Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

guma je zelo dobra za nekoga ki se rad pelje dinamično in zahteva od gume večjo kilometrino..

za vse tiste ki bi pa radi od gume maximalen grip pa žal..

>> guma se zelo hitro segreje in dobro drži, guma pa drži precej dlje kot čiste race gume ob slabšem gripu v nagibih <<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm šla do vulkanizerjev vprašat sam nimajo nobenih k bi mele še kj profila, vsi znucajo do konca :D splačal bi se mi pridt iskat sam dimenzija ne ustreza tko da hvala vseen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, M3 ima res tršo sredino.

tukaj nič ne pravijo o tem..

glede na to da vsi poudarjajo kako je iz dve ali treh zmesi, sem skoraj siguren da bi tudi pri metzelerju to povedal..

ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, katere gume priporočate za Hondo cbr 600 rr (model 2007)?

Trenutno imam gor še originalne gume (Qualifier PTG) in sem z njimi prevozil 6000km. Gumi sta približno taki:

- zadnja guma je verjetno že uničena, saj se na sredini vidi že naslednji sloj, na sredini ni več žlebov, medtem ko je ob strani guma skoraj

kot nova,

- prednja guma ni ravno simetrična, saj je bolj znucana leva stran (na desni strani se še vidijo žlebovi). Prav tako so vidni tudi žlebovi na sredini gume.

Glede na to da je to moj prvi motor, ga nisem ravno na polno teral in ga tudi nisem v orto polagal.

Sedaj pa me zanima:

- Katere gume priporočate za cestno vožnjo? Glede na moj stil vožne bi bilo ok, če bi bile ob strani gume še bolj mehke, prav tako pa bi rabil take gume da se jih hitro ogreje.

- Kako je z zamenjavo sprednje gume? Ali je bolje da takoj zamenjam obe gumi (in sprednjo uporabim še kdaj kasneje) ali zamenjam samo zadnjo, pa kasneje še prednjo?

Hvala za odgovore.

Imam enak motor kot ti, tudi sam sem letos menjal gume. Odlocil sem se za Qualifier RR in so nore :))) odlicno drzijo, dajejo obcutek sigurnosti tudi na limitu ne poplesavajo na odpiranju iz ovinkov tako kot to pocno sport attack.. skratka super guma, s temi sigurno ne bos zgresil.

lp, pa dober nakup :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njabrž angleščina nije jača strana :)

M3

˝Tread pattern design and differentiated compound between front and rear ensuring high wet safety feeling and extended mileage˝

...torej dual compound edino, če gledaš sprednjo pa zadnjo gumo :D....kar je pa tako ali tako pri večini(one compound) gum isto ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj roadsmart. Če drži na kolenu, bo dobra zate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, M3 nima trše sredine.

Kako pa je z Bridgestone BATLAX BT 016, ta pa ima tršo sredino, je tako? Je uredu guma v primerjavi z konkurenco?

Najraje bi kr dunlop roadsmart vzel, ker je po sredini trša in se da z njo mal več km naredit, sam pa ne vem kako drži v ovinkih. hmhm

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj nič ne pravijo o tem..

glede na to da vsi poudarjajo kako je iz dve ali treh zmesi, sem skoraj siguren da bi tudi pri metzelerju to povedal..

ali pač?

Očitno res, ja; bom drugič preveril podatke še na uradnih straneh (glede sestave m3 pa sem prebral na nekem UK forumu), guma mi je pa sicer res všeč in glede na boljše razmerje proti npr sc med ceno in "zmoglivostjo" bo morda le-ta obula tudi nov moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Supercorsa PRO je zakon guma. Mai več ne nardijo tašne gume. Se spomnem kako je letelo, a moram probat tudi druge.

Uglavnem, nima zamenjave zaenkrat. Seveda za moj stil vožnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes peljal gsxr K3 z roadsmart-res malo....zelo solidna guma za na cesto....na hitro bi reku,da mi je boljš kot Q ta stara!

Za povprečne voznike kot jih je trenutno v SLO več kot preveč zelo dobra guma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Supercorsa PRO je zakon guma. Mai več ne nardijo tašne gume. Se spomnem kako je letelo, a moram probat tudi druge.

Uglavnem, nima zamenjave zaenkrat. Seveda za moj stil vožnje

Na varadero,ki je tebi tako všeč?

Ful brez zamer...ampak glede na tvoje komentarje ti ne ogreješ supercorse NIKOLI IN NIKDAR!Še manj pa izkoristiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, pri 50kmh vsaka guma drži na koleno.

Saj nisem hitrosti omenjal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na varadero,ki je tebi tako všeč?

Ful brez zamer...ampak glede na tvoje komentarje ti ne ogreješ supercorse NIKOLI IN NIKDAR!Še manj pa izkoristiš!

Zdej si primerjal Varadero in gume supercorso. Drugače pa ni zamer, zakaj le.

Bodi siguren, pa da jo ogrejem. Če želiš priložem kako sedaj grejem raceattack zadaj mam sicer endurance verzijo

Popravljeno . Popravil SEOI-NAGE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Vozim Kawasaki gtr 1400 in imam gor brigstone bt-21 in po 3500km je prednja guma zanič.Kak predlg oziroma izkušnja kaj dati gor malo razmišljam o z6 ali pa roadsmart kaj predlagate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst, ko sem naročil M3 mi je Širnik rekel da je narejena iz dveh mas (po sredi trša, pri kraju mehkejša)!!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst, ko sem naročil M3 mi je Širnik rekel da je narejena iz dveh mas (po sredi trša, pri kraju mehkejša)!!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"the Metzeler Sportec M3 replaces the old M1 with a more sport-oriented design. Besides different compounds for the front and rear tires.."

sportrider.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, M3 nima trše sredine.

je imho tudi ne potrebuje. mi na banditu vedno samo postrani "pobere" gumo, sredina pa bi se bila za x k km.

in to kljub kar konkretni kilometrazi po AC zadnje case.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!