Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Super guma za super podlago.Okoli zalivk se nekako ne strinjam s tabo.

Ko pa še ji ostane ca. 50% življenske dobe, je pa ta guma poden od podna! Navadna je mirnejša!!!

Kolegom ki se vozijo za mano,delam črno idealno linijo z zadnjo gumo.Drsi in pušča sledi.Res pa je,da je to že 3 nova guma letos! :naughty:

Kot rekel, glede zalivk, je bil občutek samo na tistem enem kraju, kjer mi je ponavadi odnesl. Drugače pa sem baje tudi z M3 puščal sled idealne linije :P

Bomo zvozili pa da vidimo kako bo. POROČAM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegom ki se vozijo za mano,delam črno idealno linijo z zadnjo gumo.Drsi in pušča sledi.

tudi navadna fajn pušča sledi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo sprobal obe ContiSportAttack in Dulop Qualifier RR in kaj bolj priporača (prevoženi km, odzivnost, oprijem...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo sprobal obe ContiSportAttack in Dulop Qualifier RR in kaj bolj priporača (prevoženi km, odzivnost, oprijem...)

Sport Attack na 600rr so mi zdrzale 4500km (mogoce fore se za nekaj 100km), slabo se obnesejo pri priganjanju (vse plese od 8000rpm naprej), ful obcutljiva na zalivke pa bele crte, slabo se obnesejo ko je vroce in kar solidno ko je malo hladneje. Za dez so dobre.

Zdej mam pa gor Qualifier RR nekje 500km in je primerjava s contijem kot dan in noc. Nikol mi se ni zaplesala, hitro se zgreje pa noro drzi. Malo manj je obcutljiva na zalivke in bele crte kot conti, kako je pa v dezju pa ne vem.

Na tvojem mestu bi vzel dunlop in sem preprican da bo to best buy, sploh ce imas rad priganjanje po ovinkih, sam ne dam druge gume gor kot pa Q. RR ;)

upam da sem ti kaj pomagal

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sport Attack na 600rr so mi zdrzale 4500km (mogoce fore se za nekaj 100km), slabo se obnesejo pri priganjanju (vse plese od 8000rpm naprej), ful obcutljiva na zalivke pa bele crte, slabo se obnesejo ko je vroce in kar solidno ko je malo hladneje. Za dez so dobre.

Zdej mam pa gor Qualifier RR nekje 500km in je primerjava s contijem kot dan in noc. Nikol mi se ni zaplesala, hitro se zgreje pa noro drzi. Malo manj je obcutljiva na zalivke in bele crte kot conti, kako je pa v dezju pa ne vem.

Na tvojem mestu bi vzel dunlop in sem preprican da bo to best buy, sploh ce imas rad priganjanje po ovinkih, sam ne dam druge gume gor kot pa Q. RR ;)

upam da sem ti kaj pomagal

lp

Poskusi še supercorso, pa bo to spet kot dan in noč proti rr. heheh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi še supercorso, pa bo to spet kot dan in noč proti rr. heheh

verjamem, samo kaj ti pomaga guma ki jo tezko segrejes na cesti? nima smisla..

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi še supercorso, pa bo to spet kot dan in noč proti rr. heheh

jebala te superkorsa!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi še supercorso, pa bo to spet kot dan in noč proti rr. heheh

Ja no, men glih ni bil ko dan pa noč, se mi pa zdi da je motor zdj bl okretn, kot da je postal mal lažji, sm to je tud možno kr so pač zdj nove gume une so ble pa že znucane :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, men glih ni bil ko dan pa noč, se mi pa zdi da je motor zdj bl okretn, kot da je postal mal lažji, sm to je tud možno kr so pač zdj nove gume une so ble pa že znucane :D

No, saj kakor za koga, meni se pač ful dopade, ker so z to gumo nagibi in predvsem menjave ovinkov tako hitre, guma se pa enostavno lima, hitro segreje,....., zame je number 1. Pred tem vozil predvsem ss dunlop gume in nisem bil niti približno zadovoljen.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj kakor za koga, meni se pač ful dopade, ker so z to gumo nagibi in predvsem menjave ovinkov tako hitre, guma se pa enostavno lima, hitro segreje,....., zame je number 1. Pred tem vozil predvsem ss dunlop gume in nisem bil niti približno zadovoljen.

To je blo zarad tega, ker ne znaš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel Conti SportAttack in RaceAttack na nakedu.

Za naše ceste in omejitve krasne gume, dobro primejo, so zelo mehke, ni problema niti dez niti crte, sam jih prehitro pobira po sredini.

Za uživače, ki ne tišijo mašinc, cca. 8000km pa še je bilo dosti profila da je šel normalno čez tehničnega.

(Michelinke pilot - bile trde in so drsele na vsaki slabši podlagi)

Naslednje gume pa definitivno nekaj, kar je po sredi trše in po robu mehkeje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa primerjava BT-016 vs. M3? Zna kdo povedat kaj pametnega? :hmm:

Supercorsa odpade hehe

pa daj no... kaki špil verderber, jaz sem pa glih htel supercorso pohvalit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAKŠNE GUME PRIPOROČATE ZA KTM 690 LC4 SUPERMOTO PRESTIGE? KAKŠNE IZKUŠNJE IMATE Z GUMAMI METZELER? LP

definitivno superkorso :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav. dimenzija zadnje gume za TTR600 je 130/80/18. ker imam en komplet s platišči namenjen za cesto, bi rabil kake dobre gume omenjene dimenzije. problem nastane, ker Dunlop in Metzeler in pa Michelin nimajo enduro gum v takih dimenzijah. Mitas-a E07 ne bi dajal gor, ne zaupam preveč. Trenutno imam gor Michelin T63, na suhem drži zelo dobro. recimo da dam gor 140/80/18, kako je s homolgacijo in s policaji? gum širine 140 ali 120 je malo morje.

lp, Miha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me katere pnevmatike mi priporočate za aprilio rs 2006 letnik (nova oblika)

spredaj: 110/70R1754H

zadaj: 150/60R1766H

cena ni važna, važen je čimbolši oprijem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi dal na tak motor kakšno sport touring, če jo dobiš v svoji dimenziji.

Kako Metzeler z6 tukaj zelo hvalijo.

Lahko pa posežeš tudi po bolj sport zadevah ala Dunlop qualifier, kej višjega ranga pa že brez veze gor dajat ker guma je lahko še tako dobra, če jo ne segreješ ne bo delala tako kot more.

Sport guma ima prednost da ima lepši bol našpičen profil, lepša vodljivost motorja, touring gumo boš pa dejansko segrel, jst bi dal sport touring gor, ker 125ke so že tko dovolj vodljive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAKŠNE GUME PRIPOROČATE ZA KTM 690 LC4 SUPERMOTO PRESTIGE? KAKŠNE IZKUŠNJE IMATE Z GUMAMI METZELER? LP

Na KTM SMC 625 sem imel Dunlop Mutant(prav SM guma) in se včasih prav nisem mogel načuditi oprijemu. Še taca mi je drsala(na cesti-grob asfalt), pa vemo kako visok je SM motor. Slajdanje je bilo pa tudi lepo kontrolirano(prej sem mel Pirreli Scorpion Sync in so Mutantke dosti boljše, tudi dlje zdržijo. Pirreli je bla nova in sem zadnjo skuril v 2000km šponanja), le pregrela se je, če sem dolgo časa šponal na polno(ampak mislim da bi se vsaka, ker hitrosti pač niso visoke).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAKŠNE GUME PRIPOROČATE ZA KTM 690 LC4 SUPERMOTO PRESTIGE? KAKŠNE IZKUŠNJE IMATE Z GUMAMI METZELER? LP

vzem ene trde turing gume da ti bodo douh zdržale :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzem ene trde turing gume da ti bodo douh zdržale :naughty:

Tudi opcija za zadaj, čeprav verjetno jo bo samo pregrel in bo šla še prej.

Jaz sem une pirreli scorpion skuril v 2000km, pa niso držale kej dost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi opcija za zadaj, čeprav verjetno jo bo samo pregrel in bo šla še prej.

Jaz sem une pirreli scorpion skuril v 2000km, pa niso držale kej dost...

:hmm: bi mogu superkorso uzet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ce bo komu kej pomagal.. Roadsmartke se na zalivkah na kocevki ne obnesejo najbolj.. V bistvu me je kar nmal prestavl, ko sm zalivko povozu... :blink: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!