Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Mam vprašanje :rolleyes: Zanima namreč me kaj pomeni oznaka na platišču 4,00 in kaj 4,5 ali 5,00 ali 5,5...dobro vem, da pomeni širino v nekih enotah - bolj me zanima, če kdo ve ali kje bi lahko našel, kakšne širine gum sodijo na kakšno platišče - če kdo ve, mi naj prosim napiše npr. 4,00 - 150 ali 160.....

hvala in LP

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je širina v colah (palcih), na 5,5 feltno (600ccm) original dajejo 180 gumo, na 6 feltno (1000ccm) pa 190 gumo (to je za SS motorje, kako je drugje pa ne vem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je širina v colah (palcih), na 5,5 feltno (600ccm) original dajejo 180 gumo, na 6 feltno (1000ccm) pa 190 gumo (to je za SS motorje, kako je drugje pa ne vem)

KOci samo za lažji izračun ostalim,ki nimajo 600 ccm in 1000 ccm. Namreč

1 cola=25,4 mm

5 col = 127 mm

6 col = 152,4 mm

in to je dimenzija širine gume merjeno ne na zunanjem robu gume ampak širina platišča na notranjem robu platišča (feltne),kjer se guma nasloni(naleže). :whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje je odgovor na moje vprašanje? :) Hvala Brumči vseeno, samo to bi lahko napisal tudi sam - pa ne vem kakšen hec je s tem podatkom 600ccm in 1000ccm za KOcija :whistle: - zanima me kje dobit podatke, kakšne gume so dovoljene na posamezno platišče.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In "nekomuniciram" se piše skupaj, mar ne? :nono: Daj Brumči umiri živce, pa se malo uleži doma in spreglej, da smo vsi samo ljudje - je pa res, da nekateri malo bolj, nekateri pa malo manj prenašamo naduteže.

No pa da ne bom povsem offtopic - je že montiral kdo 200 gumo na 5,5 platišče - kako se obnese in....? Zanima me, ker imam idejo o podobnih rečeh in ne vem točno kako in kaj se bo dogajalo z motociklom - npr. kolega je na XT 660 r (enduro varianta) namontiral zadaj 150 (sicer pojma nimam zakaj) in se motor pelje krasno.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je moja zadnja guma (Michelin Pilot Activ) danes spustila dušo zaradi stekla na cesti in ker je bila že kar lepo zradirana po 10 000km je prišel čas za menjavo. Prva ideja je bila Michelin Sirac, vendar pa druge gume niso izključene, tako da se priporočam za nasvete glede izbire gum, najraje na podlagi lastnih izkušenj. Se pravi rabim gumo dimenzij 110/80-18, ki bo zdržala vsaj 10000km vožnje in bo nudila spodoben oprijem na asfaltu.

Lp, Tomaž

Popravljeno . Popravil jegrmajstr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO moja Honda tudi rabi nove gume.

Zdej za 2 taktni supermoto kaksna bi bila dobra guma?

Gre se za 150/60-17.

Kaksne qualifier ali kaj podobnega? Ostalih gum niti ne poznam dobro.

Al pa sportmax mutant so tudi enakega cenovnega razreda....

kaj menite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj... Je že kdo naročal gume s te strani: www.moto-gume.si? Ker gledam da so nekatere pnevmatike precej ugodno :hmm:

Ugodno je zato, ker so ogromen kupec (ogromni količinski popusti torej): Delti kupuje in prodaja direktno po celi Evropi brez posrednikov (oni so edini posrednik do tebe). Jaz sem že kupoval za avto gume pri njihovi sosednji spletni strani, ki je za avtomobile že ene 4X in ni bilo nobenih problemov. Plačal takoj s kreditno in dobil čez par dni na dom

Popravljeno . Popravil INFINITI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisn za kaj rabiš... kako vožnjo

jah rabim nekaj takega da bo zdrzalo 42.5 konjev v ovinku.

Se pravi CIMBOLJSE.

Metzelerjeve so tudi menda dobre samo jih ne poznam.

Rabim gume za hitro voznjo, ki bojo varno sle do roba. Seveda pa tudi ne take da jih bom znucal po 500km. LOL

Dobro bi bilo tudi da se hitro ogrejejo saj se bom tudi cez zimo veliko vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozimi bo pa bolj težko z SS gumo. Nekaj za orientacijo glede Metzeler M3. Danes sem naredu 60km pa nisem šparal na gasu in je bila M3 mlačna, skoraj hladna pa sem vozu nekajkrat do tačk. Zdrsnla sicer ni, nisem pa pretiraval v ovinkih.

jah rabim nekaj takega da bo zdrzalo 42.5 konjev v ovinku.

Se pravi CIMBOLJSE.

Metzelerjeve so tudi menda dobre samo jih ne poznam.

Rabim gume za hitro voznjo, ki bojo varno sle do roba. Seveda pa tudi ne take da jih bom znucal po 500km. LOL

Dobro bi bilo tudi da se hitro ogrejejo saj se bom tudi cez zimo veliko vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Rennsport je bila tudi čist mlačna.. je pa nekajkrat kr potegnal dol motor, ampak nič hujšega.

Se pravi odpadeta.

Potem pa ali mutant ali pa qualifier.

Mutant je cenejsa kot vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje kvalifajer.. naj bi se ogrela precej hitro.. vsi hvalijo! Po cesti je neboš pregrel :)

Pa obe menjaj.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje kvalifajer.. naj bi se ogrela precej hitro.. vsi hvalijo! Po cesti je neboš pregrel :)

Pa obe menjaj.

ITQ bom obe menjal.

No tole sem najdel:

Dunlop Sportmax D 207

Dunlop Sportmax Qualifier

Continental Sport Attack

Michelin PILOT POWER Rear

Pirelli DIABLO

No katere sedaj?

Vse skupaj nekako za 250€ recimo. Mogoce pa ce ima kdo kaksne rabljene gume teh mer (150/60-17 in 120-60-17) bi jih TAKOJ kupil. Samo toliko da so cez zimo.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Mutantke na KTM SMC 625 pa so solidne, ampak če si agresivnež, pol se da z njo tudi počez it :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugodno je zato, ker so ogromen kupec (ogromni količinski popusti torej): Delti kupuje in prodaja direktno po celi Evropi brez posrednikov (oni so edini posrednik do tebe). Jaz sem že kupoval za avto gume pri njihovi sosednji spletni strani, ki je za avtomobile že ene 4X in ni bilo nobenih problemov. Plačal takoj s kreditno in dobil čez par dni na dom

Hvala, vendar sem že naročil v Promotorju Avon Distanzia, menjavo imam v torek, pa bom videl kako se bo obnesla. Ponekod jo na veliko hvalijo, ponekod pa čisto spljuvajo :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si nove in ne rabljene gume. Če se boš vozil pozimi kupi ST gumo. Npr. kak Roadsmart. Gre do roba BP. Enkrat maja pa namestiš SS gume kak M3, Pilot Power, Qualifier RR ali Corsa III.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!