Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Tnx vsem za odgovore, nazadne bom zgleda res praskala ojre za Pirelli skup :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda ojrov, 210€ pa imaš set Qualifier RR, odlična guma, za po cesti 100% ne rabiš boljšega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx vsem za odgovore, nazadne bom zgleda res praskala ojre za Pirelli skup :unsure:

Ma M3 dej gor pa mir. Niso drage, pa še dobre so!!

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to tako ali tako velja skoraj za vsako gumo.

ja to je čist res, ampak o D220 se piše in govori ko de bo motor s stojala vrgla pa razbila že u garaži. meni se zdi de ta guma dost prenese, in da je ljudje ne menjajo po treh sezonah. . . ker ma sam 6000km, takrat pa je nevarna vsaka guma. Tako bom reku, prow želim si je ne, če bi se pa pojavla prilika da jo dobim za res dobro ceno, jo bi zmontiral brez kančka slabe vesti.

@ Skofk: omenjal si eno exotično dimenzijo, poglej še k Avonu. men so ble okej.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D220 sem vozil jaz. Guma dobra za touring vožnjo, če pa se pelješ za nekom, ki ima gor kako M3, Pilot Power moraš pa veliko delati in veliko adrenalina se sprosti v tebi zaradi situacij, ki jih doživljaš v ovinkih :) . Namestil bi jo le, če bi se vozil sportski-lagano ter veliko po avtocesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda ojrov, 210€ pa imaš set Qualifier RR, odlična guma, za po cesti 100% ne rabiš boljšega :)

Vem, d glede na mojo vožnjo ne rabm, rabm zarad zaupanja v gumo, k sm ga do zdj dobila sm pr Pirelliju (in vsaj prbližn tud na BT002).

Ma M3 dej gor pa mir. Niso drage, pa še dobre so!!

Že sprobala, ampak filing ni bil taprav, čeprav se govori, d so v bistvu k Pirelli sm cnej......men se je zdel sm d so cnej.... :krneki:

No ja, sj tm do junija ne bom nbenih gum rabla, pol bo pa že itak tok toplo, d je vseen kaj gor nataknem :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, d glede na mojo vožnjo ne rabm, rabm zarad zaupanja v gumo, k sm ga do zdj dobila sm pr Pirelliju (in vsaj prbližn tud na BT002).

Že sprobala, ampak filing ni bil taprav, čeprav se govori, d so v bistvu k Pirelli sm cnej......men se je zdel sm d so cnej.... :krneki:

No ja, sj tm do junija ne bom nbenih gum rabla, pol bo pa že itak tok toplo, d je vseen kaj gor nataknem :whistle: .

Govori se marsikaj, ja, ampak M3 = PIRELLI - niti približno, pirelli je precej boljša guma, ja, tudi za po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, d glede na mojo vožnjo ne rabm, rabm zarad zaupanja v gumo, k sm ga do zdj dobila sm pr Pirelliju (in vsaj prbližn tud na BT002).

Že sprobala, ampak filing ni bil taprav, čeprav se govori, d so v bistvu k Pirelli sm cnej......men se je zdel sm d so cnej.... :krneki:

No ja, sj tm do junija ne bom nbenih gum rabla, pol bo pa že itak tok toplo, d je vseen kaj gor nataknem :whistle: .

"SUZUKI" je napisal:

predlagam ti GP Racer D209, spredaj M, zadaj E, v standardnih dimenzijah

IN JST SE ČIST STRINJAM!!!

Ne vem zakaj takoj spet šparat za Pirelli, jst osebno mam slednjo zadevo na R1 2007 (edin višino imam 55 namest original 50) in sem nadvse zadovoljen- pa kr preveč tiščim po mojem občutku in sm mel z Qualifierr RR in 208 RR kr nekaj ne ravno prijetnih trenutkov z večmetrskim zdrsom pri cca. 180 km/h!! :slap: Z GP racer takih situacij NI bilo več!!

Lp

Prilagam slikco,da nebo spet kao rekla-kazala! Gume so ble Qualifierr RR, zdrs oz. črta je bla v dolžini cca.30 metrov,in upam da jo drugi ne boste rabl kdaj risat :yes:

post-18016-1231603312_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj takoj spet šparat za Pirelli, jst osebno mam slednjo zadevo na R1 2007 (edin višino imam 55 namest original 50) in sem nadvse zadovoljen- pa kr preveč tiščim po mojem občutku in sm mel z Qualifierr RR in 208 RR kr nekaj ne ravno prijetnih trenutkov z večmetrskim zdrsom pri cca. 180 km/h!! :slap: Z GP racer takih situacij NI bilo več!!

Lp

Prilagam slikco,da nebo spet kao rekla-kazala! Gume so ble Qualifierr RR, zdrs oz. črta je bla v dolžini cca.30 metrov,in upam da jo drugi ne boste rabl kdaj risat :yes:

Take črte je tudi Frips risal po jadranski magistrali v vsakem ovinku ampak res v vsakem ovinku na Pilot Power. Jaz, ki sem vozil za njim na M3 svojih nisem uspel videti v kolikor so bile :) Bilo pa je res vroče takrat (vreme).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, d glede na mojo vožnjo ne rabm, rabm zarad zaupanja v gumo, k sm ga do zdj dobila sm pr Pirelliju (in vsaj prbližn tud na BT002).

Že sprobala, ampak filing ni bil taprav, čeprav se govori, d so v bistvu k Pirelli sm cnej......men se je zdel sm d so cnej.... :krneki:

No ja, sj tm do junija ne bom nbenih gum rabla, pol bo pa že itak tok toplo, d je vseen kaj gor nataknem :whistle: .

Hmm, zdej pa še mene zanima kva M3 ni delala prav in kdaj :hmm: ? Sicer mam še en cel komplet M3 pod štengami in se ga ne odrečem :grrr .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take črte je tudi Frips risal po jadranski magistrali v vsakem ovinku ampak res v vsakem ovinku na Pilot Power. Jaz, ki sem vozil za njim na M3 svojih nisem uspel videti v kolikor so bile :) Bilo pa je res vroče takrat (vreme).

Vrjamem,najbrž ne pri taki hitrosti. In tole ni sled vožnje,ampak žal zdrsa in črta je kot bi zabremzal!! Za MICHELIN se pa itak ve, da še GORIJO ne dobr :grim :grim :lol:

Popravljeno . Popravil matgo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjamem,najbrž ne pri taki hitrosti. In tole ni sled vožnje,ampak žal zdrsa in črta je kot bi zabremzal!! Za MICHELIN se pa itak ve, da še GORIJO ne dobr :grim :grim :lol:

Koliko je šlo ne vem, počas ni blo, ni pa bilo časa gledat na števc. Iskre izpod tačk na FZ1S in FZ6SA v vsakem ovinku, do roba gume je šlo. Bo treba ponoviti :yes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za normalno vožnjo po cesti, so skoraj! vse gume OK. NE komplicirajte preveč!

Če divjaš, je druga zgodba, a potem več ne sodiš na cesto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za normalno vožnjo po cesti, so skoraj! vse gume OK. NE komplicirajte preveč!

Če divjaš, je druga zgodba, a potem več ne sodiš na cesto!

Še dobro, da ti ne odločaš, kdo sodi na cesto. (moralisti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro Škoda, da ti ne odločaš, kdo sodi na cesto. (moralisti)

Si takole mislil, a ne? :naughty:

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za normalno vožnjo po cesti, so skoraj! vse gume OK. NE komplicirajte preveč!

Če divjaš, je druga zgodba, a potem več ne sodiš na cesto!

Če je kje sploh smiselno komplicirati, je to stoodstotno pri pnevmatikah.

NE, zelo malo gum je, ki so za cesto O.K. . Ker prvič mora dat oprijem na ovinku, drugič mora dat mir pri veliki hitrosti in ko pripelješ v zavoj kjer je senca se včasih zgodi da je še mokro oz. vlažno, je tudi fajn, če ne zdrsne ( zdrsne vsaka slej ali prej, ampak BT - 002 pa še raje, kot kak dunlop ali pirelli ).

Da so pa skoraj vse O.K., pa edino v primiru, da se stoodstotno držiš omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kje sploh smiselno komplicirati, je to stoodstotno pri pnevmatikah.

NE, zelo malo gum je, ki so za cesto O.K. . Ker prvič mora dat oprijem na ovinku, drugič mora dat mir pri veliki hitrosti in ko pripelješ v zavoj kjer je senca se včasih zgodi da je še mokro oz. vlažno, je tudi fajn, če ne zdrsne ( zdrsne vsaka slej ali prej, ampak BT - 002 pa še raje, kot kak dunlop ali pirelli ).

Da so pa skoraj vse O.K., pa edino v primiru, da se stoodstotno držiš omejitev.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da ti ne odločaš, kdo sodi na cesto. (moralisti)

Nihče ne odloča, kdo sodi na cesto in kdo naj kakšne gume vozi.

Vsak odloča sam zase, škoda oziroma tragedija je, da za mnoge napačne ali pa prenapete odločitve plačajo tudi tisti, ki so se slučajno znašli na napačnem kraju, ob nepravem času ... ko se je odločitev pokazala za napačno.

Me res zanima, kaj bi na takšno "moraliziranje" rekli tisti, ki zaradi napačnih odločitev ne morejo več sesti na motor ali pa tisti, ki ne morejo več stati na lastnih nogah?

Ne moraliziramo. Pogovarjamo se o gumah, katere si pač vsak izbira in kupuje glede na dvoje sposobnosti (no, včasih je sodba o le-teh kar preveč pogumna), glede na način in stil vožnje, ne nazadnje tudi glede na finančne zmožnosti.

Eno in edino pa je nam, "moralistom", skupno; vsi po vrsti trdimo, da cesta ni dirkališče! Dirkalne gume in dirkaški način vožnje ter sproščanje adrenalina do zadnje kapljice zgornje meje spadajo na pisto in basta!

Mislil sem točno tako, kot sem napisal.

Škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno in edino pa je nam, "moralistom", skupno; vsi po vrsti trdimo, da cesta ni dirkališče! Dirkalne gume in dirkaški način vožnje ter sproščanje adrenalina do zadnje kapljice zgornje meje spadajo na pisto in basta!

jep

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!