Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

jao :headbang:

mene je tud šokiralo ko sem lani moral odštet 35€ za menjavo..

naslednjič menjam sam...

da sam vzameš dol rabiš... zadnje in sprednje stojalo..

sem že slišal da imajo nekateri samo zadnji in ga na sredini dvignejo z dvigalko...

tako da podprejo mašino.

GSXR 600 k1-k3

z klikom na zgornjo povezavo si downloadaj service manual za tvoj motor.. tam je vse napisano in narisano.

lp

ja sej sem danes neki casa zraven gledal kako menja.To varjanto z dvigalko je danes uporabil ta mehanik ... zdaj si bom pa probal nabavit zadnje stojalo (sm v dvomih ... kupiti ali narediti).

m@dness drgac pa hvala za pomoc :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam oba doma narejena ampak to ker sem hotel imet pač oločen patent od kern stabija ki pa

drugače stane stojalo blizu 100€.. če bi delal navadnega bi ga raje kupil.. 35€ ni tak dosti pa nimaš

nobene zajebancije..

sry za offtopic

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telim raznim stojalom jest ne zaupam; ga še nisem videl, da bi na njem motor stal "stabilno".

Jest motor raje porinem v drvarnico, pa odstranim sedež in nato z gurtnami pod sedež in za križe dvignem od tal; pa še zvrnt se ne more.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam obe stojali, sam ko še panisem mel sem pa dva kolega poklical sta mi od spredaj dvidnila sem podstavil pod motor in lepo odšraufal. Seveda sem imel zadnje stojalo, to je proces bistveno olajšalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telim raznim stojalom jest ne zaupam; ga še nisem videl, da bi na njem motor stal "stabilno".

Jest motor raje porinem v drvarnico, pa odstranim sedež in nato z gurtnami pod sedež in za križe dvignem od tal; pa še zvrnt se ne more.

Se strinjam!Spredaj na gurtne,zadaj stojalo! :whistle:

@Vučko maš pa dnara,da daš tolk za menjavo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46€? Ka si ti nor. Prpelem motor,pocakam,placam 16€ in gremo. Zamenji vulkanizerja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16, ka si ti nor? Postavim na stojala, odmontiram, zamenjam, scentriram, zmontiram in peljem :D 0€ :P :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16, ka si ti nor? Postavim na stojala, odmontiram, zamenjam, scentriram, zmontiram in peljem :D 0€ :P :rolleyes:

Kolk te je pa prvič prišlo?Montirka,centrirka?Sej predvidevam,da si sam naredu,vseeno pa je neki prišlo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Centrirka Louis 50eur, kar se pa montirke tiče, ima pa "tast" doma rabljeno profi montirko, tako da ni problema :) Ima tudi centrirko, ampak bi bilo potrebno nekako naredit pravi nastavek, da bi šla moto guma gor.. Vendar mislim, da se ne bom obremenjeval s tem, je ročno centriranje res simpel ko pasulj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislil kupit tole od lojza, pa sem razočaran ugotovil, da si nimam kaj pomagat z njo. Endure imajo sprednje akse tanjše od 17mm.

A je te ročne centrirke že kdo sam delal? Kakšne ležaje uporabit?

saj aksa se ne rabi točno nalegat v kolesna ležaja, samo toliko mora bit da gre noter

Telim raznim stojalom jest ne zaupam; ga še nisem videl, da bi na njem motor stal "stabilno".

Jest motor raje porinem v drvarnico, pa odstranim sedež in nato z gurtnami pod sedež in za križe dvignem od tal; pa še zvrnt se ne more.

moraš kupit stojalo ne pa neki namesto stojala, jaz imam samo zadnje stojalo, in z lahkoto ˝kolenčkam˝ (se nagibam in presedam) na motorju ko je na njem

jaz imam še cenejšo montažo, prinesem novo gumo in staro na feltni, mi premontira, vprašam kolk sem dolžan pa pravi: je že vredu, to je za mk podgurc :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj aksa se ne rabi točno nalegat v kolesna ležaja, samo toliko mora bit da gre noter

Ja, se nisem čist jasno izrazil, ravno v tem je problem.

Imam 15mm sprednjo akso. Ta centrirka v lojzu je pa s 17mm akso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46€? Ka si ti nor. Prpelem motor,pocakam,placam 16€ in gremo. Zamenji vulkanizerja :P

Kje pa, če ni skrivnost? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba bo kupt nova kolesa:

Najbl zanimive so mi

Continental Raceattack

gledam še

dunlop gp racer 209

pirelli dragon supercorsa

Continental in dunlop sta mi najbol zanimiva saj imam trgovino pred nosom, tako da, ker je ponavad treba zadn kolo umes še enkrat zamenat bi blo to nekak bolš.

Vseen me ša zanima katera kolesa se najbol obnesejo?

LP ROk

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba bo kupt nova kolesa:

Najbl zanimive so mi

Continental Raceattack

gledam še

dunlop gp racer 209

pirelli dragon supercorsa

Continental in dunlop sta mi najbol zanimiva saj imam trgovino pred nosom, tako da, ker je ponavad treba zadn kolo umes še enkrat zamenat bi blo to nekak bolš.

Vseen me ša zanima katera kolesa se najbol obnesejo?

LP ROk

Pozanimaj se za Metzeler M3... moje izkušnje.... ne kupim drugih....dokler so te v prodaji... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obnesejo za kaj? Kaj pričakuješ od gum?

Ornk športno gumo za na cesto - pa da dobiš mal več povratnih informacij kot pri navadni qualifire. Metzeler mi pa ime ni všeč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam prisegam na M3 B) , ampak se mi zdi, da je kawl pripravljal motor za na grobnik, tam pa žal ne gre... M3 popustijo v 5. do 6. krogu pri "slabih cajtih". Vsekakor D209GP ne GP Racer. Pa kakor se govori med dirkači so dunlopke na Grobniku "prava stvar"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam prisegam na M3 B) , ampak se mi zdi, da je kawl pripravljal motor za na grobnik, tam pa žal ne gre... M3 popustijo v 5. do 6. krogu pri "slabih cajtih". Vsekakor D209GP ne GP Racer. Pa kakor se govori med dirkači so dunlopke na Grobniku "prava stvar"...

zakaj ne gp racer za grobnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem jest tebe kej prašal zakaj?

zanima me zakaj naj ne bi bile gp racer primerne za grobnik..

razen če hočeš čase pod 1.37 štepat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP Racer je že rang med GP in qualifier. Qualifier ni priporočljiva za dol. GP je namenska guma, tud na Grobnik greš z namenom, ki pa ni penzionirat naokrog. Z GP Racer nimam izkušenj, GP so odlične tko da to je to, verjetno se tudi dobro obnesejo GP Racer, ampak sklepat neke kompromise pa ne. Na Grobnik se gre samo z enim namenom, razen če greš pozirat, pa si v bifeju najhitrejši ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!