Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Verjamem, da je blo ze velik napisanga, pa se mi ne da pregledvat vseh strani...Menjat moram gume na Hornetki in sem v dilemi. Metzeler M3 (take imam zdaj gor), Qualifier, Qualifier RR ali Roadsmart..

Rad bi, da guma zdrzi kake 4000 - 5000km, kolkr imam namen letos se prevozt po cesti. Do roba peljem redko, torej pussy.. :whistle:

Hola mojster,

zaradi dobrih izkušenj - debelih 6000 hudo uživaških kmjev na GSX-R 1000 - ti predlagam Pirelli Corsa III, pa tudi "navadno" Corso, če želiš malce bolj športno gumo... če si zadovoljen že z ST gumo pa Metzeler Z6 - gre tud zlahka na koleno, le malce bolj previdno je treba gas odpirat :OK:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam suzukija gsx r 600 in nevem katere gume bi dal gor. Razmišljam o bridgestone bt 002. Kakšna guma je to če jo kdo ima naj prosim pove izkušnje. Pa kaj bi še spadalo v ta razred oprijema in cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam suzukija gsx r 600 in nevem katere gume bi dal gor.

Ena stran nazaj, spodaj imas rezultate testa razlicnih gum na 600-taku. Pa malce prelistaj "gumarske" teme, pametnih informacij je dovolj... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam suzukija gsx r 600 in nevem katere gume bi dal gor. Razmišljam o bridgestone bt 002. Kakšna guma je to če jo kdo ima naj prosim pove izkušnje. Pa kaj bi še spadalo v ta razred oprijema in cene.

Par onrk rabljenih iz moje garaže za 50EUR (pobrane do roba, da bo dobro zgledalo pred kafičem). :headbang:

Če se vam že ne ljubi brati celotne teme in sprašujete kakšne gume bi dali na svoj motor dajte napisat kaj več. Izbira gume je še skoraj najmanj odvisna od motorja, ki ga imate. Najbolj je odvisna od voznika in načina vožnje. Tako da dajte napisat vsaj malo več o tem kakšen stil vožnje imate. Ali potrebujete gumo za na pisto ali nažiganje od kafiča do kafiča? Ali želite, da zdrži čimveč km ali pa vam je to vseeno in je glavno, da zdrži nagib cca 60°? Se vozite v dvoje ali večinoma sami? Kakšno je vaše pospeševanje iz ovinka in podobne zadeve?

V nasprotnem primeru lahko brez najmanjše dileme za tvoj motor predlagam kakšne enduro gume.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da je blo ze velik napisanga, pa se mi ne da pregledvat vseh strani...Menjat moram gume na Hornetki in sem v dilemi. Metzeler M3 (take imam zdaj gor), Qualifier, Qualifier RR ali Roadsmart..

Rad bi, da guma zdrzi kake 4000 - 5000km, kolkr imam namen letos se prevozt po cesti. Do roba peljem redko, torej pussy.. :whistle:

Poglej v rang ST gum. Roadsmart, Diablo Strada, Z6 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje...

sem dobil ene skor nove Metzeler slick gume, ampak so letnik 2005. Narobe kaj s tem? Lahko zaradi tega zdrsne, slabši oprijem,...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje...

sem dobil ene skor nove Metzeler slick gume, ampak so letnik 2005. Narobe kaj s tem? Lahko zaradi tega zdrsne, slabši oprijem,...?

če so ble prov skladiščene ne bo problema..po mojem..

jest mam še mal starejše pa nič ne drsijo..grelce pa gasa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

zaradi dobrih izkušenj - debelih 6000 hudo uživaških kmjev na GSX-R 1000 - ti predlagam Pirelli Corsa III, pa tudi "navadno" Corso, če želiš malce bolj športno gumo... če si zadovoljen že z ST gumo pa Metzeler Z6 - gre tud zlahka na koleno, le malce bolj previdno je treba gas odpirat :OK:

6000 km? Hudo. Jst mam 1700 km pa je zadnja že krepko čez polovico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo me po današnji furi me je začel kr mal v denarnici stiskat :lol: . Po prihodu domov sem si ogledal gumo in se mi zdi čudno da na robu kjer je urezan profil je ena stran te zareze veliko bolj obrabljena kot druga. Je to kej narobe al je tak normalno, gume so pa Qualifer za sabo pa majo 3-4 tisoč km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pomoje običajen pojav pri navadnih Qualifiercah, sem že velikokrat videl in na obeh mojih Qualifiercah lani je prihajalo do tega. Ampak nič ne moti, grip ni nič slabši :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno, ampak očitno so samo Qualifierce tako ončutljive.. Jaz sem na istih nastavitvah vozil še Pilot Power in Pirelli Diablo, pa ni bilo ne pri enih ne drugih niti najmanjšega sledu o tem pojavu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pomoje običajen pojav pri navadnih Qualifiercah, sem že velikokrat videl in na obeh mojih Qualifiercah lani je prihajalo do tega. Ampak nič ne moti, grip ni nič slabši :)

Sem že mislu, ja to sem opazu da isto drži samo je pa res čudno za videt ne eni strani je čist razzufan pa zlizan na drugi pa nč. Dex še neki mi povej qualifer rr ma kej dalšo življenjsko dobo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je na gsxrju 750 držala cca 5500 km pa še ni nelegalna, je na indikatorjih.. Od tega je dala skozi en Marof in en Raceland. Zelo zadovoljen :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4000-5000 ti bodo držale čisto vse ki si jih naštel, Roadsmart pa ziher vsaj še enkrat več :) Če si bolj lagane sorte Roadsmart, drugače pa Qualifier :)

Upam da res. So mi obljubljali 8-10k za Conti roadAttack, pa so mi zdrzale kakih 5500... Torej bom vidu zdej z RoadSmart kako bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj zanimivo se mi zdi pri teh Qualiferkah, da mam motor omejen, pa sem začetnik, pa bodo nekje zdržale iste kilometre kot da bi ble na drugem motorju ki ni zaprt in ni začetnik, je pa res da se rad vozim po grobem asfaltu in iščem takšne odseke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa res da se rad vozim po grobem asfaltu in iščem takšne odseke.

A to govoriš za Slo. cestišče? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve, kje bi lahko naročil Metzeler gume. Zaenkrat poklical samo Valenčič, ampak jih trenutno nimajo. OK, ostane še Širnik. Mogoče še kak prodajalec? Aja, lepo bi blo, da je nekje okol gorenjske (ker v prekmurje nebi hodu ponje) :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve, kje bi lahko naročil Metzeler gume. Zaenkrat poklical samo Valenčič, ampak jih trenutno nimajo. OK, ostane še Širnik. Mogoče še kak prodajalec? Aja, lepo bi blo, da je nekje okol gorenjske (ker v prekmurje nebi hodu ponje) :blush:

sej ti jih pošljejo domov..ene 10 evrov te pride poštnina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da res. So mi obljubljali 8-10k za Conti roadAttack, pa so mi zdrzale kakih 5500... Torej bom vidu zdej z RoadSmart kako bo :)

Jst sm z Conti roadAttack naredu cca 3500km in sm zlo zadovoln...zaenkrat so še v dobrem stanju, sam morš razumet da je 125ccm :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi kdo pove izkušnje z gumo pirelli dragon supercorsa pro. Pravkar sem jo dal na motor in po prvih kilometrih je vtis the best. Ful hitr se ogreje in tudi drži, tudi po dežju, kaj več pa čez vikend sprobam....če bo sonce :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi kdo pove izkušnje z gumo pirelli dragon supercorsa pro. Pravkar sem jo dal na motor in po prvih kilometrih je vtis the best. Ful hitr se ogreje in tudi drži, tudi po dežju, kaj več pa čez vikend sprobam....če bo sonce :D

a imaš homologirano za cesto ali SC1,2,3? V dežju je ta guma katastrofa in morš tud kr nekaj km nardit da jo segreješ in tudi kr fajn tišat da jo držiš na temperaturi (govorim o SC1,2,3)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!