Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Zakaj zagotovo? Dvomim da se sploh še lahko bolje pelje kot se sedaj - sej itak bom čez 1 teden dal roadsmata gor še spredaj - to me je samo firbec matral kako se zadeva obnese - in očitno je super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še jaz imam eno vprašanje.Do sedaj je bila gor Dunlop D208 in jo je kar hitro pobralo(res da se veliko 2 voziva).

Klical sem vulkanizerja ki mi je predlagal Continental sportAttack ker so na sredi trše, kaj pa vi menite?? so mogoče premehke?

in cena 240€ z menjavo (160/60/17 in 120/60/17)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm.. potem mi je dal pa napačne informacije. Katere gume pa so dvo komponentne? oz katere priporočate za na bandita??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet en pametnjakovič, ki kupuje gume za motor namesto za voznika. Glej kaj v rangu turing do sport turing, odvisno od tvojega načina vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm.. potem mi je dal pa napačne informacije. Katere gume pa so dvo komponentne? oz katere priporočate za na bandita??

roadsmart, bt016 so 3 komponentne, qualifier rr 2 komponentne..

za bandita so roadsmart cenovno najboljše..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je blo že 100x napisano so gume za ST motorje majka Metzeler Z6 al pa Dunlop Roadsmart (slednje ene 25€ po paru cenejše). Pomoje vseeno kere boš vzel

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet en pametnjakovič, ki kupuje gume za motor namesto za voznika. Glej kaj v rangu turing do sport turing, odvisno od tvojega načina vožnje.

Za qualifier rr sicer nisem čekiral na netu kolk komponentne so, samo kolk sem jaz gledal moje zgledajo 3k, prehodi se precej lepo vidijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet en pametnjakovič, ki kupuje gume za motor namesto za voznika. Glej kaj v rangu turing do sport turing, odvisno od tvojega načina vožnje.

Kupujem gume zase.. 100 slišano-->edini stik s podlago...Konec koncev tudi vem da moja vožnja ni do kraja... vsaj do zdaj še ne v kar pa tudi dvomim na tem motorju. Nebi pa rad dajal vsakih 3k km novih gum na motor ker se te prehitro obrabijo po sredini.

Popravljeno . Popravil x5x
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še jaz imam eno vprašanje.Do sedaj je bila gor Dunlop D208 in jo je kar hitro pobralo(res da se veliko 2 voziva).

Klical sem vulkanizerja ki mi je predlagal Continental sportAttack ker so na sredi trše, kaj pa vi menite?? so mogoče premehke?

in cena 240€ z menjavo (160/60/17 in 120/60/17)

Vozil Bandita,istega kot ga imaš ti,zadaj Michelin Road2, spredaj Michelin Sport Pilot...ti povem,da boš zadovoljen....ko sem motor prodajal,je zadnja imela cca.9000km in po sredini še kot nova, robovi malce zguljeni,spredaj pa tudi še za nekaj km.Vožnja tako v 2 kot tudi malce bolj agresivna ko sem se vozil sam.Zdrsov praktično nisem imel.Res pa,da je bil prehod iz čisto športne Dunlopke D208 na tole malce težaven,vsaj na začetku...Continentalk pa ne poznam...tako,da težko rečem...V glavnem Road2 guma,ki dela kilometre,so mi pa priporočili pilotko spredaj,ker je mehkejša in se hitreje ogreje,zadnja pa rabi malce več, sploh pa več v primerjavi z Dunlop,a ko se ogreje,drži!

Za road 2 sem se takrat odločil prav zaradi vožnje v dvoje,D208 je pobralo prav po sredini!

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za qualifier rr sicer nisem čekiral na netu kolk komponentne so, samo kolk sem jaz gledal moje zgledajo 3k, prehodi se precej lepo vidijo...

na sredini ena in ob straneh dve komponenti..v bistvu 3 komponentne, vendar pa dve različni zmesi..maš prav..potemtakem so tudi bt016 5 komponente (3 različne zmesi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem gume zase... Konec koncev tudi vem da moja vožnja ni do kraja... vsaj do zdaj še ne v kar pa tudi dvomim na tem motorju. Nebi pa rad dajal vsakih 3k km novih gum na motor ker se te prehitro obrabijo po sredini.

Ja napisal si, da iščeš gume za bandita. V prvem postu nikjer nisi napisal kakšen stil vožnje imaš, koliko ti ostaja rezerve, ali želiš predsem odličen grip ali daljšo vzdržljivost.

Sedaj ti pač priporočam to kar je že bilo predlagano. Z6, Pilot Road, Diablo Strada, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno pa,da je bila prednja Pilot road,ma se mi zdi vseeno bolj .... ne,Pilot Power je bla,sem se zdej spomnu...

Road2 pa sem zvozu skoraj do roba tako,da ni bilo le vožnje naravnost,ampak tudi hitrejša,skozi ovinke...ampak še vedno ne za vse šolde! Če se prav spomnim, sem za par z montažo plačal okoli 250€.

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno čakam odgovor,da mi kak majster pove kje dobim ugodno Metzeler gume,M1,M3 ali pa Z4,Z6....ne verjamem,da čisto nobeden član foruma ne ve kje.... Rabim pa dimenzije 120/70/17 in 180/55/17 .Moje gredo h koncu in bi rabil čimprejšnji odgovor...Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radlje od Dravi -link- Z6 par te pride zate 238€ - cenej pomoje ne bo šlo

ma tudi Dunlop, morda še kaj...

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na sredini ena in ob straneh dve komponenti..v bistvu 3 komponentne, vendar pa dve različni zmesi..maš prav..potemtakem so tudi bt016 5 komponente (3 različne zmesi)

Ne vem po čem sklepaš da bi tako sešteval komponente :nono: :nono: , če pa imaš slučajno možnost kje videt al pa še morda potipat čist novo rr boš videl kaj ti hočem povedat....

Btw nova bt 016 zgleda identično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem po čem sklepaš da bi tako sešteval komponente :nono: :nono: , če pa imaš slučajno možnost kje videt al pa še morda potipat čist novo rr boš videl kaj ti hočem povedat....

Btw nova bt 016 zgleda identično.

vem kaj hočeš povedat..ampak tako je..jo vozim..drugače pa hitro na net preverit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, na mojem Srsenu so pravkar zmontirane in scentrirane Roadsmart. Cena vsega skup okroglih 236€... Upam, na cimvec svojih varnih km... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier RR so dvokomponentne, ravno tako GP Racer in pri Michelinu Pilot Power in Road 2ct. BT016 je pa tro :) Povsod tako piše in tudi grafično je prikazano.

Tudi jaz vozim Qualifier RR :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M1,M3 in Z6 komplet, kaj bi vi dali na VFR?zdaj je kombinacija M3 zadaj in M1 spredaj...kako se za malce bolj agresivno vožnjo po ovinkih obnese Z6 glede na to,da sje ST guma?

Sem ga zdejle poklical,hvala fantje...odločit se pa še moram kaj naj gor dam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M1,M3 in Z6 komplet, kaj bi vi dali na VFR?zdaj je kombinacija M3 zadaj in M1 spredaj...kako se za malce bolj agresivno vožnjo po ovinkih obnese Z6 glede na to,da sje ST guma?

Sem ga zdejle poklical,hvala fantje...odločit se pa še moram kaj naj gor dam.

Jaz sem bil s svojimi M3 zelo zadovoljen, zato ti predlagam njih. Pa nisem ravno neki dirkac...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!