Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

No, ce bo komu kej pomagal.. Roadsmartke se na zalivkah na kocevki ne obnesejo najbolj.. V bistvu me je kar nmal prestavl, ko sm zalivko povozu... :blink: :wacko:

Zalivke na kočevki ne prizanašajo tudi drugim gumam,ne sam roadsmartu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp,

imam FZ6-N in kupujem sprednjo gumo. Zadaj imam BT021, prav to bi rad sedaj dal tudi spredaj. Do sedaj sem imel BT012, katera se mi je obrabila v slabih 5000km, kar je zame prehitro, saj sem rekreativen voznik, in še to začetnik.

Sedaj ko se odločam za novo dobivam nasvet od znanca ki mu sicer zaupam, da bo to zame pretrda guma, in da si naj raje nabavim conti sport attak, ki je spet zelo mehka in pomoje bol spada na SS motorje kot pa na 600ccm nakede?

Kaj mi vi svetujete, nekak sem se odločil da bi zaradi tega ker je še zadnja guma razmeroma dobra, spredno vzel pravtako Bridgestone, pa mogoče kdaj drugič menjam znamko...

Skratka kaj bi bilo zame??? :?

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve kje bi dobila kakšne poceni rabljene gume, sam morjo met še tok profila ga grejo čez tehnični pregled, ni važn kok so stare, rabim jih samo za tehničnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr je zadnjo uzela autocesta, me zanima če je kdo primerjal qualifajerja in Roadsmarta. berem de s to gumo folk nardi ogromno kilometrov. je ta guma res tolk trša po sredini? de lahko tud kakega tisočaka z dobro obloženim motorjem po AC užgem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr je zadnjo uzela autocesta, me zanima če je kdo primerjal qualifajerja in Roadsmarta. berem de s to gumo folk nardi ogromno kilometrov. je ta guma res tolk trša po sredini? de lahko tud kakega tisočaka z dobro obloženim motorjem po AC užgem?

pomojem tut s kako Q RR ne bi falil..

mislim da, če lih ne ožemaš na polno da se da čist fajn kilometre z obema delat..

je pa vse od roke odvisno..

sej gume ne žre če se pelješ hitro..žre jo ko maksimalne konje iz agregata spravljaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomojem tut s kako Q RR ne bi falil..

mislim da, če lih ne ožemaš na polno da se da čist fajn kilometre z obema delat..

je pa vse od roke odvisno..

sej gume ne žre če se pelješ hitro..žre jo ko maksimalne konje iz agregata spravljaš..

ma ja. . . ko se dva gor usedeva, pa če jo kam po ac užgeva, se mi zdi, zelo hitro nardim pussy-stripe. pol je guma oglata in. . .me zanima, kako to roadsmart prenese. eni jo ful hvaljo. . . nimam namena 18 000 km z gumo narest. kot Ferek recimo, . . vseeno. . . nevem. pač nevem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi do najbližjega vulkanizerja...sigurno ima kaj na lagerju. Drugače pa imam jst ene 120 in 180 na lagerju, sam ne vem če si ti splača do Brežic vozit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Q rr kar konkretno požira če se po avtocesti pelješ 160+ dalj časa, tud če nč ne odpiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Q rr kar konkretno požira če se po avtocesti pelješ 160+ dalj časa, tud če nč ne odpiraš.

ne vem no..men je držala skor 6.000 km, pa je šlo tut več kot 200 na AC..cb1300 moped

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej držala je tud meni lepo število km, več k 6k, sam proti koncu se mi je isto naredlo da je bla preveč po sredi pobrana, pa sem bil lani kar dinamičen voznik edin kar sem delal kar pogosto relacijo nm-lj po avtocesti pa nisem nkol šparov. Letos ko je SC dražja pelem 120 :D

Pa ko smo šli enkrat na marof, po avtocesti, je bil tempo lepih 160, pri velenju smo se ustavli (iz lj) in je bila guma po sredini lepo nasvalkana. Potem smo naprej vozili 130 in je bilo vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: bi mogu superkorso uzet.

Prva vgradnja. Oz. tip je dal iste gor.

Jaz imam na CBR600RR zadaj Roadsmart, z oprijemom sem zadovoljen, sem pa spet dobil motor s kvadratno gumo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej držala je tud meni lepo število km, več k 6k, sam proti koncu se mi je isto naredlo da je bla preveč po sredi pobrana, pa sem bil lani kar dinamičen voznik edin kar sem delal kar pogosto relacijo nm-lj po avtocesti pa nisem nkol šparov. Letos ko je SC dražja pelem 120 :D

Pa ko smo šli enkrat na marof, po avtocesti, je bil tempo lepih 160, pri velenju smo se ustavli (iz lj) in je bila guma po sredini lepo nasvalkana. Potem smo naprej vozili 130 in je bilo vredu.

Prva vgradnja. Oz. tip je dal iste gor.

Jaz imam na CBR600RR zadaj Roadsmart, z oprijemom sem zadovoljen, sem pa spet dobil motor s kvadratno gumo :D

tole taprvo je bil cinizem. kr se mi zdi de na forumu cena pove več kot vsa ostala čutila. de o objektivnosti ne razpravljamo spljoh.

nevem. zdej je na vtr-ju še dunlop 208, s tako sm jo pač dobil, jo je u 1000 km tako izbosilo de sm kr pogledal. no fentalo jo je vrhnika-kranj-vrhnika po AC, u dveh, raj 180 ko 150. . . spredej mam čist novga qualifajerja, pa sm malčk u dilemi, a ga dat tud zadaj, al uzet cestnopametno. najbrž bom uzel roadsmart. pa de vidm to čudo tehnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr je zadnjo uzela autocesta, me zanima če je kdo primerjal qualifajerja in Roadsmarta. berem de s to gumo folk nardi ogromno kilometrov. je ta guma res tolk trša po sredini? de lahko tud kakega tisočaka z dobro obloženim motorjem po AC užgem?

fajn jo moraš napumpat, ene 2.8bar. Meni zadnja st guma redno drži 10kkm, pa je ne šparam na ac in križiščih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole taprvo je bil cinizem. kr se mi zdi de na forumu cena pove več kot vsa ostala čutila. de o objektivnosti ne razpravljamo spljoh.

nevem. zdej je na vtr-ju še dunlop 208, s tako sm jo pač dobil, jo je u 1000 km tako izbosilo de sm kr pogledal. no fentalo jo je vrhnika-kranj-vrhnika po AC, u dveh, raj 180 ko 150. . . spredej mam čist novga qualifajerja, pa sm malčk u dilemi, a ga dat tud zadaj, al uzet cestnopametno. najbrž bom uzel roadsmart. pa de vidm to čudo tehnike.

Pomoje je roadsmart čisto dosti. na CBR se res lepo pelje, drži pa tudi OK. Pač ne drsam s komolci po tleh, ampak koleno pa včasih prime.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdej kar koli sem vozil, nisem imel gume gor dlje od 6000-6500 km. :BUA: Pa je bla to lahko Bridgestone BT014, Dunlop D207, D208 in poznejši model Qualifier. Od teh mi je še najmanj zdržala D207 in to samo cca 4500km. Qualifier pa je imela od teh najslabši oprijem. Zdej sem pa že dvakrat gor dal Dunlop GP Racer in moram rečt, da sem bil kar prijetno presenečen, saj mi je guma zdržala 7000km :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, kako se obnese ta nova Dunlop Qualifier 2 guma, jo že ima kdo gor, prvi vtisi ?

Počasi bo potrebno razmišljat o menjavi in se nekak odločam med:

1. DUNLOP roadsmart (z njo se da narediti veliko kilometrov in baje se tudi dobro drži ob hitri vožnji)

2. DUNLOP Qualifier 2 ( je nov model, ne vem kako se obnese ??)

3. Bridgestone BATLAX BT 016 ( je malo dražja, ampak verjetno dobra guma)

Rad bi imel gumo, ki je zanesljiva, torej da dobro drži v nagibu in se tudi ne "liže" preveč po sredini. Ne hodim na dirkališča, motor je Z750.

Kakšen predlog?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, kako se obnese ta nova Dunlop Qualifier 2 guma, jo že ima kdo gor, prvi vtisi ?

Počasi bo potrebno razmišljat o menjavi in se nekak odločam med:

1. DUNLOP roadsmart (z njo se da narediti veliko kilometrov in baje se tudi dobro drži ob hitri vožnji)

2. DUNLOP Qualifier 2 ( je nov model, ne vem kako se obnese ??)

3. Bridgestone BATLAX BT 016 ( je malo dražja, ampak verjetno dobra guma)

Rad bi imel gumo, ki je zanesljiva, torej da dobro drži v nagibu in se tudi ne "liže" preveč po sredini. Ne hodim na dirkališča, motor je Z750.

Kakšen predlog?

Lp

METZELER M3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, katere gume priporočate za Hondo cbr 600 rr (model 2007)?

Trenutno imam gor še originalne gume (Qualifier PTG) in sem z njimi prevozil 6000km. Gumi sta približno taki:

- zadnja guma je verjetno že uničena, saj se na sredini vidi že naslednji sloj, na sredini ni več žlebov, medtem ko je ob strani guma skoraj

kot nova,

- prednja guma ni ravno simetrična, saj je bolj znucana leva stran (na desni strani se še vidijo žlebovi). Prav tako so vidni tudi žlebovi na sredini gume.

Glede na to da je to moj prvi motor, ga nisem ravno na polno teral in ga tudi nisem v orto polagal.

Sedaj pa me zanima:

- Katere gume priporočate za cestno vožnjo? Glede na moj stil vožne bi bilo ok, če bi bile ob strani gume še bolj mehke, prav tako pa bi rabil take gume da se jih hitro ogreje.

- Kako je z zamenjavo sprednje gume? Ali je bolje da takoj zamenjam obe gumi (in sprednjo uporabim še kdaj kasneje) ali zamenjam samo zadnjo, pa kasneje še prednjo?

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, katere gume priporočate za Hondo cbr 600 rr (model 2007)?

Trenutno imam gor še originalne gume (Qualifier PTG) in sem z njimi prevozil 6000km. Gumi sta približno taki:

- zadnja guma je verjetno že uničena, saj se na sredini vidi že naslednji sloj, na sredini ni več žlebov, medtem ko je ob strani guma skoraj

kot nova,

- prednja guma ni ravno simetrična, saj je bolj znucana leva stran (na desni strani se še vidijo žlebovi). Prav tako so vidni tudi žlebovi na sredini gume.

Glede na to da je to moj prvi motor, ga nisem ravno na polno teral in ga tudi nisem v orto polagal.

Sedaj pa me zanima:

- Katere gume priporočate za cestno vožnjo? Glede na moj stil vožne bi bilo ok, če bi bile ob strani gume še bolj mehke, prav tako pa bi rabil take gume da se jih hitro ogreje.

- Kako je z zamenjavo sprednje gume? Ali je bolje da takoj zamenjam obe gumi (in sprednjo uporabim še kdaj kasneje) ali zamenjam samo zadnjo, pa kasneje še prednjo?

Hvala za odgovore.

Kot sem že zgoraj napisal, bi tudi oz predvsem glede na tvoje želje v poštev prišla metzeler M3, je športna cestna guma, ima tršo sredino ter mehkejši rob(posledično je ne boš tako enakomerno pobral-sredina znucana-rob "nov", kot npr. sedaj; če seveda ne voziš samo ravnic heheh), guma se zelo hitro segreje in zelo dobro drži, guma pa drži precej dlje kot čiste race gume ob zelo podobnih zmogljivostih. To, da je bolj znucana leva stran, je pa pri večini tako, tako da je to normalno; menjaj pa obe gumi in daj gor vedno isti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

guma se zelo hitro segreje in zelo dobro drži, guma pa drži precej dlje kot čiste race gume ob zelo podobnih zmogljivostih.

malo dvomim da si vozil te gume sam in na podlagi česa svetuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo dvomim da si vozil te gume sam in na podlagi česa svetuješ?

Res jih nisem imel na svojem motorju, peljal sem jih pa parkrat na kolegovem motorju in so se mi res dopadle, kljub temu da vozim sam "rang višje gume" in na podlagi izkušenj njega ter še kar nekaj ljudi, ki jih poznam in se peljejo zeloooo živo ter so z gumo zelo zadovoljni(glede obrabe in oprijema).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!