Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

zivjo!

evo pocas se bliza nova sezona,jst morm pa prevbut fazerco:).tko da vs prosm za nasvete kaj bi mi vi priporocal?

Odvisno od tega, kako se misliš peljat. Vzemi gume, ki najbolj ustrezajo tvojemu načinu vožnje pa boš zadovoljen tako z oprijemom kot s kilometrino. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nevem furam kukr je:) ucas do kolena ucas pa lepo furco haha.tko da nevem.a bi ble Metzeler Roadtec Z6 la pa dunlop qualifier dobr?za ostale gume mi pa mav povejte kva mi predlagate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nevem furam kukr je:) ucas do kolena ucas pa lepo furco haha.tko da nevem.a bi ble Metzeler Roadtec Z6 la pa dunlop qualifier dobr?za ostale gume mi pa mav povejte kva mi predlagate?

[/quote

Z6 so dobra kombinacija med vzdržlivostjo in performansi in bi za tip motorja fazer ter omenjeni način vožnje bile verjetno prava izbira. Če pa hočeš bolj športno gumo, pa kupi M3, če hočeš ultimativno gumo, pa pirelli sc.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pireli SC na fazerju je neumnost.. Ker kdor se s fazerjem tako vozi, da bi dejansko rabil SC na cesti je pomoje malo ušlatan, oziroma je izbral napačen motor za to. Nasploh se meni osebno zdijo na cesti razne supercorse nepotrebne, če se voziš kolikor toliko normalno. Kdor se pa pelje tako na nož, da rabi supercorso, je pa pomoje čas, da se zamisli nad svojim početjem v prometu in razmisli o obisku dirkališča :)

Za fazer pomoje Qualifier, lahko tudi RR, če si pri tahitrih, ali pa Kakšne M3. Če bi pa rad malo daljšo kilometrino pa poglej za RoadSmartom ali Z6.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pireli SC na fazerju je neumnost.. Ker kdor se s fazerjem tako vozi, da bi dejansko rabil SC na cesti je pomoje malo ušlatan..

Za fazer pomoje Qualifier, lahko tudi RR, če si pri tahitrih, ali pa Kakšne M3. Če bi pa rad malo daljšo kilometrino pa poglej za RoadSmartom ali Z6.

Res je pirelli sc v večini primerov bedarija za na fazer, vendar napisal sem pač ultimativno gumo(ki jo imam tudi sam); nekdo pa ima mogoče na fazerju ohlins + brembo +..., HA, HA

Pirelli supercorsa je pa zelo uporabna tudi na cesti, seveda v kombinaciji z pravim motorjem, obstajajo tudi odseki, kjer gumo lahko izkoristiš, brez da greš na "nož".

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj gor 120/60 pa je skor ista pašta :) Al pa če je 120/70 jih kar ene par poznam, ki so vozili te dimenzije, pa ni bilo težav..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zdej mam 120-70-17 gor,pa men se uredu pele.zanc sm pa sirnika klici pa je reku nej dam gor tok pise.tko zdej pa nevem kok je razlike 110 al pa 120 k sm jo dubu z 120.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zdej mam 120-70-17 gor,pa men se uredu pele.zanc sm pa sirnika klici pa je reku nej dam gor tok pise.tko zdej pa nevem kok je razlike 110 al pa 120 k sm jo dubu z 120.

Tud jaz ti predlagam da daš predpisano gumo gor. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rob je rob..če je 0,5 cm nedotaknjenga pol to ni do roba..a ne?

seveda na prvi pnevmatiki..na zadnji itak takoj prideš do robu :krneki:

No, a bo kaj s to sliko, boš prilimal ali jo še brusiš s fleksarco :naughty: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gumo je potrbeno celo znucat od roba do roba, saj najbrž celo gumo kupujete in ne samo sredine :whistle: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gumo je potrbeno celo znucat od roba do roba, saj najbrž celo gumo kupujete in ne samo sredine :whistle: .

LP Robert

No, jaz bi rad videl prvo znucano do roba :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gumo je potrbeno celo znucat od roba do roba, saj najbrž celo gumo kupujete in ne samo sredine :whistle: .

LP Robert

A gumo znucaš tako, da motor "parkiraš" na rob ceste. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo heca :naughty: . Pri običajni uporabi misija nemogoče.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam michelin pilot power gor. Zadnja guma 10 tk in sprednja 15 tk. Pri gumah se ne splača šparat. Veliko boljša guma je od "običajne" dražja 10 do 15 Eur in malo prej se obrabi. Vendar motoristi velikokrat pridemo v "čudne " situacije na cesti in takrat te rešuje guma ali pa sreča. Sreča je pa opoteča. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jih imam tudi, ko pa jih bom zamenjal bom dal gor dunlop qualifier. Ne vem, morda so michelinke enako dobre samo jaz bolj zaupam dunlopkam.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral sem zadnjih par strani, opažam, da nihče ne omenja continentalovih gum.

Zanima me predvsem ContiSportAttack.

Ima kdo kaj izkušenj s to gumo, kakšna je kaj v primerjavi s Qualifierco (te mam sedaj gor in sem kar zadovoljen)?

Vožnja je zmerna, predvsem po regionalkah, redko do roba - vedno z rezervo, občasno s sopotnico.

13027_1.jpgVS sportattack_uv;property=original.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral sem zadnjih par strani, opažam, da nihče ne omenja continentalovih gum.

Zanima me predvsem ContiSportAttack.

Ima kdo kaj izkušenj s to gumo, kakšna je kaj v primerjavi s Qualifierco (te mam sedaj gor in sem kar zadovoljen)?

Vožnja je zmerna, predvsem po regionalkah, redko do roba - vedno z rezervo, občasno s sopotnico.

Vozil sem ene 3k km SportAttack, pol en komplet Qualifierc, zdaj sem na Qualifier RR in so od teh treh ki sem jih sprobal po mojem občutku še najboljše, tako po obnašanju na cesti kot po kilometrini. Zdaj z Q RR sem prevozil s sprednjo 8,5k km, zadnjo 6k km in so bolj ko ne na koncu, od tega sem bil s taistim kompletom 3 krat na marofu (kjer so se tudi dobro obnesle). Priporočam vsakomur za bolj dinamično vožnjo po cesti, pa še relativno poceni so...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil sem ene 3k km SportAttack, pol en komplet Qualifierc, zdaj sem na Qualifier RR in so od teh treh ki sem jih sprobal po mojem občutku še najboljše, tako po obnašanju na cesti kot po kilometrini. Zdaj z Q RR sem prevozil s sprednjo 8,5k km, zadnjo 6k km in so bolj ko ne na koncu, od tega sem bil s taistim kompletom 3 krat na marofu (kjer so se tudi dobro obnesle). Priporočam vsakomur za bolj dinamično vožnjo po cesti, pa še relativno poceni so...

LP

Probaj še dat pirelli sc 1 spredaj in sc 2 zadaj in ti ne bo žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!