Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

definitivno je roadsmart boljša od Z6

že zaradi tega ker je novejša (zasnova)

torej..nobene od teh še nisem zvozil, sem pa obe vozil..

ampak Z6 me niti slučajno ni prepričala..

meni osebno pa je najboljša pnevmatika za cestno uporabo Q RR..

Jaz nebi mešal RR hruške in ST jabolka! Itaq, da je race varianta boljša.....

Popravljeno . Popravil Draksler
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj glas gre Z6, ker imam z njo dobre izkušnje, mislim pa da velike razlike ni, čeprav roadsmarta še nisem probal. Tudi pilot road 2 se obnaša podobno kot Z6, le na črtah je bolj občutljiva kot Z6.

Velika prednost Z6 pred drugimi ST gumami je, da lahko izbereš tršo karkaso za težji motocikel, da je le ta bolj obstojna in primerna kilaži ter navoru, ki ga premore motor. Pri 600ccm motociklih pa mislim da bistvene razlike ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pol predlagate,kere gume za cestn motor 1000ccm, do zdej sm meu sportmax gor. aja pa glih na grobnik ne hodm no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si mel zdej dunlop pa si bil zadovolen s tem daj gor dunlop qualifier rr.

Guma je relativno poceni in svoje delo opravlja odlično, spada v rang cestne gume za bolj dinamično vožnjo.

Načeloma je pa tako da vse gume tega ranga bodo svoje delo opravljale odlično :D, ker so gume bolše od šoferjev, tako da pač daš najcenejšo gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa opazu sm da motor prej dobi koncno hitrost, ki pa je malo manjsa. ( kot da bi dal vecji zadnji zobnik ):

To si seveda štopal z natančno štoparico, ali se ti samo zdi? Če je slednje, potem je verjetno od razburjenja, ker si pač 'končno novo gumo kupil pa da vidiš, kak to gre ...'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni nihče govoril o oprijemu. Če gumo pobira, potem je oprijem dober. A sem tako kompleksno napisal ?

Kaj se z gumo dogaja, ko je premalo/preveč napumpana pa nebi tukaj. Poglej topic o gumah, pa kako je guma narejena (platno,ojačitve,stene,..) in iz tega razberi zakaj taka obraba. Saj ni neka umetnost, samo noben si ne vzame 15minut časa, da bi razmislil. In boš vedel za zmeraj. In seveda najlažje je kriviti proizvajalca oz. še bolje -prodajalca. Če guma drži v danih razmerah,ta služi svojemu namenu. Prav zato mi je tudi topic na MS, kjer pišejo koliko je kdo prevozil z kakšno gumo, čista neumnost. Kot bi jaz povedal, da sem pojedel tono krompirja v svojem življenju. Eni bi nato šli podirat moj "rekord", drugi bi jedli posledično le zrezke, tretji pa bi ostali v precepu, ker nebi vedeli kaj moja izjava pomeni. Skratka odgovor(i) brez vsebine.

Vsebina je, samo ni povezana z gumami - torej, vsebina je "Tudi mi jemo!" ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bil na marofu in mi je začelo precej cufat gume (GP Racer Medium).

Vem, da so ble že debate o tej temi o različnih načinov trganja gume in vzrokih za to. Rebound?

Ve kdo kaj je razlog za tole? Predvsem prva je precej načeta. Jo je šlo precej včeraj, pa je bila čisto nova :wacko: Zadnja je pa malo načelo samo čisto na koncu, pa še to le na levi strani..

mogoče so hitrosti prenizke in se zato 'čudno lušči'? Morda bi se pri večjih obrmenitvah pri višjih hitrostih bolj "zlimala"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pol predlagate,kere gume za cestn motor 1000ccm, do zdej sm meu sportmax gor. aja pa glih na grobnik ne hodm no.

Če se res hitro voziš in ti ni težko par minut najprej ogreti gume pirelli supercorsa sc 1 spredaj in sc2 zadaj, če pa bi rad dinamično vozil in obenem "šparal" gumo pa M3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se strinjam s teboj, da starejša guma ni taka k nova, sam ni pa tudi nevem kak bav-bav v kolikor je pravilno skladiščena.

Ločiti moraš 'stare gume' in 'rabljene gume'. Torej - imaš stare nerabljene in stare rabljene. Stare nerabljene so verjetn še konzervirane in take si lahk v špajzi tut za 10 let naložiš, pa jih potem pokonzumiraš, in bodo kot nove. Stare rabljene pa .. .well .. .daj si v špajzo odprto skledo zelenjavne juhe pa jo probej po 10 letih pojest ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druigače pa se tudi jaz pridružujem bikerju77 in FrigoFropsu, za malo bolj dinamično/športno cestno vožnjo definitivno Q RR, poceni, odličen grip, kar dolga življenjska doba in enakomerna obraba :) Priporočam!

Definiraj to s konkretnim podatkom? Recimo čas Ljubljana-Koper po stari cesti brez prestanka, ali pa hitrosti na ravnih odsekih in recimo čez tadolg desn ovink za Senožečami, ali pa s povprečno hitrostjo in časom od Cola do Planine, ali pa kaj takega? Drugače je informacija neuporabna :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče so hitrosti prenizke in se zato 'čudno lušči'? Morda bi se pri večjih obrmenitvah pri višjih hitrostih bolj "zlimala"?

Ja nekaj mora bit, ker to da neka guma na Marofu zdrži manj kot na Grobniku je malo čudno. Po 120km Marofa je šlo pol levega roba in to pri ne ravno hitrih časih.. :) Ne bom več vozil Gp Racerja na Marofu pa bomo vidli, če bo kaj bolje s kakšno drugo gumo..

Definiraj to s konkretnim podatkom? Recimo čas Ljubljana-Koper po stari cesti brez prestanka, ali pa hitrosti na ravnih odsekih in recimo čez tadolg desn ovink za Senožečami, ali pa s povprečno hitrostjo in časom od Cola do Planine, ali pa kaj takega? Drugače je informacija neuporabna :P

Huh zdej si me pa dobu :blush: Lahko pa poštopam u kolkem času pridem 10x po ridah gor pa dol :whistle:Sesamhecam! :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna morda kdo kakšno cenejšo varianto za komplet Roadsmart kot 213€? (120/70-17+180/55-17) Lahko na ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor vzameš :)

Ampak če si bolj šparovne un preudarne sorte, potem je smiselno, da se povsod gleda za 10€..

Ker ljudje smo malo hecno narejeni. Veliko ljudi, ko npr. kupuje, bom rekel na pamet, prenosni mp3 player v vrednosti 20€, bodo obrnili vse možne strani (bigbang, mimovrste, enaa, ipd) in se bo gledalo za vsak €, prav gotovo pa ne bodo kupili nekje za 30€, če ima mogoče konkurent ponudbo za 20€. Medtem ko pri nakupu večje stvari, npr. LCD TVja, ne bo pa noben dajal velikega povdarka na to, ali je pri enem 410, pri drugem pa 420€, se reče pa 10 € gor al pa dol. Sam fora je v tem, da je 10€ pač 10€. Če ti nekaj pomenijo je prav, da vedno gledaš nanje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res in sam tudi vedno probam najti ugodno varijanto. Ampak včasi gre preveč živcev in časa za par evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se pa strinjam.. Treba je najt nek kompromis, do kje je šparanje, od kje naprej pa že potrata časa in energije, ki bi jo lahko veliko bolj koristno porabil :)

@poggy

Pa če se vrnem na tvoje vprašanje. Jaz ponavadi za Dunlopke previerim cene pri Širniku, Vulkanizerstvu F1 in SM Motocentru. Ti so med bolj ugodnimi in tudi zalogo imajo ponavadi in pač vzamem tam kjer je ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pol predlagate,kere gume za cestn motor 1000ccm, do zdej sm meu sportmax gor. aja pa glih na grobnik ne hodm no.

Jaz sem na FZ1 vozil M3,moram reči,da je super guma,razen kilometrine(5500km).

Danes namontiral pri Širniku Michelin Pilot Power,kaj več povem čez kak mesec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo kupi Dunlop Q 120/70 z njo prevoženih 300km. Prodam za 55€ ker bom menjal za ST gumo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na FZ1 vozil M3,moram reči,da je super guma,razen kilometrine(5500km).

Danes namontiral pri Širniku Michelin Pilot Power,kaj več povem čez kak mesec.

Navadne al 2CT? Pa pazi na tlak gume,da neu isto k pri M3 :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na FZ1 vozil M3,moram reči,da je super guma,razen kilometrine(5500km).

Danes namontiral pri Širniku Michelin Pilot Power,kaj več povem čez kak mesec.

Glede na to, kar sem jaz delal z M3 in sem naredil 6kkm, dvomim, da ti bo z PP uspelo narediti več km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjic vidu gumo. Zjebal ga je tlak in jo je po sredini pobral. Drugace bi blo vec km.

Z svojo M3 imam trenutn 6.7k, dva Marofa not, nekaj Ac in duo voznje in ma se kr nekaj profila. Torej se da :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjic vidu gumo. Zjebal ga je tlak in jo je po sredini pobral. Drugace bi blo vec km.

Men jo je full pobiralo, k sem mel noter plin, sploh k smo bli lani na morju, tak da sem potem plin zamenjal z zrakom in je bilo boljše, tako da zgleda, da je nekaj res na tlaku. Sicer je pa guma bolj držala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bil na marofu in mi je začelo precej cufat gume (GP Racer Medium).

Vem, da so ble že debate o tej temi o različnih načinov trganja gume in vzrokih za to. Rebound?

Ve kdo kaj je razlog za tole? Predvsem prva je precej načeta. Jo je šlo precej včeraj, pa je bila čisto nova :wacko: Zadnja je pa malo načelo samo čisto na koncu, pa še to le na levi strani..

post-1190-1240819750_thumb.jpg

post-1190-1240819801_thumb.jpg

post-1190-1240819807_thumb.jpg

post-1190-1240819815_thumb.jpg

Hmm težko verjet, da lahko Marof naredi to gumi, ki na Grobniku bp dela. Po moje je vzmetenje za naštimat.

Tvoja zgleda, kot druga z leve proti desni http://www.crstuning.com/tire-wear.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz sem bil presenečen, ko se videl, kako je en obisk Marofa "uničil" čisto novo gumo..

Verjetno je res vzrok tudi v vzmetenju.. Ampak očitno tudi sama guma ni najbolj primerna za na Marof, glede na to, da je imel biker77 isti problem (samo malo manj izrazit) že na dveh različnih motorjih, poleg tega pa je probal kar nekaj različnih nastavitev vzmetenja..

Drugače pa po teh slikcah res najbolj ustreza SHOCK SPRING TEAR, torej preload.. Ampak mislim, da je to pri meni kar ok nastavljeno, imam gor tiste obročke za merjenje koliko se motor najbolj poseda in je lepo spodaj ravno 1cm lufta, predno bi jih zabilo. In tako naj bi bilo nekako prav, kakor sem zasledil.. Tako, da vzeti so pomoje naštimane prav za mojo težo. Bi bilo pa za probat kakšne druge nastavitve glede raztega pa stiskanja..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm težko verjet, da lahko Marof naredi to gumi, ki na Grobniku bp dela. Po moje je vzmetenje za naštimat.

Tvoja zgleda, kot druga z leve proti desni http://www.crstuning.com/tire-wear.html

je men isto naredl..vse možno probal..očitno gp racer ni za marof..

btw..tut men gp racer na grobniku ok delala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!