Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

GP Racer je že rang med GP in qualifier. Qualifier ni priporočljiva za dol. GP je namenska guma, tud na Grobnik greš z namenom, ki pa ni penzionirat naokrog. Z GP Racer nimam izkušenj, GP so odlične tko da to je to, verjetno se tudi dobro obnesejo GP Racer, ampak sklepat neke kompromise pa ne. Na Grobnik se gre samo z enim namenom, razen če greš pozirat, pa si v bifeju najhitrejši ;)

res..ampak velika večina ljudi na grobniku se NE vozi pod 1.40

1.40 se pa z gp racer dosega brez problema..in to ne samo 5-6 krogov

tako tudi ne vidim smisla dajat 100 evrov več za komplet gum ki jih tista večina ne izkoristi..

kdor pa "ve" zakaj je tam, pa ve tudi katere gume bo uporabljal brez nasvetov nas "ta počasnih"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem pozabu napisat da bom imel gume pretežno za cestno rabo. Grobnik bojo vidle konec aprila pa še to ni nujno... zaradi takšnih in drugačnih stvari sem za letos grobnik mal odmislu - rajš kakšen kilometrček več nardim na cesti, glede nato da gospodarstvo ni glih v razcvetu...

Drugače pa sem se dejansko že odločil za continentalke, ker bi rad probov kako se peljejo... sem mislu da bom slišal še kakšno konkretno mnenje...

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem pozabu napisat da bom imel gume pretežno za cestno rabo. Grobnik bojo vidle konec aprila pa še to ni nujno... zaradi takšnih in drugačnih stvari sem za letos grobnik mal odmislu - rajš kakšen kilometrček več nardim na cesti, glede nato da gospodarstvo ni glih v razcvetu...

Drugače pa sem se dejansko že odločil za continentalke, ker bi rad probov kako se peljejo... sem mislu da bom slišal še kakšno konkretno mnenje...

odvisno katere..

race atack na cb1000r so začele delat šele ko sem jih konkretno ogrel..se pravi kandidat za večkratni odvez izpita.. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno katere..

race atack na cb1000r so začele delat šele ko sem jih konkretno ogrel..se pravi kandidat za večkratni odvez izpita.. :krneki:

Race attack ja - po omejitvah vozim samo tistih 500m v naselju, tam kjer je pa omejtiev 90kmh pa v moji glavi nažalost ni omejitev - tako da pomoje bi ble kar primerne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj qualifier RR, niso za na grobnik, na cesti se pa obnesejo odlično, tudi trajajo dolgo za tak tip gume. Glede povratnih informacij, bom vidu zdele ko bom še pireli vozil za primerjavo, ampak se mi zdi da RR niso tko napačne, men je ene dvakrat spustila po res spolskem asvaltu pa enkrat je šlo mal počez čez neki pesek, pa je motor lepo napovedal tole in vse se je lepo izšlo.

Od Pirelija bi bilo bolje za na cesto Corsa III, jst je nisem našel na zalogi v željeni dimenziji pa sem uzel SC, sam mi je malo žal ker vem da če sem bom po cesti vozil jo bo tkoj pobralo brez veze.

Še to bi dodal ne vem zakaj zbiraš gume za kombinirano vožnjo cesta/pista(predvsem to), če se misliš večino vozit po cesti. Ker čisto vsaka guma, ki je bolj namenjena cesti se bo bolje obnesla na njej, že iz razloga da se dejansko segreje na delovno temperaturo.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej kupu jo bom dejansko samo za na cesto - tiste 5 krogov grobnika bo pa že zdržala. corsa 3 je pa predraga - vsaj v redni prodaji. 3 leta stare gume v akciji pa ne rabim. Jaz sem imel na aprili SC pa ni bilo nikoli problemov s tem da nebi bila ogreta - pelje se pa ta guma roko na srce fenomenalno, tako da ti kar mal zavidam :) aprilia na SC kolesih to je majka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene novih ne poznam, ampak po tvojem govorenju koštajo GP Racer 20€ (zajebancija). D209GP rabljene sem dobil za 120€, z njimi 2x vozil dol (1x samo 2h), pa še 2x sem turistično vozil. Potlej sem pa z njimi naredil še 3000km po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite na Michelin Pilot Power 2CT za na Hondo Hornet 600S?

Spredaj pa imam tud Miselinko.

A je to bol pravilo da sta na motorju pnevmatiki istega proizvajalca al je lahko pomešano?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene novih ne poznam, ampak po tvojem govorenju koštajo GP Racer 20€ (zajebancija). D209GP rabljene sem dobil za 120€, z njimi 2x vozil dol (1x samo 2h), pa še 2x sem turistično vozil. Potlej sem pa z njimi naredil še 3000km po cesti.

govorim o ceni novih..

po neljubih izkušnjah se rabljenih pnevmatik izogibam..

se pravi dam raje 230 evrov za nove gp racer kot 120 evrov za rabljene GP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite na Michelin Pilot Power 2CT za na Hondo Hornet 600S?

Spredaj pa imam tud Miselinko.

A je to bol pravilo da sta na motorju pnevmatiki istega proizvajalca al je lahko pomešano?

Lp

Glede same pnevmatike lahko rečem, da ni slaba. Sam sem vozil ta par na GSX 1000 K5 . Je pa res, da z kilometri tudi konstantno izgublja grip ( bolj, kot recimo Pirelli ali Dunlop istega ranga).

Kar pa se tiče pnevmatik na motorju, pa imaš lahko različni znamki. Važno je, da sta obe pnevmatiki istega ranga in da je spredaj enake trdote ali pa mehkejša.

Popravljeno . Popravil rot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kdo zrihta ali pa ve kje bi dobiu ugodno gume dimenzij 120/70 R17 in 150/60 R17. Pirelli supercorsa, conti sport attack, metzeler racetech in podobne.. ? :unsure:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

širnik ma za 210€ komplet conti raceattack tvojih dimenzij

drugih znamk teh dimenzij nisem zasledil pri njemu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP, sem nov na tem forumu in me zanima kje lahko nabavim ugodne pnevmatike? V poštev pridejo samo Pirelli.

Za morebiten odgovor se že v naprej zahvaljujem.

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boš moral napisat malo več če bi rad kak nasvet.. npr. model pnevmatike bi bil pomemben podatek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boš moral napisat malo več če bi rad kak nasvet.. npr. model pnevmatike bi bil pomemben podatek

Zdaj mam naprimer Pirelli Dragon Supercorsa 120/70/17 in 180/55/17

Katera je še v tem rangu?

Popravljeno . Popravil simon740
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od pirellija imaš v tem rangu samo še diablo supercorso ki pa je svinjsko draga..

dragon supercorse so mislim da najcenejše pri širniku v radljah, corsa III pa v motorjetu (mislim da še je znižanje)

s tem da če se ne misliš po pisti vozit ti priporočam corso III

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od pirellija imaš v tem rangu samo še diablo supercorso ki pa je svinjsko draga..

dragon supercorse so mislim da najcenejše pri širniku v radljah, corsa III pa v motorjetu (mislim da še je znižanje)

s tem da če se ne misliš po pisti vozit ti priporočam corso III

Ja sm bil danes v motorjetu, pa pride corsa III dot 2006- 148€

Hvala lepa za odgovore :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš pa lepo do vulkanizerstva F1 ali Širnika, pa daš lepo za GP Racer, ki je primerljiv rang s Corso 3 128€, In to ne dot 2006 ampak konec 2008 ali 2009 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš pa lepo do vulkanizerstva F1 ali Širnika, pa daš lepo za GP Racer, ki je primerljiv rang s Corso 3 128€, In to ne dot 2006 ampak konec 2008 ali 2009 :)

Hmm zanimivo...

Čeprav vidim, se da pri Širniku dobiti Pirelli Dragon Supercorsav Pro - komplet za 269€??

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/oprema/oglas.asp?id=2677033

KOliko km pa kaj zdržijo te?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sm bil danes v motorjetu, pa pride corsa III dot 2006- 148€

Hvala lepa za odgovore :beer2:

Tudi sam sem bil danes na dnevu odprtih vrat v motorjetu, a si se prijavil na katero testno vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!