Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pri padcu ti bojo najbolj pomagali axle sliderji. Kupi jih za kak drug motor, ali pa naredi sam na stružnico. Če hočeš pa sliderje, je pomoje zelo dobra varjanta kupit skate v Sport2000 za 15€ in odšravfat koleščka. Ali pa kupiš samo koleščka v obsešnu samo so draga, ti pa ne rabiš nekih kvalitetnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montirane imam gume Pirelli Diablo Strada (120/70 R17 spredaj in 160/60 R17 zadaj). Prva vgradnja je bila Bridgestone BT011 spredaj in BT020 zadaj (iste dimenzije) - z njimi naredil cca 16.000km. Sedaj pa po 11.000 kilometrih je zadnja prišla skoraj do indikatorja (še 1mm, skratka skoraj obrabljena), sprednja pa še ima kake 3-4mm do indikatorja. Sedaj ne vem kaj bi naredil, namreč imam več možnosti:

- zamenjam samo zadnjo z recimo mehkejšo, tako da se obraba na sprednji in zadnji enako obrabi do konca (recimo 6-8.000km) - pirelli diablo

- zamenjam samo zadnjo z enako gumo - pirelli diablo - malo se bojim, da se mi bo pa prva prej obrabila

- zamenjam obe in mam spet mir nekaj 10taužnt kilometrov - metzeler Z6 al pa dunlop roadsmart (da probam nekaj novega :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri padcu ti bojo najbolj pomagali axle sliderji. Kupi jih za kak drug motor, ali pa naredi sam na stružnico. Če hočeš pa sliderje, je pomoje zelo dobra varjanta kupit skate v Sport2000 za 15€ in odšravfat koleščka. Ali pa kupiš samo koleščka v obsešnu samo so draga, ti pa ne rabiš nekih kvalitetnih.

Dobra ideja tole z koleščki od rolke :worship: Gumi bom pa raje zamenjal, da nebo kar nekaj na pol..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montirane imam gume Pirelli Diablo Strada (120/70 R17 spredaj in 160/60 R17 zadaj). Prva vgradnja je bila Bridgestone BT011 spredaj in BT020 zadaj (iste dimenzije) - z njimi naredil cca 16.000km. Sedaj pa po 11.000 kilometrih je zadnja prišla skoraj do indikatorja (še 1mm, skratka skoraj obrabljena), sprednja pa še ima kake 3-4mm do indikatorja. Sedaj ne vem kaj bi naredil, namreč imam več možnosti:

- zamenjam samo zadnjo z recimo mehkejšo, tako da se obraba na sprednji in zadnji enako obrabi do konca (recimo 6-8.000km) - pirelli diablo

- zamenjam samo zadnjo z enako gumo - pirelli diablo - malo se bojim, da se mi bo pa prva prej obrabila

- zamenjam obe in mam spet mir nekaj 10taužnt kilometrov - metzeler Z6 al pa dunlop roadsmart (da probam nekaj novega :D )

Zamenjaj obe, ker če tudi sprednja strada zgleda dobro, se ne bo dobro peljalo z novo zadnjo. Jaz sem vedno komplet menjal, čeprav bi se iz sprednje dalo še malo več iztisnit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo!da neodpiram nove teme bom kar tukaj vprasav.pred kratkim sem kupiv fzs600 in bom mogev v kratkem zamenjati pnevmatike.zanima pa me katere mi priporocace,vznja pa bo bol sport:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo!da neodpiram nove teme bom kar tukaj vprasav.pred kratkim sem kupiv fzs600 in bom mogev v kratkem zamenjati pnevmatike.zanima pa me katere mi priporocace,vznja pa bo bol sport:)

Ja trenutno so Conti Sport Attack in pa Dunlop Qualifier RR zelo popularne športne gume za na cesto .)

BT 016 so mal dražje, ampak baje tud zelo dobre gume.

Če bi rad, da ti gume mal več kilometrov naredijo ob športni vožnji, pa kupi Michelin Pilot Power (te gume rabijo mal več km, da se segrejejo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih na 3000km jih nebi menjav.vazno mi je da drzijo v ovinek brez problema.kaj pa menite o gumah avon? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih na 3000km jih nebi menjav.vazno mi je da drzijo v ovinek brez problema.kaj pa menite o gumah avon? :naughty:

Hja, ne moreš prdnt in stisnt obenem :evilgrin: . Če hočeš, da guma drži se bo obrabljala (super sport guma), če hočeš veliko kilometražo potem Sport Touring gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo!da neodpiram nove teme bom kar tukaj vprasav.pred kratkim sem kupiv fzs600 in bom mogev v kratkem zamenjati pnevmatike.zanima pa me katere mi priporocace,vznja pa bo bol sport:)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

a mi lahko poveste, kje v Sloveniji so najcenejše gume. Metzeler Z6.

Hvala za odgovore

http://www.gumi-center.si/sl/

Ne bo ti žal!

Prpelejo na dom, pa težko da boš najdu cenejš. Men so 14dni nazaj prpelal Z6 interact, k jo sploh nikjer drugje nism dobil.

evo direktno povezavo na moto gume..... http://www.gumi-center.si/sl/informacija.asp?id_meta_type=37

Popravljeno . Popravil Andro82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.gumi-center.si/sl/

Ne bo ti žal!

Prpelejo na dom, pa težko da boš najdu cenejš. Men so 14dni nazaj prpelal Z6 interact, k jo sploh nikjer drugje nism dobil.

evo direktno povezavo na moto gume..... http://www.gumi-center.si/sl/informacija.asp?id_meta_type=37

Hvala. Ampak od njih je cenejši http://www.sirnik.net/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z motorjem sm komi 1000km naredu :rolleyes: .tko da ti nemorm nc rect?

Jaz mam Dunlop-Qualifier RR , pa mi zaenkrat dobr služjo, pa tut ne vozm prov počas, tako da če rabiš kakšno informacijo glede prodaje preverjeno najcenej na gorenskem. :OK:

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja lohka mi poves ceno za komplet 110/70-17 160/60-17,pa ke jih prodajajo?

širnik ma m3 po 245,00EUR za komplet 120/70 ZR17 in 160/60 ZR17

sem klical v ponedeljek, ker grem verjetno ta vikend po nove (bom pa verjetno sprobal roadsmart za 215)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler m3 to misls?a bi mi to gumo bl priporocal a lcontinental sport attack?

Metzeler m3 seveda... nisem vozil ne ene ne druge. Sem ga pa iz firbca vprašal za ceno sport atack in za ceno m3, pa je reku, da je bolša izbira m3 (cene pa za sport atack ni imel, ker ni imel gume - mogoče je pa zato bla bolša izbira m3 :slap: - samo po pisanju na forumu, je po mojem bolša m3).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M3 drži kot na tračnicah, se hitro segreje, je pa treba bit previden dokler je nova oz. prvih nekaj km, kot pri vsaki gumi. Obraba pa tudi ni mala ob bolj športni vožni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr pr Širniku vzem, bo cenej, pa ne navijam za nikogar. Poštnina mislim, da je cca 4-5€ za komplet (potrebno poklicati in preveriti!!).

Drži. Poštnina je 5 EUR. Ali pa se zapelješ do njega na premontažo- 20 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!