Itak je tehnika že tolko napredovala za lahko te gume voziš skoraj tako kot 10 let nazaj kakšne športne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je vulkanizer prepričal da so continental dobre gume zdaj me pa zanima vaše mnenje:

menjal sem samo sprednjo, prej sem imel gor narebrano savo mc 25 100/80/16 ki me je vozila kar po svoje sedaj s tole continental 100/90/16 grem pa v ovinke skoraj preveč samozavestno

mislim da se nisem naflopal kaj pravite

Ja lohk bi povedal kere continentalke sploh maš (contirace,...sport,...motion) Tak občutek sem imel tudi jst takoj ko sm odpelu od vulkanizerja pol po eni daljši turci pa je guma odlična v vseh pogojih :worship: (contisportattak)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zadi Dunlop Qualifier (non rr :) ),pa sem bil ze parkrat malce presenecen,k je zdrsnila.Sam zdej ne vem,a je to zaradi slabega asfalta ,al kako??? :glare: Se mi je pa to zgodilo pri pospesevanju ali pa zaviranju. V ovinku zaenkrat b.p. (tok tok) So pa gume precej nove.

Je bila mogoče takrat neogreta? :hmm:

Jz mam tudi Qualifier gume gor pa morm rečt da segreta zelo dobr drži (dobro zalivke so vedno problem, še ni blo gume, da se ne bi motor smešno obnašal na njih), je pa res da sm že tudi na slabem asfaltu slišal cviljenje gume in rahlo me je odnašalo - predvsem prvo, zadnja pa tako ali tako vedno nadzorovano oddrsi (pri pospeševanjih mislim, drugače nikoli) - samo res je obraba neverejtna - če bo zdržala dobrih 4000km bo velik - je pa problem če se vozima dva, se ji na par 100km pozna malo profila :angry:

Bom šou na Z6 pa bom vidu kaj bo

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Qualifier RR ima že slabih 5k km in je na levem robu ravno na meji legalnosti, bo treba menjat. Ampak med tem 5k km je tudi 180km marofa in 50 racelanda, tako da sem zelo zadovljen z obrabo, grip je pa itak super, mi ni še nikoli zdrsnila, pa se včasih kar peljem :D

K obrabi ne priporore samo guma kot taka, ampak tudi kako je nastavljeno vzmetenje. Če ni prav nastavljeno, gre guma občutno prej kot sicer.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K obrabi ne priporore samo guma kot taka, ampak tudi kako je nastavljeno vzmetenje. Če ni prav nastavljeno, gre guma občutno prej kot sicer.

Na moji Yami je torej vzmetenje nastavljeno naravnost vrhunsko. :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda,da bo krivec za zdr kar gladek asfalt.

Danes sem naredil dobrih 200km in ni bilo nobenih zdrsov B) Tko,da upajmo da bo se naprej tko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej poročaj, po 3-4t km prevoženih, če ti bo kaj zdrsavala :unsure: Meni se dogaja pa mesa je še preveš, pa tudi, če

sem mal spustil oz. napumpal tlak v gumah :whistle:

Po dobri 4kkm prevoženih z Pireli diablo strada, lahko rečem da nekako nisem zadovoljen z gumo spljoh... Nofrus tako kot si omenil guma kar rada zdrsne oz. da tak nesiguren občutek, kar se pri Z6 sploh ni dogajalo. Tako da naslednja bo spet Z6....pa še dlje je zdržala (Z6 slabih 8kkm....ta pa je po 4kkm že na meji...)...

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dobri 4kkm prevoženih z Pireli diablo strada, lahko rečem da nekako nisem zadovoljen z gumo spljoh... Nofrus tako kot si omenil guma kar rada zdrsne oz. da tak nesiguren občutek, kar se pri Z6 sploh ni dogajalo. Tako da naslednja bo spet Z6....pa še dlje je zdržala (Z6 slabih 8kkm....ta pa je po 4kkm že na meji.. .) ...

Lp,

Z

Po tej gumi IMO: se več ne zanašam na teste gum, ker je preprosto prevelika razlika med pisanim in realnostjo!

Še večjo razliko naredi izkušnja, če imaš povsem drug moped kot so ga uporabljali na/pri testih, že tako je

velika razlika med voznimi lastnostmi.

lp

PF

srečno pri naslednjem "setu" gum .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cel post je predolg,da bi iskal podatke ,ki me zanimajo.Ker vidim,da nekateri dobro poznate take in drugačne gume,me zanima kakšne gume bi mi priporočili.Vozim Hondo VFR800 VTEC, ki sem jo praktično šele dobil v uporabo, prej sem vozil drugo motorno kolo.Namontirane ima Metzeler M1 Sportec.Zadnja guma je še dobra,sprednjo pa bom verjetno kmalu moral menjati.Moj način vožnje ni ravno do robov in piljenje tačk,je pa vseeno v prvih 600km šla guma bližje robu,kak centimeter stran.Zaenkrat se v glavnem vozim sam.Kaj mi priporočate? Nekaj sem spraševal pri enem gumistu,pa mi priporoča Dunlop Roadsmart in pa še eno serijo (sem pozabil ime), na prejšnjem sem pa imel Road2 Michelin zadaj in spredaj Pilot Power...Hvala za konkreten nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo prosim pošlje številko od vulkanizerja Lekšan-a v Postojni. Lahko tudi kak drugi na Primorski ki zrihta poceni Dunlopke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lekšan nima več za motorje ima Šega v cerknici cifre pa nimam k grem itak ke pogledat k je tko bliz

vozi pa full folka k njemu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo prosim pošlje številko od vulkanizerja Lekšan-a v Postojni. Lahko tudi kak drugi na Primorski ki zrihta poceni Dunlopke.

SM d.o.o.

Prvomajska ulica 118

5250 Solkan

Tel.: 05 300 59 00, 05 300 56 44

Motocenter Simčič

Najbolje,da se zapelješ tja...običajno imajo zelo dobre cene gum,kar vidim,hodijo k njemu mnogi...le redko ti da ceno po telefonu....pa še montirajo ti jih tam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cel post je predolg,da bi iskal podatke ,ki me zanimajo.Ker vidim,da nekateri dobro poznate take in drugačne gume,me zanima kakšne gume bi mi priporočili.Vozim Hondo VFR800 VTEC, ki sem jo praktično šele dobil v uporabo, prej sem vozil drugo motorno kolo.Namontirane ima Metzeler M1 Sportec.Zadnja guma je še dobra,sprednjo pa bom verjetno kmalu moral menjati.Moj način vožnje ni ravno do robov in piljenje tačk,je pa vseeno v prvih 600km šla guma bližje robu,kak centimeter stran.Zaenkrat se v glavnem vozim sam.Kaj mi priporočate? Nekaj sem spraševal pri enem gumistu,pa mi priporoča Dunlop Roadsmart in pa še eno serijo (sem pozabil ime), na prejšnjem sem pa imel Road2 Michelin zadaj in spredaj Pilot Power...Hvala za konkreten nasvet.

Jaz bi ti priporočil nekaj v segmentu ST gum, glede na to kako si opisal da se boš vozil. To so Metzeler Z6, roadsmart ali pilot road. Za Z6 ti povem, da je odlična, za roadsmart ti ne bo še noben potrdil kakšna je, ker je preveč nova in je še niso zvozili, s pilot road pa nekako niso zadovoljni (preberi par postov nazaj). Čeprav praviš, da je zadnja dobra, bi jaz na tvojem mestu menjal obe, še posebej ker je ena SS, druga pa ST. Odločil se boš pa sam. Pa dobro izbiro ti želim. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SM d.o.o.

Prvomajska ulica 118

5250 Solkan

Tel.: 05 300 59 00, 05 300 56 44

Motocenter Simčič

Najbolje,da se zapelješ tja...običajno imajo zelo dobre cene gum,kar vidim,hodijo k njemu mnogi...le redko ti da ceno po telefonu....pa še montirajo ti jih tam...

Ne bom hodil v Solkan samo za to da mi pove ceno, Poglej kak motor imam. Sej mi rit odpade :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dobri 4kkm prevoženih z Pireli diablo strada, lahko rečem da nekako nisem zadovoljen z gumo spljoh... Nofrus tako kot si omenil guma kar rada zdrsne oz. da tak nesiguren občutek, kar se pri Z6 sploh ni dogajalo. Tako da naslednja bo spet Z6....pa še dlje je zdržala (Z6 slabih 8kkm....ta pa je po 4kkm že na meji.. .) ...

Lp,

Z

Jaz na 2 kompletu Pirelli Diablo, zelo zelo zadovoljen. Preizkušena na dežju, snegu, -10 stopinj po zimi, +35 po leti. Guma ni zdrsavala nikdar (razen čisto mrzla, pa še takrat je svojo namero "najavila"). Z njo sem tudi drajsal tačke in jo vozil do roba na pisti (sem se pa izogibal pregretju gume). Vozil sem jo pa na hornetki in sedaj na vfr. Veliko tudi v dvoje.

Glede na primerjavo z Z6 na hornetki.... nisem občutil kakšne bistvene razlike, kupil sem jo ker je bolj na "mehki strani" glede specifikacij. Tudi naslednja bo diablo.

Očitno 100 ljudi - 100 ćudi.

lp, g

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo teba vzmeti povsem nastavljive kupit pa ga bom nastavu kok bom hotu pa bojo gume zdržale kak km več :)

Aja drgač me pa zanima (piše da je tema GUMAH - torej vse v zvezi z njimi :naughty: ) če ma kdo kaka poznanstva, pa bi se dalo ugodneje dobit Z6-ko - lahk na PM če se ne sme tu gor - 160/60/17 in 120/60/17

Najlepša hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam zimske za avto, so kul :) Za motor pa ne poznam nobenega, ki bi jih sprobal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je ze kdo namontiral BT016 ze na moped. čakam komentarje, ker jaz grem v petek menjat, pa ne vem ali conti, al super corsa ali bt016

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je ze kdo namontiral BT016 ze na moped. čakam komentarje, ker jaz grem v petek menjat, pa ne vem ali conti, al super corsa ali bt016

odvisno za kaj jih boš mel..pista, huliganstvo, vožnjo ali "vožnjo" po predpisih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno za kaj jih boš mel..pista, huliganstvo, vožnjo ali "vožnjo" po predpisih..

pista in normalna uporaba :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!