Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

zakaj pa ne. Čeprav bi ti PP mogla tudi zdržat, odvisno od ture

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Eno hitro vprašanje. Kakšno mnenje imate, da bi dal na CBRko Michelinove pilot road2 gume? Mislem it na malo daljšo turo v dvoje, brez pretiravanja in zalaganja. Hvala za odgovore.

Jst sem mel na R6-tki Pilot Power 2ct, veliko vožnje v dvoje in so zdržale več kot 7 kkm. Normalne vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p danes sem po posti dobiu gume in sem narociu zadnjo 190/50 dobiu pa 190/55 zanima me ce zna bit kej narobe ce dam to dimenzijo gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p danes sem po posti dobiu gume in sem narociu zadnjo 190/50 dobiu pa 190/55 zanima me ce zna bit kej narobe ce dam to dimenzijo gor

zna bit...motor se bo drugače obnašal in policaji ti znajo pokazat razgled nad halo tehničnih pregledov, če se kaj spoznajo na gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p danes sem po posti dobiu gume in sem narociu zadnjo 190/50 dobiu pa 190/55 zanima me ce zna bit kej narobe ce dam to dimenzijo gor

Poznam kr neki ljudi,ki veliko raje vozijo 55.Tako,da verjetno bom naslednjič kupil tudi sam 55 namesto 50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore,pol vrjetno nimam kej zgresit ce jih dam na mojo ljubico edino policaj se zna zapiciti v gumo ce opazi bom pa vidu kako bom kaj zadovoljen upam da bom l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To skoraj ni možnosti, da bi se policaj zapičil v gumo, ker je 50 namesto ti kar lepo zmontiraj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p danes sem po posti dobiu gume in sem narociu zadnjo 190/50 dobiu pa 190/55 zanima me ce zna bit kej narobe ce dam to dimenzijo gor

Tudi sam danes klical svojga vulkota, da mi zamenja gumo, ki jo mam na lagerju, iz 50 na 55 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je sam skrbelo da nebi blo kej narobe glede voznje ampak serviser mi je reku da se bo motor se lepse vozu tako da zaupam serviserju vseeno hvala za odgovore l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam kolesa za na gorbnik.

Pirelli dragon supercorsa Pro SC

Pirelli diablo supercorsa SC

Te gume je potrebno pred vožnjo ogrevat z grelcem?

Kakšne so razlike med temi dvojimi pnevmatikami?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klik

Pa še tolk da dodam, zdej k je bla guma preiskušena na cesti se zelo dobro obnese :), segreje se kokertolk(na otip vroča) ampak more bit že zlo dinamična vožnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: dunlop sportmax d209 gp

- model motorja: cbr 954 rr

- prevoženi kilometri: 5500

- način vožnje: 29%agresivna-športna, 70% umirjena-potovalna, 1%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 90%, mesto 5%, avto cesta 5%

-oprijem na mokrem: ocena 6

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 6

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 9

-način obrabe: celotna površina do 1mm profila

- 10% km s sopotnico

-CENA z montažo: ??€ montaža 10 € :)

-komentar: ....... lepo vodljiv motor, brez neprijetnih presenečenj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: Bridgestone BT020

- model motorja: HONDA VFR l.02

- prevoženi kilometri: 5000 (potem prodal, ker so bile še uporabne in jih je bilo škoda...)

- način vožnje: 45% agresivna-športna, 55% umirjena-potovalna, %dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 40%, mesto 40%, avto cesta 20%

-oprijem na mokrem: ocena 1 - 10 = 6

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 1-10 =7

- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 1-10 = 8

-način obrabe: po sredini, celotna površina , po robovih...

- 75% km s sopotnico

-CENA z montažo: /€

-komentar: ....... se strinjam s TRUMFom in ostalimi z enakimi izkušnjami - bil sem na podobnem/enakem - imel BT020 pa jih ne dam več gor. zdej mam Metzeler Z6 (super). kot bi vozil drug motor. že ko sem ga pred servisom obrnil... totalno drugače. res pa je , da imam šele cca 500 km za sabo in komaj čakam da bo vreme in da jih pelem na turco ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam kolesa za na gorbnik.

Pirelli dragon supercorsa Pro SC

Pirelli diablo supercorsa SC

Te gume je potrebno pred vožnjo ogrevat z grelcem?

Kakšne so razlike med temi dvojimi pnevmatikami?

LP

grelci so priporočljivi, niso pa obveza... 1 krog za segrevanje, 2 krog še z rezervo, 3 krog pa španaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eee eno vprasanje. Danes sem fukno novo zadnjo gumo na motor. nataknil, napumpal in centriral jo je uradni zastopnik. Feltno z gumo sm jst nataknil, se nasponal ketnco malo in se grem pelat in najprej pocasi da pac segrejem in po dobrih 40km ko vec tistega zascitnega sloja ni bilo sem jo zacel stiskat. Kot prvo sem opazil, da se motor zelo drugace obnasa ( torej cisto drugace dobiva obrate), kot drugo sem imel prej enako gumo in sem jo spravil do roba, na vsakem ovinku, tele pa mi po 30km ni ratal do konca spravt. Potem sem pogledal se letnico in vidim 40 teden 04. :S pa saj je enako mehka kot prejsna 07. Aja ... pa prvic ko sem se zelo zelo nagnil je motor tresel. Potem kasneje ni vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem sem pogledal se letnico in vidim 40 teden 04. :S pa saj je enako mehka kot prejsna 07.

. . . lahko se zgodi, da guma rata plastik-fanastik že po treh letih, samo pravim, da se lahko zgodi . . . :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . . lahko se zgodi, da guma rata plastik-fanastik že po treh letih, samo pravim, da se lahko zgodi . . . :whistle:

Ma ne ... nevem ... sem gledau pa ker guma ima se po robih neko svetleco snov. Sicer pa ... nagnem se normalno isto kot prej, samo prej je bila guma ze na robu, zdaj pa je se ostane :S ( sprednjo sem danes vec obral, kot na prejsnji kadarkoli!!!! )

Pa opazu sm da motor prej dobi koncno hitrost, ki pa je malo manjsa. ( kot da bi dal vecji zadnji zobnik ):

zdej to je zaradi tega ker je guma v premeru vecja za skoraj 1cm

ali pa ker sem nasponal ketno ( glede koncne nisem siguren, samo cutim,da motor dela FULL drugace! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opazu sm da motor prej dobi koncno hitrost, ki pa je malo manjsa. ( kot da bi dal vecji zadnji zobnik ):

zdej to je zaradi tega ker je guma v premeru vecja za skoraj 1cm

No to sta dve stvari, ki ne gresta skupaj, namreč, če je guma po premeru večja naj bi "končno" dosegel počasneje, ta pa naj bi bila višja.

Drugo kar je, če je guma isti model bi tudi z obraljeno moral hitreje pospeševati kakor z novo, saj ima nova več mase, ki tvori višjo inercijo kolesa in posledično nekoliko manj manj izhodne moči pri pospeševanju. Pri končni naj inercija kolesa ne bi vplivala. Ampak to tako malo, da naj ne bi občutil, na dynu pa se pokaže.

Kar pa se tiče "indikacije nagiba" ima pa nova guma drugačno obliko kakor stara in je najbrž na temu nekaj.

Najbrž pa ima nova tudi drugačen tlak, kakor ga je imela stara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž pa je nova drugi model in dimenzije kakor je bila stara ? :unsure:

PS.:Aja sem spregledal, da je enaka.....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj moped je obut v Continental SportAttack :winkiss:

Moj pa v Dunlop Roadsmart z datumi 10/09...

Budacki, naj te ostale stvari ne skrbijo, le to staro gumo zamenjaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž pa je nova drugi model in dimenzije kakor je bila stara ? :unsure:

PS.:Aja sem spregledal, da je enaka.....

Mah nevem ... stentrirana je sigurno prav v to ne dvomim. Verjetno bo starost. Mislim saj...nevem...nisme opazil, da bi kaj zdrsnila, samo v ovinku se je motor tresel in sme ga pac pazljivo samo se malo nizje rinil in pac je blo ze konec ovinka. Potem sem na kroznem toku naredil 2 kroga, resnicno sem mislil, da bom podrsal s tackami pa se vedno dalec od roba. Ni mi jasno :S

Skoda, ker je ju3 slabo vreme, da jo zazgem na mestu pa s strani z vodobrusnim papirjem poberem tist voskast sloj pa bom vidu kaj bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!