Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pa tudi ni samo to, če je profil dovolj prečno postavljen na smer vrtenja se bo to vedno vihalo, tudi če poštimaš vzmetenje

No takšno možnost mi je ponudil tidu eden izmed mehanikov, sam bom vseeno poiskal nekoga za vzmetenje ker od kar sem kupil motor nisem nič nastavljal, škodit nima kej. Se mi pa to dogaja pri navadni qualifaer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja meni je tudi vihalo na Qrr, samo tole na tretji slikci je že ekstrem

No takšno možnost mi je ponudil tidu eden izmed mehanikov, sam bom vseeno poiskal nekoga za vzmetenje ker od kar sem kupil motor nisem nič nastavljal, škodit nima kej. Se mi pa to dogaja pri navadni qualifaer.

ja pri navadni pa sploh, ker ima kanal za odvodnjavanje še bolj prečno postavljen kot rr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal smešn vseskupi zgleda če na hitro pogledaš se zdi kot da je po robo ogromno profila ga pa ubistvo znotri ni nič več, bom najprej probo z vzmetenjem čene bom pač tak vozo naprej če ne bo pomagal, sej guma zaenkrat še ni pokazala da bi se kaj poslabšala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, za ene 115€ dobiš NOVO qualifierco :)

recimo meni ne bos prodal dunlop zastonj, pa ce je tazadna guma na svetu (slabeizkusnjepress). :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi bo potrebno stopit do nekoga ki se spozna na vzmetenje. Hvala za odgovor upam da je res to.

Težko bo to!Razen,če poznaš nekoga,ki ima enak motor in dobro nastavljen.Najbolje,če si ga sam nastaviš,po občutku.Lahko pa ga sam nastaviš po teh nastavitvah.klik

pa tudi ni samo to, če je profil dovolj prečno postavljen na smer vrtenja se bo to vedno vihalo, tudi če poštimaš vzmetenje

:yes:

Dunlop daj dol bo manj problemov :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko bo to!Razen,če poznaš nekoga,ki ima enak motor in dobro nastavljen.Najbolje,če si ga sam nastaviš,po občutku.Lahko pa ga sam nastaviš po teh nastavitvah.klik

Dunlop daj dol bo manj problemov :whistle:

Točno tko, ko sem dal Dunlop dol ni več zavihkov oz. sem že čisto pozabil, da sem jih imel, pa so nastavitve iste :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam nobenih zavihkov na Dunlopu, samo svaljke občasno :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP Racer, da je še za Raceland pa Marof dobra :) Pa tudi Grobnik nameravam peljat z njimi, dokler nisi pod 1.40 so baje čist ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No morte vedet, da so bile te gume že namontirane na motor ob samem nakupu le tega. Jaz sem pač upošteval dejsto, da mnogo ljudi hvali te Pirellijeve gume in sem pač mislil, da je najbolje te nabavt. Saj v bistvu tud meni ne rastejo € na drevesu v dnevni sobi, tako da bi sedaj moral obvezno Pirelii nabavit. Je pa tud res, da je motor večina vozil moj brat in on se je večina vozil po avtocesti in nabijal kilometre.

Katere torej priporočate vi, katere bi zdržale kr nekaj km in me ne bi bilo strah mal položit motor?

No širnik mi je poslal tole:

cena za set:

120/70/17 180/55/17

BRIDGESTONE BT016=245EU

CONTI SPORT ATT=207EU

CONTI MOTION=179EU

CONTI ROAD ATT=220EU

DUNLOP QALIFIER=186EU

DUNLOP RR=215EU

MICHELIN PILOT SPORT=189EU

MICHELIN PILOT POWER=235EU

MICHELIN PILOT ROAD 2=240EU

METZELER M1=220EU

METZELER M3=250EU

METZELER Z6=245EU

PIRELLI DIABLO CORSA3=278EU

PIRELLI SUPERCORSSA=269EU

VSE NA ZALOGI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No morte vedet, da so bile te gume že namontirane na motor ob samem nakupu le tega. Jaz sem pač upošteval dejsto, da mnogo ljudi hvali te Pirellijeve gume in sem pač mislil, da je najbolje te nabavt. Saj v bistvu tud meni ne rastejo € na drevesu v dnevni sobi, tako da bi sedaj moral obvezno Pirelii nabavit. Je pa tud res, da je motor večina vozil moj brat in on se je večina vozil po avtocesti in nabijal kilometre.

Katere torej priporočate vi, katere bi zdržale kr nekaj km in me ne bi bilo strah mal položit motor?

No širnik mi je poslal tole:

cena za set:

120/70/17 180/55/17

BRIDGESTONE BT016=245EU

CONTI SPORT ATT=207EU

CONTI MOTION=179EU

CONTI ROAD ATT=220EU

DUNLOP QALIFIER=186EU

DUNLOP RR=215EU

MICHELIN PILOT SPORT=189EU

MICHELIN PILOT POWER=235EU

MICHELIN PILOT ROAD 2=240EU

METZELER M1=220EU

METZELER M3=250EU

METZELER Z6=245EU

PIRELLI DIABLO CORSA3=278EU

PIRELLI SUPERCORSSA=269EU

VSE NA ZALOGI

M3 ti bodo zdržale dokaj dolgo ob solidnem oprijemu(robovi mehkejši, sredina trša).

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No morte vedet, da so bile te gume že namontirane na motor ob samem nakupu le tega. Jaz sem pač upošteval dejsto, da mnogo ljudi hvali te Pirellijeve gume in sem pač mislil, da je najbolje te nabavt. Saj v bistvu tud meni ne rastejo € na drevesu v dnevni sobi, tako da bi sedaj moral obvezno Pirelii nabavit. Je pa tud res, da je motor večina vozil moj brat in on se je večina vozil po avtocesti in nabijal kilometre.

Katere torej priporočate vi, katere bi zdržale kr nekaj km in me ne bi bilo strah mal položit motor?

No širnik mi je poslal tole:

cena za set:

PIRELLI DIABLO CORSA3=278EU

PIRELLI SUPERCORSSA=269EU

Sam bi kupil eno od teh pirelli!Lahko si kupiš tudi Dunlop Q rr,če ti je škoda denarja!Tako slabih gum ni,da bi te moralo biti strah položit motor!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No morte vedet, da so bile te gume že namontirane na motor ob samem nakupu le tega. Jaz sem pač upošteval dejsto, da mnogo ljudi hvali te Pirellijeve gume in sem pač mislil, da je najbolje te nabavt. Saj v bistvu tud meni ne rastejo € na drevesu v dnevni sobi, tako da bi sedaj moral obvezno Pirelii nabavit. Je pa tud res, da je motor večina vozil moj brat in on se je večina vozil po avtocesti in nabijal kilometre.

Katere torej priporočate vi, katere bi zdržale kr nekaj km in me ne bi bilo strah mal položit motor?

No širnik mi je poslal tole:

cena za set:

120/70/17 180/55/17

BRIDGESTONE BT016=245EU

CONTI SPORT ATT=207EU

CONTI MOTION=179EU

CONTI ROAD ATT=220EU

DUNLOP QALIFIER=186EU

DUNLOP RR=215EU

MICHELIN PILOT SPORT=189EU

MICHELIN PILOT POWER=235EU

MICHELIN PILOT ROAD 2=240EU

METZELER M1=220EU

METZELER M3=250EU

METZELER Z6=245EU

PIRELLI DIABLO CORSA3=278EU

PIRELLI SUPERCORSSA=269EU

VSE NA ZALOGI

No naj najprej povem, da prej nisem mislil nič slabega, je mogoče post izpadel malce preveč agresivno.

Sedaj pa čisto zares. Če sodim po zvoženosti gume na sliki, na cesti nisi ravno Rossi, kar je v bistvu fajn, tako da mislim da bi bile čisto vse izmed naštetih gum čisto kul.

Sedaj pa tako. Če bi res rad kilometrino, potem bi šel jaz z Michelin Pilot Road 2CT, Conti Road Attack, ali pa Z6. To so vse sport touring gume in se pri normalni vožnji super obnesejo, ni nobene potrebe po strahu pred nagibanjem. Vse izmed naštetih gredo tudi po kolenu, ampak pač z občutkom.

Če pa te ne moti, da guma naredi kakšen km manj in bi rad gumo z res dobrim gripom, ki se pa kljub temu hitro ogreje in naredi kar nekaj km ti pa priporočam Q RR ali Corso 3. Pa tudi z navadno Qualifierco ziher ne boš falil, pa še poceni so. Jaz sem s Q RR in Pilot Power naredil po 6k km, pa sem se kdaj tudi malce bolj divje vozil, obraba pa dokaj enakomerna, po robovih malce bolj kot po sredini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DUNLOP QALIFIER=186EU

DUNLOP RR=215EU

PIRELLI DIABLO CORSA3=278EU

Bom jaz kr med temi tremi zbral. Aja, kaj pa glede na to v kakšnem stanju so sedaj moje gume, al moram kr hitro druge kupit al še ni sile?

Se opravičujem, da vam tolk gnjavim, samo žal rabim nasvet in vi fantje ste pravi naslov :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz slike ni čisto videt koliko profila je še ostalo po sredini..

Legalna meja je 1mm, jaz se jo načeloma držim, ker imam izkušnje, da se znajo policaji zapičit v take zadeve in je škoda tvegat veliko kazen, zato, da stisneš še dodatnih 500km iz gume.

Drugače pri teh tvojih gumah ni še nobene panike, ker imajo pri strani še polno mesa in ni straha, da grip v ovinku ne bi bil dober zaradi prekomerno obrabljene gume.

Moraš pa po drugi strani vedet tudi to, da je guma, ki je že bolj obrabljena, tudi veliko bolj dovzetna za predret, kar je lahko pa tudi nevarno. Poleg tega pa so tele tvoje precej neenakomerno obrabljene, kar pomeni, da motor ni tako lepo vozen kot bi lahko bil in je prekladanje iz ovinka v ovinek težje.

Skratka če je na sredini pod 1mm, bi jaz lepo zamenjal pa mir. Bop videl kako se bo motor lepo peljal z novimi gumami :)

Drugače pa z nobeno izmed teh treh ne boš falil. Jaz bi na tvojem mestu za tako ceno uzel kar navadno Qualifier, ne dvomim da je Corsa 3 res odlična, ampak se mi zdi da ne oddehta 100€ razlike, če jo boš vozil samo po cesti in brez kamikaza vložkov :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pri teh tvojih gumah ni še nobene panike, ker imajo pri strani še polno mesa in ni straha, da grip v ovinku ne bi bil dober zaradi prekomerno obrabljene gume.

Moraš pa po drugi strani vedet tudi to, da je guma, ki je že bolj obrabljena, tudi veliko bolj dovzetna za predret, kar je lahko pa tudi nevarno. Poleg tega pa so tele tvoje precej neenakomerno obrabljene, kar pomeni, da motor ni tako lepo vozen kot bi lahko bil in je prekladanje iz ovinka v ovinek težje.

Skratka če je na sredini pod 1mm, bi jaz lepo zamenjal pa mir. Bop videl kako se bo motor lepo peljal z novimi gumami :)

Drugače pa z nobeno izmed teh treh ne boš falil. Jaz bi na tvojem mestu za tako ceno uzel kar navadno Qualifier, ne dvomim da je Corsa 3 res odlična, ampak se mi zdi da ne oddehta 100€ razlike, če jo boš vozil samo po cesti in brez kamikaza vložkov :)

Nič ne bom skoparil, bom kr menjal - varnost je na prvem mestu. Ko bo preobut, vam javim kako in kaj.

Najlepša hvala vsem, me veseli, da še obstajajo takšni forumi, kjer dobiš nasvete, ne pa same kritike.

:beer2: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- BRIDGESTONE BT016=245EU

- PIRELLI DIABLO CORSA3=278EU

A to so cene gum letnikov 2008/2009 ?

Drugače bi pa izbiral med temi :yes: pa seveda sry za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa čist odvisno...

širnik ima cene gum ker jih vzame količinsko dosti da dobi popust..

tak da se zna zgodit da dobiš gumo tud letnika 07 mogoče celo 06

(upam da so moje info. pravilne)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa čist odvisno...

širnik ima cene gum ker jih vzame količinsko dosti da dobi popust..

tak da se zna zgodit da dobiš gumo tud letnika 07 mogoče celo 06

(upam da so moje info. pravilne)...

Res je, gume niso lih čist "frišne", nabavil Q RR pred kaki mesec nazaj in dobil DOT 1508 in drugo DOT 4507 . V enem (dobrem) letu pomoje ni čist nič narobe z gumo ob pravilnem skladiščenju, mogoče bi pa res kdo mel pomisleke za letnike 06...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, gume niso lih čist "frišne", nabavil Q RR pred kaki mesec nazaj in dobil DOT 1508 in drugo DOT 4507 . V enem (dobrem) letu pomoje ni čist nič narobe z gumo ob pravilnem skladiščenju, mogoče bi pa res kdo mel pomisleke za letnike 06...

LP

Vsaka stvar se stara, tudi guma postaja trša, pa naj bo še tako prav skladiščena, čeprav res da govorjo, da 3 leta ni panike, samo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje kje se da kupit Metzeler M3 po dobri ceni(kolko eur?), po možnosti da ti jih tam tudi montirajo kot se spodobi.

Vem za enega zelo dobrega vulkanizerja pri kozini, kamor hodijo motoristi iz celega Trsta in Rijeke, majstr na svojem področju...Bi pa rad imeu primerjavo cen, da ga lahko probam še malo "stisnit" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!