Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

evo dons narocu dunlop Qualifier RR za 200e komplet.a je uredu cena?

Super cena. Kje pa si to naročil? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pr sirniku v celju:) sam jst sam 120-60-17 pa 160-60-17

Aaa, zato samo 200€ :) Sem že mislil, da poznaš še kakšno ugodnejšo varianto, moram tudi jaz nabavit novo prednjo Gp Racer, pa bom tudi kar pri Širniku vzel :)

dex, zakaj si si pa nick spremenil?

Kar tako, sem se že malo naveličal dex-a, pa tudi če me kdo pozna po mojem pravem imenu ne bo nobene škode :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaa, zato samo 200€ :) Sem že mislil, da poznaš še kakšno ugodnejšo varianto, moram tudi jaz nabavit novo prednjo Gp Racer, pa bom tudi kar pri Širniku vzel :)

Kar tako, sem se že malo naveličal dex-a, pa tudi če me kdo pozna po mojem pravem imenu ne bo nobene škode :)

Dex/Jure, kolko € pa je komplet GP Racer pri Širniku, če veš mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za komplet ne vem, prva je pa 97€. S profilom to, slick je menda par € dražja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za komplet ne vem, prva je pa 97€. S profilom to, slick je menda par € dražja.

Klical danes Širnika, da bi naročil gumo, pa trenutno ni na zalogi. Potem sem pa še malo pogledal pobrskal in sem jo našel pri Sitarju (www.gume.si) za 92€, pa še dostava je brezplačna :worship: Plačal po predračunu in to je to :OK:

Če še koga zanima je to zelo ugodna varianta -40% na ceno po ceniku :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, a bo kaj s to sliko, boš prilimal ali jo še brusiš s fleksarco :naughty: .

On ne rab fleksarce...pomojm je to bl tvoja praksa.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom poskusil še tukaj, ker v Bridgestone temi mi ni uspelo dobiti odgovora. Na mojem Firebladu je prvovgradnja Bridgestone BT 015. Ker imam do zdaj dejanske izkušnje samo s Michelin Pilot Power gumo, bi prosil, če bi lahko kdo, ki ima DEJANSKE izkušnje z BT 015 gumo to tudi napisal. Prednosti, predvsem slabosti, na kaj je dobro paziti...... Ker v tej temi je bore malo napisanega za to gumo. Hvala :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne skrbi, 15-ke so za spoznavanje in utekanje motorja čisto ok, ko pa pridejo toplejši meseci in se boš motorja že malce navadil ga boš pa

tako ali tako preobul v kaj bolj lepljivega :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne skrbi, 15-ke so za spoznavanje in utekanje motorja čisto ok, ko pa pridejo toplejši meseci in se boš motorja že malce navadil ga boš pa

tako ali tako preobul v kaj bolj lepljivega :devil:

Ja, saj to vem, da glede na to, da sem zelo nov v svetu SS motorjev, bo tudi ta guma za utekanje in navajanje na konjušnico motorjev tudi ta guma zame popolnoma dovolj dobra. Ko pa bo tako daleč, da bo potrebna menjava, pa bom spet vprašal za mnenja, kaj kupiti. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Js sem se odloču, da bom na svojga Z-ja dal spredno qualifier RR, zadaj pa samo qualifier...

Do zdaj sem gledal pri Sitar center in se mi zdi da imajo kar ugodno... Če pa mogoče kdo ve kje se to da dobiti ceneje naj mi prosim pove.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Js sem se odloču, da bom na svojga Z-ja dal spredno qualifier RR, zadaj pa samo qualifier...

Do zdaj sem gledal pri Sitar center in se mi zdi da imajo kar ugodno... Če pa mogoče kdo ve kje se to da dobiti ceneje naj mi prosim pove.

Hvala

obe dej RR..boš bolš naredu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom poskusil še tukaj, ker v Bridgestone temi mi ni uspelo dobiti odgovora. Na mojem Firebladu je prvovgradnja Bridgestone BT 015. Ker imam do zdaj dejanske izkušnje samo s Michelin Pilot Power gumo, bi prosil, če bi lahko kdo, ki ima DEJANSKE izkušnje z BT 015 gumo to tudi napisal. Prednosti, predvsem slabosti, na kaj je dobro paziti...... Ker v tej temi je bore malo napisanega za to gumo. Hvala :worship:

Za to, da se "navadiš" bo guma res dobra, ker je že pač gor, ko boš pa menjaval, pa kaj v rangu pirelli sc.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to, da se "navadiš" bo guma res dobra, ker je že pač gor, ko boš pa menjaval, pa kaj v rangu pirelli sc.

Ja Pirelli Super corsa sem opazil kar na veliko 1000 ccm SS motorjih, tako da zgleda, da so vozniki z njimi kar zadovoljni. Ampak, najprej bo treba kar nekaj kilometrov narediti s to gumo, ki je gor. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Pirelli Super corsa sem opazil kar na veliko 1000 ccm SS motorjih, tako da zgleda, da so vozniki z njimi kar zadovoljni. Ampak, najprej bo treba kar nekaj kilometrov narediti s to gumo, ki je gor. :rolleyes:

JA, drugače pa ne samo na SS, ampak na vseh športnih motociklih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Pirelli Super corsa sem opazil kar na veliko 1000 ccm SS motorjih, tako da zgleda, da so vozniki z njimi kar zadovoljni. Ampak, najprej bo treba kar nekaj kilometrov narediti s to gumo, ki je gor. :rolleyes:

Da ima veliko ljudi svoje 1000ake obute v SC ,zate ne pomeni nič. Najti moraš gumo primerno svoji vožnji in za razmere v katerih se voziš,

če si bil zadovoljen z powercami probaj gumo istega ranga in boš videl kako in kaj, nikjer ne piše da moraš imeti na 1000aku naj dražje-racing-lepljive gume

Z gumami ki jih imaš sedaj gor pa se ne obremenjuj in na koncu boš verjetno ugotovil, da jim prav nič ne manjka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ima veliko ljudi svoje 1000ake obute v SC ,zate ne pomeni nič. Najti moraš gumo primerno svoji vožnji in za razmere v katerih se voziš,

če si bil zadovoljen z powercami probaj gumo istega ranga in boš videl kako in kaj, nikjer ne piše da moraš imeti na 1000aku naj dražje-racing-lepljive gume

Z gumami ki jih imaš sedaj gor pa se ne obremenjuj in na koncu boš verjetno ugotovil, da jim prav nič ne manjka :)

word

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ima veliko ljudi svoje 1000ake obute v SC ,zate ne pomeni nič. Najti moraš gumo primerno svoji vožnji in za razmere v katerih se voziš,

če si bil zadovoljen z powercami probaj gumo istega ranga in boš videl kako in kaj, nikjer ne piše da moraš imeti na 1000aku naj dražje-racing-lepljive gume

Z gumami ki jih imaš sedaj gor pa se ne obremenjuj in na koncu boš verjetno ugotovil, da jim prav nič ne manjka :)

O, hvala, to se mi pa zdi en res realen odgovor! :worship: Z Powercami sem dejansko bil res zadovoljen, čeprav jih marsikdo graja. Ampak meni so funkcionirale krasno, pa še res dolgo so mi držale. Na Horneti sem imel 8800 km, in je bila zadnja zrabljena do indikatorjev, prednja pa bi še kar nekaj kilometrov zdržala, ziher. Mislim, da bom tudi z BT 015 zelo zadovoljen tako kot si napisal, čeprav sem prepričan da bodo zdržale kar nekaj kilometrov manj. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi js uzel spredno qualifier RR, zadaj pa samo qualifier, kot sem napisal že nekaj komentarjev nazaj, ali bi se mi gumi obrabljali približno skrati, da ne bi imel čez par tisoč kilometrov zadnjo gumo obrabljeno, sprednja bi bila pa še za 2000 km?! In koliko kilometrov naj bi mi ta kombinacija zdržala ob vožni nekaj čez omejitvijo?!

Hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi js uzel spredno qualifier RR, zadaj pa samo qualifier, kot sem napisal že nekaj komentarjev nazaj, ali bi se mi gumi obrabljali približno skrati, da ne bi imel čez par tisoč kilometrov zadnjo gumo obrabljeno, sprednja bi bila pa še za 2000 km?! In koliko kilometrov naj bi mi ta kombinacija zdržala ob vožni nekaj čez omejitvijo?!

Hvala

Lp

RR je iz dveh zmesi..

se pravi da je po sredini trša kot ob straneh..

in se tudi lepo obrablja..

sicer pa za vožnjo malo nad omejitvami zadostuje komplet roadsmart..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P182 Točno tak, nobena serijsko nameščena guma ni tako slaba da nebi zadostila splošnim potrebam uporabe, privajanja, utekanja... motocikla.

Če si bil z nekimi gumami zadovoljen jih vozi še naprej, če pa misliš da se boš na sc počutil varneje ne vidim prav nobenega razloga zakaj jih nebi montiral.

Zame cena pri gumah ne igra popolnoma nobene vloge in se mi zdi neumno ko se eni jajčkajo za 20,30 ali 50 eur, pa še tiste pol zvozijo do platna... konec koncev je ravno guma tista ki prenaša vse te konje na podlago ali....??

Če se ti zdi sc prešportna, je za moje pojme in lastne izkušnje edina prava alternativa diablo corsa III, če seveda nisi eden tistih ki gledao na 20,30,50 prišparanih eur(beri niso poceni).

Qualifier rr (sem probal en komplet bolj iz firbca pa jih nebi več), so pa poceni.

Prvo te serijske lepo zvozi pol pa se odloči, jaz bi sc ali dc III. :grim :grim

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P182 Točno tak, nobena serijsko nameščena guma ni tako slaba da nebi zadostila splošnim potrebam uporabe, privajanja, utekanja... motocikla.

Če si bil z nekimi gumami zadovoljen jih vozi še naprej, če pa misliš da se boš na sc počutil varneje ne vidim prav nobenega razloga zakaj jih nebi montiral.

Zame cena pri gumah ne igra popolnoma nobene vloge in se mi zdi neumno ko se eni jajčkajo za 20,30 ali 50 eur, pa še tiste pol zvozijo do platna... konec koncev je ravno guma tista ki prenaša vse te konje na podlago ali....??

Če se ti zdi sc prešportna, je za moje pojme in lastne izkušnje edina prava alternativa diablo corsa III, če seveda nisi eden tistih ki gledao na 20,30,30 prišparanih eur(beri ni poceni).

Qualifier rr (sem probal en komplet bolj iz firbca pa jih nebi več), so pa poceni.

Prvo te serijske lepo zvozi pol pa se odloči, jaz bi sc ali dc III. :grim :grim

No ja, glede na to, da je motociklizem precej drag hobi, se vsekakor ne strinjam, da cena ne igra popolnoma nobene vloge pri nabavi gume. :grrr Seveda pa je neumno voziti se po platnu ali kupiti neprimerno gumo, zato, ker je cenejša.

Sem pa mnenja, da se še vedno lahko izbere primerno gumo, ki je npr. cenejša od druge, ki je enako primerna. Npr. če ti odgovarja Q rr, ne vem zakaj bi recimo kupoval dc III. Ne rečem, da je Q rr boljša guma, če pa zadosti potrebam posameznika, potem ne vidim prav nobenega razloga, zakaj je ne bi imel namesto kake dražje. Seveda vse to velja za cestno uporabo.

Če pa te seveda tiščijo penezi, potem pa cena res ne igra vloge. Takrat lahko tudi sc kupuješ za burnoute. :smoke:

To je moje mnenje, seveda pa dopuščam, da se kdo ne strinja. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!