Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Diablo supercorsa sc in dragon supercorsa sc - razlike med njima za na grobnik

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorim iz teorije, kar sem preletel na forumih, sam imam dragon.

Nekateri pravijo da razlike ni pa so že kar nekaj parov zvozili, eni čutijo razliko. V teoriji naj bi novejša diablo imela krajši čas segrevanja, zadnja guma malo širša in malenkost popravljena, ker dragon naj bi se pri robu čudno obrabljala, to naj bi bil tist klučni popravek. Razlika, ki se jo navejč opazi je v ceni, diablo je dražja.

Moje mnenje :), če imaš dnar pa misliš da voziš dovolj dobro da jo boš izkoristil pejdi za diablo, če ne pa dragon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ne maram solit pameti...vendar ko to berem si ne morem pomagati:

če si kupil motor za cca 5k€, potem pa nimaš za opremo ter gume, je to zame dobesedno smešno...in predvsem nevarno. Vkolikor bi kupil motor za 3,5k€, bi tudi sam lahko dal za opremo, pa še za gume bi ti sedaj ostalo.

Razen če je dal tata 5k€ za motor, mama 1k € za kombinezon, ni hudič da stara mama pa star tata ne bosta zbrala za gume :)

Kakorkoli že, priporočam ti nakup novih gum...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tejko ne da, mami je pa že posodla za kombinezon :D

Jah bo treba pa delat... pa mal žepnine na stran dt,.. jbg

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal moram tudi jaz malo pokritizirat, to da je za alkohol, za nove gume pa ne je v mojih očeh za nekoga, ki hoče bit motorist nedopustno.. Jaz bi bil dosti raje kakšen vikend doma, pa prišparal kak €..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej dejte mi povedat kere bi se bolj splačalo, s tem pa mislim katera bi zdržala več km:

1. Dunlop Qualifier RR (baje zrabljena 50%)

fotografija0060.jpg

2. Bridgestone BT014 (prevoženih cca 5000km)

gumai.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlopke proti koncu zlo hiter pobere.

Svetovat ti pa ne bi znal, ker jst take gume ne bi kupil, tud če bo vse oke, ti jo bo pa po jurja ali dva km pobralo, pa boš spet mogu menat, če sam ne menaš gumo je tud premontaža strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Prevtzer gume se kupujejo nove!Rabljene pa recimo za kako pivo od poznane osebe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raj tiste drve zadi kup te vsaj zebl ne bo. Drugač pa če kupiš rabljene si mal prej poglej kolk ma nova profila tm kje indikator obrabljenosti, pa kolk ma tista k jo kupuješ. Men zgleda RRka že kr dost bul zrablena kot 50%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam si pa res napačen ¨hoby¨ zbral. Nabavi Er-5, pa bodo gume pol cenejše in ti bodo držale 15.000+ km(pa še poraba bo manjša)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem se odlociti med gumama corsa III in supercorso zanima me predvsem kera guma se bo bolje odnesla na cesti in prosiu bi za kak nasvet l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster jupek,

jst sem bil na enakem motorju na cesti neznansko zadovoljen s Corso III, tud na Marofu in Panonija ringu se je odlično obnesla - FUL priporočam!!! (bolj kot SuperCorso!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diablo supercorsa sc in dragon supercorsa sc - razlike med njima za na grobnik

Hvala

diablo bi se naj prej ogrele, sprednja bi naj bila mirnejša v zavojih in dajala boljši feedback, pa tudi njihova

doba bi naj bila daljša.. je pa res neprimerno dražja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

car suzuki-hvala za odgovor in bom uposteval tvoje mnenje in kupil te gume ki jih priporocas bom malo prebrskal po neti kje bi jih dosti ugodno dubil l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ma kdo ksno 150/60-17 pa je nerab jst kupujem :evilgrin: Sicer pa se eno vprasanje ... 160 bi bila prevelika na original 150? ker edn je neki ponujajo, pa tut v homologaciji imam samo do 150, tako da sem malo v dvomih :headbang:

Sicer pa ja ... obrabljenih gum ni nerabite ponujat. Lahko so rabljene, ampak cimmanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če misliš dat 160 na felgno ki je v org za 150 ti povem da ne bo to to ;) ker felgna ni dost šeroka in nekam čudno zaoble gumo... vsaj tko mi je serviser povedo :D

drugače pa me zanime kje je najceneje dobit gume... oz. kje vi kupujete?

Popravljeno . Popravil KirN_55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

160 ne bo dober, sej je blo že ene parkrat predebatiran zakaj, jst sem jo tud mel na cagivi, pa sem jo potem po delih prodaju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

160 ne bo dober, sej je blo že ene parkrat predebatiran zakaj, jst sem jo tud mel na cagivi, pa sem jo potem po delih prodaju :)

ta komentar me je preprical. Hvala.

No zdaj pa ... ima kdo kaksno 150/60-17 za prodaT? Ker sprednjo sem mal nadrsal pa je GP Racer Soft pa bi ozadi dal se ksno M ( samo ne GP Racer, ker ni dimenzij) da bi priblizno enako dolgo zdrzale.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ma kdo ksno 150/60-17 pa je nerab jst kupujem :evilgrin: Sicer pa se eno vprasanje ... 160 bi bila prevelika na original 150?

Vozil na mito in je en drek!Pa še zgleda ko,da si nesposoben in ne znaš do roba peljat!

Kupi dragon sej ni tolk drag :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil na mito in je en drek!Pa še zgleda ko,da si nesposoben in ne znaš do roba peljat!

Kupi dragon sej ni tolk drag :whistle:

hehe ... kako si vedel da dragonce gledam? xD Ehm .. saj imam zdaj gor Dragon EVO. Zakon SO :D Samo bi rabo, res neki mau rabljenga, ker sm donz dobu cilindr pa je zmankal denarja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sesir, to je sicer res, tisto v bližini roba ne pobereš...

Ampak ko je men se kdo smejov da ne pridem do roba sem mu reku nej ga potipa, k je bil čist stoplen, ker mal čes pa lahko greš :D

Jst drugače ne bi dajal gume v stilu gp racer na švoh motorje, ker jo boš teško segrel, še kake qualifier rr ne bi dal gor. Kako sport touring novejšo gumo najdi, bo pomojem najbolše držal pri takem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dolenc: Nimaš pojma heheh

malprovocirampress

Sicer pa...tko PP2CT so na lageru in čakajo na vgradnjo....da še to sprobam kako se pele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!