Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Naj mi kdo pove izkušnje z gumo pirelli dragon supercorsa pro. Pravkar sem jo dal na motor in po prvih kilometrih je vtis the best. Ful hitr se ogreje in tudi drži, tudi po dežju, kaj več pa čez vikend sprobam....če bo sonce :D

nisem ziher ampak mislim da ima to vapotek na tuonotu (nevem točno katero če jih je več) in da je nekaj govoril da skoraj nerabljene šenka samo da se reši tega sranja ker jih ne zagreješ za boga in so v dežju slabe. skratka čiste race gume, ki niso za klasično uporabo na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem ziher ampak mislim da ima to vapotek na tuonotu (nevem točno katero če jih je več) in da je nekaj govoril da skoraj nerabljene šenka samo da se reši tega sranja ker jih ne zagreješ za boga in so v dežju slabe. skratka čiste race gume, ki niso za klasično uporabo na cesti.

Točno tako, kot si napisal. SC PRO je preveč dirkaška guma za na cesto :yes: Zato pride na mojo lubico Corsa3 namontirano. Upam, da bo bolš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da res. So mi obljubljali 8-10k za Conti roadAttack, pa so mi zdrzale kakih 5500... Torej bom vidu zdej z RoadSmart kako bo :)

Poročaj prosim kako je vozit z njimi in kako se obnesejo...razmišljam o nakupu RoadSmart kompleta,pa se ne morem odločiti...nihče pa še ni dal posta na te gume...

Drugače bomo pa spet Metzelerke montirali...a kdo ve kje se dobijo Metzelerke za dobro ceno? Zdaj imam gor M1 spredaj in M3 zadaj,mogoče bi pa dal Z4....sej zadnja je še nekam,ampak sprednja gre h koncu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva pol č je ta dragon supercorsa pro tako sranje a jih nj še js enmu šenkam...sj to ni mau dnara fantje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem ziher ampak mislim da ima to vapotek na tuonotu (nevem točno katero če jih je več) in da je nekaj govoril da skoraj nerabljene šenka samo da se reši tega sranja ker jih ne zagreješ za boga in so v dežju slabe. skratka čiste race gume, ki niso za klasično uporabo na cesti.

Če mu še odveč hodijo in bi jih ugodno prodal, potem jaz kupim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poročaj prosim kako je vozit z njimi in kako se obnesejo...razmišljam o nakupu RoadSmart kompleta,pa se ne morem odločiti...nihče pa še ni dal posta na te gume...

Drugače bomo pa spet Metzelerke montirali...a kdo ve kje se dobijo Metzelerke za dobro ceno? Zdaj imam gor M1 spredaj in M3 zadaj,mogoče bi pa dal Z4....sej zadnja je še nekam,ampak sprednja gre h koncu...

Razen obrabe (no saj tud 5.5k km ni tolk slabo, Pirelli Dragon so drzale kakih 3500) sem bil precej zadovoljen. Motor je sel lepo v ovinek, tudi pri malo bolj grobem dodajanju plina na kakih gorskih cestah ni bilo zdrsavanja... Kadar pa je bi zdrs, je blo precej "mehko" z dosti informacije kaj se dogaja... Mam pa sedajle RoadSmart komplet in sem tudi precej zadovoljen, bom verjetno ostal na Dunlopu.

janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poročaj prosim kako je vozit z njimi in kako se obnesejo...razmišljam o nakupu RoadSmart kompleta,pa se ne morem odločiti...nihče pa še ni dal posta na te gume...

Drugače bomo pa spet Metzelerke montirali...a kdo ve kje se dobijo Metzelerke za dobro ceno? Zdaj imam gor M1 spredaj in M3 zadaj,mogoče bi pa dal Z4....sej zadnja je še nekam,ampak sprednja gre h koncu...

Hopla, sorry, sem sele zdejle opazu, da sprasujes za RoadSmart: zaenkrat vse ok, precej zadovoljen!

Janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hopla, sorry, sem sele zdejle opazu, da sprasujes za RoadSmart: zaenkrat vse ok, precej zadovoljen!

Janez

S temle roadsmartom tud mene prepricujejo vsi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja zadnja Qualifier rr gre tudi po sredini h koncu, oza po ovinkih bi pa še bla. (sem bolj začetnik) Sprednja še je ful dobra, zato bom pač kupil samo zadnjo. Sicer nimam nekih izkušenj z drugimi gumami, da bi lahko kaj primerjal, ampak so mi te qualifierce rr ful všeč. Je pa zadnja zdržala približno 7000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistim, ki jim zadnje qualifierce ali powerke zdržijo 6000km in več, bi toplo priporočal Roadsmart ali Road 2... ker verjamem, da se vozite hitro samo po ravninah

gume se kot avti premikajo vedno v višji razred... in kar je bilo športno 4 leta nazaj je zdaj enako športnopotovalnemu razredu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, katera guma sploh spada v isti razred kot pirelli dragon supercorsa pro...? koliko km naj bi zdržala, pa kdo ki jo ima naj prosim sporoči izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kje ste sedaj tisti ki ste nardil že kakšnih 1000km z bt 016 al pa z roadsmart, da mal primerjamo.

jaz sem z bt 016 naredo 3900 z zadnjo gumo. vožnje bilo nekaj maleg po avtocesti. drugače pa veliko močnega pospeševanja. če lepo voziš 5k+. sprednja pa še ima kar nekaj mesa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, katera guma sploh spada v isti razred kot pirelli dragon supercorsa pro...? koliko km naj bi zdržala, pa kdo ki jo ima naj prosim sporoči izkušnje.

Hola mojster,

BT-002, spredaj Type3, zadaj Type2, meni zdržita 5000, tudi 6000 kmjev, kolk bodo tebi pa nimam pojma :) zame ful fajn gume, za razliko od SuperCorse se zelo hitro segrejejo, držijo pa čist zelo primerljivo (ko pes ježa!!!), fajne tudi za na pisto, zadnje majo tudi 190/55, cena je pa ista, če niso BT clo cenejše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ kilometrov(5000Km) sem naredu z gumo dunlop 220, ki mi je naredila nekaj dodatnih stoškov na mopedu :headbang:

Drugače sem vozil D 208 ali navadno D Qualifer, ampak ne zdržijo dost Km. Zato sem sem predkratkim namontiral zadnjo D roadsmart, z njo sem naredu eno turo po bosni (1700Km) in sem imel dober občutek glede vodljivosti in gripa.

Pač sem vozil bolj na ziher ker je bla tura tako da jo nisem še sprobal. Čakam na prosti cajt in na vroč in suh asfalt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

BT-002, spredaj Type3, zadaj Type2, meni zdržita 5000, tudi 6000 kmjev, kolk bodo tebi pa nimam pojma :) zame ful fajn gume, za razliko od SuperCorse se zelo hitro segrejejo, držijo pa čist zelo primerljivo (ko pes ježa!!!), fajne tudi za na pisto, zadnje majo tudi 190/55, cena je pa ista, če niso BT clo cenejše...

js sm dau 300€ za komplet obedve z montažo...bt 002 sm se pa pozanimou so pa 380€ meu jih je pa en u akciji sam jih nima več...za 240€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistim, ki jim zadnje qualifierce ali powerke zdržijo 6000km in več, bi toplo priporočal Roadsmart ali Road 2... ker verjamem, da se vozite hitro samo po ravninah

gume se kot avti premikajo vedno v višji razred... in kar je bilo športno 4 leta nazaj je zdaj enako športnopotovalnemu razredu...

Se ne bi strinjal. Moja (qualifier RR) je držala skor 5500, pa tudi 6000 bi stisnil iz nje če bi jo res zvozil čisto do konca. Obraba čisto enakomerna, oziroma levi rob še malce bolj kot sredina in desni. Samo po ravnini? I don´t think so :grrr Taprav tlak v gumi, poštimano vzmetenje, pa ni treba ravno pred vsakim semaforjem speljat kot da si na štartu Gp dirke, pa sploh ni problema nardit 5k km + s temi gumami :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma fant moj jaz sem z supercorso naredu 12 tisoč, piši riši. (do mreže!) Blokada je bla takrat še notri, pa prašte koga iz Krškega če ni šlo na limitu 25KW na Mobikrogu potem pa še Raceland. Je brusla špegla potleh, ne koleno...Koci je blo takrat a..zlati stari cajti...

Več kot 6000 tisoč sigurno narediš, pa tud če je ne vem kako športna vožnja. (Polna moč)

Popravljeno . Popravil Gsx600
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

supercorsa pro natanko 3500 km-jev..pa ni blo na polno tišanje..

en mobikrog, en raceland, ena ura grobnika, pa mal kačjih rid..

na levem boku brez profila, na sredini za 12 krogov narisat..kar smo tut naredl :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, potem pa še napiši kakšno moč si imel pod ritjo ? Jaz sem imel pičlih 30 konjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!