Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

post-4329-1226315516.jpg post-4329-1226315530.jpg

Če si opazuješ gornji sliki se vidi, da imata avto in motor ravno obratno obrnjen V-profil gume(označeno z rdečimi črtami), ki naj bi izrival vodo izpod gume. Pri avtomobilu je logično, da jo izriva, pri motociklu pa jo izriva pod kolo(če logično pomislem). Ve kdo povedati kaj več o tej ''nelogičnosti'' na motociklih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri avtu odriva vodo na stran, pri motorju pa proti sredini. Verjetno zato, ker se mora motor še nagibat in bi odrivanje vode na stran zmanjšalo oprijem pa avto ima širšo gumo in je bolj učinkovito če izpodriva na obe strani kot samo na sredino.

Pa sprednja guma pri motorju pri vožnji naravnost izpodriva vodo namesto zadnje gume. Zato pa zadnja guma nima izrazito dežnega profila po sredini.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo!zanima me ce ma kdo izkusnje z avon viper sport sicer imam zelo ugodno ponudbu in me zanimajo raznja mnenja o tem modelu gum in o avonu nasplosno.za odgovore se ze vnaprej zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo!zanima me ce ma kdo izkusnje z avon viper sport sicer imam zelo ugodno ponudbu in me zanimajo raznja mnenja o tem modelu gum in o avonu nasplosno.za odgovore se ze vnaprej zahvaljujem

klik: AVON

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo!zanima me ce ma kdo izkusnje z avon viper sport sicer imam zelo ugodno ponudbu in me zanimajo raznja mnenja o tem modelu gum in o avonu nasplosno.za odgovore se ze vnaprej zahvaljujem

živjo jst sem mel avon viper pa brat jih je dal gor jst na R6 on pa na ninji9

sam to bom reku guma v nulo sam mal zdrži vsaj meni!

Javim kaj bo brat reku kako njemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja on ma sport jst mel super sport,mal slabo prebral vseno kull guma.

Pa v italiji majo dobre cene! za super sport 180/55/17-!20/70/17-180€

mislim za tako gumo dobra cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja hvala za odgovor:D.jst mam sicer ponudbu za 170 in jih bom uzev tko da hvala

Če misliš dati tole na TZR 125 ti povem da ne bo v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa bi vas prosil za nasvet kaj je bolje namontirati na gsx-r, za na cesto in za začetnika na super sport motorjih, qualifier ali qualifier RR?

Menda RR dopuščajo manj napak in se v hladnih mesecih težje segrejejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadna se prej segreje, prej jo pobere. RR je iz dveh zmesi po sredini trda ob robovih mehka, drži dle (kar nekaj km). Obe bosta več kot dovolj dobre za začetnika, nasploh ne moreš več slabe kume kupit, če si pa začetnik pa sploh.

Jst sem vzel RR glih iz tega razloga da drži dle, znucu sem en komplet in sem bil z gumo zelo zadovoljen, tko da nasledna bo spet ta, za po cesti mislim da je odlična guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa bi vas prosil za nasvet kaj je bolje namontirati na gsx-r, za na cesto in za začetnika na super sport motorjih, qualifier ali qualifier RR?

Menda RR dopuščajo manj napak in se v hladnih mesecih težje segrejejo...

Vzemi RR. Drži po mojem občutku enako dobro kot navadna, če ne boljše, poleg tega pa jo lepše, enakomerneje pobira in drži dlje. Navadno mi je pobralo v 5k km pri zelo zelo umirjeni vožnji, RRko imam gor dobrih 5k km, vozil sem veliko bolj agresivno, bil 3x z njo na Marofu, pa še je je za kakih tisoč km. Tudi zdaj v hladnejšem vremenu in dežju drži solidno. Vsekakor priporočam za cestno uporabo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej Qualifier RR, edino a mi lahko kdo pove zakaj so po testih na netu (motorrad, mopped, ipd) spljuvane in označene kot neprimerne za na cesto in nevarne na mokrem? :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej Qualifier RR, edino a mi lahko kdo pove zakaj so po testih na netu (motorrad, mopped, ipd) spljuvane in označene kot neprimerne za na cesto in nevarne na mokrem? :mellow:

na teh testih so enkrat ene ful dobre, drugič pa druge..

pa vedno ene in iste gume..

pač tko se tisti trenutek odločijo..

meni je RR odlična pnevmatika..tako po mokrem kot po suhem..

za cestno uporabo vsaj meni najboljša..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo, mene pa zanima kaj priporočate za yamaho xtx, sedaj imam bridgestone bt - 014, samo se prehitro obrablja, tako da mi ni všeč, nisem naredil niti 2000km, pa je v kurcu....

kaj bi bilo najboljše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, mene pa zanima kaj priporočate za yamaho xtx, sedaj imam bridgestone bt - 014, samo se prehitro obrablja, tako da mi ni všeč, nisem naredil niti 2000km, pa je v kurcu....

kaj bi bilo najboljše?

prej sm meu pilot power gor...zdej pa dunlop roadsmart...zadovoljen da bl nebi mogu bit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekaj gledal po internetu in sem zasledil gume za motor za ZIMSKE POGOJE. In sedaj ko bi to rabil, vec nemorem najdet. A ima kdo kaksne izkusnje s temi zimskimi pnevamtikami? Bo najboljs da zamenjam feltne na 21/19 in fuknem gor kros gume. Mislim, da bom najdle prisel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Sem nekaj gledal po internetu in sem zasledil gume za motor za ZIMSKE POGOJE. In sedaj ko bi to rabil, vec nemorem najdet. A ima kdo kaksne izkusnje s temi zimskimi pnevamtikami? Bo najboljs da zamenjam feltne na 21/19 in fuknem gor kros gume. Mislim, da bom najdle prisel.

vem da sava dela..ampak za skuterje..

pa avon se mi zdi da tudi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

...včeraj, po zaključni silvestrski vožnji sem se odločil in "dotolkel" mojo Batlax BT-20... bile so gor kot prva vgradnja, v letu in pol so zdržale 18000 km.. VSA ČAST! ...za zaključek sem jo zradiral do drotov v oblakih dima! Great feeling! :rolleyes:

ZDAJ PA RABIM NOVE! in to čim prej, ker nekateri končamo sezono za Silvestra in jo spet odpremo že kar v januarju... :evilgrin:

Rabim gumo, ki bi zdržala ČIM VEČ DOOLGIH, POTOVALNIH KILOMETROV! ...da bo torej po sredini res čim trša, z globljim profilom! Ovinkov NE POLAGAM - niti malo (Batlax ima še zdaj po robovih cel profil, po sredini pa drote). :blush: .. Rad se pa peljem po ravninah in AC dokaj hitro - potovalno 150 - 160, tudi 200... ...po ovinkih pa res počasi, z veeeliikooo rezerve! Skratka, rabim nekaj kar bo res zdržalo, vsaj enako (18000 km) ali še nekaj več potovalnih kilometrov na mojem Kaweku in se ne bo ustrašila niti makedama in niti obilnega dežja (ja tudi takrat peljem!)... :rolleyes:

KAJ SVETUJETE, V KAJ GA OBUTI?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...včeraj, po zaključni silvestrski vožnji sem se odločil in "dotolkel" mojo Batlax BT-20... bile so gor kot prva vgradnja, v letu in pol so zdržale 18000 km.. VSA ČAST! ...za zaključek sem jo zradiral do drotov v oblakih dima! Great feeling! :rolleyes:

ZDAJ PA RABIM NOVE! in to čim prej, ker nekateri končamo sezono za Silvestra in jo spet odpremo že kar v januarju... :evilgrin:

Rabim gumo, ki bi zdržala ČIM VEČ DOOLGIH, POTOVALNIH KILOMETROV! ...da bo torej po sredini res čim trša, z globljim profilom! Ovinkov NE POLAGAM - niti malo (Batlax ima še zdaj po robovih cel profil, po sredini pa drote). :blush: .. Rad se pa peljem po ravninah in AC dokaj hitro - potovalno 150 - 160, tudi 200... ...po ovinkih pa res počasi, z veeeliikooo rezerve! Skratka, rabim nekaj kar bo res zdržalo, vsaj enako (18000 km) ali še nekaj več potovalnih kilometrov na mojem Kaweku in se ne bo ustrašila niti makedama in niti obilnega dežja (ja tudi takrat peljem!)... :rolleyes:

KAJ SVETUJETE, V KAJ GA OBUTI?

to da si naredu 18k km je že en hudo čuden podatek..oziroma..kako hudiča ti je sploh ratal??? :D

no..jest bi ti kr roadsmart od dunlopa priporoču..

sicer vprašanje če ti bo zdržala tolk dolg..sem pa prepričan da se ti bo zdel da imaš čisto drug moped..

aja..pa ti kr mal polož motorček v ovinek..je fino.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!