Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jst uporabljam na ninji in R1 samo Bridgstone BT002 do zdej in ne mislim na drugo gumo it ker to je res top guma!, spredaj mehka, zadaj srednja trdota zame. Prednja zdrži tudi do 6k km zadnja pa tam 4k km :)

Popravljeno . Popravil AiroH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Roadsmart naj bi tudi bila dobra guma in tudi naj bi zdržala kakšen kilometer več kot večina gum. Pa po sredini je bolj trda,ob straneh pa mehkejša, tko da lahka kamot greš večkrat na avtocesto z njo in se bo lepo enakomerno obrabljala.

Lp

Jaz mam roadsmart,ko se enkrat ogreje drži do roba brez problema. Sedaj mam 6000km pa zgleda da bo komot do 10000. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam roadsmart,ko se enkrat ogreje drži do roba brez problema. Sedaj mam 6000km pa zgleda da bo komot do 10000. :worship:

Pod oprijem se ne smatra samo, da guma drži do roba, da seveda ne omenjam, kaj je za določene ljudi rob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod oprijem se ne smatra samo, da guma drži do roba, da seveda ne omenjam, kaj je za določene ljudi rob.

rob je rob..če je 0,5 cm nedotaknjenga pol to ni do roba..a ne?

seveda na prvi pnevmatiki..na zadnji itak takoj prideš do robu :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rob je rob..če je 0,5 cm nedotaknjenga pol to ni do roba..a ne?

seveda na prvi pnevmatiki..na zadnji itak takoj prideš do robu :krneki:

Dej prlimej eno fotko gume, da vidm kako to zgleda :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k že ravno teče debata o "robu" mam ene svoje slike k sm tud sam kr mal debel gledal kaj med vožnjo počne ta "rob"

evo zanivima reč:

post-8560-1231883808_thumb.jpg

post-8560-1231883836_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa za vse odgovore. Me pa še nekaj zanima pravtako o Dunlop Sportmax Qualifier, kakšna je bistvena razlika med njo in RoadSmart?! Kilometrina? Oprijem?

Hvala že za vnaprej.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je v tem, da ena spada med ST, druga pa med SS gume. Kilometrina je pri roadsmart večja, je pa oprijem pri večjih nagibih in pospeševanjih iz nagiba slabši...zato izberi gumo glede na način vožnje.

Še prej bi blo pa dobro mal prebrat topic, ker je o tem napisanega že preveč!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k že ravno teče debata o "robu" mam ene svoje slike k sm tud sam kr mal debel gledal kaj med vožnjo počne ta "rob"

evo zanivima reč:

zanimiva slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali im kdo doma kakšne rabljene(ne do kraja) gume s cross ali malo bolj grobim enduro profilom?Rabil pa bi 21col in 18 col. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učer glih kupil kulifajr rr :whistle: pri Španu za 130 ojrou,kr ugodno.180/55/17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k že ravno teče debata o "robu" mam ene svoje slike k sm tud sam kr mal debel gledal kaj med vožnjo počne ta "rob"

evo zanivima reč:

kaj si teu s tem povedat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima katere gume za na ninjo 250r sploh so še teh dimenzij 110/70-17 in 130/70-17. Iščem po internetu ampak ne najdem za katere bi se dalo zamenjati. V bistvu jih ne najdem kaj šele, da bi se dalo izbirati med znamkami. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima katere gume za na ninjo 250r sploh so še teh dimenzij 110/70-17 in 130/70-17. Iščem po internetu ampak ne najdem za katere bi se dalo zamenjati. V bistvu jih ne najdem kaj šele, da bi se dalo izbirati med znamkami. :unsure:

js sm dau spredaj navadno dunlop qualifier 110/70/17

zadaj pa dunlop D208 140/70/17

1cm je širša 130 dobre gume nism najdu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm dau spredaj navadno dunlop qualifier 110/70/17

zadaj pa dunlop D208 140/70/17

1cm je širša 130 dobre gume nism najdu

pa ne bo kakšne razlike če je drugačna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se zajebavat fantje kar tako z gumami. Misliš da je vse enostavno, pa na koncu vidiš da ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima katere gume za na ninjo 250r sploh so še teh dimenzij 110/70-17 in 130/70-17. Iščem po internetu ampak ne najdem za katere bi se dalo zamenjati. V bistvu jih ne najdem kaj šele, da bi se dalo izbirati med znamkami. :unsure:

Pirelli Sport Demon

Bridgestone BT45

Dunlop Arowmax

Metzeler Lasertec

Poišči malo v tej temi, se je že pisalo o teh gumah. 140 širina je rešitev ko so ti vse zgoraj omenjene gume preslabe (ni dovolj oprijema), samo se včasih tudi ne obnese.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli Sport Demon

Bridgestone BT45

Dunlop Arowmax

Metzeler Lasertec

Poišči malo v tej temi, se je že pisalo o teh gumah. 140 širina je rešitev ko so ti vse zgoraj omenjene gume preslabe (ni dovolj oprijema), samo se včasih tudi ne obnese.

Glede na to, da praktično nimam izkušenj mi niso preslabe, ker ne vem kako se katera odziva. Iskala sem v slo. in nisem našla nobene, zdaj sem našla to od Bridgestone, za druge, ki si jih napisal so drugih dimenzij oz. ne najdem v dimenzijah, ki jih rabim. Malo izbire je.

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da praktično nimam izkušenj mi niso preslabe, ker ne vem kako se katera odziva. Iskala sem v slo. in nisem našla nobene, zdaj sem našla to od Bridgestone, za druge, ki si jih napisal so drugih dimenzij oz. ne najdem v dimenzijah, ki jih rabim. Malo izbire je.

Hvala za pomoč.

Če si začetnica, ti bo Bridgestone BT-45 čisto OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli Sport Demon

Bridgestone BT45

Dunlop Arowmax

Metzeler Lasertec

Poišči malo v tej temi, se je že pisalo o teh gumah. 140 širina je rešitev ko so ti vse zgoraj omenjene gume preslabe (ni dovolj oprijema), samo se včasih tudi ne obnese.

140 ni ceu hudič

problem bi biu če bi dau gor 150

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo!

evo pocas se bliza nova sezona,jst morm pa prevbut fazerco:).tko da vs prosm za nasvete kaj bi mi vi priporocal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!