Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

ce praviš meni dex, so gume prave dimenzije in vedno obe novi...

je pa res da se profili razlikujejo med modeli, pri enih ni šans da prideš do roba, ker so tolk zakrivljeni... ene bridgestonke imajo prvo gumo že na pogled nezaobljeno, kot potlačen lok z ravnimi robovi

evo tu bi bila razlika med power in road2, pri drugi bi moral skoraj ležati na tleh, da bi prišel do roba, ali pa jo spraznit na pod 2 bara

post-833-1210777053_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na tvoj post se je nanašalo, ampak bolj na prvi del, kjer omenjaš nekoga s posvalkano prvo gumo do roba in 2cm lufta na zadnji..

To, da ponavadi na prednji ostaja malo roba, medtem ko je zadnja zvožena je pa običajen pojav. Se pa to, kot si napisal tudi sam, razlikuje glede na proizvajalca in model gum..

Meni je pri enaki vožnji in gumah popolnoma enake dimenzije na cometu 650 pri qualifierki ostajalo skoraj cm nezvožene gume, medtem ko je šla Pilot Power zlahka do roba. Pa so bile gume enakega ranga, identičnih dimenzij, samo proizvajalec drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil v elisi in je prišel kamion po rabljene gume- dosti jih je bilo še dobrih- makar za skurit. Jaz sem samo gledal in bil tiho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo tu bi bila razlika med power in road2, pri drugi bi moral skoraj ležati na tleh, da bi prišel do roba, ali pa jo spraznit na pod 2 bara

Na Novem Marofu gre tudi druga do roba in to pri normalnem pritisku (2,5 / 2,9).

Preizkušeno v praksi ... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Novem Marofu gre tudi druga do roba in to pri normalnem pritisku (2,5 / 2,9).

Preizkušeno v praksi ... :worship:

sprednja al zadnja?

evo zadnje:

post-833-1210786145_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil tombgo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa naj še jast dodam en komentar glede doseganja robu pri gumah.

Včeraj sem na svoji fazerki premenjal iz Z6 na Roadsmart ( iste dimenzije ) Pri Z6 sem s tačko drgnil po tleh in je še za kakšen noht ostalo do roba gume. Včeraj pa kot je v navadi pri novih gumah od začetka voziš bolj previdno z manjšimi nagibi. Po cca 200km pridem domov in od začudenja na zadnji gumi vidim da sem prišel do roba :? . Pa po občutku se nisem toliko nagibal (ali pač :eek: )

Torej sedaj sem v dvomih ali guma dopušča manjši nagib in je hitrost enaka ali pač se lahko manj nagibaš. Kaj vi pravite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprednja al zadnja?

Obe. Na javnih cestah mi zaradi rešpekta do odbojnih ograj in nasproti vozečih vozil to še z nobenimi gumami do sedaj ni uspelo, oziroma se niti ne trudim v tej smeri. Prednja je zmeraj imela še par neizkoriščenih milimetrov materiala na robovih. Na stezi pa se odprejo drugačna obzorja ... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah pr meni je tko, de zadnja ko pride do roba ostane na prvi gumi še cca. 1cm nedotaknjene površine...pole ko pa še malo doložiš, pa tud prva pride do roba. Tko je blo pr prejšnjih bridgestonkah in tko je zdej pr dunlopkah...Edino pr dunlopkah sm ugotovu de dost hitrej padejo v nagib kot bridgestonke in mam bolš filing z njimi...

Bridgestone bt014

dunlop d 208rr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na stezi pa se odprejo drugačna obzorja ... :rolleyes:

bo treba enkrat provat, sam ne da se mi zdej kupovat cele usnjene opreme pa štivale za tistih par krogov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim de ti "tista usnjena oprema" ne bi prišla prav samo za par krogov na pisti, ampak tudi na cesti če maš tak stil vožnje... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi mogoče koga zanimale gume Michelin Pilot Road 2ct DOT 2008 120-70-17 in 160-60-17,prevozenih cca 120km (šel sem probat na eno furo če kej tresejo,ko so mi jih zmontiral,in so OK)z računom in garancijo kupljene pri španu.Prodam pač zaradi nakupa drugega motorja na katerem je druga dimenzija in mi žal te ne ustrezajo.

Prodam obe za 250€ več info na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, ampak pri Mausser-ju so DOT 08 z montažo 243 EUR.... :whistle: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pri enaki vožnji in gumah popolnoma enake dimenzije na cometu 650 pri qualifierki ostajalo skoraj cm nezvožene gume, medtem ko je šla Pilot Power zlahka do roba. Pa so bile gume enakega ranga, identičnih dimenzij, samo proizvajalec drugi.

meni prav tako fali en cm na obeh straneh z qualifierko - spredaj pa par mm - sem mislil da so nastavitve vzmetenja, pa sm šponal pa odtegval pa ni razlike... - možno da je res guma tak oblikovana - bom videl kaj bo z novo... se pišemo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj je tko pomebn kolk vam do roba ostaja?

Fajn je če veš...k če ne veš greš lahko čez..pol je pa mal qrc ane.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikdar se nisem obremenjeval koliko mam do roba....pa nisem nek turistični voznik.

Najbolj pa opažam bedarije, ki jih nekateri počnejo....Vidijo, da imajo do roba ne vem še koliko in hočejo to čimprej zmanjšat, češ da ne izpadejo pussyji.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj pa opažam bedarije, ki jih nekateri počnejo....Vidijo, da imajo do roba ne vem še koliko in hočejo to čimprej zmanjšat, češ da ne izpadejo pussyji.

če to leti name - ravno mi je kak pusi sm jz in kak kdo drug in kdo ma do roba in ne...večino se furam sam in uživam kok mi paše in se ne rabim dokazvat s takimi primitivnimi stvarmi, raje s čem drugim - gre se za to, da če gre guma po celotni površini se pač dlje časa obrablja, kot pa če se 2cm sploh ne dotakne tal - in zato sm se igral z vzmetenjem, k se mi res bedno zdi, da gre lep delež gume v nič

no pa res ne vem zakaj si ne bi smeli deliti še mnenj o tem kako kera guma leži, o obliki, o izrabi le-te...

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če to leti name - ravno mi je kak pusi sm jz in kak kdo drug in kdo ma do roba in ne...večino se furam sam in uživam kok mi paše in se ne rabim dokazvat s takimi primitivnimi stvarmi, raje s čem drugim - gre se za to, da če gre guma po celotni površini se pač dlje časa obrablja, kot pa če se 2cm sploh ne dotakne tal - in zato sm se igral z vzmetenjem, k se mi res bedno zdi, da gre lep delež gume v nič

no pa res ne vem zakaj si ne bi smeli deliti še mnenj o tem kako kera guma leži, o obliki, o izrabi le-te...

ajd

maš prav.. kolega je tako 3000 kilometrov več naredil z gumami ....je postrani vozil, ko je videl da so po sredini gume že pobrane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hy...

Je kdo že zvozil kakšen komplet SportAttacka? Koliko so kaj zdržale in ob kakšni vožnji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodam malo rabljene gume dunlop qualifier, prevoženih z njimi cca 1000 km, večino po cesti, ter kupim nove ali zelo malo rabljene bridgestone bt 002...več info na pm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če to leti name -

Ni letelo na tebe osebno....nasplošno sem mislil.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj je tko pomebn kolk vam do roba ostaja?

Ne ostaja, šmirgl papir dela čudeže :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!