Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

ce je ne bos vozil dlje kot tri leta, da.

ce je bila pravilno skladiscena pred nakupom, da.

ce je neposkodovana, da.

ce lahko zivis z malce "slabsim" (?!) modelom pnevmatike, da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, to je pa cisto njegov problem. meni ne zdrzi komplet (M3/Z6c) niti do konca sezone. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi lahko kdo prosim svetuje glede gum... Zanima me namreč, ali je smiselno kupiti sicer novo - nerabljeno gumo, vendar letnik 2005

http://gume.b-f.si/pnevmatike/1196/Pnevmat...BT014R-DOT-2005

Hvala za nasvete B)

Jaz pnevmatike letnice 05 ne bi kupil enostavno zaradi tega, ker se mi ne bi zdelo vredno imet slab občutek, da imam "staro" gumo zato, da sem prišparal 30€. Je pa to moj predsodek, če ga ti nimaš, potem verjetno ne bo nič narobe, če je bila pravilno skladiščena.

Če pa komentiram še malo dalje, pa jaz BT014 ne bi kupil tudi, če bi bila dot 09 in bi jih prodajali za 50€ :)

BTW, za ene 115€ dobiš NOVO qualifierco :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu porabim ene dve gumci na sezono (k maši in nazaj po ovinkih ;) )

Zdaj imam BT020, razmišljam o BT016, drugače sem pa imel prej drugo 'vozilo' in so bile potrebe malce drugačne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, za ene 115€ dobiš NOVO qualifierco :)

ne zameri moji nerazgledanosti... kakšno gumo? quali-kaj?

no, pa mi svetujte, kako naj obujem mojo Yamaho. Naredim cca 8000 km letno... Nisem kaskaderske sorte, pa tudi prav turistično se ne vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Qualifier :)

To bi bila čisto ok izbira, dovolj športna guma, da jo ne preteraš kar tako, hkrati pa ne rabi veliko da se ogreje, ampak skoraj takoj drži :)

Če bi pa ostal na Bridgestonu, potem pa 016.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne tistih poimenovanj v tej Dunlopovi tabelci preresno vzet, pod Supersport ima kakšen drug proizvajalec precej bol "dirkaške" gume kakor je Qualifier :) Je čisto ok za navadno dinamično vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler M3 namontiraj pa basta. Gume so dobro vodljive, da se z njimi akamot nardit 6kkm tud, če rad prtiskaš po ravnini plus tega je veliko boljše vodljiva kot BT020. Samo pazi, ker se boš začel bolj hitro voziti, ker bo motor bolj miren, pa še balanca bo čisto mirna v ovinku, medtem ko BT020 :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

mene pa zanima, ali ima kdo kakšen nasvet. Na mopedu (Triumph Tiger) imam sedaj komplet Mischelin Anakee (150/70 17 in 110/80 19). Prednja ima samo cca 3kkm in je ne bi rad sedaj zamenjal, zadaj pa bi namontiral Metzeler tourance EXP. Ali bi ta kombinacija funkcionirala, ali kakšen drug predlog!? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tale qualifaer rr je pa res kr visok na lestvici, če ma kdo kej uzkušn z njo mi nej pove kok se kej obrabla če se velik pospešuje naprimer bolj dinamična vožnja. Pa seveda tudi cena me zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tople vode lih niso odkrili z temi RR, sam so pa super za cestno vožnjo, meni so zdržale tam med 5-6k km, grip je zelo dober za na cesto, cena pa tudi ni pretirana, 215€ komplet 120/180..........sam sem pa probal in mam zdej gor diablo supercorsa :worship: to pa so gume za vikat hehe, dans sem jo zasvaljkal na gorjancih, tako da se tut v hladnejšem vremenu segrejena delovno temp. na dobrem asfaltu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tale qualifaer rr je pa res kr visok na lestvici,

DUNLOPOVI lestvici :evilgrin:

mam zdej gor diablo supercorsa :worship: to pa so gume za vikat hehe,

Tud Koci je spregledal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam zdej pa povej ceno pa uporabnost na cesti in število preveženih kilometrov z diablo super...

Polna cen za par 120/70-17 in 190/55-17 je v Elisi okoli 615 e. :wacko: To je cena brez popusta. Če se voziš malo hitreje, je to top guma za vožnjo po cesti, zdrži pa cca. 4000 - 4500 km .

Se jih pa da dobit bolj ugodno ( za še sprejemljivo ceno ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) se prodajajo nove za 270 oziroma 240. Sam sem pa jst dva posta nazaj neki druga prašo okol Qualifajerc, če zna kdo odgovrit nej prosim napiše.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tisto uradna cena, močno dvomim, da se jih da dobit kar 60% ceneje :)

Drugače pa si ti pomoje videl Pireli Dragon Supercorso pro, ne Pirelli Diablo Supercorso..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tale qualifaer rr je pa res kr visok na lestvici, če ma kdo kej uzkušn z njo mi nej pove kok se kej obrabla če se velik pospešuje naprimer bolj dinamična vožnja. Pa seveda tudi cena me zanima.

Qualifier RR po mojih izkušnjah super guma za športno cestno vožnjo. Kot sem že večkrat zapisal je moje mnenje tako, da boljše za po cesti ne rabiš, če ti je Q RR preslaba, je pomoje čas, da se zamisliš nad svojo vožnjo in se čimprej preseliš na pisto :)

Torej za brusit drsnike po cesti je Q RR več kot dovolj. Pregrel jo ziher ne boš, naredi lepo kilometrino, pa še napol zastojn se jih dobi. Tudi kakšen Raceland in Marof zanjo ni noben problem :) Bi se pa raje izogibal Grobnika :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Q RR je kolk 130? Diablo III je pa 142? Pa sem prepričan,da ni primerjave,čeprav III še nisem sprobal :unsure:

SC je itak razred zase!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tisto uradna cena, močno dvomim, da se jih da dobit kar 60% ceneje :)

Drugače pa si ti pomoje videl Pireli Dragon Supercorso pro, ne Pirelli Diablo Supercorso..

Tale oglas sem zasledil

http://www.avto.bet/2004/pnevmatike/oglas.asp?id=2716487

Popravi bet v net

Popravljeno . Popravil FrigoFrops
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!