Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ma ja, s klubom gremo 3 krat na leto na Grobnik, ostalo bo pa vožnja po cesti. Bomo videli, kake cene bom našel, sicer pa bom z Dragon SC1 spredaj in SC2 zadaj tudi super zadovoljen!! :worship:

To pa veš kako? A si jasnovidec? To če nekdo od prijateljev pohvali gume še ne pomeni, da bodo ustrezale tudi tebi, tvojemu motorju in tvojemu stilu vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa veš kako? A si jasnovidec? To če nekdo od prijateljev pohvali gume še ne pomeni, da bodo ustrezale tudi tebi, tvojemu motorju in tvojemu stilu vožnje.

To morda drži, ampak, če nebom probal, potem nebom vedel, ali? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To morda drži, ampak, če nebom probal, potem nebom vedel, ali? :whistle:

vzem eno k je fajn trda po sredini..sej tam jo nucaš a ne :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diablo je za polovico dražja, mislem da pride bliz 400eur.

Jst imam dragon, pa sicer se mi zlo dopade za po cesti, ampak vrjetno vpliva višina 55 iz prejšne 50. Segrejejo se kokertolk po res dinamični vožnji v stilu kočevja, kar tako se ne, al pa če se sonček skrije bo komaj topla na otip.

Jst sem zelo zadovoljen z gumo, ampak če se ne bi kdaj zapeljal še po kaki stezi je ne bi dajal gor, ker vem da bi bil isto zadovoljen s katero drugo gumo pa se saj ne bi sekeral da se bo segrela, in malo več kilometrov bi preživela, + cestne gume so cenejše.

Diablo SC (ja tanove, ne Dragon :) ) en tip na avtopika netu in bolhi prodaja za 270€ set. Ima pa zadnje v dimenzijah 180 in 190, tako da izbira je.

Drugače pa ne vem zakaj folk kupuje take gume za na cesto. A je res tako težko razumet, da je to track day guma, zato se jo tudi dobi v različnih zmeseh, ipd (za na cesto tega namreč ne rabiš). In je škoda denarja, ker se hitro obrabi, izkoristiš jo pa niti približno ne, če nisi res kamikaza. Ajde, če bo vsaj enkrat videla Grobnik, potem je nakup upravičen, ma drugače je pa nesmisel :) Obstajajo za na cesto bolj primerne gume, ki se prej ogrevajo, dejalo boljšo kilometrino, ipd..

Kolikor poslušam motoriste, ne mislim sedaj MS, tako na splošno, je velik procent voznikov SC takih, ki jo imajo samo zaradi njenega slovesa in ker hočejo bit kul s superduper športno gumo. Noben pa ne pomisli, da je vsaka guma namenjena dtočno specifičnem področju uporabe, kjer se najbolje obnese. Na ostalih področjih je lahko pa celo slabša od kakšnih manj "kul" gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da ti iz lastnih izkušenj povem..

danes preobuta suzy v dragon supercorse, prej vozil diablo supercorse sc1 sc2..

z diablo supercorsah prevozil 2 grobnika sc1 - sc2 je delovala ok ampak mi je na koncu profila

začela zadnja spuščat - zamenjal z sc1 in mi jo je v 4 treningih požrlo.. je bila pa rabljena..

danes sem se peljel do širnika in mi jo je po robovih celo nasvaljkalo - je pa res da je za to verjetno

kriv tlak ki je ostal od grobnika nespremenjen (1.9)

..montiram dragon supercorse sc1-sc2..

za ogrevanje lepo do maribora, vmes postanek na kosilu in na hočko pohorje (2x)

potem proti sl. bistrici, majšperk, ptujska gora, sl. bistrica, maribor..

guma se le na pohorje lepo segrela ampak če ne vzdržuješ hitrega tempa se tudi ohlaja

ob normalni vožnji..

ko ni dobro segreta imam občutek da kontrolirano spušča..

se je dalo čutit na pohorje

diablo supercorse se res mislim da hitreje ogrejejo, in tudi dajejo nekak boljši občutek v nagibu.

..če bi jemal gumo samo za na cesto jih nebi vzel.. niti enih niti drugih.

rabijo res visoko temperaturo, dober asfalt in fejst dinamično vožnjo da se segrejejo na "svojo" temperaturo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nič nebom kompliciral. Dejstvo je, da z Bridgestone sem zelo nezadovoljen, prednja mi je 3 krat zdrsnila v počasnem zaprtem ovinku, zadnja pa enkrat, tako da neke trde gume nočem več imeti. Nisem nek hud dirkač, se pa vseeno kar hitro peljem, in želim imeti siguren občutek v gumo, sploh pa v ovinku. Zato bom kupil Supercorso, po vsej verjetnosti Diablo, in bom enostavno sam probal kako se bo ta guma obnesla za moj način vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upštevaj tudi to, ko ravno omenjaš trde gume, da samo dejstvo, da je neka guma mehka, še ne pomeni, da bo tudi dobro delala pri cestnih razmerah in temperaturah. Vse je odvisno od same zmesi ter za kakšna temperaturna območja je guma narejena. SC ni optimizirana za normalno vožnjo, ampak je prirejena temu, da najboljše deluje pod hudimi obremenitvami ter visokimi temperaturami na pisti, ter da se ne pregreva.

Vsekakor pa probaj.. Ampak poskusi bit kolikor toliko objektiven pri oceni in če bo ok (upam da bo), ne mislit, da je guma "superiorna" samo zato ker gre za SC, ker če zbereš nekaj v rangu novodobnih cestnih športnih gum, mislim da popolnoma vse odlično držijo, tudi pri priganjanju na cesti. Jaz velikokrat brusim kolena, pa čez nobeno cestno športno gumo nisem imel pripomb, oziroma da bi čutil, da je grip nezadovoljiv oziroma da zdrsava/spušča. Sem pa padel s slicki- track day gume (saj vem, bumbar, da sem sploh šel na cesto), ker ob malo hladnejšem vremenu niso držale nič :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upštevaj tudi to, ko ravno omenjaš trde gume, da samo dejstvo, da je neka guma mehka, še ne pomeni, da bo tudi dobro delala pri cestnih razmerah in temperaturah. Vse je odvisno od same zmesi ter za kakšna temperaturna območja je guma narejena. SC ni optimizirana za normalno vožnjo, ampak je prirejena temu, da najboljše deluje pod hudimi obremenitvami ter visokimi temperaturami na pisti, ter da se ne pregreva.

Vsekakor pa probaj.. Ampak poskusi bit kolikor toliko objektiven pri oceni in če bo ok (upam da bo), ne mislit, da je guma "superiorna" samo zato ker gre za SC, ker če zbereš nekaj v rangu novodobnih cestnih športnih gum, mislim da popolnoma vse odlično držijo, tudi pri priganjanju na cesti. Jaz velikokrat brusim kolena, pa čez nobeno cestno športno gumo nisem imel pripomb, oziroma da bi čutil, da je grip nezadovoljiv oziroma da zdrsava/spušča. Sem pa padel s slicki- track day gume (saj vem, bumbar, da sem sploh šel na cesto), ker ob malo hladnejšem vremenu niso držale nič :)

Ja to vse bom upošteval. Za SC sem se odločil čisto zato, ker poznam kar nekaj motoristov, ki vozijo supercorso, imajo samo dobro o njej za povedat, pa se dečki znajo tudi čisto normalno turistično peljat, če pa je treba pa se peljejo tudi na koleno. Sam sem s svojo Fireblade naredil 4800 kilometrov in s to gumo ki je bila zdaj gor se nisem v ovinku počutil dobro, sigurno. Sicer do roba sem jo peljal, zadnjo seveda, ampak v vsakem ovinku sem se grozno bal zdrsa, ker sem ga tudi parkrat doživel, hvalabogu v počasnem zaprtem ovinku. Sicer ne vem kako mi je moped uspelo obdržati na kolesih, verjetno sem imel srečo, ampak če bi se mi to zgodilo v hitrem ovinku, ne vem kako bi se končalo.. S strahom se peljati skozi ovinek pa je sranje. Zato upam, in mislim, da bo sc v vseh pogojih na cesti boljše držala. Če bo res, potem bom zadovoljen. Če pa nebo to to, pa bom spet poskusil nekaj druga.

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato upam, in mislim, da bo sc v vseh pogojih na cesti boljše držala. Če bo res, potem bom zadovoljen. Če pa nebo to to, pa bom spet poskusil nekaj druga.

bolje ti bodo oz ti lahko držijo le poleti v sončnem vremenu, po dežju bog ne daj da stiskaš, v hladnem tudi z rezervo

sploh ob prehodnih časih..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolje ti bodo oz ti lahko držijo le poleti v sončnem vremenu, po dežju bog ne daj da stiskaš, v hladnem tudi z rezervo

sploh ob prehodnih časih..

lp

Ma saj potem sploh ne vem kaj naj vzamem... M3 imam sodelavca, ki jih graja, ker mu zdrsavajo, Pilot Power tudi pljuvajo po njih, Bridgestone sam nisem zadovoljen, Dunlop tudi tukaj na forumu eni pljuvajo drugi hvalijo.... Samo za Supercorso še nisem slišal nekega konkretnega grajanja, tako da se mi niti ne sanja kaj naj probam... Po vseh teh izjavah bom probal Supercorso, pa bo kaj bo. Saj pravim, če bo delala bolje kot dela BT 015, potem sem izbral pravilno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja, sej dokler sam ne probaš je vse skup ničvredno..

ampak raje postopoma da nebo presenečenj..

kolega ki je prej vozil samo supercorse (samo cesta) je kupil novega gixxerja 1000

in dobil za prvo vgradnjo bt016.. in zdaj vozi samo še te in se pelje kot se spodobi (sprednjo do roba)..

vsak bo pač za sebe najbolje vedel.. jaz če nebi kompenziral ceste z dirkališčem bi verjetno zdaj vzel Qrr

probal pa bi še bt016

mogoče bom naslednjo pa vzel bt003 da jih primerjam s supercorsami..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledaš športne cestne gume imaš na voljo Metzeler M3, Q RR in Q2, Pilot Power in Pilot Power 2ct, Diablo Corsa, Continental SPort Attack ter kar pohvaljane BT016 iz treh compoundov, naj bi bila bistvena razlika napram 15. To je cestni športni razred.

Med track day gumami imaš pa Conti Race Attack, Dragon SC, Diablo SC, BT002 in BT 003, Dunlop Gp Racer, Michelin Power Race in Power one, Metzeler racetec.. Tako da izbire je ogromno.

Kar se tiče track day gum, lahko pohvalim GP Racer, ki se tudi na cesti dobro ogreva, oziroma tudi pri ne tako visoki ogretosti, drži odlično v vseh (normalnih) pogojih. Da se it na Grobnik s temi gumami, niso pa dobre za Marof ker požira.

So pa pohvalejne tudi BT002, pridejo pa v street in pro verziji in predvsem tista street verzija, naj bi se kljub temu da je BT002 primarno track day guma, na cesti obnašala zelo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne šteješ vseh teoretičnih obnašanj supercorse...

Se guma na cesti obnese odlično, jst letos še nisem imel zdrsa, daje ti zelo veliko samozavesti, motor je perešček za prelaganje. Vendar prilagodiš vožnjo počasnemu serevanju, speljuješ z občutkom na začetku, po dežju z občutkom, ko vreme ni tapravo z občutkom. Kar je vredu. Ko je pa sonce, asvalt razgret in relacija taprava, pa koker da od sebe, bojazni da bo spustila ni :)

Pa recimo z qualifierco sem prišel zelo hitro do roba (zadnje), tukaj sem mislu pa že da se bom ulegu pa je še kar nekaj mm manjkal, kar je fajn, veš da maš rezervo. (seveda zdej smo že na robu :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj potem sploh ne vem kaj naj vzamem... M3 imam sodelavca, ki jih graja, ker mu zdrsavajo, Pilot Power tudi pljuvajo po njih, Bridgestone sam nisem zadovoljen, Dunlop tudi tukaj na forumu eni pljuvajo drugi hvalijo.... Samo za Supercorso še nisem slišal nekega konkretnega grajanja, ...

Na kratko....vse gume eni pljuvajo drugi hvalijo...Odvisno od stila, občutka, psihološkega učinka ;) Ta zadnji še največ da :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledaš športne cestne gume imaš na voljo Metzeler M3, Q RR in Q2, Pilot Power in Pilot Power 2ct, Diablo Corsa, Continental SPort Attack ter kar pohvaljane BT016 iz treh compoundov, naj bi bila bistvena razlika napram 15. To je cestni športni razred.

Med track day gumami imaš pa Conti Race Attack, Dragon SC, Diablo SC, BT002 in BT 003, Dunlop Gp Racer, Michelin Power Race in Power one, Metzeler racetec.. Tako da izbire je ogromno.

Kar se tiče track day gum, lahko pohvalim GP Racer, ki se tudi na cesti dobro ogreva, oziroma tudi pri ne tako visoki ogretosti, drži odlično v vseh (normalnih) pogojih. Da se it na Grobnik s temi gumami, niso pa dobre za Marof ker požira.

So pa pohvalejne tudi BT002, pridejo pa v street in pro verziji in predvsem tista street verzija, naj bi se kljub temu da je BT002 primarno track day guma, na cesti obnašala zelo ok.

Saj dejstvo je, da je izbira velika, kaj pa komu ustreza pa ne veš dokler ne poskusiš! Tako da bomo videli. Naročil sem Pirelli DIABLO Supercorsa, SC1 sprednjo, SC2 zadnjo. Če bo vse po sreči jih dobim v četrtek, potem pa jih še zmontiram in probam. Upam, da mi bo dopuščal čas 4.6. imamo s klubom spet dirko na Grobniku, da jih bom šel dol sprobat. Mislim, da se bom bolj pogumno peljal z njimi kot sem se z BT015. .) Hehe, sicer pa najbolj važno mi je, da bo guma držala in bo moped ostal celi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne šteješ vseh teoretičnih obnašanj supercorse...

Se guma na cesti obnese odlično, jst letos še nisem imel zdrsa, daje ti zelo veliko samozavesti, motor je perešček za prelaganje. Vendar prilagodiš vožnjo počasnemu serevanju, speljuješ z občutkom na začetku, po dežju z občutkom, ko vreme ni tapravo z občutkom. Kar je vredu. Ko je pa sonce, asvalt razgret in relacija taprava, pa koker da od sebe, bojazni da bo spustila ni :)

Pa recimo z qualifierco sem prišel zelo hitro do roba (zadnje), tukaj sem mislu pa že da se bom ulegu pa je še kar nekaj mm manjkal, kar je fajn, veš da maš rezervo. (seveda zdej smo že na robu :D)

No, to bom že pazil, da jo bom lepo segrel med vožnjo, da nebo kakega neprijetnega presenečenja. Za po dežju pa tudi vem, da bo treba zelo pazit, če me bo kje dobilo. Ha, da pa bo šla težje do roba pa verjamem, sem videl kake oblike je in vem, da dopušča globji naklon. Pa saj kako globoko bom šel mi ni najbolj pomembno, najbolj pomembno mi je, da bo v nagibu res držala in mi tudi vlivala občutek zaupanja! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj dejstvo je, da je izbira velika, kaj pa komu ustreza pa ne veš dokler ne poskusiš! Tako da bomo videli. Naročil sem Pirelli DIABLO Supercorsa, SC1 sprednjo, SC2 zadnjo. Če bo vse po sreči jih dobim v četrtek, potem pa jih še zmontiram in probam. Upam, da mi bo dopuščal čas 4.6. imamo s klubom spet dirko na Grobniku, da jih bom šel dol sprobat. Mislim, da se bom bolj pogumno peljal z njimi kot sem se z BT015. .) Hehe, sicer pa najbolj važno mi je, da bo guma držala in bo moped ostal celi!

No, za na Grobnik ziher nisi falil, glede na to, da jih vozijo pri Inothermu, potem veš da bo dobra tudi zate na Grobniku :D Kje pa si naročil, pa koliko te bodo koštale, ker se tudi jaz zanimam za Diablo SC..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, za na Grobnik ziher nisi falil, glede na to, da jih vozijo pri Inothermu, potem veš da bo dobra tudi zate na Grobniku :D Kje pa si naročil, pa koliko te bodo koštale, ker se tudi jaz zanimam za Diablo SC..

Ma seveda bo dobra tudi zame, saj pravim, da nisem hud dirkač. Zdaj bom šel prvič prav dirkat, če mi bo čas dopuščal. Drugače pa imamo če enkrat v Septemrbu, tako da tudi takrat je opcija. Zdaj še samo moram najt nekoga, ki ima še en prostor na prikolici za motor, da nebom na avtocesti gume slekel ko se bom moral dol peljat...

Ma en sodelavec ima prijatelja ki mu rihta gume od kaj pa vem kje. Za komplet 120/70 ZR17 SC1 in 190/55 ZR17 SC2 bom dal 275 eurov. Ker pa je to tak, da dejansko človeka ki bi jih naj pripeljal ne poznam, sem malo previden in lepo čakam z denarjem v žepu, dokler gum nimam v rokah. Tako da upam, da me ni nasral in jih bo res pripeljal. Sicer sem jih na avtonetu hotel naročiti tudi za 270 eurov, ampak tam ima obe SC2, tudi sprednjo. Ker pa je SC1 baje bolje imeti sprednjo bom zdaj najprej počakal do četrtka, pa da vidim če jih dobim.

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za na grobnik je bolše dat dunlop gor. Men se je dragon SC kar mal stopila :), pa nisem neke rekorde podiru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj potem sploh ne vem kaj naj vzamem... M3 imam sodelavca, ki jih graja, ker mu zdrsavajo, Pilot Power tudi pljuvajo po njih, Bridgestone sam nisem zadovoljen, Dunlop tudi tukaj na forumu eni pljuvajo drugi hvalijo.... Samo za Supercorso še nisem slišal nekega konkretnega grajanja, tako da se mi niti ne sanja kaj naj probam... Po vseh teh izjavah bom probal Supercorso, pa bo kaj bo. Saj pravim, če bo delala bolje kot dela BT 015, potem sem izbral pravilno!

sej za tako ceno jih res ne upaš grajat ker pol bumbar izpadeš

No, za na Grobnik ziher nisi falil, glede na to, da jih vozijo pri Inothermu, potem veš da bo dobra tudi zate na Grobniku :D Kje pa si naročil, pa koliko te bodo koštale, ker se tudi jaz zanimam za Diablo SC..

hmm..si ziher da ne vozijo dunlop na grobniku?

Supercorsa je po svoje fajn..prva se čuti kot da je prazna dokler se ne ogreje..vsaj men se je tko zdelo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za na grobnik je bolše dat dunlop gor. Men se je dragon SC kar mal stopila :), pa nisem neke rekorde podiru.

Oh, saj jaz jih tudi nebom. Želja mi je tam okoli 1.50 koliko pa bo čas pokazal pa bomo videli! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm..si ziher da ne vozijo dunlop na grobniku?

Lani sem se menil s Salso in je bilo rečeno, da je oz bo Inotherm prešaltal na Pirelli. Glede na to, da prodajajo rabljene Diablo Supercorse, potem jih verjetno vozijo..

Je pa čisto možno, da konkretno na Grobniku vozijo Dunlop, ker je pač splošno znano da so Dunlopke za tja najboljše in najhitrejše. Nisem hotel povedat, da Inothermovci Diablo SC vozijo konkretno na Grobniku, ampak da s temi gumami dirkajo, se pravi so verjetno dovolj ok in zmogljive, da bodo tudi za enega amaterja na Grobniku več kot ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, za na Grobnik ziher nisi falil, glede na to, da jih vozijo pri Inothermu, potem veš da bo dobra tudi zate na Grobniku :D Kje pa si naročil, pa koliko te bodo koštale, ker se tudi jaz zanimam za Diablo SC..

Jure ka so te Dunlopke kej razočarale al kok to da iščeš Pirelli? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova GP Racer M + 100km Marofa..

post-1190-1242980990_thumb.jpg

Ni ta guma prjatla s to pisto, hujša obraba kot na Grobniku :) Sem pomislil tudi na vzmetenje, sam ima biker77 na dveh motorjih s polno sprobanimo različnimi nastavitvami iste težave.. Tako da očitno je problem v gumah..

Zaenkrat ramišljam o SC, ko pa najdem še dodatno prvo feltno (zadnjo imam), bom nabavil pa komplet dirkalnih Dunlop slick, po cesti pa vozil kar bo prišlo pod roke :)

Je pa Gp Racer super za po cesti, na zadnji mam narejenih cca 4500km, pa je še legalna, drži pa naravnost odlično :D

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!