Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

SC PRO so poznati "preklel" do amena (ne moreš ogret na del.temp.)....kar se cestne vožnje tiče...tko da....

...tko da... frips ne nabijaj brezveze in širi krive vere o sc, ker morda je težava kje drugje... :whistle: :whistle: , lahko pa stestirava, tam oktobra ali pa pol marca aprila, da bo bolj držalo... ;) ;) :naughty: :naughty: :P :P

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ravno tukaj je catch!!! Če bi kdo znal odgovorit na to vprašanje te teme sploh ne bi potrebovali, pa tud gumar bi lahko bil samo eden.

Dejstvo je da takih gum ni, m3 resda držijo dolgo, ''skoraj nesramno dolgo'', imajo pa druge malo salbše lastnosti, dc III je morda še res najboljši kompromis za cesto tako kot pravi suzuki se kr strinjam, ker sem jo tud sam kr precej radiral in je res ok guma, čeprav je zlo draga, celo dražja od sc, ampak sc je pa sc, tisto je pa že druga dimenzija isto kot bt 002.

Kdor jih še ni probal je brezveza da sploh kaj glumi... ker mlati v prazno

Ti se pa sam odloči kaj ti več pomeni, sam da neboš kdaj kasneje gum krivil....

Ps; tud z sc se zlahka dela 4 - 4,5 kkm sam ne od zbora do zbora.... če me razumeš.

Pa lep pozdrav. .) .)

Ma ja, saj vem da je v tem catch. No, Pilot Power se kar fejst čutijo in zebre tako kot zalivke. Je pa tudi res, da držijo dolgo. Zdaj imam 7200 km, pa je zadnja cca 1 mm do indikatorja, je pa res, da sem zadnjih cca 3000 km bolj grob kot sem bil prej. Hja, kaj pa vem, bom se odločal, ko bo trenutek za zamenjat!

Hvala! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ravno tukaj je catch!!! Če bi kdo znal odgovorit na to vprašanje te teme sploh ne bi potrebovali, pa tud gumar bi lahko bil samo eden.

Dejstvo je da takih gum ni, m3 resda držijo dolgo, ''skoraj nesramno dolgo'', imajo pa druge malo salbše lastnosti, dc III je morda še res najboljši kompromis za cesto tako kot pravi suzuki se kr strinjam, ker sem jo tud sam kr precej radiral in je res ok guma, čeprav je zlo draga, celo dražja od sc, ampak sc je pa sc, tisto je pa že druga dimenzija isto kot bt 002.

Kdor jih še ni probal je brezveza da sploh kaj glumi... ker mlati v prazno

Ti se pa sam odloči kaj ti več pomeni, sam da neboš kdaj kasneje gum krivil....

Ps; tud z sc se zlahka dela 4 - 4,5 kkm sam ne od zbora do zbora.... če me razumeš.

Pa lep pozdrav. .) .)

Ma ja, saj vem da je v tem catch. No, Pilot Power se kar fejst čutijo in zebre tako kot zalivke. Je pa tudi res, da držijo dolgo. Zdaj imam 7200 km, pa je zadnja cca 1 mm do indikatorja, je pa res, da sem zdnjih cca 3000 km bolj grob kot sem bil prej. Hja, kaj pa vem, bom se odločal, ko bo trenutek za zamenjat!

Hvala! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tko da... frips ne nabijaj brezveze in širi krive vere o sc, ker morda je težava kje drugje... :whistle: :whistle: , lahko pa stestirava, tam oktobra ali pa pol marca aprila, da bo bolj držalo... ;) ;) :naughty: :naughty: :P :P

Torej se jo da normalno ogreti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, sam kaki km več rabi kot kaka qualifier npr ki se res hitro ogreje, guma z katero bi ga že v prvem ovinku počil na koleno je edino slick zasnove, seveda z uporabo grelcev !!! .) .)

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, sam kaki km več rabi kot kaka qualifier npr ki se res hitro ogreje, guma z katero bi ga že v prvem ovinku počil na koleno je edino slick zasnove, seveda z uporabo grelcev

No saj tudi Pilot Power rabi svoj čas da je segreta, tako da to nebi smel biti problem. Verjetno pa Super corsa drži bolje v nagibu kot Pilotka, ali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj tudi Pilot Power rabi svoj čas da je segreta, tako da to nebi smel biti problem. Verjetno pa Super corsa drži bolje v nagibu kot Pilotka, ali?

Spet odvisno od nagiba.... hehehe

Ps, drži se tega kar ti je suzuki svetoval....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet odvisno od nagiba.... hehehe

Ps, drži se tega kar ti je suzuki svetoval....

OK, bo že držalo, če je sprobano! Zdaj še moram samo najt ceno, da vidim, koliko je to hudo draga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tko da... frips ne nabijaj brezveze in širi krive vere o sc, ker morda je težava kje drugje... :whistle: :whistle: , lahko pa stestirava, tam oktobra ali pa pol marca aprila, da bo bolj držalo... ;) ;) :naughty: :naughty: :P :P

Se posipljem s pepelom...Osebno je še nisem sprobal...čeprav mi že skoraj stojijo v garaži in čakajo montažo (za na pisto-test v septembru:P).

Podal sem samo razmišljanje kolega.....ki ni nek pussy kar se vožnje tiče.

Si pa že sam prej povedal....da ne bo kdo potem kasneje krivil gume :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se posipljem s pepelom...Osebno je še nisem sprobal...čeprav mi že skoraj stojijo v garaži in čakajo montažo (za na pisto-test v septembru:P).

Podal sem samo razmišljanje kolega.....ki ni nek pussy kar se vožnje tiče.

Si pa že sam prej povedal....da ne bo kdo potem kasneje krivil gume :whistle:

Khmkhm... aha, zanimivo, osebno jih še nisi probal pa že strokovno svetuješ... svašta :worship: , probal jih je kolega ki je hud racer, super, ti pa jih imaš že skoraj v garaži, ko to vsaj malo drugače povedal :worship: :worship: .

To kar sem pa že ''prej povedal'' sem pa res mislil malo drugače, ampak še vedno velja, da te povabim , aja pa tud tvojega kolega, kar takoj, jeseni al pa spomladi magar na Golico če nebo ''vlažna'' :naughty: :naughty: , pa boš videl da guma dela čist ok.

Če ne, pa pridi kak četetek na sestanek mcm-ovcev v mb na našo destinacijo pa jih je vsaj 20 članov ''ki niso neki pussyi'' pa vsi skoz na sc in ti bodo oni podrobneje zadevo utemeljili.

Aja če maš slučajno bel leder pa ga raje ne serji z kašnim pepelom... :P :P :P

Ps. Brez zamere, obilo užitkov z novimi sc ti želim, morda se boš spomnil teh postov, ali pač...

Lp, Boško. ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sport attack je druga guma... pa tud ne grejejo se dolgo. ;)

Imel sem Race attack, sorry, moja napaka. Pa še nekaj; na črtah so spolzke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khmkhm... aha, zanimivo, osebno jih še nisi probal pa že strokovno svetuješ... svašta :worship: , probal jih je kolega ki je hud racer, super, ti pa jih imaš že skoraj v garaži, ko to vsaj malo drugače povedal :worship: :worship: .

To kar sem pa že ''prej povedal'' sem pa res mislil malo drugače, ampak še vedno velja, da te povabim , aja pa tud tvojega kolega, kar takoj, jeseni al pa spomladi magar na Golico če nebo ''vlažna'' :naughty: :naughty: , pa boš videl da guma dela čist ok.

Če ne, pa pridi kak četetek na sestanek mcm-ovcev v mb na našo destinacijo pa jih je vsaj 20 članov ''ki niso neki pussyi'' pa vsi skoz na sc in ti bodo oni podrobneje zadevo utemeljili.

Aja če maš slučajno bel leder pa ga raje ne serji z kašnim pepelom... :P :P :P

Ps. Brez zamere, obilo užitkov z novimi sc ti želim, morda se boš spomnil teh postov, ali pač...

Lp, Boško. ;) ;)

:topic:

Ni nobene zamere. PA TUDI NE SVETUJEM STROKOVNO,btw. Samo sem povedal svoje mnenje, ki sem ga pridobil tako in drugače. In če dobro povzameš moj post in ga primerjaš z Suzukijevim (katerega si modelu dal v nasvet), boš videl da ciljava na isto!

Noben ni govoril o nobenem "hudem racerju" inp. tako da se lahko komot umiriš.

lp

Peter

PS.: Nadaljno debato lahko preselima na PM, da ne smetimo tukaj. Čeprav mislim, da je vse skupaj bzv.

PS2.: Nimam belga ledra, tako da ni problema. Hvala na skrbi :beer2:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo uporablja ContiRace za po pisti in na cesti. Za po pisti vem da se zlo dobr obenesejo, nevem pa kako je z njimi na cesti. Kak info prosm...

LP

Jest sm letos dal gor ContiRaceAttack Competition Medium. Na Novem Marofu v devetem krogu ( v zadnjem najhitrejšem ovinku po ciljni ) sprednja guma spustila brez opozorila in najprej sm z glavo prtegnu v tla (Par minut nezavesten pol pa ene pol ure brez spomina) :wacko: . Po cesti žal tut ni primerljiva s Supercorso tko da se vračam nazaj na Pirelli :worship: in zaključujem z Continentalom : http://www.motosvet.com/ads/pnevmatike/izpis.php?cid=59

To ni nobena antireklama za Continental in tudi ne trdim, da je Conti slaba guma in čisto možno je da sem za padec kriv sam in bi verjetno usekal tudi z drugo gumo, samo zaupanje v Continental je šlo po vodi. Pr gumi je tko k pr babi: K TE ENKRAT PREVARA ZAUPANJE GRE ZA VEČNO :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa pred kratkim ložu gor dunlop sportmax roadsmart.Kaj izkušenj s to gumo?

Sem mu izrecno naročil tršo po sredi ker nisem še tapravi "pilot" :rolleyes:

Naredu sem skoraj 500km in sem zadovoljen, zdrsava ne in po obrabi tud ni videt razlik.

Tko da Dex hvala za dober nasvet :worship: je videt da izkušnje delajo svoje :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Ni nobene zamere. PA TUDI NE SVETUJEM STROKOVNO,btw. Samo sem povedal svoje mnenje, ki sem ga pridobil tako in drugače. In če dobro povzameš moj post in ga primerjaš z Suzukijevim (katerega si modelu dal v nasvet), boš videl da ciljava na isto!

Noben ni govoril o nobenem "hudem racerju" inp. tako da se lahko komot umiriš.

lp

Peter

PS.: Nadaljno debato lahko preselima na PM, da ne smetimo tukaj. Čeprav mislim, da je vse skupaj bzv.

PS2.: Nimam belga ledra, tako da ni problema. Hvala na skrbi :beer2:

Itaq da je vse skupaj bzv, tako kot marsikaj tu gori, samo svetovat nekomu preko nekoga...., ne vem no.. nabijanje pač..., za razliko od tebe sem skuril 6 komletov sc izključno po cesti, sedmi pa je že čisto v garaži. :naughty: tako da mi noben nebo glumil kako guma dela in kako ne, lahko pa tud malo širnika v radlje povprašaš zakaj jih proda preko 500 parov letno.

Če pa misliš da se zarad enga posta jezim se pa močno motiš, sem že lep čas neaktiven član MS ker se mi zdi bzv spuščat debate kot jo imava sedaj ampak včasih pač se pač moram malo ogasit da me ne pozabite čist. Če že se ti tu gor nekaj dereš z tiskano pisavo ....

Tak zdaj pa grem spet za 2 mesca na dopust, uživaj :winkiss: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po cesti žal tut ni primerljiva s Supercorso tko da se vračam nazaj na Pirelli :worship: in zaključujem z Continentalom : [

Oj RVT

A teb se tud segreje????

Ok, ok že letim.... :ninja: :ninja: :ninja: :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že se ti tu gor nekaj dereš z tiskano pisavo ....

Se ne derem, samo popravil sem te. Glede Širnika pa.....razložil mi je svoje pred mescem dni. Več ne rabim.

Over&out.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itaq da je vse skupaj bzv, tako kot marsikaj tu gori, samo svetovat nekomu preko nekoga...., ne vem no.. nabijanje pač..., za razliko od tebe sem skuril 6 komletov sc izključno po cesti, sedmi pa je že čisto v garaži. :naughty: tako da mi noben nebo glumil kako guma dela in kako ne, lahko pa tud malo širnika v radlje povprašaš zakaj jih proda preko 500 parov letno.

Če pa misliš da se zarad enga posta jezim se pa močno motiš, sem že lep čas neaktiven član MS ker se mi zdi bzv spuščat debate kot jo imava sedaj ampak včasih pač se pač moram malo ogasit da me ne pozabite čist. Če že se ti tu gor nekaj dereš z tiskano pisavo ....

Tak zdaj pa grem spet za 2 mesca na dopust, uživaj :winkiss: :winkiss:

mater si se razp....dil. ne bit tako hud! :naughty: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: dunlop GPracer

- model motorja: cbr954

- prevoženi kilometri: 6000

- način vožnje: 30%agresivna-športna, 70% umirjena-potovalna, 0%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 90%, mesto 5%, avto cesta 5%

-oprijem na mokrem: ocena 7

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 8

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 10

-način obrabe: po celotni površini do konca profila

- 5% km s sopotnico

-CENA z montažo: od dunlop italia testne ekipe 100€ komplet

-komentar: ....... do sedaj najboljša guma, občutek je bil odličen do konca, nikoli ni stresla v ovinku ali zdrsnila....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej imel sem sportmax d209 GP Racer E,

ki je čisto cestna guma, dobil sm jo pri dunlop italia, mogoče ima pri nas kakšno drugo oznako. je nisem še zasledil post-1823-1219390154_thumb.jpg

nekateri mešate s sportmax d 209 gp, ki se uporablja tudi za na pisto, trenutno vozim to post-1823-1219390256_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: Avon Storm ST AV56 (150/70-17)

- model motorja: Honda Deauville 650

- prevoženi kilometri: 8000

- način vožnje: 20%agresivna-športna, 80% umirjena-potovalna, 0%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 90%, mesto 5%, avto cesta 5%

- oprijem na mokrem: nikoli zdrsnila ampak sem previden

- oprijem v sezon: (20°C) odlično 10 (nobenega zdrsa)

- oprijem izven sezone: (5°-10°C) kot običajno 10

- način obrabe: bolj po levem robu

- 75% km s sopotnico

- CENA z motnažo:100€+10€

- komentar: Dale so skozi 2000km Dolomitovin sedaj so za v kanto. Zdi se mi, da bi lahko zdržale vsaj 10kkm, drugo pa je vse pohvalno. Sedaj bom na tem motorju preizkusil še Michelin PR2, ki so 40% dražje-bom videl, če bodo zdržale 40% dalj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!