Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Se ne bi strinjal. Moja (qualifier RR) je držala skor 5500, pa tudi 6000 bi stisnil iz nje če bi jo res zvozil čisto do konca. Obraba čisto enakomerna, oziroma levi rob še malce bolj kot sredina in desni. Samo po ravnini? I don´t think so :grrr Taprav tlak v gumi, poštimano vzmetenje, pa ni treba ravno pred vsakim semaforjem speljat kot da si na štartu Gp dirke, pa sploh ni problema nardit 5k km + s temi gumami :)

razliak je če furaš gumo na 75hp al pa na 120+ mislim vsaj da ti je toliko na hyosungi zdržal (če ti je na gsxi se opravičujem in se posipam z pepelom)

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadna qualifierca mi je na Hyosungu (78KM) zdržala dobrih 4k mogoče 4,5k, ampak je bila po levem robu praktično do platna zgonena, ni nč več držalo :) Sredina bila še ok, sem narisal kar nekaj krogov :D

Qualifier RR mi je pa na GSXRju (150KM) zdržala kolikor sem napisal. S tem, da je še cca 60km Racelanda in ene 170 Marofa dala skozi v teh kilometrih. Stil vožnje skozi enak, počasi pa do kolena :D Ajde mogoče je kakšen km več bil na račun, da sem se vozil že zgodaj pomladi, ko si res moral bit malo bolj previden. Pa tudi nisem kar v prazno nažigal pri vsakem štartu, ampak itak sredina ni bila problematična, je levi rob bil bolj fentan. Je pa res, da ne probavam bit ravno Rossi na cesti in tudi kadar gre po kolenu, se pri izhodu ne obesim na gas na polno, kot da gori za mano, ampak po pameti. Lahko pa vsekakor rečem, da Qualifier RR držijo bolje in dlje od navadnih Qualifierc, vsaj po mojih izkušnjah, sem zvozil dva seta navadnih in en RR, s tem da so navadne bile vožene na pol švohejšem motorju, pa so vseeno prej šle :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne bi strinjal. Moja (qualifier RR) je držala skor 5500, pa tudi 6000 bi stisnil iz nje če bi jo res zvozil čisto do konca. Obraba čisto enakomerna, oziroma levi rob še malce bolj kot sredina in desni. Samo po ravnini? I don´t think so :grrr Taprav tlak v gumi, poštimano vzmetenje, pa ni treba ravno pred vsakim semaforjem speljat kot da si na štartu Gp dirke, pa sploh ni problema nardit 5k km + s temi gumami :)

Dex... ti si izjema :)

Meni je lani zadnja D Qualifier zdržala malce čez 6K km (vmes 1x Mobikrog in raceland pa par mesecev Kačjih Rid :))....zadnjih 200 je blo po platnu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam spredi supercorsa pro sc1 zadi pa pro sc2...kaj je razlika med njima...a v trdoti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam spredi supercorsa pro sc1 zadi pa pro sc2...kaj je razlika med njima...a v trdoti?

v trdoti je..sc1 je mehka, sc2 srednja, sc3 trda

v trdoti gume seveda

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na motorju imam sprednjo in zadnjo Dunlop Qualifer, zadnja mi je zdražala 14000 km, pa pomoje bi še zdražala, sam jo grem raje jutri zamenjat, zaradi svoje varnosti. 50% s sopotnico in polnim kufrom in še z tank torbo, ter na kufru še torba. Vožnja je pa normalna, kdaj pa kdaj tudi mal čez ovinke, sam nič posebncega, se še lepo vidi rob gume, ki je še cel. LP :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na motorju imam sprednjo in zadnjo Dunlop Qualifer, zadnja mi je zdražala 14000 km, pa pomoje bi še zdražala, sam jo grem raje jutri zamenjat, zaradi svoje varnosti. 50% s sopotnico in polnim kufrom in še z tank torbo, ter na kufru še torba. Vožnja je pa normalna, kdaj pa kdaj tudi mal čez ovinke, sam nič posebncega, se še lepo vidi rob gume, ki je še cel. LP :doze:

14k :worship:

A na cesti te vsi prehitevajo :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svaka ti čast, če si ziher da maš to gumo res. Jst sem začetnik pa mam omejen motor pa nevem če bo zdržala 5000km ( brez pretiravanje, se pravi do indikatorja ). Sej ubistvo je pa to super, če bi vsem tulk držale.

Popravljeno . Popravil FazerMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na motorju imam sprednjo in zadnjo Dunlop Qualifer, zadnja mi je zdražala 14000 km, pa pomoje bi še zdražala, sam jo grem raje jutri zamenjat, zaradi svoje varnosti. 50% s sopotnico in polnim kufrom in še z tank torbo, ter na kufru še torba. Vožnja je pa normalna, kdaj pa kdaj tudi mal čez ovinke, sam nič posebncega, se še lepo vidi rob gume, ki je še cel. LP :doze:

bogi motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam Qualifer-co gor pa mam še 2mm do indikatorjev(spredno) pa si ne upam skor it do Šibenika pa nazaj, on pa 14000km - svašta :wacko: Očitno bo tud ketna ene 100kkm zdržala s tako vožnjo hehe.

Pa še neki me zanima: Dajte mi pebi izkušeni rečt, če je bl pametno, da predn pičim za 1000km na pot menjam gumo al mislte, da je ne bi smelo preveč požret(ravn prav) - plan je pa od Celja do Rijeke pa do Šibenika, tam mal okol in nazaj najbrž čez Plitvičke - pa res mam še sam slaba 2mm do indikatorjev.

hvala pa lp

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi kr zafrkavajte....ne resno no, vidi se že indikator na sredini. Pa nisem se na prikolici vozil, ampak kar lepo po cesti. Samo lani na dopustu sem naredil v avgustu 5000 km po Hrvaški po vročini, cela jadranka vse do Dubrovnika, pa še v notrajnost, knin, senj,....Prosim brez komentarjev....če mate težko roko,vam več pije in gume grejo hitreje, če pa toliko, pa je vse bolj prizaesljivo tvoji denarnici.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bo tud ketna ene 100kkm zdržala s tako vožnjo hehe.

HEHE, ketna je bila menjana letos, in bo zdržala toliko, kot ketne zdržijo ob naormalni vožnji.....nekateri si vzamemo na cesti čas in ne življenja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

npr. D208 ni šans da zdrž ob normalni vožnji brez polaganj in raznih pospeševanj več kot 8500km, če se voziš v dveh, vsaj na 1000 dvovalniku, mogoče če je stara ene 4 leta ko plastika otrdi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam Qualifer-co gor pa mam še 2mm do indikatorjev(spredno) pa si ne upam skor it do Šibenika pa nazaj,

Če maš 2mm do indikatorja, ni straha (3mm mesa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HEHE, ketna je bila menjana letos, in bo zdržala toliko, kot ketne zdržijo ob naormalni vožnji.....nekateri si vzamemo na cesti čas in ne življenja.

LP

za tako vožno ne rabiš motorja ampak je 50ccm 4T skuter ali 4T 125-ka čisto dovolj, bo še manj pilo, pa še manj stroškov, če pač tolko na te stroške gledaš...motor je luksuz, ni za vsakega ološa!!!! eni tega očitno ne morte doumet, zato pa se mi meša pol na cesti ko mam kake jajcarje pred sabo, pa se še niti umaknit nočejo prav :D

Popravljeno . Popravil Ven0m
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nestrpnež :whistle:

Aja pa še enkrat sprašujem...se je že našel kdo, ki je zvozil sport attack? Zanima me koliko kilometrov je zdržala guma?

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nestrpnež :whistle:

Aja pa še enkrat sprašujem...se je že našel kdo, ki je zvozil sport attack? Zanima me koliko kilometrov je zdržala guma?

Ja mojih je glih konc. Ene 5k je zdrzala. Zmanjkal mi jo je pa po sredini, robovi majo se ene 2mm do indikatorja. Kar dosti sm se prevozu v dvoje enkrat sm bil na marofu z njo (se nimam kj prtozvat). Uglavnm super guma, pa se poceni so.. Mam ze nov par in grem te dni montirat, ce bo kj vremena :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno eden :) . Moje so šele pri 1kkm, da vem kaj pričakovati. Za koliko si jih pa dobil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno eden :) . Moje so šele pri 1kkm, da vem kaj pričakovati. Za koliko si jih pa dobil?

Neki pod 220 s postnino. Sam so 120/60/17 in 160/60/17.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno sem jest zmagal...207€ za komplet 120/70/17 in 180/55/17, s tem, da sem jih sam prevzel v Tržiču

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So meli posebno akcijo ja za 180 zadi - sm jih jz že tud sprašval kak to, sam so dobili ful zaloge in so dali potem ceneje.

No, da še jz povem svojo izkušnjo zdej k sm dal zadi Roadsmart (vozim sv 650) - vedno me je zanimalo kaj pomeni mehkejša guma spredi in malo trša zadi (nikol še probu, pa me je res zanimal) in zato sm pustil spredi še Qualifierco (2mm kot omenjeno - hvala Frips :worship: ). No morm povedat, da je popolna kombinacija in da če le imate možnost nabavite to kombinacijo gum (še vedno seveda za ST motorje ne), ker se motor pelje prekrasno, oddrsavanja ni nič, res lepo pade v nagib in resnično se super čuti kaj se dogaja pod kolesi, pospeški so maximalni, brez vrtenja v prazno, nagibi tudi super - 2mm do roba zadi gume, tako da sem res zadovoljen.

Če si kdo želi prednjo roadsmartko (120/60/17) jo rade vole prodam kr si bi skor raj namontiraj Qualifierja nazaj gor - bomo vidli, no pa sej probat pa tud ni greh - kok bo pa Roadsmart zadnja zdržala se pa javim čez par mesecev, ko bo že kaka poštena tura padla.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So meli posebno akcijo ja za 180 zadi - sm jih jz že tud sprašval kak to, sam so dobili ful zaloge in so dali potem ceneje.

No, da še jz povem svojo izkušnjo zdej k sm dal zadi Roadsmart (vozim sv 650) - vedno me je zanimalo kaj pomeni mehkejša guma spredi in malo trša zadi (nikol še probu, pa me je res zanimal) in zato sm pustil spredi še Qualifierco (2mm kot omenjeno - hvala Frips :worship: ). No morm povedat, da je popolna kombinacija in da če le imate možnost nabavite to kombinacijo gum (še vedno seveda za ST motorje ne), ker se motor pelje prekrasno, oddrsavanja ni nič, res lepo pade v nagib in resnično se super čuti kaj se dogaja pod kolesi, pospeški so maximalni, brez vrtenja v prazno, nagibi tudi super - 2mm do roba zadi gume, tako da sem res zadovoljen.

Če si kdo želi prednjo roadsmartko (120/60/17) jo rade vole prodam kr si bi skor raj namontiraj Qualifierja nazaj gor - bomo vidli, no pa sej probat pa tud ni greh - kok bo pa Roadsmart zadnja zdržala se pa javim čez par mesecev, ko bo že kaka poštena tura padla.

ajd

pa dej še roadsmart spredaj..bo še bolje..zagotovo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!