Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

če ne voziš na koleno je vsaka guma dovolj dobra, še posebej zadnja generacija potovalnih gum ala Roadsmart, Pilot Road 2, te povečini zdržijo od 12000 - 15000 km tudi v dvoje, če ne voziš in zaviraš na nož

No,tale Metzeler M3 gre zdajle skor do roba,sam je bolj okrogla in še sama guma sili,da se bolj nagneš v ovinek...drži kot prilimana.Sem pa imel na prejšnjem motorju road2 zadaj,pa pilotko spredaj,so mi naredile cca.9000km,ko sem ga prodal,je pa še vedno imela dovolj profila vsaj še za ene 3000km,predvsem po sredini,bolj mi jo je pobralo na straneh,ker je mehkejša.Mogoče bom res dal Roadsmart al pa Qualifier (RR), zaenkrat se moram vozit sam.Je pa tud res,da je motor težak (235Kg) in so mi nekateri,ki vozijo težke BMW-je svetovali tudi Avonke.Pravijo,da so tudi zelo vzdržljive,pa tudi po mokrem držijo zelo dobro...ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namen imam zamenjat gume, pri širniku je komplet qualifier rr za 215€, jih kdo mogoče dobi kje ceneje? če ne, jih bom kar naročil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namen imam zamenjat gume, pri širniku je komplet qualifier rr za 215€, jih kdo mogoče dobi kje ceneje? če ne, jih bom kar naročil

širnik ma skor najceneje kolk jaz vem...drugač pa jaz sn pri enem iz bistrice ob sotli naročo, na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) je mel oglas, za zadnjo qualifier sem odštel 115 eur, kar je najceneje od vsega kar sem gledal...tak da splača se ti poklicat, zaj nevem če je še na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) oglas- lahko pa ti jaz dam telefonsko od tega možakarja in ga povprašaš, gume ma pa vse skor nove- jaz dobil leto izdelave oktober 07 :OK:

drugač pa še komentar glede navadnih qualifirk- za po cesti so kolk tolk super, na marofu se niso ravno najbolje izkazale- z njimi sem naredil okol 2000 km ( z zadnjo še manj) in so po robih že konkretno pobrane, zdržale bojo še kakih 500-1000 km na cesti ali en dan naganjanja po marofu...se pravi okol 3000 vse skup km in bojo za v smeti...

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je 215EUR za set Qualifier RR kar nekje najceneje.. Uranda polna cena je itak ene 340, navadno se prodajajo pa okoli 240 set. Tako da to je dobra cena, pa tudi guma je zelo uredu. Meni je zdržala 5500 od tega je noter en Marof in en Raceland :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je 215EUR za set Qualifier RR kar nekje najceneje.. Uranda polna cena je itak ene 340, navadno se prodajajo pa okoli 240 set. Tako da to je dobra cena, pa tudi guma je zelo uredu. Meni je zdržala 5500 od tega je noter en Marof in en Raceland :)

da je taka razlika med navadnimi qualifier in RR...jaz tak ko sn reko mam navadne, bil dvakrat na marofu ostalo po cesti in ne bojo zdržale prek 3000 pomoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kera ima zdja boljši oprijem, in kera zdrži dlje.

ker če predvidevam dobro rr zdrži dlje kaj zato ima slabši oprijem od navadne. ker vbistvu se odločam med tema dvema in hočem istisnit naboljši oprijem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kera ima zdja boljši oprijem, in kera zdrži dlje.

ker če predvidevam dobro rr zdrži dlje kaj zato ima slabši oprijem od navadne. ker vbistvu se odločam med tema dvema in hočem istisnit naboljši oprijem

glede na to da baje ti kar konkretno voziš ti bi priporočal bt 002 ali supercorso, ravno mi je matex pravil da je to čisto drugi svet, pač ogret jo je potrebno in glede na to kako so zdaj temperature ne bo težko...ima pa 100 krat boljši oprijem kot bilokaka qualifier...qualifier so pač tak, povprečne ss gume...moje naslednje vsekakot bt 002 pro

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RR zagotovo nima slabšega oprijema, konec koncev je namenjena bolj agresivni vožnjo kot navadna. Ima pa zato malo daljši ogrevalni čas (ampak ni panike, se vseeno relativno hitro segreje) in se bolje obnese v "bolj ekstremnih pogojih" kot navadna, pod to je mišljena pista in nažiganje po cestah.

Meni se je popolnoma enakomerno obrabila, medtem ko sem na prejšnjem motorju zvozil dva seta navadnih in je vedno šel rob prej.. Tudi navadne qualifierce so super, dobro držijo, ampak pri tiščanju se kot kaže obravijo prekomerno. Poznam pa tudi folk, ki je z navadnimi brez problema delal po 6-7k km.. Vsaka gume je namenjena svojemu načinu vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in za kako ceno se jih da dobit. jaz vem da quliferka se segreje dovolj hitro in na 400ki je bil oprijem točno to kaj sem hoto. edino na racelandi sem jo pregrel eno rundo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejko, bilokaka supercorsa pro ali bt002 ziher nima 100x boljšega oprijema kot Qualifier, pa tudi če za primerjavo vzamemo navadno. Takih bistvenih razlik pri novodobnih gumah za cesto pri vožnji po cesti enostavno ni.. Če pa iščeš kompromis cesta/pista, potem je pa pač potrebno vzet kaj v stilu Bt002, drugače pa ni potrebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in za kako ceno se jih da dobit. jaz vem da quliferka se segreje dovolj hitro in na 400ki je bil oprijem točno to kaj sem hoto. edino na racelandi sem jo pregrel eno rundo.

tam nekje 200 evrov, ampak še enkrat ti rečem, jaz ti odsvetujem qualifier za tvoj motor in tvoje nažiganje, po cesti bo še mogoče šlo, na marofu pa jih boš pregrel in ti jih bo samo noslo, pa še hin ti bojo po 3000km če ne prej, daj raje 80 eur zraun in kupi bt 002 pro, kolk čujem od ostalih fenomenalna guma, baje drži kot lepilo pa magari pospešuješ ko si že čist na robu...

Nejko, bilokaka supercorsa pro ali bt002 ziher nima 100x boljšega oprijema kot Qualifier, pa tudi če za primerjavo vzamemo navadno. Takih bistvenih razlik pri novodobnih gumah za cesto pri vožnji po cesti enostavno ni.. Če pa iščeš kompromis cesta/pista, potem je pa pač potrebno vzet kaj v stilu Bt002, drugače pa ni potrebe.

kolk sem slišal od ostalih se baje tud na cesti pozna in so baje bt 002 čisto drugo kot kaka qualifier, baje dani primerjave no...ko bom pa nabavil bom pa še lahko iz lastnih izkušenj povedal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj sem še imel v mislih gp race al kaj je že.

je pa še ena malenkost gum nočem segrevat 10km

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam nekje 200 evrov, ampak še enkrat ti rečem, jaz ti odsvetujem qualifier za tvoj motor in tvoje nažiganje, po cesti bo še mogoče šlo, na marofu pa jih boš pregrel in ti jih bo samo noslo, pa še hin ti bojo po 3000km če ne prej, daj raje 80 eur zraun in kupi bt 002 pro, kolk čujem od ostalih fenomenalna guma, baje drži kot lepilo pa magari pospešuješ ko si že čist na robu...

Qualifier ni enako Qualifier RR. Sam tolk, s Qualifier RR se je Dani z motosveta peljal 1.14, če se ne motim, to pa verjetno ne ti ne jaz še dolgo ne bova videla, pa tudi če nama Rossi svoje kvalifikacijske Bridgestonke da :) Tako da Qualifier RR očitno ni tako napačna, tudi za marof ne.

kolk sem slišal od ostalih se baje tud na cesti pozna in so baje bt 002 čisto drugo kot kaka qualifier, baje dani primerjave no...ko bom pa nabavil bom pa še lahko iz lastnih izkušenj povedal

Zvozil dva kompleta Qualifierk, se s korejskim jajčkom po ovinkih komot peljal za SS petardami na Supercosh pro in BT002, tako da take razlike pri oprijemu spet ne more bit :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier ni enako Qualifier RR. Sam tolk, s Qualifier RR se je Dani z motosveta peljal 1.14, če se ne motim, to pa verjetno ne ti ne jaz še dolgo ne bova videla, pa tudi če nama Rossi svoje kvalifikacijske Bridgestonke da :) Tako da Qualifier RR očitno ni tako napačna, tudi za marof ne.

Zvozil dva kompleta Qualifierk, se s korejskim jajčkom po ovinkih komot peljal za SS petardami na Supercosh pro in BT002, tako da take razlike pri oprijemu spet ne more bit :)

kaj pa vem, ne bom več nič rekel, ko bom pa dal bt 002 gor, pa bom povedal kako se mi zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier ni enako Qualifier RR. Sam tolk, s Qualifier RR se je Dani z motosveta peljal 1.14, če se ne motim, to pa verjetno ne ti ne jaz še dolgo ne bova videla, pa tudi če nama Rossi svoje kvalifikacijske Bridgestonke da :) Tako da Qualifier RR očitno ni tako napačna, tudi za marof ne.

amm...dani se je peljal 1:14 z supercorsami, in to takrat ko smo bli tudi mi doli, sam pa mi je zatrdil da je z qualifirkami peljal najboljše 1:17..vsaj tako je rekel no...jaz sn za sebe 100% da če bi mel boljše gume gor bi ziher peljal 1-2 sekundi hitreje kot sicer...

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj sem še imel v mislih gp race al kaj je že.

je pa še ena malenkost gum nočem segrevat 10km

Gp racer medium imam jaz naročeno za na pisto.. Bom poročal kako se obnese.. Vozil bom pa 209GP soft spredaj in 209 GP racer medium zadaj. Gp racer je pa itak komercialna GP in je prevzela tudi njeno obliko, tako da mislim, da ne bi smelo bit problema pri tej kombinaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm...dani se je peljal 1:14 z supercorsami, in to takrat ko smo bli tudi mi doli, sam pa mi je zatrdil da je z qualifirkami peljal najboljše 1:17..vsaj tako je rekel no...jaz sn za sebe 100% da če bi mel boljše gume gor bi ziher peljal 1-2 sekundi hitreje kot sicer...

Jaz sem 99% da mi je rekel, da je s Qualifier RR šlo 1.14 lani, potem je pa padel, pregreta guma.. Ampak takrat sta motor vozila 2 in so bile gume precej krogov na polno gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem 99% da mi je rekel, da je s Qualifier RR šlo 1.14 lani, potem je pa padel, pregreta guma.. Ampak takrat sta motor vozila 2 in so bile gume precej krogov na polno gor.

aja možno da z RR ja, z navadnimi je meni reko da je 1:17 pelal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No in mi smo se tu v tej temi pogovarjali o RR :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,a je kdo že sprobal Dunlop Roadsmart al ne?

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je prišel na obisk znanec iz hrvaške, sam vozi ninjo 10, pa je gledal mojo gumo dunlop qualifer pa jo je zgrajal do konca je rekel kako se upam tako nagibat z takšno plastiko. Pa sploh ni tako velikega nagiba nevem. Sam pa pravi da prisega na dunlop gp. Zdej res nevem eni hvalijo drugi ne, sam zaenkrat nimam pripomb čez gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop GP veliko folka vozi po cesti, ker je pač dirkalna guma s profilom in ko za dirkače ni več dobra jih ponavadi prodajajo rabljene po ugodni ceni.. In folk potem tole za na cesto kupuje.. Čeprav ne vem, jaz imam distanco do dirkalnih gum na navadni cesti, to so gume, ki imajo izredno visoko delavno temperaturo, ki jo na cesti ne dosegaš. Sicer GP nisem probal, tako da je lahko čisto ok, ampak sam sem enkrat padel s slick dunlopko na cesti in od takrat nič več heca s temi stvarmi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem mu jst tud govril da je to guma ki je premene preveč ker ne bom temperature držal. Un pa ki kr trdi da ni res da kamot gre. Sam pomojem mnenju qualifer sploh ne pozna misli da je to kr neki, ker sam ve sam za tisto gp ki jo je dobil na prvem motorju pred petimi leti gor pa jih ma zdej skos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, vsak zase najbolj ve :)

Tudi jaz poznam nekatere, ki so bili z Dunlop GP po cesti zadovoljni, tako da očitno tako neprimerna spet ni.. Ampak kot sem rekel, jaz osebno imam do vseh dirkalnih gum distanco in po njih za po cesti raje ne posegam. Mirna psiha (pa čeprav je strah mogoče neupravičen) več šteje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen komplet rabljenih pnevmatik za na grobnik? (continental,dunlop,bridgestone.pirelli, no znamka niti ni važna samo da bodo brezhibne in vsaj še za en dan začetniškega nažiganja) - cena naj bo čimboljugodnejša :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!